اگر نان حلال پدر خوردن ملاک سلامت است، پس بنی صدر از همه سالم تر است!

اگر نان حلال پدر خوردن ملاک سلامت است،

پس بنی صدر از همه سالم تر است!

آینده نیوز می نویسد :

اظهارات محمود احمدی نژاد در گفتگوی تلویزیونی، مبنی سالم بودن به دلیل خوردن نان حلال پدر، با واکنشهای متفاوتی در جامعه همراه شده است.

به گزارش آینده محمود احمدی نژاد درگفتگوی هفته گذشته خود با شبکه دوم سیما، با عنوان کردن اینکه می گویند این دولت فاسد ترین دولت است، گفت: ما فاسدیم؟، پدر من به من نان حلال داده است.

این اظهارات احمدی نژاد در حالی بیان شد که هیچ یک از منتقدین و حتی مخالفین رییس دولت، تا کنون نه تنها پدر احمدی نژاد را متهم به دادن نان حرام نکرده اند، بلکه حتی خود وی نیز متهم به خوردن نان حرام نشده است.

اما اینکه برخی از نمایندگان مجلس عنوان فاسدترین دولت را برای دولت احمدی نژاد به کار برده اند، به غیر از برخی رخدادها نظیر پرونده اختلاس بانکی، واکنش طبیعی این افراد به ادعای "پاکترین دولت تاریخ" است که از سوی احمدی نژاد درباره دولت خود و بدون هیچ گونه دلیلی مطرح شده است.

این نمایندگان مجلس با عنوان کردن این نکته، فساد مالی در دولتهای نهم و دهم را به جهت حجم و کمیت بسیار بزرگتر از سایر دولتهای بعد از انقلاب دانسته و این دولت را فاسدترین دولت خوانده اند که البته به معنای فساد شخصی اعضای دولت از جمله محمود احمدی نژاد نیست.

اما واکنش رییس دولت به این اظهارات نمایندگان، همانند اظهارات اولیه وی درباره پاکترین دولت تاریخ بودن عجیب است. وی دادن نان حلال توسط پدر خود را علت فاسد نبودن دولتش عنوان کرده است.

اگرچه این استدلال فاقد هرگونه منطقی است و این شائبه را مطرح می کند که: مگر افرادی نظیر پسر نوح ویا جعفر کذاب فرزند امام هادی(ع) نان حلال از دست پدر خود نخورده بودند که به فساد کشیده شده اند، اما با فرض درست بودن این استدلال پس باید فساد را درباره همه روسای دولت پس از انقلاب منتفی بدانیم چرا که پدران این روسای دولت همگی از انسانهای متدینی بودند که نان حلال به فرزندان خود داده اند.

به طور مثال پدر ابوالحسن بنی صدر، اولین رییس جمهور پس از انقلاب، فرزند آیت الله نصرالله بنی صدر، از علمای مشهور همدان و از دوستان امام خمینی بوده که سابقه مخالفت با شاه در اوج خفقان حکومت پهلوی را داراست.

پدر میرحسین موسوی، رییس دولت در دوران دفاع مقدس نیز میراسماعیل موسوی است که ابتدای سال جاری درگذشت و از افراد خوشنام و متدین تهران بود؛ به نحوی که رهبر انقلاب که پیش از انقلاب و دوران مبارزه بارها مهمان منزل او بودند، پس از درگذشت وی، رییس دفترخود را برای ابراز تسلیت به خانواده میر اساعیل موسوی اعزام کردند.

پدر هاشمی رفسنجانی، رییس دولت در دوران سازندگی نیز میرزا علی هاشمی از چهره های متدین رفسنجان بوده که فعالیتهای شاخصی در راه ترویج اسلام داشته است.

پدر سید محمد خاتمی نیز آیت الله سید روح الله خاتمی بوده که وی هم از علمای شاخص انقلاب در استان یزد و مورد وثوق و اطمینان امام خمینی بوده است؛ تا حدی که امام درباره وی نوشتند : اسلام و ایران یکی از پرفروغ ترین چهره های تقوا، خلوص و ایمان خود را از دست داد. برادر عزیزم آقای خاتمی زنده دل، چهره تابناک مبارزات خستگی ناپذیر روحانیت روشن ضمیر، در دهه های اخیر این مرز و بوم بود. او روشنفکری متدین و مجتهدی بزرگوار و از خوبان امینی بود که اگر نتوان گفت بی نظیر، مسلماً کم نظیر بود. او با گوشت و پوست خود، مبارزه را می فهمید و سختی های آن را چون شربتی گوارا می نوشید. او یار و پناه محرومان بود. او یک عمر با تحجر و واپسگرایی جنگید و یکی از طرفداران بی بدیل اسلام ناب محمدی -ص- در عصر فریب و خودپرستی بود. او پاک زیست و پاک مرد و پاک در جوار رحمت رَبـّش آرمید.

بنابراین پدران روسای چهار دولت قبل از احمدی نژاد، همه از چهره های متدین، سالم و مبارز محسوب می شوند که نسبت به مرحوم احمد احمدی نژاد، پدر محمود احمدی نژاد ، شناخته شده تر و مورد وثوق بیشتری بوده اند و اگر قرار باشد سلامت دولت را برحسب کسب نان حلال توسط پدر رییس دولت بسنجیم، از نگاه برخی دولتهای این چهار نفر سالم تر بوده اند.

در حالی که به نظر می رسد این روش استدلال فاقد منطق صحیح است و میزان سلامت یک دولت نه نان حلال دادن پدر رییس دولت، بلکه حجم تخلفات و مفاسد رخ داده در درون آن دولت می باشد.

به بیانی دیگر ممکن است فردی نه تنها از دست پدر خود نان حرام نخورده، بلکه خود نیز برای مصرف شخصی خود همواره روی حلال کسب کرده و حتی نان حلال حقوق خود از ریاست جمهوری را نیز دربافت نکند، اما با تصمیمات نادرست مدیریتی، موجب ایجاد رانتهای صدها و هزاران میلیاردی برای برخی افراد شود و یا برای سایر نیاز های خود از قبیل آینده سیاسی و هزینه انتخابات از افراد ناسالم کمک بگیرد ودر اینگونه موارد اگرچه وی نان حرام نخورده است اما اثرات اقداماتش بمراتب از خوردن نان حرام است.

sepherdad - استرالیا - سیدنی
البته در میان افراد فوق فقط بنی صدر از فساد بدور ایستاد و راستگو ست, باقی همه منکر وضع اسفناک حقوق بشر درایران هستند.
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

a.ahooraei - المان - کلن
اینا همه حرامزادن در غیر اینصورت به ملتشون خیانت نمیکردند و با مردمشون بودند و نه برای بیگانه و فرهنگ بیگانه.
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

اتحاد ایرانیان - ایران - شیراز
مشکل حرام زاده بودن اوست .
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

sharafYabi - انگولا - بیمبه
"گفت: ما فاسدیم؟، پدر من به من نان حلال داده است.". پس چرا اینهمه کریه و بی قافیه به بار اومدی. صد هزار پیغمبر امد و رفت, در بینشان حتی یک نفر کریه و بدقیافه وجود نداشت. تو و دارودسته شما را, تاریخ به عنوان خائنترین عنصرها در فروپاشی شرافت 2500 ساله کشور ایران, یاد خواهد کرد.
پنج‌شنبه 21 مهر 1390

edwin alenpooya - ترکیه - آنتالیا
آقای احمق نژاد اگر پدر شما به فرزندانش نان حلال داده و اونها هم کوفت کردن به جهت این بوده که پدر شما سرشناس نبوده، تو دهات زنگی می کرده، بزرگ شده قبل از انقلاب بوده، دارای مسئولیت دولتی نبوده و.. مهم تر اینکه شما نمک خوردید و نمکدان را شکستید. نا نحلال خوردید ولی برای با اعمال، رفتار، گفتار و. کثیف خود، لعنت مردم را برای پدرتان ارزانی داشتید و نمک به حرامی کردید. هیچ ماست فروشی نمی گوید ماست من ترش است مسلماً که توی احمق هم شهامت نداری که بگوئی در دولت من هم خلاف صورت می گیرد چون انسان جایزخطا است. مرگ بر دیکتاتور و طرفدارانش.
جمعه 22 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.