واکنش محمود احمدی نژاد به اجرای حکم شلاق پیمان عارف

واکنش محمود احمدی نژاد به اجرای حکم شلاق پیمان عارف

پیمان عارف( وسط) پس از آزادی از زندان اوین و تحمل ۷۴ ضربه شلاق.
 

سایت های نزدیک به اصولگرایان خبر داده اند که محمود احمدی نژاد، رییس جمهور ایران، به حکم شلاق پیمان عارف، فعال دانشجویی، واکنش نشان داده و از اجرای این حکم ابراز «نارضایتی» کرده است.
 
آقای احمدی نژاد روز سه شنبه در همایش فرمانداران کشور از کسانی که به گفته وی به دولت «افترا» می زنند انتقاد کرده و گفته است: «امروز ما برای کسانی تاسف می ‌خوریم که از فرصت خدمتگزاری استفاده نمی ‌کنند و تنها نظام و ارزش‌های الهی را قربانی خواسته‌های خود می ‌کنند و افترا و اتهامات را به این دولت روا می ‌دارند.»
 
وی افزوده است: «متاسفانه امروز اگر کسی به دنبال انجام کار خوب در کشور است، برخی ‌ها می ‌خواهند آن را خراب جلوه دهند، از این ‌رو مسوولین باید مراقب باشند، تا مبادا منافع ملت را به افراد ترجیح دهند.»
 
سایت های خبری نزدیک به اصولگرایان گزارش داده اند که وی در این همایش گفته است: «وقتی دانه درشت ها آزادانه به ما افترا می زنند راضی نیستم یک جوان را به خاطر توهین به رییس جمهور شلاق بزنند.»
 
این بخش از اظهارات آقای احمدی نژاد در گزارش رسمی ای که سایت ریاست جمهوری و خبرگزاری های ایران منتشر کرده اند، نیامده است. ولی به گفته سایت های «فردا»، «تابناک» و «دولت ما»، جمله یاد شده از سوی سامانه پیامک اطلاع رسانی دولت (پاد) برای خبرنگاران پیامک شده بود.
 
واکنش رییس جمهور اسلامی ایران به شلاق پیمان عارف در حالی صورت می گیرد که حکم این دانشجوی محروم از تحصیل سال گذشته صادر شد و طی این مدت گزارشی از رایزنی احتمالی محمود احمدی نژاد با دستگاه قضایی برای لغو آن منتشر نشده بود.
 
ساعاتی پس از انتشار این خبر، خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، واکنش محمود احمدی نژاد را تایید کرد ولی به نقل از مرکز ارتباطات، اطلاعات و تبلیغات ریاست جمهوری، «شلاق زدن یک جوان به جرم توهین به رییس جمهور را کذب محض» خواند.
 
دفتر ارتباطات ریاست جمهوری ایران گفته است: «در پی انتشار خبری درباره اجرای حکم شلاق به دلیل توهین به رییس جمهور و در پی آن جوسازی مغرضانه رسانه های بیگانه و ضد انقلاب علیه دولت به اطلاع می رساند که از سوی رییس جمهور و مجموعه دولت هیچگونه شکایتی در این خصوص انجام نشده است.»
 
این دفتر افزوده است: «رییس جمهور طی سال های گذشته به طور مکرر صراحتا تاکید کرده اند که با برخوردهای قهرآمیز مشابه مورد مذکور به شدت مخالف بوده و این شیوه را نامناسب نمی دانند.»
 
دادگاه انقلاب اسلامی سال گذشته پیمان عارف را به اتهام «توهین به رییس جمهوری» به ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد ولی اشاره نکرد که مبنای صدور حکم، شکایت ریاست جمهوری ایران بوده یا کیفرخواست دادستانی بوده است.
 
حکم شلاق آقای عارف روز یکشنبه، ۱۷ مهرماه، پیش از آزادی وی از زندان اوین به اجرا در آمد.
 
آقای عارف در مصاحبه ای که پس از آزادی از زندان انجام داد، گفته بود: «من اینجا در ایرانی که احمدی نژاد می گوید آزادترین کشور جهان است، به جرم توهین به احمدی نژاد شلاق خورده ام.»
 
سمیرا جمشیدی، همسر پیمان عارف، روز یکشنبه درباره اتهام «توهین به ریاست جمهوری» که در پرونده همسرش آمده است به رادیو فردا گفت: آقای عارف پیش از انتخابات ریاست جمهوری نامه ای به محمود احمدی نژاد با عنوان «می دانید با دانشگاه ها چه کردید؟» نوشت که هیچ کلمه توهین آمیزی در آن نبود و انتقاد از اوضاع دانشگاه ها بود. به جز یکسال زندان به اتهام تبلیغ علیه نظام و یکسال و نیم زندانی که از پرونده قبلی شان داشتند، حکم ۷۴ ضربه شلاق را برای وی نیز صادر کردند.
 
همسر آقای عارف افزود: «در حالی که در رسانه های خود نظام به این رییس جمهور توهین می شود و از همه جا انتقادهای صد در صدی به وی وارد است، همسر من فقط انتقادهای خیلی محترمانه ای به او داشته است.»
 
در جریان دادگاه های رسیدگی به پرونده معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۳۸۸، برای برخی از فعالان سیاسی، دانشجویی و مدنی کیفرخواست هایی مبنی بر توهین آنها به رییس جمهوری تهیه شد که مجازات های زندان و شلاق برای آنها در پی داشته است.
 
در هفته های اخیر احکام شلاق برخی از فعالان سیاسی به اجرا در آمده است که از جمله آنها می توان به شلاق زدن سمیه توحیدلو، دانشجوی دوره دکترای جامعه شناسی و بلاگر، و همچنین منصور فرجی، عضو جبهه دمکراتیک ایران اشاره کرد.
 
در تازه ترین مورد، دادگاه انقلاب اسلامی حکم ۹۰ ضربه شلاق را برای مرضیه وفامهر، بازیگر سینما، به اتهام بازی در فیلم «تهران من، حراج» صادر کرده است.

sama128 - ایران - شیراز
تو که راست میگی ؛ دروغگو تر از احمدی فشار و اسی رحم فشاری تا حالا حتی از طریق لقاح مصنوعی هم زاده نشده اصلا این افراد به اتفاق رئیس کلشون یعنی سید علی چاخان دروغگو ترین مردان تاریخ بشریت از خلق آدم تا پایان حضور انسان در کره زمین هستند. بابا بی خیال چقدر دروغ چقدر خالی بندی چقدر دزدی چقدر اختلاس چقدر دودره بازی بسه دیگه مردم به سلام و علیک شما هم شک دارند میگن شاید دروغ باشه . ملت مسخره خودتون کردید خالی بندها . آقا از این ور میگه آمریکا بده از اونور میخواد بره نیویورک برای صندلی های خالی صحبت کنه می خواد استخون فک و فامیلش هم با ارزال فامیل یکجا ببره آمریکا را ببینن . یه سخنرانی نیم ساعته بالای صد نفر آدم می خواست که همراه خودت بردی مفت خوری خالی بند.
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

سیروس کمال - امارات - دبى
احمدى نژاد ، مگه تو کى هستى که من حق ندارم از تو انتقاد کنم ؟ رهبرت کیلو چنده که من نباید بهش بگویم بالاى چشمش ابروست ؟ حق ندارید به خاطر دین عربها " تازیان " با من ایرانى و ملت ایران و کشور ما اینطور رفتار کنید . همه ثروت ما را به تاراج بردید و 40 درصد از هموطنان من را زیر خطر فقر بردید . این همه ظلم و جور کردید و توقع دارید کسى به شما توهین نکند ؟؟ امیدوارم که همه ایرانیها در سراسر دنیا سر بلند و موفق وسالم و تندرست باشند .
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

christina - قبرس - قبرس
سیروس کمال - امارات - دبى چقدر قشنگ گفتی....
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

fred1540 - بلژیک - هرنه
با سلام.اگراقای عارف چنین حکمی از دادگاه گرفته پس با اقایانی مثل سعید حدادومنصور ارضی که در هر مناسبتی از تریبون استفاده کرده و فحش و ناسزا به احمدی نژاد و مشائی میدن چرا هیچ برخوردی نمیشه چقدر خوب حقوق انسانها در ایران برابر و عدالت رعایت میشه البته تاریخ نشون داده انسانهائی مثال عارف و ...که برای ابادانی کشور از جان خود گذشته اند به نیکی یاد خواهد شد و امثال احمدی نژاد در زباله دان تاریخ جا خواهند داشت اقای پیمان عارف تبریک عرض میکنم به خاطر شجاعت و تعصبی که به کشورت ایران داری و هر بهائی حاضر به پرداخت کردن ان هستی نتیجه این همه تلاش رو خواهی دید فردائی هم هست و من به انسانهای مثل شما سر تعظیم فرود میاورم و از صمیم قلب برای شما و خانواده محترم و مخصوصا همسر تان که در این راه با شما هم قدم بوده دعا میکنم باشد روزیکه امثال شما کشور را اداره کنید
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
انتری نژاده کثافت تو اگر دلسوزه این ملت مظلوم و در بند عرب پرستان بودی تیر خلاص زن نمی شدی بچه هایه مظلوم وبی گناه رو زیره شکنجه از پا در نمی اوردی حـ... یادت نره تو جزئ از اون جانیان سالهایه 60 هستی ...خون جوانان وطنم هنوز رو دستاته...اون چلاق هم از تو بدتر شماها خونخواران تاریخ هستید.. مظلوم نمایی بسه اشغال دستت نه تنها پیش ایرانی بلکه تو دنیا رو شده .. از اه مادران و پدران بترس از خشم این ملت ستم کش بترسید که اتشفانش اماده است
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

hafeze shirazi - ایران - تهران
کثافت تر و دروغگو تر از احمدی نژاد وجود نداره . حالا ابراز تاسف می کنه ؟ در طول دادگاه و حبس لال بود؟
یکشنبه 24 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.