مرد جوان از خانواده دختر اخاذی می‌کرد

مرد جوان از خانواده دختر اخاذی می‌کرد

مرد جوان در پی قطع ارتباط با دختر مورد علاقه‌اش با تهدید به پخش عکس او در اینترنت از خانواده وی اخاذی می‌کرد.


به گزارش «جام‌جم»‌، رسیدگی به این پرونده از روز 17 شهریور سال جاری در پی شکایت مردی مبنی بر تهدید به پخش تصاویر خانوادگی خود و خواهرش از سوی مرد غریبه‌ای در اینترنت در دستور کار پلیس فتای اداره آگاهی استان البرز قرار گرفت.
 
در تحقیق ماموران از شاکی معلوم شد، در پی تهدیدهای مرد غریبه مبنی بر پخش تصاویر در اینترنت، 600 هزار تومان پول درخواستی او را به یک حساب بانکی واریز کرده‌اند، اما او با تهدید دوباره پول بیشتری طلب کرده است. با اطلاعات به دست آمده، ماموران حساب بانکی مرد اخاذ را مورد بررسی قرار دادند و معلوم شد، صاحب حساب یک مرد میانسال است.

به این ترتیب وی احضار شد و در بازجویی به پلیس گفت: چندی پیش هنگام دریافت پول از حسابم از طریق سیستم‌ ای.تی.ام مرد جوانی به من مراجعه کرد و با ادعای این که دوستش قرار است پولی را به حسابش واریز کند اما کارت اعتباری بانکی را با خود همراه ندارد، از من خواست اجازه دهم پول به حساب من واریز شود تا آن را به او تحویل دهم. در این زمینه با او همکاری کردم، بدون این که از نیت او با خبر باشم.
 
در پی اظهارات این مرد، جستجوها برای دستگیری مرد اخاذ ادامه پیدا کرد تا این‌که ماموران با چهره‌نگاری به دست آمده از مشتری فراری بانک و نشان دادن تصویر به شاکی و خانواده‌اش دریافتند، او مدتی با دختر خانواده ارتباط دوستی داشته و با پایان این ارتباط ناپدید شده است.

با ظنین شدن ماموران به این مرد وی تحت تعقیب قرار گرفت تا این‌که چند روز پیش خانه‌اش در شهرستان رباط کریم از توابع استان تهران شناسایی و متهم پیش از بیرون آمدن از خانه دستگیر شد.

در بازرسی از منزل متهم، عکس‌های خصوصی و خانوادگی دختر جوان و شاکی پرونده که در رایانه شخصی‌اش ثبت شده و آماده ارسال به فضای مجازی بود، کشف و ضبط شد.

سرهنگ کاکوان، رئیس پلیس فتای پلیس آگاهی استان البرز در این زمینه گفت: در بازجویی از متهم وی ادعا کرده هنگامی که ارتباط وی با شاکی قطع شد، با عکس‌های خصوصی و خانوادگی دختر جوان که پیش از این از گوشی تلفن همراهش سرقت کرده بود، تصمیم به پخش آنها در اینترنت گرفت.
 
بنابر این گزارش، متهم با قرار قانونی زندانی شده است و تحقیقات از او ادامه دارد.

khosh bavar - ایران - یزد
جوانی = جاهلی !
شنبه 23 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
نوشته شده اون پسر دوست سابق اون دختر بوده . پس میتونستن خیلی راحت ازش شکایت کنن . الکی میگن غیب شده بود . حتما یه ریگی به کفششون بود. !!!
شنبه 23 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.