عراق هم به لیست حسرت هایمان اضافه شد!

رئیس جمهور عراق گزارش مالی سفر نیویورک را اعلام کرد


 عراق هم به لیست حسرت هایمان اضافه شد! 

 
 
عصر ایران – پیش از این در برخی مسایل ، حسرت کشورهای توسعه یافته را می خوردیم و برای نابسامانی های موجود در کشور توجیهی هم داشتیم که کشور " در حال توسعه هستیم " و البته این عبارت آبرومندانه ترین توصیفی است که از خود داشتیم و داریم وگرنه  برخی به جای عبارت " در حال توسعه " از عباراتی چون  " جهان سومی " و... هم استفاده می کنند ، اما حالا به نظر می رسد نه تنها باید در برخی مسایل حسرت کشورهای توسعه یافته بلکه حسرت کشورهای همسطح خود یا حتی کشورهای "دون سطح" تر از خودمان را هم باید بخوریم.

خبر زیر را بخوانید :

جلال طالبانی رئیس جمهور عراق در دیدار با برخی روزنامه‌نگاران عراقی ، توضیحاتی درباره‌ هزینه‌ سفر به‌‌ آمریکا و جنجال های اخیر بر سر این موضوع ارائه‌ داده‌ است.

طالبانی گفت: دفتر ریاست جمهوری عراق درخواست ۲ میلیون دلار به‌ عنوان هزینه‌ سفر هیات های عراقی به‌ سازمان ملل را ارائه‌ کرده‌ بود ، اما همه‌ این پول هزینه‌ نشد بلکه‌ ۵۰۰ هزار دلار آن پس از بازگشت به‌ عراق به‌ صندوق وزارت دارائی بازگردانده‌ شد.

رئیس جمهور عراق با اشاره‌ به‌ اینکه‌ تمامی هزینه‌ های انجام شده‌ هیات عراقی طبق فاکتور و اسناد در کمیته‌ نظارت مالی موجود است، تصریح کرد تنها هزینه‌ هواپیما برای انتقال هیات های عراقی به‌ آمریکا نزدیک به‌ یک میلیون دلار بود ، بقیه‌ پول نیز در اسکان این هیات در هتل و دیدارها و هدیه‌ها هزینه‌ شده‌ است.

طالبانی گفت که پیش از سفر به‌ آمریکا از آقای المالکی خواسته‌ است به‌ نمایندگی از عراق در جلسه‌ مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کند زیرا دیوان ریاست جمهوری توانایی پرداخت هزینه‌ این سفر را ندارد ،اما آقای المالکی این درخواست طالبانی را نپذیرفته‌ است.

کشور عراق جایی است که در 8 سال گذشته آماج شدید ترین حملات تروریستی بوده و دولت آن هنوز به طور کامل روی پای خود نایستاده و نا امنی و دهها مشکل ریز و درشت دیگر دارد ،

این کشور با این شرایط خود را موظف می داند رقم دقیق هزینه های یک سفر دیپلماتیک را اعلام کند.

 و اما حکایت ما ... ! سفر اخیر هیئت ایرانی به سازمان ملل با حواشی بسیاری همراه بوده است .

از تعداد افراد حاضر در این هیئت تا هتل محل استقرار و حضور افرادی که نباید در این سفر بودند ولی بودند و... سبب شد تا برخی رسانه ها زبان به انتقاد گشوده و خواستار شفاف سازی دولت شوند ، اما برخی مقامات دولتی به جای شفاف سازی در این باره رسانه ها را متهم به سیاه نمایی و تشویش اذهان عمومی کردند و هنوز که هنوز است به طور دقیق نگفته اند که چند نفر در این هیئت بودند و چه کسانی رفته بودند. هر چند که بنا به گزارش رسانه ها تعداد اعضای هیئت همراه رییس جمهور 100 نفر بودند در حالی که دفتر رییس جمهوری تا کنون در این باره مشی سکوت در پیش گرفته است.

از سوی دیگر هنوز مشخص نیست که به چه تعداد از اعضای خانواده رییس جمهور ویزای آمریکا داده شده و چه تعداد از فامیل های رئیس جمهور و دولتمردان در این سفر بوده اند و اساساً چرا بستگان مقامات نیز به این سفر کاری اعزام و حتی در صحن سازمان ملل نیز حاضر شده بودند؟و قس علیهذا !

وقتی کشوری مثل عراق که هنوز به لحاظ مسایل امنیتی وابسته به نیروهای خارجی است می تواند شفاف سازی کرده و با اعلام رقم دقیق هزینه های یک سفر دیپلماتیک مردم خود را در جریان مسایل قرار دهد ، چرا مسئولان دولتی ما نه تنها جواب نمی دهند بلکه طلبکار هم هستند و به جای پاسخ دهی به ابهامات افکار عمومی ، رسانه ها را متهم به سیاه نمایی و تشویش اذهان عمومی می کنند؟

از مجلس که انتظار زیادی نداریم اما لااقل از نمایندگانی که چند ماه دیگر عمر دوره نمایندگی شان به سر خواهد آمد و مشخص نیست که در دوره بعدی مجلس هم نشستن روی کرسی های سبز بهارستان قسمت شان شود یا نه ، این انتظار حداقلی است که برای حفظ  ظاهر هم که شده ،   لااقل یک بیانیه آبکی و تعارفی صادر کنند و از دولت پاسخ بخواهند د و  با به همراه بردن اعضای خانواده و فامیل رییس جمهوری و دیگر مقامات دولتی در چنین سفرهایی رویه ای ناصواب ایجاد نکنند تا دولت های بعدی هم در این زمینه به دولت فعلی اقتدا کنند!و خواهش کنند(!) از این به بعد فامیل ها را با هزینه مردم به سفرهای خارجی نبرند تا دستکم این رویه ناصواب در کشور نهادینه نشود و آیندگان چنین نکنند!

از سوی دیگر این انتظار از قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور می رود ، به وظیفه قانونی خود در نظارت موثر بر اقدامات دولت از جمله سفرهای این چنینی عمل کرده و با موارد احتمالی نقض قانون برخورد قانونی کند چه آن که حراست از بیت المال ، فارغ از این که یک ریال باشد یا 3000 میلیارد تومان وظیفه قانونی و شرعی آنهاست.

Pezhman - اتریش - وین
خامنه ای دزد
سه‌شنبه 19 مهر 1390

guevara - سوئیس - زوریخ
درود بر تو مام جلال گیان.
سه‌شنبه 19 مهر 1390

YAS ABI - بلژ - برل
کاملا درست است کو گوش شنوا? اونبابا هم که احتمال میده سال اخرش باشه همه فامیلاشو برد. هزینه سفر طالبانی زیاد بود اگر حتی صد نفر بودندکه کمتر بودند بلیط هر کدوم دو هزاردلار میشه دویست هزار دلار ..
سه‌شنبه 19 مهر 1390

h.k - دانمارک - اودا
ادمهای دروغگو که بابیشرمی هرچه تمام دروغ پراکنی میکنند.انقدرنادانندکه نمیدانندبیش ازدوسال من مشترک سایت هستم.وتایپیکهاثثبت شده اند.arshbidin برای نمونه.باایده وافکارم همه اشناستندچون واضح مینویسم.مثل فریدون نفرت انگیز نیستم.حالابرای اثبات دروغگویی ات یکی ازتایپیکهای مراادرس بده.تادیگران هم بدانند.انوقتکه فریادمیزنم دروغ درذات توست وماموررژیم هستی بیخودنیست..
سه‌شنبه 19 مهر 1390

shabe-barani - استرالیا - سیدنی
دنیا تا آخر اینطور نمی‌مونه، دولت ایران هم بالاخره روزی عوض می‌شه. فقط باید کمی‌ صبر کرد.
سه‌شنبه 19 مهر 1390

razmandeh - سوئد - استکهلم
تقصیر احمدی نژاد نبود تقصیر دولت امریکا بود که به خانواده میمونها ویزا داده پدر سیاست بسوزه که همه دستشون با همه تا خر هست امریکا وانگلیس سواری میگیرند
سه‌شنبه 19 مهر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
h.k - طلبه بسیجی هرچه فریاد هم بکشی و عجز ولابه کنی فایده ای ندارد. هرچند وقت یکبار مانند پیشواهایت مصباح و جنتی بالای منبر میری و دشنام و ناسزا به مردم ایران و کاربران و ....حواله میکنی. جمله هایت هم که مانند رهبر هندی زاده ات نه دستور زبان دارد نه قاعده ای، همه بی سر و ته. چه خنده دار است که توی حزب الهی لقب بی دین را بعنوان دشنام و گناه بکار میبری!!! آره، همه کامنت هایت در گوگل پیدا میشود، آن از دروغهایت درباره تاریخ ایران و بیعرضه نامیدن ملت ایران و پشتیبانی از خمینی و همکاری با وزارت اطلاعات و ضجه زدن برای دین شیعه صفوی. خیلی ساده میتوانم دوباره لینک همه شان را اینجا بگذارم.
سه‌شنبه 19 مهر 1390

Mark Wish - انگلستان - لندن
هر جا که کرد حکومت کنه اونجا اباد میشه. فکر کنم این اخوندا حسابدار و یا ریاضی دان ندارن که محاسبات شونو انجام بده. به امید صلح و ازادی برای تمام ملتهای دربند.
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
واقعا رئیس جمهور مقتدری است??????? از سواد وکمالات نگو????? از اداب ومعاشرت عالی????در تصیم گیری قاطع .???کل قدرت عراق در دست ایشان. ??? واصلا عروسک خیمه شب بازی امریکا نیست ????زنده باد الفردهیچکاک
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
در ضمن یکی از پست های مهم ایشان قبل از ریاست جمهوری / کدخدای ابادی بودند . محض اطلاع .
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

Mare syah - انگلستان - لندن
هر کی هست فرق نمیکنه عزیز مهم این به مملکت خدمت بکنه خامنه ای ترک هم که از سرکردهای اختلاس حمایت میکنه
جمعه 22 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.