مرگ سارقان هنگام فرار


 

مرگ سارقان هنگام فرار

جام جم آنلاین: سه دزد سابقه‌دار که پس از سرقت یک خودرو، در حال فرار بودند با یک تریلی تصادف کرده و دو نفر از آنها کشته شدند.


با دستگیری زن و مردی که برای ملاقات با مصدوم حادثه آمده بودند، معلوم شد آنها اعضای یک باند سرقت خودرو هستند.
 
به گزارش «جام‌جم»، چند روز پیش مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 شهرستان دلیجان از توابع استان مرکزی تماس گرفت و از وقوع یک حادثه رانندگی در محور دلیجان خبر داد و برای نجات مصدومان حادثه درخواست کمک کرد.

دقایقی بعد ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی به همراه تکنیسین‌های اورژانس (115) در محل حادثه حاضر شدند و معلوم شد، یک خودروی پژو پس از تصادف با یک دستگاه تریلی واژگون شده است. در پی این حادثه نیز دو نفر از سرنشینان پژو در دم کشته شده‌اند و دیگر سرنشین خودرو بشدت زخمی و بی‌هوش است.

به دنبال وقوع این حادثه، راننده تریلی با دستور قضایی بازداشت شد.
 
نجات مصدوم حادثه

 
با انتقال اجساد دو مرد کشته شده به پزشکی قانونی، تنها مصدوم حادثه به بیمارستان منتقل شد و با تلاش پزشکان از مرگ حتمی نجات پیدا کرد. ماموران در بررسی از خودروی پژوی تصادفی متوجه شدند مدارکی که هویت مرد مصدوم و دو مرد فوت شده را مشخص کند، وجود ندارد؛ بنابراین به استعلام از سامانه پلیس پرداختند تا شاید هویت راننده که یکی از کشته‌شدگان بود، مشخص شود.
 
خودروی تصادفی، دزدی بود
 
در پی این استعلام معلوم شد خودروی پژو چند روز پیش سرقت شده است و احتمالا افراد کشته شده، همان سارقان خودرو هستند.
 
در حالی که ماموران تحقیقات در این رابطه را آغاز کرده بودند، یکی از مسوولان بیمارستان با پلیس تماس گرفت و خبر داد، زن و مرد جوانی که سرنشینان یک خودروی مزدا هستند به بیمارستان مراجعه کرده و ادعا می‌کنند از اقوام مصدوم حادثه‌اند و می‌خواهند از وضعیت او مطلع شوند.
 
ماموران با اطلاع از این موضوع عازم بیمارستان شدند و در حال نزدیک شدن به راننده مزدا بودند که او با دیدن ماموران از محل متواری شد.
 
به دنبال این ماجرا ماموران به تعقیب زن و مرد فراری پرداختند و با اخطار از آنها خواستند تا خودرو را متوقف و تسلیم شوند، اما راننده همچنان به فرار خود ادامه داد. تعقیب و گریز پلیسی ادامه داشت تا عاقبت خودروی مزدا پس از برخورد با گاردریل متوقف شد. در همین موقع زن و مرد سرنشین با به جا گذاشتن خودرو قصد فرار داشتند که ماموران با محاصره محل، راهشان را سد کرده و آنها را دستگیر کردند.
 
با انتقال متهمان به پلیس آگاهی، خودروی مزدا توقیف شده نیز به پارکینگ انتقال یافت و در بررسی از سامانه راهنمایی و رانندگی معلوم شد، این خودرو نیز روز گذشته در یکی از محله‌های شهر دلیجان سرقت شده است. با شروع تحقیقات از زن و مرد بازداشت شده، آنها چند ساعت بعد راز فعالیت یک باند سرقت خودروهای مدل بالا را فاش کردند.

متهم به سرقت گفت: چندی پیش پس از آزاد شدن از زندان به سراغ همدستانم که بتازگی آزاد شده بودند، رفته و یک باند جدید سرقت را تشکیل دادیم. با رفت‌وآمد به محله‌های شهر، خودروهایی که مقابل بوستان‌ها و کوچه‌های خلوت پارک شده بود را شناسایی می‌کردیم و بعد با از کار انداختن تجهیزات ایمنی، آنها را سرقت و روزهای بعد با تهیه مدارک و سندهای جعلی می‌فروختیم.
 
متهم اضافه کرد: در جریان هر سرقت، زن فراری که با من دوست بود، با ما همراه می‌شد تا در خیابان‌، گشت‌های انتظامی به ما ظنین نشوند و براحتی بتوانیم خودروهای دزدیده شده را به پاتوقمان که حومه شهر بود، منتقل کنیم.

در پی اظهارات مرد متهم، زن همدست وی نیز بازجویی شد و گفته‌های او را تایید کرد و معلوم شد مصدوم حادثه درون بیمارستان و دو مرد فوت شده همدستان آنها بوده‌اند.

در پی اظهارات متهمان، ماموران با حضور در بیمارستان متوجه شدند، دزد زخمی به هوش آمده است. به این ترتیب وی نیز بازجویی شد و به سرقت خودروهای مدل بالا با همدستی دیگر اعضای باند اعتراف کرد.

سرهنگ میرزایی، سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این باره گفت: با اعتراف متهمان پرونده، تحقیقات از آنها برای دستگیری دیگر همدستان احتمالی آنها و فاش شدن دیگر جرایم متهمان ادامه دارد.

Mona25 - انگلند - لندن شیراز
این هم از آخر و عاقبت دزدی و خوردن مال حرام.
------------------
کاربر گرامی لطفا شهر محل زندگی خود را صحیح بنویسید .
با تشکر
جمعه 22 مهر 1390

nahid amid - فرانسه - پاریس
اگر در اثر تصادف نمی مردند یا اعدام میشدند یا دست و پاشون رو قطع میکردند و تا اخر عمرشون ناقص بودند.........اینم از مزایای رژیم ملاها!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(:(:(:(
شنبه 23 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
دقیقا در واقع با لطف خدا و همت راننده کامیون (خواب بودن پشت فرمان) دزدها گیر افتادند .
شنبه 23 مهر 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
به درک . کار قوه قضایی راحتر شد.
یکشنبه 24 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.