صحبتهای خمینی که هیچ وقت از تلویزیون پخش نشد

صحبتهای خمینی که هیچ وقت از تلویزیون پخش نشد

تاریخ این سخنرانی ۲۶ مرداد ماه سال ۱۳۵۸ هست، یعنی فقط چهار ماه پس از تاسیس جمهوری اسلامی. متن کامل سخنرانی را میتوانید در کتاب «صحیفه امام»، جلد نهم، صفحات ۲۸۱-۲۸۴ پیدا کنید.

متن صحبتهای آیت الله به شرح‌ زیر است:

اگر ما از اول که رژیم فاسد را شکستیم و این سد بسیار فاسد را خراب کردیم، به طور انقلابی عمل کرده بودیم، قلم تمام مطبوعات را شکسته بودیم و تمام مجلات فاسد و مطبوعات فاسد را تعطیل کرده بودیم و روسای آنها را به محاکمه کشیده بودیم و حزب های فاسد را ممنوع اعلام کرده بودیم و روسای آنها را به سزای خودشان رسانده بودیم و چوبه های دار را در میدان های بزرگ برپا کرده بودیم و مفسدین و فاسدین را درو کرده بودیم، این زحمت ها پیش نمی آمد. من از پیشگاه خدای متعال و از پیشگاه ملت عزیز عذر می خواهم، خطای خودمان را عذر می خواهم. خطای خودمان را عذر میخواهم. ما مردم انقلابی نبودیم [این قسمت از فیلم حذف شده: دولت ما انقلابی نیست، ارتش ما انقلابی نیست، ژاندارمری ما انقلابی نیست، شهربانی ما انقلابی نیست، پاسداران ما هم انقلابی نیستند، من هم انقلابی نیستم.] اگر ما انقلابی بودیم، اجازه نمی دادیم اینها اظهار وجود کنند. تمام احزاب را ممنوع اعلام می کردیم ، تمام جبهه ها را ممنوع اعلام می کردیم، یک حزب! و آن "حزب الله، حزب مستضعفین ! و من توبه می کنم از این اشتباهی که کردم. و من اعلام می کنم به این قشرهای فاسد در سرتاسر ایران که اگر سر جای خودشان ننشینند ما به طور انقلابی با آنها عمل می کنیم.


جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=hPvgRsBjI4w 

لینک دانلود مدیافایر

ParsaUK - انگلستان - منچستر
مولایش علی عرب است که 700 نفر را در یک روز سر برید!! جنون اسلامی در طی 1400 سال وحشت.
یکشنبه 24 مهر 1390

romano - ایران - تهران
پ ن پ هیچکدومو نکردی ماشالله آتیلایی بودی واسه خودت. زیاد این فیلمها و این داستانها رو دیدیم موقش داره می‌رسه اینها اردنگی رفتن تو قبر رو بخورن برن همونجا هرچقدر روضه می‌خوان بخونن البته قشر آخوند ایران کاری کرد با خودش که وضعیتش بشه مثل واتیکان یک چهارتا کوچه هم داشته باشن برن توش. بد نشد بد نشد ولی هزینش زیاد بود هم اخلاقی هم مالی. حالا ببنید از ماههای دیگه چه بر سر این بدبختها میارن زوزه گرگها پشت دیوار مملکته و یادتون باشه اینها از آمریکا و اروپا نمی‌ترسن اینها از شما می‌ترسن از مردم بزرگترین وحشت این حکومت از مردمه دقیقا از سال 88 این اتفاق افتاد یعنی زمانی که یخ مرگ بر خامنه‌ای شکست علائم این شکست ریزش مهره‌هاشونه و اینکه توله‌هاشون دارن تند و تند اقامت خارج می‌گیرین این دقیقا در حکومتهای دیکتاتور یعنی باباجون می‌دونه داخل رژیمی که براش مزدوری می‌کنه چه خبره و داره عزیزان دلبندش رو می‌فرسته اوخ نشن. من خبر دارم صبر کنید ماههای دیگه داستانهای جالبی اتفاق میفته. فکر می‌کنید دولت کانادا برای چی کاری به خاوری نداره چون از سناریو خبر داره تا قرون آخرشو بعدا بلوکه می‌کنن صبر کنید.
یکشنبه 24 مهر 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
یعنی کم اعدام کرد؟!! کم روزنامه ها رو بست؟!!! کم سرکوب کرد؟!! .. بر روح نجست لعنت که ایران رو ویران کردی. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش. پاینده ایران و جنبش ازادیخواهی اش
یکشنبه 24 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
ای دل قافل ملت گول چه هیولائی را خوردند :(
یکشنبه 24 مهر 1390

Big_bang - المان - درتموند
صحیح است صحیح است صحیح است, ...... حالا نوش جان بفرمائید.
یکشنبه 24 مهر 1390

mehrdad.n.l - هلند - امستردام
راست گفت .دقیقا همان اندیشه های خوارج و طالبان است که سالها تلاش کردندتاایران را اشغال کنند و کردند . برای غرب باید تاسف خورد که زیر پای پهلوی را خالی کردند تا روحانیان جانی بر ایران حاکم شوند . تا روزی که ایرانیان به جهل دینی خود افتخار کنند راه نجات نخواهد بود . بدترین حکومتها در جهان دینی و کمونیستی است. زنده باد ایران ملی و سکولار اینده
یکشنبه 24 مهر 1390

bache shapoor - سوئد - یوسدال
علی, اون انسان به تمام معنا انسان و در رحم و مروت اونطور که در یک روز 700 نفر را گردن میزند!!! (واقعا که چه رحم و مروتی)!!!امام ما مسلمین است و ما هم دنباله رو او هستیم!!! نقل قول خمینی دجال. من موندم این مرتیکه(علی) اون شمشیر دو شاخش کند نمیشده? بقول بهرام مشیری, خانواده این یارو چطور میتونستن بعد از اون جنایت سر سفره با اون بشینن و غذا بخورن?
یکشنبه 24 مهر 1390

همه فن حریف - ایران - تهران
ادبیات و جمله بندی در حد تیم ملی.
یکشنبه 24 مهر 1390

marius111 - رومانی - بو خارست
بل فرض هم که پخش شد این جمعیت گوسفند فقط ب ب ب ب ب میگفتا
یکشنبه 24 مهر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
گور به گور شده هندی زاده که فقط خواست ایران و ایرانی رو نابود کنه مرگ بر این ج..ری اس.....لی
یکشنبه 24 مهر 1390

golly47 - المان - فونکشتاد
غرب خوب کسی را پیدا کرد حالا بخورند هر عملی یک عکس العملی هم دارد
یکشنبه 24 مهر 1390

simorgh57 - انگلستان - کاردیف
این بنده خدا که تقصیر نداشت جز اینکه احکام اسلام رو دقیقا اجرا کرده بود بایستی پرونده دین اسلام رو از فکرهامون برای همیشه بسته تا بتونیم از دست اخوندها راحت بشیم و الا با رفتن حکومت اسلامی از ایران مشکل ماحل نمیشه.
یکشنبه 24 مهر 1390

Behzad N. - نوروژ - سوروم
این جنایت کار خونخار به سزاش رسید کوشتنش و فرستادنش جهنم به امیده روزئ که همه سره قبرش ....
یکشنبه 24 مهر 1390

قلندر - المان - کلن
اژده ها وارد میشود.
یکشنبه 24 مهر 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
متاسفانه اکثر افراد قبل از رسیدن به قدرت از طرفداران ازادی و دمکراسی هستند و بعد از رسیدن به قدرت کاملا عوض میشوند. در مورد تمام شاهان و رهبران ایران در این 300 سال این مسئله اتفاق افتاده به جز کریم خان زند. احمد شاه هم وقتش را نداشت چون زود برکنار شد. در مورد بعضیها مثل محمد علی شاه و ایت ا.. خمینی این تغییر سریع رخ داد در مورد بعضی مثل شاه و رضاشاه و خامنه ای به مرور. بعضیها مثل ایت ا.. خلخالی بعد از از دست دادن قدرت مثلا دمکرات شدند. درسی که ما باید بگیریم این هست که به هیچ وجه اجازه ندهیم کسی قدرت مطلق و یا طولانی داشته باشد هر چه قدر هم حرفهای قشنگ بزند. چون هر چقدر هم خوب باشد, به احتمال بسیار زیاد عوض میشود و تغییر روش میدهد. من معتقدم قدرت داشتن بدون پاسخگویی به دیگران, ادم را فاسد میکند. اگر جمهوری هست, نباید رییس جمهور بتواند بیش از دو بار انتخاب شود و قدرتش هم باید تحت کنترل مجلس باشد. اگر پادشاهی هست باید شاه مثل ملکه انگلیس به هیچ عنوان حق دخالت در مسائل سیاسی و اقتصادی و دفاعی را نداشته باشد و کاملا تحت کنترل باشد.
یکشنبه 24 مهر 1390

amir-amir - کانادا - تورنتو
خوب است که جام زهر را نوش جان کردى و الا ملت ایران را تماما قلع و قمع مى کردى
یکشنبه 24 مهر 1390

ukguy4u - بریتانیا - لندن
لعنت به روحت خمینی. یکصدا بگید صحیح است صحیح است
یکشنبه 24 مهر 1390

*پسر شجاع* - ایران - تهران
از هر کلمه از حرفاش رافت و محبت دینی فوران میکنه ...
یکشنبه 24 مهر 1390

DARYA_R - انگلستان - لیورپول
لامصب هیچ بویی ازدموکراسی نبرده . جانی .
یکشنبه 24 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
Azadikhah - هلند - تکسل. گرامی اصلا فریب نبود هنگامیکه در ابتدای قدرت بود با لحن خشنی گفت //جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیش نه کم// بله همه بع بع کردند مجاهد فکر کرد این لاشه رفتنی است و قدرت از ان او خواهد شد چپ و ملی منقلی هم بدینگونه/ اگر فیلمهای اوایل عنقلاب را ببینید خواهید فهمید که همین عنقلابیون از تک تک اعدامها از بیگناه تا گناهکار از تن فروشان شهرنو تا اعدام افسرانی که دل در گرو ایران داشتند از اعدام کشیش دیباج چون مسیحی شده بود تا اعدام ذبیحی چون شاه را دعا کرده بود حتی بانوی فرهیخته فرخرو پارسای مثل یک قاتل دفاع کردند//اکنون دیوار حاشا بلند!!!!!!!!!!و هنوز از رو نرفته همان زرزرهای 57/
یکشنبه 24 مهر 1390

ensanam arezoost - ایران - خارگ
انگلیس،مجاهدین،حزب توده و...
یکشنبه 24 مهر 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
مقایسه کنید با انچه این دروغگوی بزرگ قبل از بدست گرفتن قدرت گفت:. در ایران اسلامی علما خودشان حکومت نخواهند کرد و فقط ناظر و هادی امور خواهند بود. خود من نیز هیچ مقام رهبری نخواهم داشت و از همان ابتدا به حجره تدریس خود در قم برخواهم گشت.//مصاحبه با خبرگزاری رویتر، نوفل لوشاتو، 5 آبان 1357. در جمهوری اسلامی کمونیستها هم در بیان عقید خود آزاد خواهند بود.//مصاحبه با سازمان عفو بین الملل، نوفل لوشاتو، 10 نوامبر 1978. در جمهوری اسلامی زنان در همه چیز حقوقی کاملاً مساوی با مردان خواهند بود.//مصاحبه با روزنامه گاردین، نوفل لوشاتو، 1 آبان 1357. در حکومت اسلامی رادیو، تلوزیون، و مطبوعات مطلقاً آزاد خواهند بود و دولت حق نظارت بر آنها را نخواهد داشت.//مصاحبه با روزنامه پیزا سره، نوفل لوشاتو، 2 نوامبر 1978.
یکشنبه 24 مهر 1390

Arian1 - ایران - ابادان
مردم ساده باور ایران نمی دانستن که چه موجود دیوانه وخونخواری را بجای شاه انتخاب کردند وحالا بعد از 33سال حکومت ظلم وفسادهنوز نمی توانیم از شر جنایتکاران وشیاطین اسلامی رهایی پیدا کنیم. لعنت ونفرین ابدی بر روح ناپاک خمینی ومرگ بر جمهوری شیطانی اخوندی سپاهی.
یکشنبه 24 مهر 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
ادامه...در منطق اینها(شاه و حکومتش) آزادی یعنی به زندان کشیدن مخالفان، سانسور مطبوعات و اداره دستگاههی تبلیغاتی. در این منطق تمدن و ترقی یعنی تبعیت تمام شریان های مملکت از فر هنگ و اقتصاد و ارتش و دستگاه های قانونگذاری و قضایی و اجرایی از یک مرکز واحد. ما همه اینها را از بین خواهیم برد.//سخنرانی برای گروهی از دانشجویان یرانی در اروپا، نوفل لوشاتو، 8 آبان 1357. ما همه مظاهر تمدن را با آغوش باز قبول داریم.//سخنرانی برای گروهی از ایرانیان، نوفل لوشاتو، 19 مهر 1357. برای همه اقلیت های مذهبی آزادی بطور کامل خواهد بود و هر کس خواهد توانست اظهار عقیده خودش را بکند.//کنفرانس مطبوعاتی، نوفل لوشاتو، 9 نوامبر 1978. نه رغبت شخصی من و نه وضع مزاجی من اجازه نمی دهند که بعد از سقوط رژیم فعلی شخصاً نقشی در اداره امور مملکت داشته باشم.//مصاحبه با خبرگزاری اسوشیتد پرس، نوفل لوشاتو، 17 نوامبر 1975. دولت اسلامی ما یک دولت دموکراتیک به معنی واقعی خواهد بود. من در داخل ین حکومت هیچ فعالیتی برای خودم نخواهم داشت.//مصاحبه با تلوزیون NBC ، نوفل لوشاتو، 11 نوامبر 1978.
یکشنبه 24 مهر 1390

ragsey - ایران - تبریز
به شما چی بگم بدبختا شمایی که بدون مطالعه زندگی انبیا این طور از اون معصومها حرف می زنید خیلی بد بختید شماها چه جوری می خاید بمیرید ما افتخارمون علی و اولادشه اگه علی اون کارارو کرده پس چرا پسرش تو کربلا اون فداکاری رو کرد پس چه جور اینطور نامش سر زبانهاست .
یکشنبه 24 مهر 1390

فیروزه - اتریش - وین
به جاش میلیون بار از سایت های مختلف شنیدیم.. گور پدر حروم زادش.. این جنازه ارزش یاداوری داره اخه ؟؟؟؟
یکشنبه 24 مهر 1390

a.ahooraei - المان - کلن
این واسه ایرانی هایی هست که خودشون را ایرانی و از نسل تازی میدونند. یک مشت گدای تازی از راه رسیدند،،،،در میهن جانانهء ما خانه گزیدند،،،،،،با روضه و با روزه در این باغ پر از گل ،،،،،،،،چون گاو دویدند و چریدند و خزیدند،،،،،،با چوب و چماق و قمه و دشنه و چاقو،،،،،،،سرها بشکستند و شکمها بدریدند،،،،،،گفتند که این منطق اسلام عزیز است،،،،،،،اینان که سیه کارتر از شمر و یزیدند،،،،،،آنگاه به صحن چمن دانش و فرهنگ،،،،،،،،،هر جمعه چنان گلهء بزغاله چریدند! در میهن ما (منطق اسلام) چماق است،،،،،،،،اکنون همگی پیرو این دین جدیدند.
یکشنبه 24 مهر 1390

keyvan_1 - سوئد - مالمو
عجب شانسی اوردیم موسوی نتوانست ما را به دوران طلائی حضرت امام برگرداند.سوئد مالمو
یکشنبه 24 مهر 1390

meshkiiiii - ایران - تهران
لطفا به عقاید دینی دیگران توهین نکنید.کارای این آقا هیچ دخلی به حضرت علی نداره.اون 700 تا هم کسایی بودن مثل طالبان الان!خودت بودی باهاشون چیکار میکردی؟؟؟؟؟
یکشنبه 24 مهر 1390

mansoor_uk - انگلستان - انگلستان
لعنت به ذات کثیفت
یکشنبه 24 مهر 1390

Anti-depressive - ایران - کرمانشاه
برگردیم به دوران طلائی امام////موسوی!!!!!این سبزالهی ها بیاند یه توضیح بدند!!!?????
یکشنبه 24 مهر 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
''الکذب کله اثم الا ما نفع به مسلم'' دروغ همیشه گناه است,مگر دروغی که مسلمانی را سود دهد...نهج البلاغه صفحه 335/ نویسنده:علی ابن ابیطالب پیشوای شیعیان جهان!
دوشنبه 25 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
1- از اصغر قاتل پرسیدند که چرا 33 نفر نوجوان را کشتی. پاسخ داد که اینها فاسدین و ولگردهای خیابان بودند. تمام لذت زندگی حضرت علی, کشتن و سر بریدن بود و اگر برای کشتن, انسانی پیدا نمیکرد با کشتن سگهای خیابان هم احساس آرامش میکرد. تصور کنید قیافه شخصی را که 700 نفر را در یک روز سر بریده است. حتما هربار که چاقو را به گردن شخصی برای بریدن سر او مینهاد, کلمه بسمه الله را هم میگفت. پسر او امام حسن یکی از شهوترانهای دوره خودش بوده است. او از 15 سالگی تا پایان عمرش در هر ماه به طور متوسط, یک زن جدید میگرفت. آنهایئ که باور ندارند, لطفا به خودشان کمی زحمت بدهند و زندگی نامه اورا بخوانند. امام نقی به اندازه ای از عقل به دور بود که با شتر در میدان شهر عمل سکس انجام میداد. و این اشخاص امام ما شدند و ما به نماینده اینها که خمینی باشد, لقب رهبر دادیم.
دوشنبه 25 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
2- آیا ما ایرانیان میتوانیم اینقدر نادان باشیم؟ آیا ملتی که گذشته درخشانی داشته است, میتواند از واقعیت به این اندازه دور باشد؟ نه , ما ایرانیان ذاتا نادان نیستیم. زیرا گذشته ما از هنر و استعداد ما نشانه های زیادی دارد. ما که اکنون به این وضع افتاده ایم, اثرات و نفوذ روحانیت اسلام بر مردم ایران بوده است. ایرانیان پس از حمله اسلام و تحت تعالیم اسلامی به مرور از واقعیت بینی و اندیشه منطقی فاصله گرفتند و به خرافات روی آوردند. روحانیت به مرور زمان نفوذ بسیار وحشتناکی بر روی احساسات مردم دست یافت. و آنرا به فجیع ترین وضع بر علیه مردم ایران استفاده کرد. اشتباه نسل گذشته این بود که در مورد شناخت شیادی چون خمینی هیچگونه مطالعه ای نکرد و کورکورانه دستش را به دست روحانیت داد. رنج و ستمی که اکنون نسیب این نسل شده است بخاطر سهل انگاری نسل گذشته میباشد. تمام شناخت ما از اسلام از طریق روحانیت بوده است و خودمان هیچگاه اقدامی مستقلانه برای شناخت این دین, قدم بر نداشته ایم.
دوشنبه 25 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
3- در مقایسه اینکه یک سرباز آمریکاهی خطرناکتر است, یا یک روحانی؟ مطمئنا جواب آن, روحانیست. زیرا سرباز آمریکائی که به ایران حمله میکند, از همان اول, دشمنی به حساب میآید که برای نابودی به ایران حمله کرده است و مردم هم او را از همان اول به دید دشمن مینگرند. اما دشمن واقعی ایران روحانیت است و این دشمن خطرناکترین دشمنیست که ایران از اول موجودیتش تا بحال داشته است. زیرا فلسفه روحانیت یک فلسفه ارتجاعیست. هدف آن تسلط کامل بر فضای جامعه ایران است و برای رسیدن به این هدف از هیچ حیله ای دریغ نکرده است. آتش زدن سینما رکس آبادان در مسیر هدف پلید روحانیت, عمل بسیار ناچیزیست. جان انسان و کشتن انسان در اسلام اصلا موضوع مهمی نیست. خطرناک بودن طبقه روحانیت بخاطر نفوذیست که آنها از 1400 سال روی مردم کار کرده اند و مردم ایران به مرور زمان به این شیادان اعتماد کردند. .
دوشنبه 25 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
4- آنهائی آگاهند, میدانند که ایران همچون بیماریست که نفسهای آخرش را میکشد. اگر قدمی برای تغییر این وضع برداشته نشود, بدون شک ایران در آینده ای نزدیک نابود خواهد شد. آنهائی که بر این باورند که ایران را میتوانند به این سادگی از دست این روحانیت خائن بیرون بکشند, سخت در اشتباهند. همانطور که حضرت علی سگها را میکشت که تا از شر آنها خلاص شود, ماهم برای اینکه از شر این سگها خلاص شویم, باید سگ کشی را آغاز کنیم. در این مقطع زمان, ایران نیاز به دلیرانی دارد که برای آزادی این میهن مقدس, این اقدام شجاعانه را آغاز کنند. عمل آنها میلیونها بار با ارزش تر از نوشتن کمنت های اینترنتیست. آنها خواهند بود که ایران را از این منجلاب بدبختی و نابسامانی نجات خواهند داد و اقدام شجاعانه آنها با افتخار بلند در تاریخ ایران ثبت خواهد شد. .
دوشنبه 25 مهر 1390

ضد ولایت وقیح - ایران - تهران
تف تو روحت
دوشنبه 25 مهر 1390

garfield - ایران - تهران
meshkiiiii - ایران - تهران نه داداش من، بیا یه کم به چیزایی که توی بچگی یادمون دادن شک کنیم. اونا کسایی بودن که فقط به خاطر یهودی بودن گردن زده شدن. نصفشونم زن و بچه و پیرمرد بودن. (تاریخ قوم بنی قریضه)
دوشنبه 25 مهر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
بیسواد و نادان. جمله هایی که بیرون میداد، همه بریده بریده و نیمه و نادرست بودند و نشان از ناآشنایی گوینده به زبان فارسی داشت. در شگفتم چگونه این انیرانی که هیچ آشنایی به فرهنگ و زبان و تاریخ ایران نداشت، مردم درس خوانده و مثلا روشنفکر ان دوران را گول زد؟ چگونه کسانی که ادعای مدنیته و امروزی گری را داشتند به دنبال چنین آدم پس رفته و قرون وسطایی براه افتادند و اورا رهایی دهنده!! نامیدند؟!!!
دوشنبه 25 مهر 1390

meshkiiiii - ایران - تهران
Khashayarshah - ایران - تهران. دوست خوبم آدرس مطالبی که تو شماره 1 نوشتی و قبلا خوندی بهم میدی؟کنجکاوم کردی.
دوشنبه 25 مهر 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
خار چشم امریکا شد تا ابد. عجیب نیست امریکا 33 ساله داره زجه میزنه. در ضمن هر گاه به نظام اسلام خدشه ای وارد اید قوانین ساختگی را باید تغییر داد وگرنه در باتلاق دیگر احزاب غیر دینی غرق خواهد شد. کار ایشان درست و عملش بجا بود. انقلابهای جدید از انقلاب نور ایران نشعت گرفت. زنده باد اسلام به کوری چشم شیاطین به سرکردگی امریکای ملعون.
دوشنبه 25 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
1- meshkiiiii - ایران - تهران, دوست گرامی و هموطن عزیز, با عرض ادب, پاسخ سئوال شما را بیان میکنم. در مورد حضرت علی که در یک روز 700 نفر را کشته است, خود خمینی در سخنرانی بالا گفت. اینکه خمینی کشتن 700 نفر در یک روز را مقدس میداند, میگذاریم به عهده وجدان خود خمینی. وجدان خمینی بقدری پاک است که بر مبنای فتوی او, در عرض یک هفته, حدود 4 تا 6 هزار از جوانان ایرانی به دار آویخته شدند. و وجدان او به اندازه ای ظریف است که 70 میلیون ایرانی را فریب داد و ایران و جامعه ایران را به وضع اسفناک امروز انداخت. اولین سخنرانی اورا در بهشت زهرا و سخنانی که در پاریس نمود در youtube میتوانید گوش کنید.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
2- در مورد زنبازیها و شهوترانیهای امام حسن به دانشنامه اسلام, نوشته لارا وگلیری, رجوع کنید. مطمئنا این کتاب در ایران وجود ندارد. اما میتوانید به این آدرس اینترنتی هم (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AD%D8%B3%D9%86_%D8%A8%D9%86_%D8%B9%D9%84%DB%8C) مراجعه کنید. در آنجا از قول لارا وگلیری اینچنین مینویسد " حسن در مدینه از زنی به زنی دیگر می رفت بطوریکه به او لقب «المِطلاق» (طلاق دهنده) داده بودند. تعداد زنان او را شصت یا هفتاد یا نود نفر و تعداد متعه های او را سیصد تا چهار صد نفر نوشته‌اند." دانشنامه اسلام یکی از کتابهای معتبر اسلام شناسی بشمار میرود و لارا وگلیری بدون هیچگونه احساس و وابستگی, این کتاب را به تحریر در آورده است. اما سید محمد مرتضوی خواسته است که این مستند را طبق عادت اهل مذهب شیعه, ماله کشی کند و برای خود شیرینی و اخذ شغل مهم هم که شده حتی تحت علاقه و احساس و وابستگی هم که به امامان داشته, این موضوع را بدون هیچگونه مستندی مردود دانسته است. عقل سالم به نظر سید محمد مرتضوی که فقط عنوان جلوگیری از آبرو ریزی برای امام حسن میباشد, هیچگونه اهمیتی نباید بدهد.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
3- اما در مورد جنون امام علی نقی, کلمه ( سندروم نقی) را در google.com جستجو کنید. مطالب زیادی را در این مورد پیدا میکنید. این بیماری اغلب در کسانی دیده میشود که والدین مشهور و مهمی داشته اند و پس از فوت والدینشان نتوانستند موقعیت خود را دریابند. اینها به این بیماری روانی دچار میشوند. این عارضه حتی در حیوانات هم مشاهده میشود. گله سگهای وحشی و کفتارها اغلب دارای یک حیوان رهبر بنام حیوان "آلفا" هستند که سایر حیوانات آن گروه, احترام و تواضع بخصوصی نسبت به آن رهبر و فرزندان آن رهبر دارند. اگر حیوان "آلفا" از بین برود, فرزندان آنها که تا آنموقع در میان سایر اعضا محترم بودند, بی اهمیت میشوند, بلکه مورد حمله سایر اعضا قرار میگیرند. از مثالهای عینی در اینمورد, میتوان احمد خمینی, رضا ( پسر محمد رضاشاه) را نام برد.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
4- امام علی نقی که در 8 سالگی پدرش را از دست داده بود, بخاطر همین بیماری که به نام او معروف است, نیاز به دارو داشت و خلیفه وقت عباسی از این موقعیت سوه استفاده کرده وبا نفوذ پزشک مربوطه, بجای داروی مفید, داروئی که جنون اورا بیشتر توسعه میداد, به او تجویز میکرد. اینبود که این شخص یک بیمار روانی تمام عیار شده بود, چنانکه با شتر و گوسفندان در وسط میدان سامرا سکس انجام میداد.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
5- حتی امام موسی کاظم که پدر امام رضا باشد, از لحاظ شخصیتی, آدم سالمی نبود. زنها و فرزندان زیادی داشت, طوری که هیچگونه کنترلی بر روی فرزندانش نداشت. دختر او معصومه که در شهر قم مدفون است, بخاطر معشوقه بودنش با مأمون, تا 27 سالگی که در راه ساوه و قم درگذشت, بدون ازدواج ماند. در واقع کسی حاضر به ازدواج با او نشد. مفهوم ساده تر این مطلب اینست که این دختر برای زمان خودش, یک زن .. بوده است. امامان دیگر هم هرکدام به نوبه خودشان افرادی نالایق و یا دقلباز و یا مفتخورهای جامعه زمان خودشان بوده اند.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
6- با و جودیکه امروز به راحتی در اینترنت میتوان شخصیت و عملکرد خمینی و خامنه ای را از سالهای پیش دنبال کرد اما من به یقین میتوانم باور کنم که امروز نوجوانانی در ایران هستند که بر اثر شستشوی مغزی, خمینی و یا خامنه ای را که سر دسته غاصبان و قاتلان هستند, امام میدانند و هر گز حاضر نیستند که حتی یک نکته منفی هم در مورد آنها بیان شود. بر مبنای همین شستشوی مغزی, باید واقعیت را تصور کرد که معلمانی که شاگردانی چون خمینی و خامنه در مکتب آنها پرورش یافته اند, در چه حدی فاسد, شیاد, بلکه جنایتکار و مفتخور بوده اند که اینک برای ما امام شده اند. و ما بدین ترتیب شیعه دوازده امامی شدیم و حتی این هم بس نبود و معتقدمان کردند که امام دوازدهم, قرنها بعد ظهور خواهد کرد و ما ساده اندیشان اینک منتظر او هستیم. امید وارم برای روشن شدن مطلب کمکی بوده باشم. پیروز و سر افراز باشید.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
1- danial nabi - سوئد - استکهلم, به نظر من شما سوراخ دعا را گم کرده اید. اولا قوانین فقط برای زندگی افراد یک جامعه است که توسط این افراد و یا نماینده های این افراد طرح میشوند. در یک جامعه مدرنی مانند سوئد که شما هم با قدر نشناسی, از آن بهره مند هستید, همیشه قوانین جدیدی طراحی میشوند که مسائل جامعه را بتوانند, در قالب آن قوانین حل کنند. این مسائل که قوانین جدیدی را ضروری نموده اند, بر حسب محیط, رشد علم و رشد فکری انسانها, جامعتر و دقیق تر و وسیع تر میشوند. قوانین هر جامعه مربوط به خود آن جامعه است. اروپا کشور های زیادی دارد و هر کشوری قانون خودش را دارد. ممکن است در بعضی موارد این قوانین شبیه هم باشند, اما هرگز مانند هم نیستند. و حتی قوانین 300 سال یک کشور با قوانین امروز آن کشور فرق زیادی دارند. و این فلاکتی که امروز در فضای ایران حاکم است, نتیجه حماقت روحانیت و در صدر آن, این پیر مرد مرتجع است که قوانین 1400 سال پیش جامعه عرب را بر روی جامعه ایران حاکم کرد. و ارزش انسان محترمی چون شما را باشتر سنجید.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
2- ثانیا این شخص که رهبر شماست, به اندازه ای کودن بود که در یک سخنرانی نتوانست کلمه "امپریالیسم" را به زبان بیاورد. و در یک سخنرانی دیگر در نجف, تمام حرفهای روز قبل را تکرار میکرد که به خاطر آن چندین نفر از حضار به او تذکر دادند که حرفهایش تکراریست. درجه آیت اللهی را به این مردک بخاطر آن دادند که به جهت توطئه 15 خرداد, اعدام نشود. وگرنه سواد آیت اللهی نداشت. همین امر در مورد امام شما که خامنه ای باشد, نیز انجام شد. این شخص به اندازه ای کودن بود که نفهمید که اطرافیان او, اورا فقط به عنوان سپر استفاده میکنند و اگر این مردک یک ذره ارزشی برای آنها داشت, لا اقل به احترام او هم که شده, پسرش احمد خمینی را سگ کش نمیکردند.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
3- انقلاب اسلامی فقط ثمره مجاهدین نسل اول, طالقانی, بازرگان و ماله کش معروف شریعتی بود. اولین حرکت خیابانی پس از اینکه بازرگان سخنرانی کرد, آغاز گردید. در آنموقع خمینی هنوز در عراق مفت میخورد و میخوابید و 99 در صد ایرانیها قبل از انقلاب, اورا نمیشناختند و آنهائی که میشناختند, مانند بازرگان و یا طالقانی, به او به دید ناچیز مینگریستند. زیرا از نظر سیاسی, اقتصادی و علمی هیچ چیزی در کله کهنه و پوسیده او نبود. شریعتی ماله کش که اصلا اورا آدم حساب نمیکرد. دید او در مورد اقتصاد که اقتصاد مال خر است, نشان از سطح فهم او از اقتصاد بود. مسلما اگر افرادی هم سطح فکری شما نبودند که جنایتکاری مانند او را امام بنامند, او در همان پاریس به دیار نابودی میپیوست و ملتی از شر افکار شیطانی او رها میشدند. .
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
شعار انقلاب چه بود؟ استقلال آزادی! من میگم همه مردم، همه گروههای چپ و راست در زمان انقلاب ۵۷ برای آزادی سیاسی بلند شدند وگرنه بقیهٔ آزادیها وجود داشت، خب انقلاب به بیراهه رفت و آخوندها سر کار آمدند. یک چیزی که من نمیفهمم، چرا پس از آن انقلاب خونین و کشته شدن آن همه جوان، چرا پس از ۸ سال جنگ و کشته و مجروح و معلول شدن هموطنان، چرا پس از اعدام هزاران هموطن در سالهای ۶۰ و ۷۰، پس از مرگ خمینی از آن زیباترین زیارتگاه را ساختیم و روزی هزاران هموطن به آنجا برای زیارت میرود؟ مگر ایشان جز بدبختی برای ایران و ایرانی‌ چه چیز دیگر به ارمغان آورد که میروند و برای او دعا میکنند و کلی‌ هم در آنجا کمکهای مالی میرسانند؟ واقعا ما ملت عجیب و غریب و پیچیده ای هستیم.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
آن شاه خدا بیامرز هم در اواخر حکومتش گفت در این کشور فقط یک حزب باید باشد و آن حزب رستاخیز است و هر کس نمی خواهد از کشور خارج شود و همین باعث انقلاب شد چون همه گروهها دیگر ازش ناامید شدند، خب خمینی هم که همین را گفت، فقط باید یک حزب باشد و آن حزب الله است ( البته هزار مرتبه بدتر)...راستی‌ ما را چه میشود؟ از چاله به آن کوچکی که راه حلهای زیادی داشت خود را به درون چاهی بزرگ از باتلاق انداختیم که در آن هر روز و هر روز بیشتر فرو میرویم. خداوند ایران زمین به دادمان برسد!
سه‌شنبه 26 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
Khashayarshah - ایران - تهران . درود بر شما ولی دوست گرامی از 2 حال خارج نیست اراذل اوباش رژیم یا ستایشگران این دین و رژیمش در دو رده قرار می گیرند یا مامورند و معذور/ ویا یک لمپن مذهبی برای اینها هم مرغ یک پا دارد مثل چپیهای ایران و مجاهدین/
سه‌شنبه 26 مهر 1390

homa--ir - المان - هامبورگ
Khashayarshah - ایران - تهران . دوست عزیز meshkiiiii - ایران - تهران با این نام و Fanoos - ایران- شهمیرزاد هم درسایت UK وهم دراشپزخانه سایت وهم بااین دونام درتالار. پرنیان هست.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

homa--ir - المان - هامبورگ
meshkiiiii - ایران - تهران . Khashayarshah - ایران - تهران. دوست خوبم آدرس مطالبی که تو شماره 1 نوشتی و قبلا خوندی بهم میدی؟کنجکاوم کردی. با تعجب بسیار از خانم مشگی یا همان فانوس که خودرا هخامنش یادختر. اریائی درفیسبوک معرفی و بسیارنامهای دیگر . الهام خانم شماکه تولد کوروش و زردتشت وجشن مهرگان رادر تالار تبریک می گوئید . حالا چطور . دراینجا چنین مینویسید. . لطفا به عقاید دینی دیگران توهین نکنید.کارای این آقا هیچ دخلی به حضرت علی نداره - درکجا زردشت از علی طرفداری کرده. باتعجب ازشما !!!!!. بیخود نبود از اعدام قاتل داداشی به وجد امدی و با فمنیسم عزیز درگیری . پیدا کردی. قابل توجه دوست عزیز Khashayarshah - ایران - تهران.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Pezhman - اتریش - وین
چقدر خر بودیم.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
1- Ghooloo - ایران - آبادان, دوست عزیز, اتفاقا به مطلب بسیار مهمی اشاره کردید . ما ایرانیها یکی از مللی هستیم که کمترین علاقه به مطالعه داریم. تحقیق و تجسس در وجود ما ضعیف شده است. یکی از باورهای دین زرتشتی اینست که اگر انسان روزی را با موفقیت به پایان نرساند, آن انسان در آنروز گناهکار به حساب میآید. بعضی مواقع یک باور بسیار ساده, اثرات بسیار مهمی باقی میگذارد. پیشرفت چشم گیر زرتشتی های فراری از ایران به هندوستان بر مبنای همین باور است. ایرانی هائی که در ایران ماندند و مجبور به پذیرش اسلام شدند, بر اثر باورهای خرافاتی و منفی اسلام, به فسیل تبدیل شدند. اگر کسی قطره اشگی برای شهادت حسین بریزد. امام حسین در آن دنیا شفیع او خواهد شد. به همین خاطر, تا روضه خوان نام امام حسین را میبرد, نا خود آگاه دستها به صورت گرفته شده و به زور قطره اشگی به بیرون چکیده میشود.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
2-اسلام ایرانیان را فلج عقلی آموخت. به آنها یاد داد که به خاطر شیعه بودنشان, مولای متقیان آنها را از صف انتظار جهنم به بیرون خواهد کشید و روانه بهشتشان خواهد کرد. بر حسب تجربه به قوت میگویم که 95 در صد ایرانیان در مورد اسلام, اصلا مطالعه ای نکرده اند. و آنهایی که مطالعه کرده اند, از این دین خارج شده اند. این 95 در صد بیشتر بخاطر این مطالعه نکرده اند, که اصلا از همان ابتدا, اجازه به خودشان نمیدهند که در مورد این دین شک کنند. زیرا اسلام میگوید "کسی که به حقیقت اسلام شک کند, کافر است" یعنی اصلا اجازه نداری شک کنی. یا میگوید " یکی از معجزه های قرآن اینست که, هیچکس نمیتواند حتی یک آیه هم مانند آیه های قرآن بیاورد و اگر کسی سعی کند که بیاورد, کافر است" این منطق و دموکراسی اسلام است. اثر این نوع باورهای اسلامی, فارغ شدن قدرت منطقی در یک مسلمان را نتیجه میدهد. و گل سر سبد همه این ها همان اصطلاح "تقلید" است. یعنی انسان به درجه نفهمی پائین کشیده میشود. و این همان درجه و عزت اعلائیست که خمینی با آب و برق و نفت مجانی به مردم ایران قول داد.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
3- من مطمئنم که اشخاصی مانند (danial nabi - سوئد - استکهلم) حتی به اندازه وقتی که برای خرید و انتخاب یکی از پیراهنشان گذاشته اند, برای انتخاب دینشان نگذاشته اند. یک عمر دلا و راست شدن, اما یک لحظه نیندیشیدن. ما ایرانیان بر مبنای اصول اسلامی فسیل شدیم. اصلا نباید شک کرد, چون شکاک کافر است. حضرت علی 700 انسان را در یک روز سر برید. باید آنرا افتخار بدانیم, وگرنه کافر میشویم. حضرت محمد از نظر روانشناسی امروز, مریض بوده است که دختر 8 ساله را به زنی گرفته است. اما چون او حضرت محمد است, پس مبارک است.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
4- اینشتاین میگفت که "دو چیز در جهان انتها ندارد, یکی وسعت کهکشانها و دیگری حماقت انسانها, اما در مورد کهکشانها مطمئن نیستم". و واقعا این موضوع در مورد شیعه های ایران صادق است. .
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
5- نتیجه ای که از این گفته هایم میگیرم, اینست که انسان تنها حیوانیست که میتواند در مغز خودش سئوال طرح کند. ما در مورد دین اسلام, بخاطر اثرات و تبلیغات سوء و جهت دار منقی روحانیت که بسیاری از آنها ساخته و پرداخته حوزه های اسلامیست, این قدرت را از دست داده ایم. هیچ یک از ما اراده ای در انتخاب دینمان نداشیم. از پدر و مادر به ما رسیده است و ما هم قبول کرده ایم. هرگز از خودمان سئوال نکردیم که چرا صدها هزار از اجداد ما در جنگ قادسیه جانشان را برای نپذیرفتن این دین از دست دادند. چه اثر مثبتی دین اسلام بجز بدبختی, برای ایرانیان داشت. آیا دختران و زنان ایرانی نبودند که گروه گروه مورد تجاوز اعراب قرار میگرفتند؟ خود امام حسین هم یکی از آنها را داشت. .
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
6- اهانت نیست, اما اگر ما با وجود دانستن این واقعیت ها و واقعیت های بسیار بسیار زیاد, هنوز به دین اسلام چسبیده ایم, پس حقمان است و از این بیشتر هم حقمان است, اینشتاین راست میگوید, حماقت انسان نهایت ندارد. چه افتخار بزرگی که حضرت علی 700 نفر را در یک روز سر برید. چه روز موفقیت آمیزی برای او بود. حضرت محمد 54 ساله فقط بخاطر تفاهم و همفکری که با عایشه 8 ساله داشت, اورا به زنی گرفت. اصلا بخاطر شهوت نبود. مقام حضرت محمد کجا و شهوت کجا. امام حسن زنها را میگرفت که به خدا نزدیکتر شود. امام حسن کجا و شهوت کجا. باید از این خواب توجیهات و خرافات بیدار شویم و عینک ساده بینی را از چشم عقل برداریم و از خودمان بپرسیم که چه بودیم و چه شدیم و چرا؟ چرا ما هنوز اندر خم چاه جمکران ایستاده ایم؟ . .
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
7- ما ایرانیان قرنهاست که در خوابیم, لرزه شدیدی باید مارا بیدار کند, لرزه ای که ما را تا عمق خوابهای 1400 ساله مان بلرزاند, که تا به خودمان بیائیم. من وجود نکبت بار حکومت اسلامی را همان لرزه شدید میدانم. اما هنوز هم ایرانیهای زیادی هستند که بر این باورند که در آن دنیا !!!! دست در دست علی, راهی بهشت خواهند شد. .
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
meshkiiiii - ایران - تهران دوست عزیز چرا بعضی ها فکر میکنن من و شما یکی هستیم بخدا دیگه خسته شدم از تهمتهای دیگران !!!!
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

wildpiony - مجارستان - بوداپست
homa--ir - المان - هامبورگ هما ... ببند پیرزن ....
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

meshkiiiii - ایران - تهران
homa--ir - المان - هامبورگ . دوست عزیز من اصلا راستش منظور شمارو نمیفهمم!!بیشتر و واضحتر توضیح بدید ممنون میشم.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

meshkiiiii - ایران - تهران
Khashayarshah - ایران - تهران. دوست عزیز دلایل شما واسه من قانع کننده نبود.تو همون آدرسی که خودتون به من دادید درباره فعالیتها و رهبری امام نقی و ترس خلیفه زمان از او مطالبی نوشته شده و من مطلبی راجع به سکس با حیوانات ندیدم. آیا عاقلانه است حکومت زمان از فردی که به قول شما روانیست و کنترلی بر رفتار جنسی خود ندارد اینقدر به دردسر بیفتد؟!!. در ضمن چرا هر اتفاقی که از جانب قدرتمداران میفتد به امامان 1400 سال پیش ربط میدهید؟آیا شما به عینه خمینی و خامنه ای را دیدیید که در مکتب امامان تحصیل کرده باشند؟شما که حتی قاِِیل به داشتن درجه آیت االهی و حتی سواد عادی برای هیچکدام نیستید،کسانی که مکتب امامان را شناخته باشند حتی وارد سیاست هم نمیشوند.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

katrina - بریتانیا - لندن
. homa--ir - المان - هامبورگ-بازگل به خودی زدی ?دقت کن ببین این meshkiiiiهمان meshkiii هست???!!!!!!به نظرم باید نمره عینکت روعوض کنی ./. Khashayarshah - ایران - تهران-باتشکرفراوان ازکامنت های شما.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

feminism - انگلستان - لندن
homa.ir / هما جان این دخترکه با آی دیها و نامهای مختلف به این سایت آمده ، فقط درون تهی بودنش را ثابت میکند و دیگر هیچ ، چرا که او از هیچ هم کمتر است . شاد باشی خانم .
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
meshkiiiii - ایران - تهران, دوست گرامی و هموطن عزیز, بسیار خوشحالم که دلایل من برای شما قانع کننده نبودند. اگر مینوشتید که قانع شده اید, متاسف میشدم. هدف منهم اصلا این نیست که کسی قانع شود یا نشود. هدف من بیان واقعیت هایی است که فقط بر مبنای مطالعات و تشخیص خودم میباشد و اینکه آنها را در اینجا بیان میکنم, بخاطر اینست که به شما شوکی وارد کنم یا لا اقل شمارا تکانی بدهم که بیدار شوی و دست خودت را به زانوی خودت بگذاری و بلند شوی و از درجه تقلیدی, به مرتبه سارندگی رشد کنی. زیرا ما به اندازه کافی در خواب بوده ایم و مغزمان از فرط استراحت و بازنشستگی به معدومیت رسیده است. خودت باید به خودت بیایی, من که کاره ای نیستم. من فقط وظیفه انسانی و ایرانی خودم را انجام میدهم.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

homa--ir - المان - هامبورگ
katrina - بریتانیا - لندن . کتی جان - اشگالی ندارد هرچی دلت خواست بمن درتالار تهمت زدی ولی . من منظورم شقایق بودنه شما و فرناز جون - منهم بعد ا ز مشکل سایت الان. می بینی با homa -- ir میام یعنی یک ( - ) اضافه کردم. وحتی Pelle هم . همین مشکل را پیدا کرد. درهمان تالار ( شقایق ) الهام به قران قسم میخورد . درحالیکه خودش را الهام هخامنشی ویا دختراریائی ودرتالار اولین . کسی بود که تولد کوروش یا جشن مهرگان و یا اهومزدا نام میبرد. ایا کوروش ویا اریائی * قران محمد * را قبول داشت خواهشن عجله نکن و چرا. همین حالا در کل سایت هم با نام meshkiii و هم Fanoos کامنت میگذارد . دیروز خودم دیدم دربیشترین بازدید کننده درتالار پرنیان بنام* فانوس *امده ولی چندین کامنت بنام * مشگی *گذاشته .
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
homa--ir - المان - هامبورگ برو خجالت بکش از سنت !!!!. با تشکر از دوستان عزیزم katrina - و wildpiony - موفق باشید .
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

meshkiiiii - ایران - تهران
*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد. من اصلا راستش نمیفهمم که homa--ir - المان - هامبورگ چی میگه؟. یه توضیح کامل و درست هم نمیده آدم بفهمه منظورش از یکی بودن ما چیه یا اصلا رو چه حسابی میگه.من که گیج شدم!
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

meshkiiiii - ایران - تهران
katrina - بریتانیا - لندن ازت بخاطر حمایتت ممنونم اما نمیدونم هما از هامبورگ چی میگه.من پسرم ،نه دختر. ممنون میشم بهم بگی ایشون کدوم مشکیو میگن؟غیر من مگه بازم مشکی هست؟
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

meshkiiiii - ایران - تهران
*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد. من اصلا راستش نمیفهمم که homa--ir - المان - هامبورگ چی میگه؟. یه توضیح کامل و درست هم نمیده آدم بفهمه منظورش از یکی بودن ما چیه یا اصلا رو چه حسابی میگه.من که گیج شدم!
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
Khashayarshah - ایران - تهران. ماشااله مینویسی ها! من اگر این همه مطلب میخواستم بنویسم یه یهفته ای مشغولش بودم ;-). دوست عزیز و هموطن گرامی, در کل با حرفهایت موافقم. من خودم پس از خواندن چند کتاب در مورد اسلام به خصوص کتاب ۲۳ سال علی‌ دشتی به طور کل نظرم به اسلام عوض شد و زمانی‌ همین کاری که شما می‌کنید می‌کردم یعنی‌ با مسلمانان مذهبی‌ وارد بحث میشدم و سعی‌ می‌کردم آنها را هم آگاه سازم، که مثلا چرا پیامبر درسن ۵۵ سالگی روی عایشه دختر ابوبکر که فقط ۷ سال داشت اسم گذاشت،و در سنّ ۵۷ سالگی، زمانی‌ که عایشه فقط ۹ سال داشت با وی رسما ازدواج کرد و یا چرا پیامبر در ۱۳ سال اول پیامبریش با آیات مکّی که همش پند و اندرز بود و وعده به بهشت و ترس از جهنم را میداد، فقط تعداد انگشت شماری به اسلام روی آوردند ولی‌ به محض رفتن به مدینه و آیات مدینی، که اجاز کشتن کافرین و مخالفین را میداد، در عرض ۱۰ سال تقریبا همه مکّه و مدینه مسلمان شدند!
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
و یا آیا مهمترین نقش حضرت علی‌ همان شمشیر معروف ذوالفقار نبود! و یا چرا تعداد زنان امام حسن از ۱۰۰ نفر هم باید بگذرد، جوری شد که خود امام علی‌ در نماز جماعت بالای منبر رفت و گفت به پسر من حسن دیگر زن ندهید! و یا امام سجّاد معروف به امام بیمار وقتی‌ پدرش امام حسین, عمو‌هایش و تمام خانواده اش را یزید و شمر قتل عام کردند حتی بلند نشد یک سنگ به لشکر دشمنان پرت کند و ترجیع داد در بستر بیماری بماند تا آسیبی به وی نرسد! و یا از زندگی‌ امام موسی‌ کاظم امام هفتم اصلا هیچ نمیدانند جز اینکه در زندان بوده! و یا چرا امام رضا امام هشتم به دست زنان خود با انگور زهری باید بمیرد دقیقا همان کاری که زنان امام حسن با او آنجام دادند! و و و.. ولی‌ معمولا آخر این بحثها با آدمهای مذهبی‌ ناراحتی‌ و درگیریست!.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
زمانی‌ ادیان به وجود آمدند برای رستگاری انسان ولی‌ سوء استفاده از آن باعث بدبختی انسان شد! همانطور که سیستم مارکسیسمی و کمونیسمی به وجود آمد که دنیا را از کاپیتالیسمی و برده داری نجات دهد ولی‌ خودش مشکلی‌ دیگر شد!. ما اگر سری به تاریخ بزنیم دوست من، خواهیم دید که مشکل دین نیست مشکل خود مردم هستند! چون ادیان از آسمانها که نیامدند بنا بر شرایط محیطی توسط خود مردم بوجود آمدند. همین دین اسلام در هر کشور مسلمان یک جور دیگر است چرا؟ به خاطر مردم و فرهنگ آن کشور و این در مورد دین یهود، مسیح و تمام ادیان صدق می‌کند. من خودم, هم با دین ستیزی مخالفم هم با تبلیغ آن! در حال حاضر در تمام کشورهای اروپاهی همه ادیان آزاد هستند ولی‌ نه اجازه میدهند که قدرت بگیرد و نه آنرا سرکوب میکنند. مردم عادی آمریکا، مردم بسیار مذهبی‌ و حتی خرافاتی هستند ولی‌ قانون کشور به آنها اجازه سوء استفاده را نمیدهد. چون در تمام کشورهای غربی و خیلی‌ از کشورهای دیگر، دین را از سیاست و بخصوص قدرت جدا کردند. و کسی‌ دین ستیزی نمیکند چون اگر آدم دینی باشی‌ آزادانه کارت را میکنی‌ و اگر هم نباشی‌ کسی‌ کاری به کارت ندارد.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
دوست من ما نمیتوانیم به خاطر جنگ قادسیه در ۱۴۰۰ سال پیش هنوز هم از اعراب و دینی که به ما تحمیل کردند، متنفر باشیم. شما اگر تاریخ اروپا را بخوانید، خواهید دید کشورهای اروپاهی مدام با هم در جنگ بودند، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، پرتغال، هلند و...حتی استقلال کشور آمریکا با جنگ شدید با انگلیس صورت گرفت! ولی‌ تمام این کشور‌ها الان با هم دوست هستند و به هم یاری میرسانند. حتی در آخرین جنگ (جنگ جهانی‌ دوّم) آمریکا ژاپن را با بمب اتم کوبید و آلمان با تمام کشور‌های همسایه در جنگ بود! زمانی‌ هم ما بزرگترین امپراطوری جهان بودیم فکر میکنی‌ به هیچ کشوری ظلم نکردیم چرا، آن موقع دوران قلدری بود و تمام کشورهای در اختیار دولت پارس باید باج و خراج میدادند، پس باید الان تمام کشورهای همسایه و در قلمرو دولت پارس از ما تنفر داشته باشند. زمانی‌ هم امپراطوری روم قدرت محض بود و به هر جا که میرفت چیزی از فرهنگ آن کشور و مردم، باقی‌ نمیگذاشت و همه باید مثل آنها میشدند وگرنه بربر به حساب میامدند ، پس تمام کشور‌های در قلمرو روم باستان, از بدیهایش می‌گویند نه.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
تاریخ تکرار می‌شود و ما باید از تاریخ درس بگیریم. دوست عزیز تنها راه نجات ما علم و دانش است. ما وقتی‌ اگاهیهایمان مثل کشورهای اروپاهی بالا رفت، میتوانیم از چنگال جهل و خرافات، دین و مذهب رها شویم و آن وقت است که همه کار میتوانیم انجام دهیم به قول استاد بزرگ شعر و ادب "توانا بود هر که دانا بود ز دانش دل‌ پیر برنا بود". مشکل اصلی‌ ما این است که همیشه یک گروه خاصی‌ را به قدرت میرسانیم و از آن خدا سازی می‌کنیم و چون مردم مذهبی‌ هستیم آنها هم از ما سوء استفاده میکنند. اینها اگر خودشان هم آدمهای خوبی‌ باشند به خاطر چاپلوسیهای اطرافیان و قدرت محض خواهی‌ نخواهی فاسد میشوند چون هیچکس و هیچ سیستمی‌ کامل نیست.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
ما در وحلهٔ اول باید تنفر را از خود دور کنیم، دین را از سیاست و قدرت جدا سازیم بعد از همه قشرهای جامعه برای بازسازی کشور کمک بگیریم و برای مصلحت کشور با تمام کشورها و ملتها برای پیشرفت خودمان دوست باشیم تا دوباره رشد کنیم و در تمام زمینه‌ها به استقلال به معنای واقعی برسیم. ما امروز بیش از هر روز به اتحاد احتیاج داریم هموطن! ما باید جهانی‌ فکر کنیم دنیا دارد دهکده‌ای کوچک می‌شود و اعراب هم همسایگان ما هستند و اکثریت آنها هم مثل خود ما گریبان گیر همین مشکل دین و مذهب هستند. زمانی‌ همه دنیا خواهند فهمید که راه حل همه مشکلات فقط عشق و دوست داشتن است، انسانیت و معرفت است نه دین و مذهب...حالا مال هر جای این کرّه خاکی که باشی‌ انسانیت و معرفت مهم است نه نژاد، رنگ پوست، مذهب و دین و یا پول بلکه عشق!!! فقط عشق نجات دهنده بشریّت است عشق! شاد و موفّق باشید دوست من
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
. meshkiiiii - ایران - تهران این خانم که اسمش رو هم حاضر نیستم دیگه ببرم.. تو این سایت معروفه زیاد جدی نگیریدش . من یه آیدی دیگه دارم به اسم مشکی ولی با سه حرف آخر آی ولی حالا این خانم متوهم گیر داده به من که من شما هستم در حالی که شما 5 حرف آخر آی دارید ولی ایشون احتمالا بیناییشون مشکل داره و مثل همیشه سوژه واسه گیر دادن کم آورده از همه جا به من گیر داده . کلا حالی کردن حرف به ایشون مثل حالی کردن حرف به کودکان 2 ساله هستش تازه اونا بهتر حرف رو میفهمن به خدا .
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
. meshkiiiii - ایران - تهران ناگفته نماند من با نام فانوس نمیتونم در تالار کامنت بدم واسه همین مجبور شدم یه آیدی دیگه به اسم مشکی بسازم (با سه حرف آخر آی ) تا بتونم اونجا کامنت بدم و با نام فانوس فقط و فقط اینجا (قسمت خبرها )کامنت میگذارم و با نام مشکی فقط در تبادل نظر پرنیان .
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد. هموطن گرامی من به شما چند وقت پیش در این مورد گوشزد کردم امیدوارم منظور من را گرفته باشید.. یه دونه باشی!!!
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.