آیت الله خامنه ای: ادعاهای آمریکا بی معنی است

آیت الله خامنه ای: ادعاهای آمریکا بی معنی است

رهبر ایران می‌گوید که مقام‌های آمریکایی با طرح ادعای ترور نافرجام سفیر عربستان می‌خواهند ایران را مدافع تروریزم معرفی کنند

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران امروز (۲۳ مهر) در چهارمین روز از سفرش به استان کرمانشاه، در شهر گیلان غرب، به شدت نسبت به ادعاهای مربوط به دست داشتن ایران در ترور نافرجام سفیر عربستان سعودی در آمریکا واکنش نشان داده است.

وی گفت که مقام‌های آمریکایی با نسبت دادن یک تهمت "مهمل و بی‌ معنا" به چند ایرانی، تلاش کردند تا جمهوری اسلامی ایران را به عنوان "مدافع تروریزم" معرفی کنند.

 وزارت دادگستری آمریکا، هفته گذشته از بازداشت یک شهروند ایرانی تبار این کشور به نام منصور ارباب سیر خبر داد که به ظن طرح ترور عادل الجبیر، سفیر عربستان سعودی متهم شده است.

براساس این گزارش آقای ارباب سیر که ۵۶ ساله است قرار بود با همدستی غلام شکوری، از اعضای نیروی قدس، شاخه عملیاتی برون مرزی سپاه پاسداران ایران، آقای الجبیر را به قتل برساند.

آیت‌الله خامنه‌ای همچنین اخبار و گزارش‌های مربوط به توطئه نافرجام ترور سفیر عربستان سعودی در آمریکا را جنجال "رسانه‌های وابسته به شبکه صهیونیستی بین المللی" در مورد حمایت ایران از "تروریزم" خوانده است.

در عین حال وی گفت که این اقدامات "بی فایده و بی ثمر می‌ماند و بر خلاف تصورشان به انزوای بیشتر خود آن‌ها منجر خواهد شد".

این در حالی است که پیشتر باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در مورد اثبات ادعاهای مربوط به دخالت ایران در این توطئه ابراز اطمینان کرده بود.

سعود الفیصل، وزیر امور خارجه عربستان سعودی نیز در واکنش رسمی به این موضوع گفت که "تهران باید پاسخگوی این حرکت باشد".

وی دولت ایران را متهم کرد که برای تسلیم مخالفان سیاسی خود به استفاده از خشونت متوسل می‌شود.

وزیر امور خارجه عربستان سعودی همچنین گفت، هر اقدامی که مقام‌های ایرانی علیه عربستان سعودی صورت دهند با پاسخ سنجیده این کشور روبرو خواهد شد.

پس از اعلام خنثی شدن این توطئه از سوی ایران، رهبران آمریکا و عربستان سعودی در یک تماس تلفنی بر واکنش قوی و واحد برای پاسخگو کردن طراحان این توطئه تاکید کردند.

در عین حال بلافاصله بعد از طرح این اتهامات، محمد خزاعی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به بان کی مون، دبیر کل این سازمان، ارتباط ایران با چنین توطئه‌ای را رد کرده بود.

khosh bavar - ایران - یزد
بی معنی ?! مسئله ای نیست زیرا در سطح سواد و فهم و شخصیتت با تو حرف میزند, پس دلگیر و غمگین نشو !
شنبه 23 مهر 1390

Arian1 - ایران - ابادان
باز هم این مردیکه شیره ایی که خود رارهبر شیاطین جهان می نامدبخاطر نداشتن مخ سالم حرفی زد که چند تا بسیجی بی سواد ودست لیس اقا به به وچه چه بگویند.
شنبه 23 مهر 1390

homa--ir - المان - هامبورگ
اخوند روضه خوان مشهد دیروز و رهبر امروز * ببند ان دهان خونخوارت را *.
یکشنبه 24 مهر 1390

golly47 - المان - فونکشتاد
یک اخوند میتواند بجای تمام افراد سی ای ا نقشه بکشد بنابراین در جنگ سرد امریکا حریف اخوندا نمیشود
یکشنبه 24 مهر 1390

homa--ir - المان - هامبورگ
سید روضه خوان دیروز مشهد و رهبر امروز حکومت اسلامی - ببند ان دهان. خونخوار جوانان میهنم را
یکشنبه 24 مهر 1390

a.ahooraei - المان - کلن
چی شد؟ جا خورده مردک؟ ببین وقتی اینا جدی میشن, آخوندها میلرزند.
یکشنبه 24 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
دوستان این مطلب رو بخوانید:تصور نمی‌کنم نیاز باشد زیاد در این مورد دلیل و منطق آورد که آمریکا و متحدین‌اش در اشغال افغانستان و عراق و لیبی… در پی منافع خود هستند و در مورد ادعاهای مضحک آمریکا برای حمله به عراق که عراق را صاحب سلاح کشتار جمعی قلمداد کردند اما وقتی عراق اشغال شد هیچ اثری از سلاح کشتار جمعی نبود نیاز به شرح و بسط زیادی باشد. حمله‌ی آمریکا به عراق فاجعه‌ی بزرگ برای مردم عراق بود. در این اشغال تاکنون بیش از یک میلیون کودک و زن و مرد غیر نظامی عراقی کشته شده‌اند و هر روز بمبی در گوشه‌یی منفجر می‌شود و تعدادی انسان بی‌گناه به خاک و خون کشیده می‌شوند. آمریکا با قدرت نظامی هیولاوارش به کار دفاع از مردم عراق نمی‌آید و یا قصد چنین دفاعی را ندارد وگرنه بی‌شک با این همه تجهیزات و امکانات می‌توانست امنیت لازم را برقرار کند. اکنون نیز ماجرای ترور سفیر عربستان توسط جمهوری اسلامی بیشتر سناریویی هالیوودی به نظر می‌رسد تا حقیقتی سیاسی-نظامی اما تنها چیزی که مهم نیست این است که این ماجرا ساخت و پرداخته‌ی سیا است، و «چیزکی» را دارند «چیز» می‌کنند،
یکشنبه 24 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
یا واقعا حکومت ایران، یا حداقل بخشی از حکومت ایران، قصد چنین کاری را داشته است. آنچه اهمیت دارد این است که تبلیغات وسیعی که در آمریکا و رسانه‌های جمعی دارد می‌شود بوی خون می‌دهد و بعید نیست که سرانجام سناریوی حمله‌ی نظامی به ایران روی میز آمریکایی‌ها قرار گرفته باشد و تنها زمینه‌سازی برای به دست آوردن اجماع جهانی لازم باشد. این که قدرت نظامی آمریکا و ناتو بیش از صد برابر قدرت نظامی جمهوری اسلامی است و این که آمریکا و ناتو می‌توانند تقریبا بدون دردسر ایران را اشغال کنند چون و چرای زیادی ندارد اما پرسش اصلی این است که آمریکا و ناتو به چه کشوری می‌توانند حمله‌ی نظامی کنند و به چه کشوری نمی‌توانند؟. مسلما فاکتور نظامی، از دو کشور چین و روسیه که بگذاریم، فاکتور بازدارنده‌یی برای ناتو نیست. زیرا به جز چین و روسیه اکنون هیچ کشوری در دنیا توان مقابله‌ی نظامی در جنگ کلاسیک با ناتو را ندارد. حقانیت داخلی و داشتن حمایت مردمی تنها عاملی است که می‌تواند کشورها را در مقابل حمله‌ی ناتو بیمه کند.
یکشنبه 24 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
پاشنه‌ی آشیل و چشم اسفندیار حکومت‌ها همین عدم مقبولیت عمومی آنان است وقتی حکومتی مشروعیت و حقانیت داخلی خود را از دست می‌دهد و در بین مردم جهان هم دارای ارزش و اعتباری نیست آن‌گاه دیگر هیچ حفاظی ندارد. از این نظر جمهوری اسلامی اکنون در ضعیف‌ترین موقعیت خود به سر می‌برد. حاکمان ایران باید بدانند آن زمان که می‌توانستند اعضای سفارت آمریکا را گروگان بگیرند و از حمله‌ی نظامی مصون بمانند هم دنیا دنیای دو قطبی بود و شرایط ویژه بود هم آیت‌الله خمینی و جمهوری نوپای اسلامی طرفداران میلیونی در بین مردم ایران و بخش وسیعی از جهان داشت. اکنون جمهوری اسلامی در داخل ایران پایگاه مردمی خود را از دست داده است و دیگر پایگاه چندانی هم در بین مسلمانان منطقه ندارد. وارد کردن عربستان هم به این ماجرا می‌تواند حمایت بسیاری از کشورهای عربی را در حمله به ایران جلب کند. جنگ برای هر کس نعمت باشد برای مردم جز مرگ و بدبختی و فلاکت هیچ به همراه ندارد.
یکشنبه 24 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
نه مردم ایران نه مردم آمریکا نفعی از این جنگ نمی‌برند تنها کارتل‌های بزرگ منفعت می‌برند و اگر جنگ محدود باشد و شیرازه‌ی حکومت را از هم نپاشد برای حاکمان ایران هم همان نعمتی می‌شود که حمله‌ی نظامی عراق برای‌شان به همراه آورد. امیدوارم مردم ایران از این وضعیت آشفته‌یی که به آن دچار هستند بیرون بیایند و بتوانند صدای واحد و قدرت‌مندی داشته باشند وگرنه روزگار بس سختی در پیش رو داریم. بی‌شک مسئولیت اصلی این وضعیت به عهده‌ی حکومتی است که با دیکتاتوری و عمیق‌کردن فاصله‌ی طبقاتی و ایجاد نظام اداری فاسد و دزد، جان مردم را به لب‌شان رسانده است و به گونه‌یی یادآور آن بیتی از اخوان ثالث است که:. «نادری پیدا نخواهد شد امید. کاشی اسکندری پیدا شود». و ایران اکنون نه به «نادر» احتیاج دارد نه به «اسکندر» به وحدت ملی علیه دیکتاتوری و علیه اشغال ایران نیازمند است وحدتی که نیاز به از خودگذشته‌گی بسیار دارد وگرنه دیر نیست روزی که بر ویرانه‌های کشورمان بنشینیم و دیگر چیزی نباشد که بر سر آن اختلاف داشته باشیم
یکشنبه 24 مهر 1390

shahab46 - المان - هانوفر
بی معنی تر از خلقت تو نیست الدنگ
یکشنبه 24 مهر 1390

farhad352 - ایران - تهران
. از حکومت مشتی رجاله بیسواد ، کاری جز حرافی ،در بساط دزدی ها و کشتار و جنایت آنها پیدا نمی شود ، این بار هم میخواهند با حرف های تکراری و بی خاصیت و بی محتوای خود و فقط با چیدن مشتی خود فروخته وطن فروش بدور خود، تا آخرین حد ممکن از تمامی امکانات مملکتی برای کام جویی ها و عقده گشایی های دوران حقارت حوضه نشینی خود، بهره برند و تنها ایران است و ایرانی که هر روزه در زیر ضربات سهمگین این غده های چرک و کثافت تحمیلی جیمی کارتر ملعون و دلالی یزدی وطن فروش و خمینی دجال گوربگور ، دروغگوی وطن فروش، هر روز در معرض تهاجمات و حملات سهمگین قرار گرفته و اعتبار جهانی آن کمرنگ تر میشود. هموطن برای رهایی ایران باید مردانه به پا خاست و از بوسیدن دست های چلاق و چرکین این تازی زاده های بی وجدان دست کشید و مردانه به میدان آمد و تا سرنگونی این دین بی خاصیت و عوام فریبان وطن فروش آن با اتحاد و قهر انقلابی تا آویز کردن تمام این ابلهان دنیا پرست، آخرت فروش از پای ننشست. به امید پیروزی ایران و رهایی از دست این اهریمنان بی شرف و بیمقدار ،و مریدان مزدور آنها .
یکشنبه 24 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.