مصوبه ننگین علیه محیط زیست : از ادعای ایرانی گری تا تخریب ایران

مصوبه ننگین علیه محیط زیست :

از ادعای ایرانی گری تا تخریب ایران 


 
عصرایران ؛ جعفر محمدی - اگر در همه جای دنیا، دولت ها به عنوان نماینده ملت هایشان، خود را موظف به حفاظت از محیط زیست می دانند و در این راستا، با هرگونه تعرضی به آن به شدت برخورد می کنند، در ایران، دولتی که مدام دم از "ایران و ایرانیت" می زند، نه تنها به این وظیفه ذاتی خود عمل نمی کند بلکه برای تخریب محیط زیست، مصوبه هم می دهد!

واقعا شرم آور است در کشوری که قوانین آن، حتی قطع یک درخت را نیز مجاز نمی شمارند و برای متخلفان مجازات های سنگینی در نظر گرفته اند، دولتی ها تصویب کنند که نه یک هکتار و دو هکتار که 870 هکتار از زمین های "پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی" را به شهرسازی اختصاص دهند!

فکرش را بکنید! فضایی که در طی قرون متمادی به عنوان پشتوانه زیست محیطی منطقه اصفهان شکل گرفته است، اینک قرار است با یک مصوبه کاملا غیرقانونی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت، تخریب شود! و تاسف آورتر اینکه این مصوبه ننگین مهر "دفتر هیات دولت" را نیز دارد و آن طور که جراید نوشته اند با امضای شخص دوم قوه مجریه یعنی معاون اول رییس جمهور به دستگاه های ذی ربط اعلام شده است تا با تمام توان به شقیقه 870 هکتار از اراضی این پارک ملی شلیک کنند!

دولتمردانی که در ماجرای خشک شدن دریاچه ارومیه از خود سلب مسوولیت می کنند و هر چیز را به گردن خدا می اندازند که باران نمی فرستند (!) درباره مصوبه خودشان برای تخریب عمدی پارک ملی کلاه قاضی چه می گویند؟ آیا این اراضی هم بر اثر فقدان نزولات آسمانی تخریب می شوند یا به دلیل فقدان خردمندی در تصمیم سازانی که این شاهکار (!) را رقم زده اند؟!

واقعا در کجای دنیا پارک حفاظت شده ملی را برای خانه سازی از بین می برند؟! مخصوصا در کشورهایی مانند ایران که از نظر زیست محیطی در مضیقه اند، هرگز چنین خبط و خطایی صورت نمی گیرد ولی در اینجا نه زمین خواران محلی و مجرمان جزء و مخفی کار که کمیسیون دولت این کار را می کند!

"کلاه قاضی" آنقدر برای حیات اصفهانی ها مهم است که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در فروردین امسال آن را به دلیل مجاورت با شهر اصفهان و وزش بادهای متعدد "ریه تنفسی" استان دانسته و اعلام کرده بود که مسوولان به حدی در حراست از آن سختگیر هستند که حتی از ورود موتور سیکلت به آن نیز جلوگیری می کنند و در این راستا 60 موتورسیکلت که غیرقانونی وارد این منطقه شده بودند توقیف کرده و 10 نفر را به مراجع قضایی معرفی کرده اند... و اکنون ، کمیسیون مثلا تخصصی دولت تصویب کرده است جایی که تا دیروز مردم را به دلیل ورود به آن به دادگاه می فرستادند را از بیخ و بن تخریب کنند و به جایش شهر بسازند!

فاجعه آنجاست که مصوبه مذکور در کمیسیونی به تصویب رسیده که نام محیط زیست را هم یدک می کشد! واقعا اگر مسوولان زیست محیطی چنین رفتار غیرمتمدنانه ای با محیط زیست داشته باشند چه انتظاری از بقیه است؟!

آقایان و خانم های مسوول! بدانید و بفهمید و آگاه باشید که محیط زیست یک مقوله تجملاتی و تعارفاتی نیست که با آن اینگونه رفتار شود بلکه زندگی ما و فرزندانمان در این محیط رقم می خورد و ما فقط همین یک ایران را داریم!
البته مسوولانی که تابعیت های مضاعف کشورهای آمریکایی و اروپایی را دارند طبیعی است که چندان دلسوز محیط زیست ایران نباشند چه آنکه اگر اینجا اوضاع "پس" باشد آنها محیط زیست دیگری دارند که با اولین پرواز از جایی که تخریبش کرده اند، مهاجرت کنند!

"کلاه قاضی" را دریابید.

بعد از تحریر:
تا دیروز کسانی که با موتورهایشان وارد منطقه کلاه قاضی می شدند ، دستگیر و تحویل دادگاه می شدند ؛‌ با این حساب با کسانی که تصویب و ابلاغ کرده اند که 780 هکتار از این پارک ملی را از بیخ و بن تخریب کنند ، چه رفتاری خواهد شد؟! خدا بهشان رحم کند(!)

نظرات کاربران سایت عصر ایران در مورد این مطلب

هر دم از این باغ بری می رسد! دیگه کار از تاسف خوردن هم گذشته


حیف بود یک اثر ماندگار از تیم دولتهای نهم و دهم در حوزه محیط زیست نداشته باشیم. برای همین دست به کار شدن و فکر کردن و یک تصمیم اساسی گرفتن....بیچاره محیط زیست.... حتما در طرحی ضربتی تمام جانوران ساکن در اون منطقه رو هم به نقطه ای دیگر منتقل می کنن... مثلا یک کشور خارجی


خدابه دادنسل آینده مابرسد ازماکه گذشت ورفت .بیچاره بچه های ما بااین میراث آبا واجدادی که داریم توهمه زمینه ها(اقتصاد,فرهنگ,محیط زیست و...)واسشون میذاریم چه به سرشون میاد. الله اعلم!!!


حالا این زمین ها 3000 میلیارد میشه یا نه ؟


مهمتر از محیط زیست، کیفیت و شرایط زندگی انسانهاست که در ایران به راحتی در پایین ترین سطح قرار داده شده و هیچکس هم هیچکاری نمیتواند بکند. توی این مملکت برخی مسؤلان به خودشان میگویند محیط زیست جان آدمیزاد نیست که حرمت داشته باشد، اما جالب است که جان آدمیزاد هم برایشان حرمت ندارد!هر روزه چقدر انسان از آلودگی هوا در تهران میمیرند؟چقدر آدم از نقص خودروهای بی کیفیت ساخت داخل مصدوم و مجروح میشوند و میمیرند؟چقدر آدم از مصرف آب آلوده مریض میشوند؟چقدر آدم از پارازیتهای ماهواره ای آسیب میبینند؟چقدر آدم از نبود دکتر و پرستار و دارو و مراقبت و پوشش بیمه ای در رنجند؟باز هم بگویم؟خوب در چنین شرایطی تخریب محیط زیست خیلی راحتتر است چون مردم پیش خود فکر می کنند وقتی اینجا کسی به جان مردم بها نمیدهد محیط زیست کیلو چند؟؟وقتی ما خودمان به خودمان رحم نمی کنیم، چگونه خدا به ما رحم کند؟؟!!! خدا به ما انسان ها چیزی داده به نام تعقل و تدبیر و آینده نگری که گویا به کلی آن را نادیده گرفته ایم!!!بابا این دولتمردان رو باید برد دبستان نشاند تا زیر نظر کوکب خانم یه سلیقه هایی یاد بگیرند-بعدش بیان مملکت آبادانی کننند


کارون خشک دریاچه ارومیه خشک زاینده رود خشک اون از سواحل دریا شیر و پلنگ هم که تو باغ وحش میکشن و خیلی چیزای دیگه حالا هم نوبت مناطق حفاظت شدست
 
تا چند سال دیگه به ایران میگن کویر ایران


جالبه بدونید ما از همه چیز، هیچی نداریم ولی بروید ببینید کشورهای همسایه مثلاً ترکیه از هیچ ، همه چیز دارند.!!


با درود بر شما گردانندگان سایت عصر ایران
 خوشحالم از اینکه که در پناه کمکهای مالی اکبر رفسنجانی زندگی انگلی خود را به وطن فروشی میگذرانید...دشمنی با احمدی نژاد همانا لکه ننگیست بر وب سایت نوکر مآب و وطن فروش عصر ایران....حمایت از دایناسورها در جهت تخریب دولت بیشرافتی کامل این وب سایت را میرساند.......به حضور انور شما باید برسانم که:
امیدوارم که روزی برسد که خون شما سگهای وطن فروش را بریزیم. همتون(...)هستید.....تف به شما (...) عصر ایران
 
سرور همه شما
 جواد حقگو


من تو اصفهان زندگی می کنم. جالب اینه که یه عالمه زمین داخل شهر اصفهان هست که بین مناطق مسکونی محصور شده اما شهرداری به اونها تبدیل کاربری از زمین کشاورزی به مسکونی رو نمیده. ولی حالا تو یه منطقه بیرون از شهر اصفهان می خوان ساخت و ساز کنن. اونم تو منطقه کلاه قاضی که طبیعت فوق العاده زیبایی داره. دست دولت مهر ورز درد نکنه.!!!!!!!!!!!!


دیگه میراث آبا و اجدادی نمونده که به نسل آینده دودستی تقدیم کنیم - البته اینم بگم شهرسازی واسه شهرداری بیشتر میصرفه تا پارک ملی کلاه قاضی!!!


دولت محترم و دوست داشتنی...
 این حرفهای ناصواب مردم را به دل نگیرید. من و امثال این مردم که خس و خاشاکی بیش نیستیم ، از مدیریت های کلان و بالاخص مدیریت جهان چیزی نمیفهمیم. فقط پیشنهاد میکنم تا قبل از پایان دوره دهم و قبل از اتمام مسئولیت ، سایر کشورهای اروپایی و امریکایی را نیز از این تدابیر و مدیریتهای خاص جهانی بهره مند کنید , و کشور را به حال خود رها کنید تا مردم قدر شما را بهتر بدانند.
 امضا: برگ خشکی از گوشه کلاه قاضی


ایرانیان عادت دارند در زمان وقوع کار بیشتر نگاه کننده باشند و بعد در زمان مناسب به تفسیر امر واقع شده بپردازند .لذا منتظر باشید بعد از حکومت 8 ساله احمدی نژاد چه فجایعی مالی و غیر مالی بر سر این ملت آمده و کتابها و داستانها در این زمینه نوشته خواهد شد.


صحبت از پژمردن یک برگ نیست
 وای جنگل را بیابان میکنند


ای بابا عصر ایران گیر دادیا! مگه محیط زیست خوردنیه ! خوب مردم طبیعت نداشته باشن مگه چی میشه عوضش دولت پاک و لایق و عدالت محور که دارند.


ما که نسل سوخته ایم خدا به داد اون پدر سوخته ها برسه


شهر یاران بود و خاک مهربانان این دیار!!!!!


پیش به سوی تخریب هرچه بیشتر ایران.....
 
این جماعت تا ریشه ایرانو از جا قطع نکنن ول کن نیستن!!!!


عصر ایران,فضای انتخاباتی هست ؟
 
منظورم را میفهمین دیگه؟


وقتی که برخلاف قانون اساسی عمل میکنیم ،ورجال سیاسی باسابقه کشورراکه سابقه درخشانی داشته اندراکنارمی زنیم،وافرادی راوارداین عرصه می کنیم که سابقه سیاسی ناچیزی داشته اند،اینجورمیشودوبدترهم.


من از وقتی که دولت نهم و دهم سرکار اومدن یه وصیتی کردم که براتون می خونم:
 ایران من شرمنده ام که هیچ از دستم برایت نمی آید تا توانم زخم روزافزونت را بهبود بخشم.ای وطن من نمی دانم گناهت چه بود؟که اینگونه با تو نامهربانی می کنند,هم نگین فیروزه ای را بر تو زیاد دیدند,هم رود زاینده ات را ,هم آبی را از آسمانت در جنوب و غرب و پایتخت ربودند,شمالت را به جای طبیعت سرای زباله کردند,شرقت را گذرگاه افیون و تمامت را به دم بادهای غبار آلود اعراب دادند و من همچنان بی سرو صدا در سکوتی عظیم فرو رفته ام,ای فرزندان من از شما تقاضا دارم روی سنگ قبر من هیچ تاریخی نزنید تا آیندگان ندانند که من چه بی بوته ای بوده ام که میهنم گریست و من فقط نظاره کردم,خاکم مرد و من هیچ ندیدم,نخواستم که ببینم.ای ایران ای مرز پر گهر مرا ببخش!!!


به نام خدا
 اگریادتان باشد چندسال پیش تخریب مجسمه های میراث فرهنگی در افغانستان که توسط طالبان به توپ بسته شده بود را نشان دادند و آنرا تقبیح می کردند حالا باید فیلم و این مصوبه را به جهانیان نشان دهند تا جهانیان آنرا ... ؟ !


شما هم دیگه داری خیلی شلوغش میکنی
آخه اون 4 تا بز چه فایده ای دارن؟ نه میشه قیمت گوشتشونو بالا برد نه تخم می ذارن
 بمیرن بهتره


سلام
 آیا از مجلسیان به عنوان وکلای مردم کاری ساخته هست؟


اینکه بدتر از سی وسه پل نیست که با اشتباه پیمانکار مترو آسیب دیده


کلاه قاضی در اصفهان...پس باید نزدیکای سمیرم باشه...خوبه...امیدوارم یکی از همون خرس های سمیرم بیاد یه حال اساسی به بعضی ازمسولین باکفایت(!)بده تا یادبگیرن از این به بعد روهوا تصمیم نگیرند!!!


دولت پاک همه جا وهمه چیز را پاک پاک می کند(بانک ،خزانه ،آثار باستانی .....)


عزیزم اینم شانتاژ جدید واسه به خاطره پیوستن قضیه 3000 معروفه که مردم حواسشون پرت بشه. عجب سیستمی داره این رئیس جمهور


بابا یه کاری کنین توروخدا یه کاری کنین خاک مملکتمون داره توبره میشه


" در ایران، دولتی که مدام دم از "ایران و ایرانیت" می زند "
 
مطمئنی عصر ایران ؟!


جالبه وقتی تو دوران دبیرستان دوران قلجار رو میخوندیم پیش خودم میگفتم اینا عجب آدمهایی بودن یعنی نمیددیدن دارن چه قراردادهای ننگینی امضا میکنن بعد جواب میدادم حتما آی کیوشون پایین بوده یا مشایرشون معیوب بوده مگه میشه آدم با دست خودش قسمتی از خونشو مفتی بده به همسایه و بگه بیا همه درآمد من مال تو!!!!
 الان میبینم میشه ماشاله به لطف بعضی ها شاهان قاجار روسفید شدن!!!


نمی دونم چرا با خوندن خبر یاد این شعر افتادم:
 ما برای اینکه ایران خانه ی خوبان شود ، رنج دوران برده ایم .


خدایا تا کی این همه مصیبت


هزاران هکتار نخیلات آبادان و خرمشهر که بر اثر شوری آب کارون از بین رفت موجب اعتراض کسی نشد. خوش به حال ارومیه که دریاچه ای برای خشک شدن دارد. و خوش به حال اصفهان که جنگلی برای نفس کشیدن. اما خوزستان چه دارد ؟ گرد وغبار برای نفس کشیدن و بانکهایی برای اختلاس عزیزان


واقعا شرم آور است

 

 

delmorde - سوئد - یوتوبوری
بابا اینها مامور شدند در سایه اسلام و به اتکای مشتی مزدور و عده ای متعصب ابله و بیسواد و نا اگاه که هنوز حاضر نیستند بدانند این به اصطلاح مسئولین مشتی خائنند که کشور را ویران کنند. همانطوری که گفتید اینان خود وطنشان جای دیگر است و خودرا متعلق به این کشور نمیدانند. پاسپورت امریکا و یا یکی از کشورهای اروپائی و کانادا را در جیب دارند با دزدی ثروت ملت پس دلیلی ندارد دلسوز ایران و ایرانی باشند. چون اینجا نمی خواهند فرزندانشان اینده داشته باشند . من واقعا ماندم مردم ما نمی فهمند که اینان در حال ربودن فرش زیر پایشان بنام اسلام هستند ایا فکر می کنند اخوندهای مسئول مومن واقعی اند.
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
delmorde - سوئد - یوتوبوری:دقیقا درست گفتید و حرف دل من و هزاران نفر دیگر رو ابراز کردید.پیروز باشید دوست عزیز
پنج‌شنبه 21 مهر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
delmorde - سوئد - یوتوبوری عزیز درود بر شما..جالبه که هنوز بعد از 33 سال زجر و بدبختی چشمهایی بسته و عقلهایی یخ بسته وجود داره و مثل همون بز ها به دنبال چوپانشون بع بع می کنند .کی بیداری سراغ این جماعت میاد خدا می دونه
پنج‌شنبه 21 مهر 1390

h.k - دانمارک - اودا
دولت اقای یهودینژاد مامورندومعذور.البته برای ویرانی ایران.اتفاقاکارش راخوب انجام میدهد.تاپایان مسئولیتش نه ایران میماندونه ایرانی.لعنت بریکایکشان .البته هموطنان میهن پرست وخادم مثل اقایان خاوری وجهرمی و...هم بااین گروه,,عراقی,یهودی,نگاه میکنند.که بانکهای ,اریا,سامان,پاسارکاد,,ایجادمیکردند..خیلی بی انصافند.حاکمان اصلی همه عراقی,فلسطینی,یهودی,هستند.شماچرا??ایادرایران, مردمرگی,,امده وخودمان نمیدانیم???یکنفردربین حاکمان پیدانمیشود که وطنپرست باشد???چراازمجازات دزدی وغارتکردن نمیترسندولی ازمجازات اعتراض کردن میترسند.???ایااگربه اندازه یکچهارم دزدهادرحکومت وطنپرست پیدامیشد چه میشد??و....
جمعه 22 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.