پاسخ جالب چرچیل به یک سوال سیاسی

پاسخ جالب چرچیل به یک سوال سیاسی

از وینستون چرچیل پرسیدند:

آقای نخست وزیر، شما چرا برای ایجاد یک دولت استعماری و دست نشانده به آنسوی اقیانوس هند می روید و دولت هند شرقی را بوجود می آورید، اما این کاررا نمی توانید در بیخ گوش خودتان یعنی در ایرلند
 که سالهاست با شما در جنگ و ستیز است انجام دهید ؟

 وینستون چرچیل بعد از اندکی تامل پاسخ می دهد:
 برای انجام این کار به دو ابزار مهم احتیاج هست که این دوابزار مهم را درایرلند دراختیار نداریم .

 سوال می‌ شود: این دوابزار چیست؟
 
چرچیل در پاسخ می گوید:
 
اکثریت نادان و اقلیت خائن.
 

چرچیل که بود؟
 
سر وینستون لئونارد اسپنسر چرچیل (تولد: ۳۰ نوامبر ۱۸۷۴ - درگذشت: ۲۴ ژانویه ۱۹۶۵) سیاست‌مدار و نویسندهٔ بریتانیایی است که بین سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵ یعنی در طول جنگ جهانی دوم و بار دیگر بین سال‌های ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۵ نخست وزیر بریتانیا بود. او افسر ارتش بریتانیا نیز بود. چرچیل جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۵۳ را به خاطر نوشته‌هایش بدست آورد. .
 
مجلهٔ تایم در سال ۱۹۴۹، وینستون چرچیل را به عنوان «مرد نیمهٔ اول قرن بیستم» انتخاب کرد. چرچیل سال ۱۹۴۰ نیز به عنوان مرد سال تایم انتخاب شده بود.

marius111 - رومانی - بو خارست
لعنت بر پدرت اکثریت نادان و اقلیت خاین که تا دلت بخواد تو ما مسلمانان فل و فراون ریخته
جمعه 22 مهر 1390

شیر بیشه مازندران - ایران - ایران
روحش شاد
جمعه 22 مهر 1390

afshin7174 - ایران - تهران
لطفا در مورد این مرد ایران ستیز و دشمنی های او با ایران بیشتر بنویسید. متشکرم
جمعه 22 مهر 1390

romano - ایران - تهران
غلط کرد با هفتاد پشتش پدرشون برای استعمار ایران در اومد اما ایران مثل چین و هند نشد خوب میدونن رئیس علی دلواری کیه مصدق کیه قیام تبریز چیه. تئوری تحقیر ایرانیان سالهاست که ادامه داره این آشغالها که آلمان خوب لهشون کرد تو تاریخ کم هم تو دهنی نخوردن از ناپلئون ایرلندیها و .. ولی لقب کبیر رو به خودشون با پر رویی دادن همیشه تاریخ ایران باستان رو با حسرت نگاه می‌کردن همینها که الان فیلم سیصد می‌سازن معبد پارتنون با مجسمه‌های زیباش رو وقتی نتونستن بدزدن دستور دادن باقیش رو با تبر و دینامیت بترکونن (شعور). ایرانیها باید بخودشون بگن توسری بس تحقیر بس تبعیض بس. اینها همه برای به ذلت کشیدن یک ملت بزرگه که زنهاش با بدن پوشیده اجباری جایزه جشنواره برلین رو می‌گیرن. دیگه هیچ ایرانی نباید به خودش تاریخش مردمش اجازه توهین بده هیچ عربی ایرانی نباید بزاره بهش بگن تازی نباید به هیچ آذری . گفته بشه چون باغیرت بودن اسمشون رو گذاشتن خر که تحقیرشون کنن. کرد کله خر همون کردیه که با آذریها تا بیزانس و مصر زیر پاشون بوده نه 200 سال مثل غرب 3000 سال. موندم اگه چرچیل جای مصدق یا گاندی بود چه غلطی می‌کرد.
جمعه 22 مهر 1390

new-iran - انگلستان - منچستر
همون "اکثریت نادان نادان " برای بدبختی یه ملت کافیه .نیاز به اقلیت خائن نداره.
جمعه 22 مهر 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
قسمت اول: امکان ندارد گفته بالا مربوط به چرچیل باشد. هرکس کمی با کارها و سخنان چرچیل اشنایی داشته باشد این را متوجه میشود. متاسفانه مدتی هست گفته ها و نامه های جعلی در سایتهای فارسی دیده میشود مثل صحبت منسوب به خواجه نصیر الدین طوسی در مورد پیشرفت نکردن بغداد, نامه امیرکبیر به ناصرالدین شاه که میگوید اداره مملکت با عمه و خاله نمیشود که جعلی هستند. من قبلا در یکی ازسایتها همین مطلب بالا را دیدم که تازه ادعا میکرد در جواب اوریانا فالاچی گفته است. مطلب بالا سطحی و عجولانه نوشته شده: خبرنگار برخلاف روش دیپلماتیک میگوید شما استعمارگر هستید و چرچیل هم میگوید بله ! حق با شماست ما استعمار کردیم! و هندیها هم خائن و نادان هستند! چرچیل اگر میخواست اینطوری صحبت کند که دیگر چرچیل نمیشد. من مطلب بالا را در هیچ کتاب انگلیسی ندیده ام. هیچ سایت ایرانی هم نمیگوید از کجا انرا اورده. کاملا با شیوه چرچیل متفاوت هست.
جمعه 22 مهر 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
قسمت دوم: چرچیل با اینکه در اشغال سریع ایران در 1320 نقش داشت و من به عنوان یک ایرانی از این کارش منزجرم, ولی شخصیتی منحصر به فرد داشت و ای کاش ما هم در کشورمان افرادی مثل او زیاد داشتیم. من بعضی از ویژگیهایش را دوست دارم و الگو قرار داده ام. اول اینکه بر ادبیات بسیار مسلط بود. مجموعه ای از زیباترین اشعار و کلمات قصار و نامه های انگلیسی از اوست. برخلاف تصور اکثر مردم که او را یک ادم اشرافی تنبل که همیشه با یک سیگار برگ پشت میز نشسته مجسم میکنند, یک ارتشی شجاع و کارکشته بود که در مناطق مختلف جهان برای کشورش جنگید. در افریقای جنوبی اسیر شد ولی توانست فرار کند و از اعدام گریخت. بزرگترین شکست چرچیل در نبرد داردانل از ترکیه بود که فرمانده نیروی دریایی را داشت ولی فرانسه و انگلیس با سریازان استرالیا و کانادا از نیروهای اتاتورک شکست خوردند. بزرگترین موفقیتش هم به نظر من کشاندن امریکا به جنگ جهانی دوم بود. صحبت خاله زنکی بالا نمیتواند از چنین مردی که بزرگترین مرد تاریخ انگلیس هست باشد با این حال خوشحال میشوم اگر کسی این مطلب را به انگلیسی خوانده یا مرجعش را میداند به من هم بگوید.
جمعه 22 مهر 1390

sharafYabi - انگولا - بیمبه
چرا ایرلند خائن و نادان داشته باشه. مردمش قادر به ابراز توقعات خود بوده و احترام به مخالف همیشه واجب میباشد. در نتیجه مردم نادان نمیمانند. در جوامع دیکتاتوری است که نادان پروری و تولید خیانت در مقابل خیانت واقع شده توسط حکومتها برای دزدی و حق کشی دائم, جامعه را مریض میکند.
جمعه 22 مهر 1390

alexxx - اتریش - وین
حالا اکثریت نادان و اقلیت خائن بدتره ? یا اکثریت خائن و اقلیت نادان ? طبیعتا" هیچکدوم بهتراز دیگری نیست, کدوم بدتره برای یه جامعه....?
جمعه 22 مهر 1390

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
راستش من که هرچی توی اینترنت گشتم این نقل قول رو فقط در سایتهای ایرانی دیدم که به زبان انگلیسی نوشته شده. خدا میدونه از کجا درآوردن . تازگیها نقل کردن از کورش کبیر و دیگران هم مد شده و هر کس هر حرفی که از خودش در میاره یا از یک جا پیدا میکنه می بنده به اینها که مثلا اثرش بیشتر بشه
جمعه 22 مهر 1390

ali1111 - ایران - تهران
shahram khosh maram - ایران - تهران. کاملا درسته حرفت...نمی دونم این چه فرهنگی است که ما دائما خیالات خود را به دیگران نسبت میدیم...ما در دنیای خیالی دائی جان ناپلئونی خود بسر می بریم و .. چرچیل برای کشورش مرد بزرگی بود...ایکاش ما هم در کشورمون مرد داشتیم...
جمعه 22 مهر 1390

kamran63 - فرانسه - لیون
shahram khosh maram - ایران - تهران. متاسفانه یا خوشبختانه این حرف از چرچیل هست ! نمونه واضح ان را در ایران خودمان دیدیم ! اقلیت خائن انقلاب را به راه انداخت و اکثریت نادان انرا "احمقانه" دنبال و حمایت کرد, بدون انکه حتی یک بار از خود و یا از گروهی که این "انقلاب" را به پیش میبردند سوال کند حکومت بعدی چه حکومتی خواهد بود !? تازه بعد از سی سال بنی صدر اعتراف میکند که اشتباه کردیم ! // - romano - ایران - تهران خود شما جزو این اکثریت نادان هستی ! یه کم تو نوشتن کامنت ها دقت کن !
جمعه 22 مهر 1390

Shahram khosh maram - ایران - تهران
Kamran 63:دوست عزیز. شما از کجا میدانید که گفته بالا از چرچیل هست؟ کجا خوانده اید که انقدر مطمئن هستید؟ از نظر محتوا هم سطحی هست و نمیتواند از چرچیل که اوضاع سیاسی جهان ان روز را میدانست باشد. هنوز هم نیمی از ایرلند مال انگلیس هست ولی هند دیگر مستعمره نیست. پس طبق گفته بالا حالا مردم ایرلند شمالی خائن و نادان هستند ولی مردم هند دیگر اینطوری نیستند. اینجور اظهارنظرهای سطحی و ضعیف از یک ادم دانشگاهی مسلط بر سیاست که کلمات را به جا به کار میبرد غیرممکن هست . با اینحال اگر متن بالا را در جای معتبری خوانده اید به من بگویید تا از شما عذرخواهی کنم.
جمعه 22 مهر 1390

kamran63 - فرانسه - لیون
Shahram khosh maram - ایران - تهران. عزیز, بزرگترین منبع خبر همین سایت iranuanuk ! ولی بسیار لذت بردم از دقت شما در دریافت اخبار و چشم بسته خبری را قبول نکردن ( و یا رد کردن ). با تعریف و تمجید شما از چرچیل موافق نیستم, چون که او یکی از بزرگترین طراحان سیاست استعمار انگلیس است - یکی ازقربانیان این سیاست شوم و منفور کشور عزیزما ایران است - این بحث طولانی تر از صفحات محدود این سایت است...
دوشنبه 25 مهر 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
kamran63 - فرانسه - لیون: قسمت اول: ممنون از لطف شما. این متن جعلی هست. چرچیل یک سیاستمدار بود و حرفی نمیزد که به نفع کشورش نباشد. در زمان او هند و ایرلند شمالی هر دو جزو انگلیس بودند. اگر حرف بالا از او بود, عملا هندیها و ایرلندیها را به قیام تحریک میکرد بدون اینکه انگلیس کوچکترین نفعی ببرد. به نظر شما انگلیس چه نفعی از حرف بالا میبرد؟ بعد که کمی در اینترنت جستجو کنید میبینید که در هیچ سایت خارجی حتی سایت هندیها که از او متنفرند هم این حرف نیست. همانطور که گفتم جعل کردن زیاد شده و باید با واقع بینی به اخبار سایتها نگاه کرد.
دوشنبه 25 مهر 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
kamran63 - فرانسه - لیون: قسمت دوم: چرچیل خصوصیات خوبی داشت و باعث شد که انگلیس در کنار شوروی تنها کشورهایی در اروپا باشند که جلوی قدرت اول جهان ان روز یعنی المان بایستند. چرچیل سیاست مدارا با المان چمبرلن را با جنگ عوض کرد و ریسک بسیار بزرگی کرد. بعد همه کارخانه ها را به غرب منتقل کرد و جنگ را بسیار عالی مدیریت کرد. قبول دارم که عامل استعمار انگلیس بود. به شدت مخالف استقلال هند بود و یکی از دلایل رای نیاوردنش همین بود. انگلیس با نفت ایران در جنگ جهانی دوم جنگید و پیروزیش به قیمت پایان نفت مسجدسلیمان ما بود که اولین چاه نفت اسیا را داشت. همه ما به عنوان ایرانی از او که بالاترین مقام انگلیس بود منزجریم و بحثی دراین نیست اما نباید ویژگیهای خوب او را نادیده بگیریم. تحقیق در این ویژگیها و زندگی این افراد به ما کمک میکند که سیاستمداران خوبی برای اینده کشورمان بسازیم. شما میتوانید از همین الان روی خودتان کار کنید تا یک سیاستمدار کارکشته برای ایرانمان شوید البته اگر علاقه دارید. موفق باشید.
دوشنبه 25 مهر 1390

+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.