ایران شش بر صفر مقابل بحرین به پیروزی رسید

ایران شش بر صفر مقابل بحرین به پیروزی رسید

ایران روز سه شنبه در ورزشگاه آزادی در مقابل بحرین از مرحله اول رقابت‌های گروهی برای راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۴ در منطقه آسیا، به برتری ۶-۰ ایران دست یافت. جلال حسینی، مجتبی جباری، هادی عقیلی، آندرانیک تیموریان،  کریم انصاری فرد و غلامرضا رضا گلزنان ایران در  این بازی  بودند.
 
 این بازی در ورزشگاه آزادی و به قضاوت پیتر گرین از استرالیا با حضور بیش از  هشتاد هزار نفر در حال برگزار شد..
 
ایران  با این پیروزی ، در پایان رقابت‌های دور رفت، بالاتر از قطر، بحرین و اندونزی قهرمان گروه E شد.
 
مهدی رحمتی، خسرو حیدری، هادی عقیلی، سید جلال حسینی، مهرداد پولادی، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام(کاپیتان)، مجتبی جباری، میلاد میداودی، محمد قاضی و محمدرضا خلعتبری ۱۱ مرد کارلوس کی روش در این بازی بودند.
 
لحظات حساس و مهم نیمه نخست این بازی در ادامه آمده است.
 
دقیقه۱: در ثانیه ۳۵ بازی، رشید بازیکن بحرین با دریافت کارت قرمز مستقیم به دلیل خطای شدید روی پای آندرانیک تیموریان، از میدان اخراج شد. ۱۰ نفره شدن بحرینی ها شوک بزرگی به این تیم وارد کرد.
 
دقیقه ۲: شوت مجتبی جباری با اختلاف کمی از کنار دروازه بحرین به بیرون رفت.
 
دقیقه ۴: تیم بحرین دو کرنر پیاپی اما بی نتیجه روی دروازه ایران ارسال کرد.
 
دقیقه ۶: سانتر خسرو حیدری با ضربه سر محمد قاضی همراه شد که دروازه‌بان بحرین آن را مهار کرد.
 
دقیقه ۱۲: ارسال خسرو حیدری به جباری رسید که ضربه این بازیکن با اختلاف کمی از بالای تیرک افقی به بیرون رفت.
 
دقیقه ۱۳: خلعتبری با حرکات انفرادی خط دفاع حریف را به هم ریخت. شوت او از پشت محوطه جریمه را دروازه‌بان بحرین به سختی مهار کرد.
 
دقیقه ۲۲: روی پرتاب اوت تیموریان که ستاره نیمه نخست ایران بود، جباری به توپ ضربه زد تا در محوطه شش قدم به جلال حسینی برسد. مدافع پیش تاخته ایران گل اول ایران را به ثمر برساند و ورزشگاه را به لرزه درآورد.
 
دقیقه ۳۰: میلاد میداودی در برخورد با بازیکن حریف، او را هل داد که داور استرالیایی نیز به او کارت زرد نشان داد.
 
دقیقه ۳۴: ارسال خلعتبری با واکنش مدافعان بحرین، مقابل پای میداودی افتاد. شوت سرکش میداودی برگشت داده شد اما مجتبی جباری حاضر و آماده، گل دوم ایران را به ثمر رساند.
 
دقیقه ۳۸: شوت تیموریان از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
 
دقیقه ۴۱:  هادی عقیلی روی یک ضربه کرنر که تیوریان ارسال کرد، گل سوم ایران را با ضربه سر به ثمر رساند تا برتری کامل ایران مقابل بحرین تثبیت شود.
 
دقیقه ۴۶: بازیکن بحرین توپ را به بدن پولادی کوبید و او را مصدوم کرد.
 در بین دو نیمه، میداودی جای خودش را به حسین ماهینی داد.
 
حاشیه های پیش از بازی
 
کریم باقری برای روحیه دادن به بازیکنان تیم ملی، همراه با علی کریمی و امید راهی رختکن ایران شد.
 
خبرگزاری فارس گزارش داده است، ناهماهنگی بین نیروی انتظامی و حراست ورزشگاه آزادی باعث شد ترافیک شدیدی در مقابل درب اصلی ورزشگاه ایجاد شود. همین مسئله باعث شد در حالی که ظرفیت پارکینگ ورزشگاه جا داشت، ماموران بگویند پارکینگ پر شده.
 
به نظر می رسید صحبت های شب قبل کی‌روش در برنامه ۹۰ به دل هواداران نشسته بود. زیرا بیش از بازی های قبلی او را تشویق کردند. کی روش وقتی با تشویق هواداران تیم ملی روبه رو می شد به سمت آنها می رفت و واکنش نشان می داد.
 
به رغم تبلیغات گسترده رسانه های هوادار دولت، فقط ۱۵۰ نفر با چفیه و برای اعتراض به حکومت بحرین به ورزشگاه آزادی آمدند. به این ترتیب در نیمه نخست، مشکلی در جریان بازی پیش نیامد.

Ghooloo - ایران - آبادان
ایران بحرین رو نبافتش...شکافتش ;-) تبریک به همه ایرانیان.
سه‌شنبه 19 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
این پیروزی شیرین رو به هموطنان عزیز تبریک میگم:)
سه‌شنبه 19 مهر 1390

love-iran - ایران - چابهار
عجب حالی داد بازی داغ نبود از نظر سرعتی اما خب 6 تا داغ اش کرد خود به خود عجب حالی داد یک کیلو تخمه نفهمیدم چطوری خوردم تو بحرین هم همینطوری باشه چی بشه اما خبر جهان نیوز باحال بود که نوشته بود امکان پناهنده شدن بازیکنان به ایران هست کلی خندیدم درسته سیاسی بود اما جنایی که نبود هههه
سه‌شنبه 19 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - ایران
تبریک به امید موفقیت پی در پی تیم ملی ایران ما
سه‌شنبه 19 مهر 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
خیلی حال کردم. هیچوقت بحرین رو اینطوری ابکش نکرده بودیم. عشق کردم . بعد از قهرمانی ایران در والیبال اسیا برای اولین بار, مدال جهانی حدادی در دو و میدانی برای اولین بار, مدال اسیایی زنان برای اولین بار و مقامهای خوب مسابقات جهانی کشتی, این پنجمین خبر خوب ورزشی امسال من بود. به امید ادامه پیروزیها.
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول
مرسی تیم ملی:)مرسی کیروش:)چه میکنن استقلالیهای تیم ملی:)کلا هر کی قرمز بپوشه سوراخ میشه:)لنگیا واسه نیمکت عالین حتی اون قشنگشون:)تیم عالی بازی کرد:)ولی جدا از شوخی رنگارو قاطی نمیکنیم در ملی:)))))))))
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

Pezhman - اتریش - وین
نی بلس رحمس نکن.به پکنس.بقول همشهریها سیلاخ سیلاخس کردیم. تبریک به بچه های تیم ملی ومربی خوش تکنیک تیم.وتبریک به ملت ایران وهموطنان ایران دوست خارج از کشور.
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

DKDK - دانمارک - اسلیس
قربون خدا که کمک کرد سر این نامردهای موش صفت را به طاق چسباندیم.هرگز هیچ ایرانی کار کثیف بحرینیها را یادش نمیره.موش خورهای نامرد با پرچم کشور بدتر از خودتان دور پیروزی زدید فکر نکردید انتقام کار کریهتان را با 6 گل جبران کنیم.زنده و پاینده باد کسانیکه اول ارق و تعصب بکشورشان دارند.دوم اینکه درود بشرف ایرانیکه به ایرانی بودنش افتخار بکتد.
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

yashainiran - ایران - ایران
آفرین بر ملی پوشان . اولین بازی بود که از تمایش لذت بردم . زدند دهان عربها رو داغون کردند
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

aria-aria-nl - هلند - روتردام
حال کردم.فقط به خاطر خوش رقصی اینها برای عربستان برای جام جهانی 2002نه بخاطر شیعه کشی رژیم بحرین چون رژیم ایران خودش جوانان شیعه قتل عام کرده میکنه و خواهد کرد جریان این رژیم با بحرین اینه که سیر به پیاز میگه بو میدی.
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

soheil rad - ایران - بابل
این برد 6 بر 0 مشت محکمی بود بر دهان شریعتمداری و اون نماینده ای که گفته بود چرا تیم مظلوم فلسطین رو 7 تایی کردیم و در حرفهای مفتش گفته بود آیا ایران میتونه این نتایجو جلوی بحرین و .. بگیره این برد تاریخی رو که روی تمام 6 گلش بچه های اس اس نقش داشتند به تمام ایرانی ها تبریک میگم و به تمام ایرانی نماها از جمله اون نمایندهه تسلیت میگم
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
آفرین بر تیم ایران. چه برد شیرینی!
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

ghafas - ایران - مشهد
من از طرف همه از ایرانی ها از شما عذر خواهی می کنم ..واقعا که خجالت نکشیدید زدید دهن مهن این ملت انقلابی را ناجوانمردانه سرویس کردید ؟جوانمردی. کوشش پس ؟ 6 تا آخه ؟ چرا نذاشتید ببرنتون ؟ چا اینقدر برادر شریعت مداری را می جزونین ؟
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
شیییییییییر / زنده باد ایران وایرانی . تو ....مادرهرچی ضد ایران و ایرانی / پارشون کردن شییییییر
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

mssiniur - Belarus - بلاروس - مینسک
***آفرین خوب قهوایی شون کردین ****
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
ایران بعد از انقلاب اینه. همش برد همش پیروزی همش افتخار افرینی.کاش صد سال پیش انقلاب شده بود.
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

ghanber jakson - المان - فرانکفورت
ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول. بازم که جوگیر شدی! .برو خدا رو شکر کن که یه تیم لگن شش تایی به جمعتون اضافه شد تا لاقل این سرخوردگی تاریخی رو بتونید با هم تقسیم و تحمل کنید .ولی خدائیش با بحرین مقایسه شدن خیلی زور داره نه ?
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
danial nabi - سوئد - استکهلم. معلومه پاچه خوار قهاری هستی...همینجور به پاچه خواری ادامه بدی, نوبل پاچه خواری بهت تقدیم میشه!
پنج‌شنبه 21 مهر 1390

sia_sefid - ایران - تهران
بازی خوبی بود !! ولی جمله ی دقیقه ی 15 مزدک میرزایی : جای علی کریمی قشنگ مشخصه!! .. کسی گفت جای فرناز خالیه؟؟؟ نه .. خب این فرق بزرگ تر ها رو نشون میده .. 5 بازیکن ثابت بحرین در زندان هستن!! .. 1 بازکن اصلیشون هم مصدوم بود .. برد 6 بر صفر با این اخراجی دقیقه یک فکر نکنم زیاد جای خوشحالی داشته باشه . اونایی که حرف پرسپولیس استقلال رو میارن وسط . یه نگاه به نتیجه بندازن و ببینند یاد چی میفتند!!!
جمعه 22 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.