۱۲ نکته برای فکر کردن مانند افراد موفق


۱۲ نکته برای فکر کردن مانند افراد موفق


نارنجی: استیو جابز، لری پیچ، بیل گیتس و… همه اینها افراد موفق و هوشمند در دنیای فناوری به حساب می آیند. تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که این افراد چگونه فکر کرده اند و چطور توانسته اند به موفقیت شان برسند؟

شاید شما هم جزو کسانی باشید که علاقمند هستند پا به درون این دنیای بزرگ برای رقابت و پیشرفت بگذارید. اگر چنین است بد نیست با ۱۲ فرمول مهم برای پیشرفت در این مسیر آشنا شوید.

برای فکر کردن وقت بگذارید:
اگر می خواهید بهتر فکر کنید باید روی آن کار کنید و وقت بگذارید. باید در هفته یک زمان مشخص برای فکر کردن داشته باشید. اکثر افراد موفق و مدیران خوب بخشی از زمان شان را به فکر کردن اختصاص می دهند. برای مثال آقای دن کتی هر دو هفته یک بار، یک زمان نیم روز را به فکر کردن اختصاص میدهد و هر ماه یک روز کامل را به این کار اختصاص می دهد. همچنین او هر سال هم دو یا سه روز را به صورت کامل به فکر کردن اختصاص می دهد.

انرژی تان را در جای درست مصرف کنید:
از قانون ۸۰/۲۰ استفاده کنید. باید هشتاد درصد از انرژی تان را روی ۲۰ درصد کارهای مهم تر صرف کنید. فراموش نکنید که شما نمی توانید به همه چیز و همه کار برسید و مهم این است که درست انتخاب کنید.

مهم ترین کارها و اهداف را در زندگی تان مشخص کنید و هشتاد درصد از وقت و انرژی تان را به آن اختصاص دهید.

افراد باهوش خودشان را در مقابل تفکرات متفاوت قرار می دهند:
این مهم است که خودتان را در مقابل تفکرات و عقاید مخالف خودتان قرار بدهید. سعی کنید با کسانی ارتباط داشته باشید که تفکرات و ایده های شما را به چالش می کشند و با آنها مخالفت می کنند. این موضوع سبب می شود که اشکلات کار خودتان را بهتر پیدا کنید و تفکر منطقی تری داشته باشید.

ایده داشتن و عمل کردن: تفاوت از زمین تا آسمان
داشتن فکر خوب و ایده های زیاد شاید سخت نباشد. اما تمام آنها زمانی ارزش دارند که به آنها عمل کنید. رویا پردازی به تنهایی ارزش زیادی ندارد و کار شما وقتی ارزشمند است که به آنها عمل کنید. در طرف دیگر باید بدانید که هر ایده ای طول عمر خودش را دارد. اگر دیر برای اجرایش بجنبید ممکن است تاریخ مصرف اش گذشته باشد.

ایده های خام نیاز به پخته شدن دارند:
هیچ وقت دنبال ایده ای که ناگهانی به ذهن تان رسیده، نروید. کمی زمان بگذارید و روی آن فکر کنید. بسیاری از ایده های ناگهانی که در ابتدا طلایی به نظر میرسند، با ساعاتی تفکر به نظر خنده دار و غیر منطقی می آیند. هر ایده ای را باید تحت بررسی قرار بدهید و نکات مثبت و منفی اش را بررسی کنید. اگر در نهایت نتیجه مثبت بود آن وقت می توانید دنبالش بروید.

افراد باهوش با افراد باهوش می چرخند!
اگر می خواهید خوب فکر کنید سعی کنید در ارتباطات اجتماعی تان با افرادی زندگی کنید و سروکار داشته باشید که آنها هم خوب فکر می کنند و انسان های باهوش به شمار می آیند. کمک آنها سبب می شود که شما هم ایده ها و تفکرات بهتری را پرورش بدهید.

این جمله معروف را شنیده اید که «هر انسانی را می توان از روی دوستش شناخت؟» واقعیت این است که اطرافیان روی فکر کردن شما تاثیر می گذارند بنابراین آنها را با دقت انتخاب کنید.

عقاید عمومی را قبول نداشته باشید:
اگر عموم مردم چیزی را قبول داشته باشند دلیل نمی شود که شما هم آن را قبول کنید. در بسیاری از موارد اکثرا مردم موردی را بدون فکر کردن قبول می کنند چون افراد زیادی آن عقیده را قبول دارند. (که آن هم نتیجه فکر نکردن است) بسیاری از ایده های نو و محصولات با قبول نکردن تفکرات عامه به موفقیت رسیده اند. بنابراین در مورد هر ایده و عقیده ای خودتان فکر کنید و به تفکرات عامه توجه نداشته باشید.

برای اینکه متفاوت فکر کنید کارهای متفاوت انجام بدهید:
روش های متفاوتی برای انجام کارهایتان امتحان کنید. با افراد جدیدی آشنا شوید و کتاب های مختلفی بخوانید. حتی کتاب هایی که ممکن است به نظرتان خسته کننده بیایند. نکته در اینجا است که خودتان را در برابر جریان ایده ها و تفکرات مختلف قرار بدهید تا یک بعدی فکر نکنید.

ایده های شما همیشه درست نیست:
نباید این تفکر را داشته باشید که همیشه درست فکر می کنید و کار درست را انجام می دهید. برای نظرات دیگران هم ارزش قایل شوید و سعی کنید از اشتباه هایتان درس بگیرید. همه ما در زندگی مرتکب اشتباه های زیادی می شویم.

برای روزتان برنامه ریزی کنید:
افراد زیادی برای هر روزشان برنامه ریزی می کنند. اما افراد باهوش برای روز، هفته، ماه و آینده طولانی مدت شان برنامه مشخص دارند. کسی که دارای هدف و برنامه است هیچ کاری را بدون دلیل انجام نمی دهد. آنها حتی در مهمانی و تفریح هم به دنبال یادگیری و نزدیک شدن به هدف هایشان هستند.

«انجام میدهم» و «می توانم» افعال شما هستند
افراد خلاق خودشان را صرف ایده ها می کنند آنها از سختی کشیدن لذت می برند. از شکست ترسی ندارند و سعی می کنند با دیگر افراد خلاق ارتباط داشته باشند. می توان روی حرف آنها حساب کرد و منفی فکر نمی کنند. از نظر آنها مشکلات به راحتی قابل حل شدن است. هنری فورد جمله مشهوری دارد که می گوید: «انجام دادن هیچ کاری واقعا سخت نیست. اگر آن را به قطعات کوچکتر تقسیم کنی»

افراد خوشبین واقع گرا نیستند:
اگر ذاتا انسان خوشبینی باشید باید مراقب خودتان باشید. اگر فکر کنید که همه چیز به خوبی و درستی پیش میرود کاملا در اشتباه اید و وقتی متوجه می شوید که اتفاق های جبران ناپذیری افتاده است.

داشتن یک دیدگاه واقع گرا سبب می شود که هر چه سریع تر مشکلات را پیدا کنید و برای رفع آنها بکوشید. برا اینکه انسان واقع گرایی باشید باید ۱-واقعیت ها را قبول کنید ۲-به سختی تلاش کنید ۳-به مزایا و معایب هر چیزی فکر کنید ۴-به بدترین حالت ممکن در هر کاری فکر کنید و برایش برنامه ریزی کنید و نهایت ۵-بر اساس منابع موجود و واقعیت ها فکر کنید و برنامه ریزی کنید.

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
جالب و مفید,مثل همیشه. اما اراده میخواد , اراده قوی.
شنبه 23 مهر 1390

h.k - دانمارک - اودا
sephrdad استرالیا.هموطن عزیز.اگرچه فرصتی نداشتم.درمورد article 68645 که زحمت کشیده بودیدرابخوانم.تاحالا.ایاکتاب بینوایان ,ویکتورهوگو,راخوانده اید? افراداهل مطالعه همه میدانند.که ان یک رمان بسیارزیباست.وعده ای هم فکرمیکنندکه واقعییت است.به نظرشماحق کیست.?ایاافسانه است یاواقعی?عین نظریه شماست.دوم.دروغگوی سایت رامشخص کنیم.,,البته سوئ تفاهم نشود.منظورم شمانیستید.به هیچ عنوان.منظورکسانی که مزدورندودانسته تفرقه افکنی میکنند.وبعضان ازنااطلاعی که جوگیرمیشوند.وکولی بازی دراورده به همه اقوام ,همسایه,,ووتوهین میکنند.ازاین پس هموطنان دقت کنند.مزدوران نفاق انداز ودرغگویان بیشرم ماننداربابانشان احمدینژادرابهتربشناسیم.تاکولی بازی نکنند.
شنبه 23 مهر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
h.k - دانمارک - اودا. دوست عزیز, ان کتاب راخوانده ام, هیچ افسانه ای فقط با تخیل کامل خلق نمیشود, اینکه فردی بخاطر دزدیدن یک نان در فرانسه زندان میشده یک حقیقت هست. اما مهم تر از ان تاثیر این کتاب بر ادبیات فرانسه است.ارزش دنیای ادبی خودش از دنیا جغرافی کمتر نیست, دنیای جغرافی خیلی متغیر هست, به عنوان مثال کشور بنگلادش که از هند جدا شده با 160 میلیون جمیعت جزو اولین کشورهایی خواهد بود که زیر اب میرود, 500 سال اینده بنگلادش یک افسانه است! ادبیات فرانسه اما یک حقیقت هست!
شنبه 23 مهر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
h.k - دانمارک - اودا. 2---شما حتما میدانید که تمامی کویرهای دنیا زمانی دریا بودن, کشور عربستان , مرکز ایران, جنوب مصر و سودان همه دریا بوده اند, و با اب شدن یخها دوباره پر میشوند. از تاریخ 65 میلیون سالی انسان ما به زحمت میدانیم تنها کشورایران 10000 سال تاریخ داشته از 10000 سال ان 2500 سال ان ثابت شده, این فقط بخاطر تاریخ جغرافی نیست, در دانشکده موسیقی سیدنی شما میتوانید لوح و نت های موسیقی پارسی را به عنوان اولین نت های موسیقی ببینید, بهرحال من به هیچ عنوان قصد ندارم به شما یا کسی گذشته ر اثابت کنم, فقط یاداوری کنم ما از 65 میلیون سال زندگی بشر چیز زیادی نمیدانیم, دوم , عزیز دیگری مطالب مهمی را از تاریخ بیان کردن و ان مطالب مورد تائید من بر اساس مستندات تاریخی و انالیستهای تاریخی هست, ایشان ومن و شماهمدیگر را نمیشناسیم, و شخصا با هم مشگلی نداریم, در نظرات اختلاف هست و باید باشد , اینکه برای هم وقت میگذاریم یعنی برای هم احترام عملی(واقعی) قائلیم, توهین نباید در تبادل نظرجایی داشته باشد,
شنبه 23 مهر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
h.k - دانمارک - اودا. 3--من فکر میکنم یک مامور هم یک انسان است و قابلیت تفکر دارد. اینترنت برای اولین بار به ما این فرصت را داده که باهم حرف بزنیم! بیائیم سیاسی نکنیم تاریخ وجغرافی را! بلای که بر سر دین ما اوردن بر سر هویت و علوم نیاوریم, سپاس از وقتی که گذاشتین.
شنبه 23 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.