حضور مرد در کنار همسر هنگام وضع حمل تاثیرگذار است؟

حضور مرد در کنار همسرش هنگام وضع حمل

 تاثیرگذار است؟


مطالعات نشان می‌دهد که مراقبت مرد از همسر باردار خود، تاثیرات مثبتی بر روابط خانوادگی برجای می‌گذارد.

در واقع حضور پدر به عنوان یکی از عناصر مهم در ابتدای فرزند‌دار شدن هم می‌تواند تاثیر عمیق در روابط زناشویی داشته باشد و هم شیوه فرزند پروری را تحت تاثیر قرار دهد.

تحقیقات نشان می‌دهد زنانی که همسرانشان در هنگام وضع حمل در کنار آن‌ها بودند، در مقایسه با زنانی که شوهرانشان حضور نداشتند، کمتر درد کشیدند، کمتر دارو مصرف کردند و احساس بهتری در مورد زایمان داشتند.

همچنین در میان کسانی که به روش سزارین وضع حمل کرده اند نیز همبستگی و ارتباط مشابهی میان حضور پدر و احساس مادر راجع به وضع حمل مشاهده شده است. علاوه بر این مطالعات دیگری نشان می‌دهد پدری که در دوران حاملگی همسرش شوق و ذوق بیشتری از خود نشان می‌دهد وقتی بچه به دنیا می‌آید، وقت بیشتری را برای او صرف می‌کند و بیشتر احتمال دارد به گریه بچه‌اش واکنش نشان دهد.

در واقع تجربه فرزند دار شدن برای مادر تنها تجربه فرزند وابسته نیست؛ بلکه نگاه مادر به فرزنددار شدن وابستگی بالایی به دیدگاه پدر، حضور فیزیکی و توجهات عاطفی وی به این پدیده دارد.
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
این حرف ها به درد ما ایرانی ها نمی خورد چون پزشکان شریف ایرانی برای اینکه پول بیشتری به جیب بزنند همه را از دم می فرستند اتاق عمل و سزارین. وقتی زن بیهوش است دیگر چه فرقی برایش می کند که شوهدش کجا باشد.
پنج‌شنبه 21 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا ولی دوست عزیز من تا آنجای که میدونم اکثر خانمهای باردار به خاطر ترسی که از زایمان به روش طبیعی دارن به اصرار خودشان پزشکان تن به زایمان به روش سزارین میکند وحتی دیدم و شنیدم که پزشکان خانمها رو فقط تشویق به روش زایمان طبیعی میکنن..
پنج‌شنبه 21 مهر 1390

felora - ایران - تهران
*Fanoos* - ایران - کاملا درسنه الهام جون . راستی میدونی قدیمی ترین وشاید اولین سزارین زن ایرانی چه زمانی وبرای چه کسی بوده؟! ( مربوط به یک شاعر هم میشه)
جمعه 22 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
felora - عزیزم قربونت فلورا جان رودابه در موقع تولد رستم اولین سزارین را انجام داد..یعنی رستم بوده؟درسته؟
جمعه 22 مهر 1390

chalangar - استرالیا - سیدنی
حضور مرد در کنار همسر در هنگام وضع حمل تاثیر بسیار مثبتی در زن دارد و به طور بسیار زیادی در کاهش اضطراب و عوارض روحی پس از زایمان موثر است. این تجربه شخصی من است و همچنین میتواند در افزایش آگاهی شوهر نسبت به درد و رنج زمان بارداری و زایمان همسر و درک بهتر از موقعیت و وضعیت او در چنین شراسط سختی کمک زیادی بکند. در اینجا ماماها و دکترها تاکید زیادی در مورد حضور شوهر در کنار زن در موقع وضع حمل دارند.
جمعه 22 مهر 1390

felora - ایران - تهران
*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد . افررررین خانم گل! مطرح کردن این نوع زایمان در زمان فردوسی خیلی عجیبه. معلوم نیست واقعا از این موضوع چیزی میدونسته یا از روی خیالات خودش گفته ؟!.
شنبه 23 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
felora - قربانت عزیزم ..آفرین به نطر منم عجیبه ...!!!
یکشنبه 24 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.