رویانیان: حضور من بهتر از بی‌مدیرعاملی است ؛ خون استقلالی‌ها هم قرمز است


رویانیان: حضور من بهتر از بی‌مدیرعاملی است

خون استقلالی‌ها هم قرمز است

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به حضورش در این باشگاه گفت: به هر حال پرسپولیس یک مدیرعامل کج و معوج داشته باشد بهتر از آن است که بدون مدیرعامل باشد.

به گزارش  فارس، محمد رویانیان با حضور در برنامه ورزش و مردم گفت: همه تیم‌های ورزشی را دوست دارم، به خصوص تیم ملی را. برد مقتدرانه‌ برابر بحرین را تبریک می‌گویم و از سرمربی عزیز و بازیکنان غیرتمند تشکر می‌کنم. همچنین درگذشت مادر دادکان را تسلیت می‌گویم.

وی در مورد اینکه چرا مدیرعاملی پرسپولیس را قبول کرد، گفت: در 33 سال خدمتم هرجا به من گفتند رفته‌ام و هیچ جا خودم نخواستم که بروم. عرصه ورزش نیاز به تحول مدیریت دارد و من از گذشته درمورد ورزش نظر داشتم. مدیریت ورزش، راهبرد ورزش و چشم‌انداز ورزشی باید متحول شود. برنامه‌های ورزشی را هم نگاه می‌کنم. اینکه در چند ماه گذشته صحبت از اقتصاد درونی باشگاه‌ها و اینکه باشگاه‌ها بر اساس اقتصاد خودکفا بتوانند توسعه پیدا کنند را مدنظر داشتم و برنامه‌های ورزشی را با شور و شوق از قبل نگاه می‌کردم.
 
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: زمانی که وزیر ورزش تصمیم خود را به من گفت 48 ساعت آن را قبول نکردم. سعیدلو نیز قصد داشت از من به عنوان قائم مقام سازمان تربیت بدنی استفاده کند که به دلیل طرح یارانه‌های ریاست جمهوری موافقت نکردم. اولین نامزد ریاست سازمان تربیت بدنی در دولت نهم بودم و از من برای تحول این سازمان برنامه خواستند. من خیلی از چرخه ورزش دور نبودم.
 
رویانیان تأکید کرد: 48 ساعت مدیرعاملی پرسپولیس را نپذیرفتم اما وزیر ورزش که سابقه مدیریت من را می‌دانست و از نگاه من به جامعه و مردم مطلع بود مزایای این مسئله را به من گفت. می‌خواستم بروم و شرایط سخت بگویم تا این بار از دوش من برداشته شود اما وقتی رفتم پروین و پنجعلی، فروزنده و نژادفلاح را دیدم، شوخی شوخی مدیریت من در پرسپولیس جدی شد و هیئت مدیره من را به عنوان مدیرعامل انتخاب کرد و من هم شانه خالی نکردم.
 
وی افزود: به هر حال پرسپولیس یک مدیرعامل کج و معوج داشته باشد بهتر از آن است که بدون مدیرعامل باشد. من به عشق ورزش آمدم و سابقه مدیریتم شاید مؤثر باشد. آیا اشتباه کردم؟

رویانیان در مورد وضعیت داوری در فوتبال گفت: داوران ما خوب و خیرالموجودین هستند؛ نه خیلی در اوج هستند و نه خیلی ضعیف اما تحت فشار هستند. به دلیل رویکرد اشتباه در برخی برنامه‌ها داوران زیاد نقد می‌شوند و برخی افراد و بازیکنان در مورد داور صحبت می‌کنند. باید این رویکرد تغییر کند.
 
وی گفت: داور نظم دهنده، تصمیم ‌گیرنده و مدیریت کننده زمین بازی است و باید حرمتش حفظ شود وگرنه با شور و شوقی که در زمین مسابقه وجود دارد خیلی سریع همه چیز در میدان قفل می‌شود و خرابکاری به وجود می‌آید. داور باید عزت و برش داشته باشد. هیچ داوری نمی‌خواهد در دیدگاه مردم و تلویزیون خودش را ضعیف جلوه دهد ولی به هر حال داوران اشتباه می‌کنند.

مدیرعامل پرسپولیس تصریح کرد: باید به داوران کمک و برای آنها کلاس فنی و آموزشی برگزار و حرمت آنها را در مجامع عمومی حفظ کنیم. همیشه باید به داوران احترام گذاشت. این از مسائل مدیریت فوتبال است. برخی از داوران ما در سطح بین‌المللی مطرح هستند.
 
وی در مورد حضور قائم مقام باشگاه پرسپولیس گفت: زارع مدیری توانمند و بابرنامه است که 30 سال با هم کار کردیم. من و ایشان تقسیم کاری کردیم و زارع باشگاه را مدیریت می‌کند.

رویانیان در مورد اینکه در بولتن ناجا گفته بود استقلالی هستم اظهار داشت: من آن موقع مدیرعامل پرسپولیس نبودم. با خیلی از فوتبالی‌ها مانند قلعه نویی رفیق بودم که ایشان اکنون سرمربی تراکتورسازی است. من استقلالی نبودم و هیچ آدم عاقلی نمی‌گوید خون من آبی است. این حرف غلطی است؛ خون آبی نمی‌شود قرمز است. استقلالی‌ها هم آزمایش بدهند متوجه می‌شوند که خونشان قرمز است.

وی افزود: من رئیس راهنمایی و رانندگی کشور بودم و همیشه در مورد قرمز و سبز و زرد از من سؤال می‌شد. یک روز خبرنگاری از من پرسید چه رنگی را دوست داری؟ من گفتم آبی، سفید و زرد. نیازی هم به خلاف واقع گفتن نیست من این رنگ‌ها را دوست دارم. بعد خبرنگار پرسید کدام تیم ورزشی را دوست داری؟ من گفتم: استقلال، پرسپولیس و شموشک نوشهر و شیرین فراز. من بچه نوشهرم و عاشق شموشک بودم. مدیرعامل شموشک فامیل من بود.
 
به گزارش فارس رویانیان تصریح کرد: زمانی من فرماندار مازندران بودم که سردار انصاری با من تماس گرفت و گفت پاس با شموشک بازی دارد تیم ما را تحویل بگیرد. من به او گفتم سردار به اوت زدی من طرفدار شموشک هستم. من اکنون طرفدار پرسپولیس سفت و سختم چون مدیرعامل این باشگاه هستم.

وی در مورد اینکه کارت سوخت به بازیکنان پرسپولیس داده گفت: خداوکیلی دو سال است که خودم بنزین آزاد 400 و 700 تومانی می‌زنم. من تولیدکننده کارت سوخت نیستم. شرکت نفت تولیدکننده کارت سوخت است و پست آن را به در خانه مردم می‌برد.

مدیرعامل پرسپولیس در مورد کارنامه گذشته خود و اینکه در پرسپولیس موفق بوده یا نه گفت: خوب نیست آدم ادعا کند. من ادعایی ندارم اما با تمام توان در پرسپولیس کار می‌کنم و آبرو و اعتبارم را برای پرسپولیس می‌گذارم. شک نکنید با تمام توان برای این تیم کار می‌کنم. به لطف خدا در بخش‌های اجتماعی و فرهنگی موفق عمل کردم. این ادعا برابر ملت ایران ادعای بزرگی است اما من خودم را نوکر مردم می‌دانم و قلبا نوکر مردم هستم. من تمام استعداد، توانایی و تجارب مدیریت خود را برای پرسپولیس می‌گذارم.

وی تأکید کرد: من پلیسی بودم که 10 میلیون همیار پلیس در مدارس راه‌اندازی کردم. پلیس 110 را طراحی و اجرا کردم با نام امیرالمؤمنین و با وضو. در راهنمایی و رانندگی نیز برای مردم کار کردم. پلیس 110 را هم برای مردم درست کردم. من کارم فرهنگ سازی و ایجاد شادابی و نشاط در جامعه تخصص من است. همه توانم را برای پرسپولیس می گذارم. در 20 روز گذشته که به پرسپولیس آمدم شب و روز خواب نداشتم و با کمک زارع و همکارانم برای باشگاه تلاش کردم.

مدیرعامل پرسپولیس با اشاره به مدیران قبلی این باشگاه عنوان کرد: من باشگاه را از برادر ارزشی کاشانی تحویل گرفتم که بسیار زحمت کشید و موفق عمل کرد. همه مدیران باشگاه پرسپولیس نیز به باشگاه کمک کردند. هیچ مدیری برای ضربه زدن به پرسپولیس نیامد. مصطفوی، انصاری‌فرد، عابدینی، حبیب کاشانی؛ همه کار کردند.

وی افزود: مدیریت مانند برنامه‌های تلویزیونی نیست که یک مدیر 10 سال یک برنامه را اجرا کند. هر سه سال یک بار یک مدیر عوض می‌شود. در باشگاه‌ها زودتر این اتفاق می‌افتد. برای رئیس جمهور نیز هر چهار سال یک بار رأی‌گیری می گذارند. کاشانی مدیر خوبی بوده اما قرار نیست تا ابد در پرسپولیس بماند و یکی مانند من به جای ایشان آمد.

وی افزود: با کاشانی هنگام رفتن از پرسپولیس برخورد خوبی نشد و با من هنگام آمدن به پرسپولیس برخورد خوبی صورت نگرفت. ببینید هنگام رفتنم من چه خواهد شد. من برای خدا و مردم کار می‌کنم. وظیفه شما مجری نیز این است که به من کنایه بزنید زیرا شما از طرف مردم صحبت می‌کنید.
 
مدیرعامل پرسپولیس در مورد میزان بدهی‌های این باشگاه گفت: 8 میلیارد بدهی داریم و پنج، شش میلیارد هم چک به دست به دنبال پولشان هستند. من مدیر اقتصادی هستم و 4 هزار میلیارد فاینانس برای مترو باز کرده‌ام. نمی‌خواهم از این پول برای باشگاه هزینه کنم بلکه از این دانش اقتصادی استفاده می‌کنم تا به پرسپولیس کمک شود.
 
وی ادامه داد: بزرگترین مشکل این است که مجلس، تحریم و ممنوع کرده که دولت به باشگا‌ه‌ها کمک مالی کند. دولت هم با این قانون نمی‌تواند به باشگاه‌ها کمک کند. هفته گذشته به همراه فتح‌الله زاده نزد رسولی نژاد معاونت محترم وزارت ورزش رفتیم و نامه‌ مشترکی هم برای رئیس جمهور و مجلس نوشتیم. هفته گذشته هم به اتفاق فتح‌الله‌زاده به مجلس رفتیم. اتفاقا ایشان مریض بودند و پنج شش آمپول زده بود.
 
رویانیان تصریح کرد: در مجلس نگاه مثبت و خوبی حاکم است و مجلسی‌ها وقتی من و فتح‌الله‌زاده را در کنار هم دیدند گفتند مگر شما رقیب هم نیستید که من گفتم ما در سال یکی دو بار با هم رقیبیم و خودم هم می‌خواهم به فتح ‌الله زاده گل بزنم ولی رفیق هم هستیم و درد مشترک هم داریم. به مجلس گفتیم که ما حرفه‌ای نیستیم و آنها گفتند با این همه قدمت چطور حرفه‌ای نیستید که گفتم حرفه‌ای‌گری شاخص‌هایی دارد که ما آنها را نداریم. همه چیز حل و درست می‌شود.
 
مدیرعامل پرسپولیس در مورد وضعیت کادر فنی تیم فوتبال این باشگاه گفت: من به سرمربی واحد اعتقاد ندارم و به یک نظام مربیگری معتقدم که شما آن را خواهید دید.
 

poriyaye_vali - قطر - دوحه
استقلال و بحرین هستند که عدد6 را زنده نگه داشته اند!!!
جمعه 22 مهر 1390

zoroye iran - اتریش - وین
پرسپولیس که سهله ایران دست بدتر از اینها افتاده.تنها دلخوشی مردم را هم دست مزدورها دادند و هر کدام از این مزدوها 5-6 شغل دارند و از هر شغلشون دزدیهای کلان میکنند و بعد زن و بچه هاشونو به خارج میفرستن و بعد پولها رو اونجا میفرستند و وقتی سرپرست تیم ساحلی اونجور دزدی میکرد و در 90 رو سیاه شد از هم داره راست راست راه میره و هنوز سر پستش هست و به ریش مردم میخنده .
جمعه 22 مهر 1390

soheil rad - ایران - بابل
سردار لنگی .. مرغ هم قرمزه هه هه هه پس با این طرز تفکر مرغ و خروس هم لنگین در ضمن آفتابه رو هم با رنگ قرمز تولید میکنن هه هه هه چون رنگ قرمز تحریک کنندست
جمعه 22 مهر 1390

ghanber jakson - المان - فرانکفورت
مردک کودتاجی خون هر ازاده و ازاده خواهی قرمزه به غیر از تو و رهبر جلاق و امثال ممود شپش که هم خونتون و هم جهره و کردارتون از سیاه هم سیاه تره !خاک بر سر اون پرسپولیسی که دست این مزدور ادم خوار رو میفشاره حالا هر کسی میخواد باشه.
جمعه 22 مهر 1390

مانفرد - ایران - ایران
تو هم یکی مثل اونهای دیگه حد اقل تو بعدش میتونی ادعا کنی که از فوتبال چیزی سرت نمیشه
جمعه 22 مهر 1390

Hamid1970 - امریکا - ارواین
خیرالموجودین لطفاً ترجمه کنید .
شنبه 23 مهر 1390

zoroye iran - اتریش - وین
soheil rad - ایران - بابل .تا جایی که دیدم افتابه و لگن ابی بودن تازه بشکه های بزرگ خیار شور و تشت هم ابی هست و کیسه حموم .اگه افتابه قرمز تو رو تحریک میکنه پس کاربرد مهمی برات داره.برید خجالت داره با راه اهن جون در برابر تیم لگن با کمک داوری مساوی کردن اندو و شریفات باید اخراج میشدن که داور مثل همیشه به کمک لگن شتافت همیشه لگن در برابر تیمهای دایی داور به کمکشون مییاد
شنبه 23 مهر 1390

sia_sefid - ایران - تهران
مشکلی که هست اینه که واسه بزرگترین تیم های مردمی افرادی همیشه حضور دارند که کنترل روشون باید باشه .. اگه 1 با غیرت . فقط یه باغیرت تو تیم اس فس بود .. یه سردار رو میزاشتن که مراقبش باشن که ایران رو به هم نریزه . داش علی بعد از 3 سال از گذشت انتخابات و زندانی شدن هرکس که از سبز بودن حرف بزنه اومده پیرنش رو تقدیم کرده به یه کشته شده ی سبز .. برید بمیرید که بوق کسایی رو میزنید که یه آدم تو شماها نیست نشونه های مردمی ترین تیم ایران همینه!.. این واقعا حرف دست و قشنگی هست که میگن . اس فسی ها همشون عبدالله فتح الله شدن .. تیمی که یه بازیکن با وجود نداره!! .. همه دیدن دیروز تو استادیوم چه فحش هایی که نمیدادن به علی دایی !! . چرا؟؟ چون این فرهنگ اس فسی هاست !! پرسپولیس سه دربی پیاپی رو باخت . کلی باخت آورد امثال اما اینقدر فحاشی نکرد . به قول فردوسی پور . استادیوم فوق منشوری شده بود!! . این شعور شماست و بیش از این از بیسواد هایی چون شما انتظاری نیست!! ...
شنبه 23 مهر 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
قسمت اول:من کلا مخالف دخالت مسائل سیاسی در ورزش هستم و خیلی متاسفم که میبینم یک ادم غیر ورزشی مدیر یکی از مهمترین و قدیمیترین تیمهای اسیا میشود. گفته هایش نشان میدهد که عجب انتخاب بدی هست: یه روز استقلالی هست, یه روز شموشکی و حالا پرسپولیسی. یا اصلا از فوتبال خبر ندارد و بی علاقه هست یا طرفدار مسیر حرکت باد هست. میخواهد بگوید با همه خوب هست از فتح ا.. زاده و کاشانی و قلعه نویی گرفته تا رییس جمهور و مجلس. چنین ادمی به نظرم فاقد استقلال رای و شجاعت هست. کسی مثل دایی که با همه دعوا هم دارد, کاریزما هم دارد و جرات دارد که حرفش را بزند.
شنبه 23 مهر 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
قسمت دوم:خیلی بدم می اید از افرادی که میگویند خودشان نمیخواستند مسوولیت بپذیرند. چنین افرادی انگیزه هم ندارند. خب برادر من! تو که نمیخواستی این مسوولیت رو بپذیری غلط کردی اخرش قبول کردی. میذاشتی یکی که دوست داشت و انگیزه داشت میومد. از همه مسخره تر این هست که ادعا میکنه اقتصاد هم بلد هست. مگه تو توی نیروی انتظامی نبودی پس چطوری مدیر اقتصادی شدی. مگه میشه ادم هم ورزشکار خوبی باشد هم یک اقتصاددان خوب, هم سیاستمدار و هم یک نظامی قدرتمند و هم به قول خودش در بخشهای اجتماعی و فرهنگی موفق باشد. تازه اخرش میگه حرفه ای گری شاخصهایی میخواهد که ما نداریم. خب اولین شاخصش اینه که یک حرفه ای کار را بگیرد نه یک همه فن حریفی که تا میاد به بازیکنا کارت سوخت میده. برای پرسپولیس و فوتبال متاسفم.
شنبه 23 مهر 1390

sia_sefid - ایران - تهران
مدیر کردن یه استقلالی تو راس مدیریت نشون دهنده ی این هست که باید جلوی یه سری گرفته بشه .. تو تاریخ فوتبال ایران افراد بزرگی بودن که اسمشون بعد از سال ها باعث افتخار هست برای ایران!! .. دکتر دادکان !! . دکتر زادمهر . دکتر ذولفغار نسب .. کلانی .. !!! .. کاظم رحیمی که عضو سابق ناسا در زمان انقلاب بود !!! شما چه اسطوره هایی پیاده کردید . کشتین همه رو با حجازی که همه میدونن تنها دلیل محبوبیتش صحبت های چند روز قبل مرگش بود . اون معتاد شده اسطورتون!! خدا بیامرزتش که تو این جمعیت بی فرهنگ یکی یه ذره رنگ گرفت !! دیروز کلی فحش بود که به علی دایی میدادید!! . تو برنامه جام جم مجری برنامه یه ایمیلی رو خوند گفت . فلانی از دوبی ایمیل زده که علی دایی اگه ببازه این بار هم کارنامش خیلی خراب میشه !! اون مجری نیومد بگه که علی دایی تا حالا 7 بار با تیم های مختلف تو لباس مربی گری جلو استقلال بازی کرده که فقط دوبار باخته . 4 بار برده و 1 بار مساوی شده .
شنبه 23 مهر 1390

sia_sefid - ایران - تهران
اسطورتون افرادی مثل این قلعه مفنگیه که میاد سه ساعت کل یوم مل یوم میکنه و به افرادی مثل سهیل هم میگه جوجه رشتی!! . اینا اسطوره هاتونن!! .. جمع کنید تیمی که بیشترین برد در تاریخ فوتبال ایران رو داره . بیشترین قهرمانی ها تو همه عرصه ها تو تاریخ ایران رو داره .. فقط یه تیمه . که هیچ وقت تا امروز بوی گند دولت رو نگرفته و رنگ و اسمش عوض نشده . چون مردم ایران همیشه ایرانین!! .. در کل اس فس دروغی 30 ساله و پرسپولیس حقیقتی 2500 سالست!!
شنبه 23 مهر 1390

Hamid1970 - امریکا - ارواین
zoroye+iran اتریش - وین شما چقدر عذاب کشیدی تا این مطالب را نوشتی .اصلاً نارحت نشو لطفاً.!!!! چون مس کرمان امروز همه چیز را ردیف کرد. الس کلا
شنبه 23 مهر 1390

zoroye iran - اتریش - وین
Hamid1970 - امریکا - ارواین .بیشتر عذاب من اینه که جواب کیسه کشی همچون تو رو بدم پرسپولیس رو دارن نابود میکنند چون محبوبترین تیم ایران و اسیاست ودست عوامل رژیم افتاده این بیشتر عذابم میده مربی که برای تیم کوچیکه بر اساس رابطه مربی شده این عذابم میده و هزاران دلیل دیگه که در مخیله شما نمیگنجه و لگن با اون همه بازیکن نتیجه نمیگیره اون هم کوچیکیه مظلومی رو میرسونه......
یکشنبه 24 مهر 1390

Hamid1970 - امریکا - ارواین
Zoroye-iran اتریش وین اولاً این بگم حتماً قرص ضد حمله قلبی را برای خودت اماده کن چون اخر فصل حتماً به انها احتیاج پیدا خواهی کرد.دوماً محبوب اسیا جالبه ها ها هر وقت یک جام اسیایی اورد بعداً بگو محبوب اسیا. سوماً همین مظلومی که تا حالا ٣ بار لنگ پاره کرده در ضمن لنگ افتاده دست ارزل اباش با ربطی نداره ما فقط داریم ردیفش میکنیم فوتبال یاد بگیره همین. کلی خندیدم محبوب اسیا ها ها خندهداره
یکشنبه 24 مهر 1390

zoroye iran - اتریش - وین
Hamid1970 - امریکا - ارواین .اوس محمود اولا فوتبال ایران برای من پشیزی اهمیت نداره ولی کل انداختن با ادمهایی که فقط کور کورانه از لگن طرفداری میکنند به من نشاط میده پس قرصها رو برای خودت نگه دار که از نوع ناقص رو نزنی . پرسپولیس پر طرفدارترین و محبوبترین تیم ایران و اسیاست و اگه باعث خنده ات شده اون از بی اطلاعاتی خودته و هنوز در دهه70 تو خواب زمستونیت هستی بیدار شو و از دهه 70 خارج شو و به روز باش.شما که دهه 70 هستی باید یادت باشه که سرورت در جام در جام اسیا دو قهرمانی و دو نایب قهرمانی اورده البته از شما لگنیها بیشتر انتظار نمیره که فقط تکذیب کردن و انکار رو بلدید مظلومی 10 بار هم سرورتو ببره مربی نیست اون بازیکنها رو اگه ننه قمر هم داشت قهرمان میشه مثل قهرمانیهای سپاهان فرکی مربیه که با بازیکنهای گمنام صدر جدوله البته شما که فوتبال نمیدونی فقط بلدی چشماتو ببندی و هزیان بگی
سه‌شنبه 26 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.