وزیر دفاع انگلیس دوستش را به سفر خارجی برد ؛ در آستانه برکناری قرار گرفت


وزیر دفاع انگلیس دوستش را به سفر خارجی برد ؛

در آستانه برکناری قرار گرفت 
 

حضور یکی از دوستان وزیر دفاع انگلیس در برخی سفرهای خارجی دولتی ، این عضو کابینه بریتانیا را در آستانه برکناری قرار داده است. وزیر دفاع انگلیس متهم  به  دخالت دادن روابطش با یک دوست صمیمی در فعالیت های وزارتی و بردن او به سفر کاری خارجی است.

وزیر دفاع انگلیس (سمت چپ) و دوست صمیمی اش

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، لیام فوکس وزیر دفاع انگلیس نسبت به بروز خطا در نوع روابط با دوست صمیمی اش عذرخواهی کرد ولی گفت که قوانین را نادیده نگرفته و قصد ندارد استعفا دهد. با این حال نخست وزیر در حال بررسی ابقا یا برکناری اوست.

"آدم وریتی" 34 ساله، دوست صمیمی وزیر دفاع انگلیس، هم اکنون هیچ مسئولیت در این وزارتخانه ندارد ولی با این حال، کارت ویزیتی چاپ کرده است که نشان می دهد او مشاور وزیر دفاع انگلیس است!

وریتی همچنین 14 مرتبه به وزارت دفاع رفته و با وزیر دیدار کرده بود.


مطبوعات انگلیس وزیر دفاع این کشور را متهم کرده بودند که روابط وی با دوست صمیمی اش، امنیت ملی را در معرض تهدید قرار داده است.

"آدم وریتی"هم خوابگاهی سابق وزیر دفاع و ساقدوس او در هنگام ازدواجش بود.

وریتی همچنین با وجود اینکه مسئولیتی در وزارت دفاع ندارد اما همراه با وزیر دفاع به امارات رفته و در یک ملاقات رسمی حضور داشته است.

در واکنش به این موضوع ، "دیوید کامرون" نخست وزیر انگیس نیز گفته است که امروز دوشنبه نتیجه تحقیق انجام شده توسط وزارت دفاع انگیس درباره رابطه وزیر دفاع و دوست صمیمی اش را دریافت خواهد کرد تا درباره آینده وزیر دفاع تصمیم گیری کند.

وزیر دفاع انگلیس درباره ارتباط با دوست صمیمی اش طی بیانیه ای اعلام کرد: این اشتباه بود که اجازه دهم میان مسئولیت های حرفه ای ام و روابط شخصی با یکی از دوستانم ، تداخل ایجاد شود ؛ من به این دلیل متاسفم.

در بیانیه فوکس آمده است: نه من و نه وزارتخانه تحت مدیریتم در هیچ مرحله ای، اطلاعات سری و محرمانه ای یا کمک هایی را در فعالیت های تجاری به آقای ورتی ارائه نکرده و اجازه استفاده شخصی از امکانات وزارت دفاع انگلیس را به آقای ورتی نیز داده نشده است.

این بیانیه اضافه می کند: به رغم این موضوع، منافع بازرگانی آقای وریتی و روابط مستمر او با من ، این تصور را ایجاد کرد که اقدامات خلاف قانونی صورت گرفته یا اینکه گمان شود او ، مشاور رسمی من است ، در حالی ما فقط دوستان همدیگر هستیم.

او اضافه کرد: من از این تجربه، درس هایی را آموخته ام و حاضرم به هر گونه سوالی در پارلمان در این باره جواب دهم.

با این حال حزب کارگر (مخالف) در انگلیس، این بیانیه عذرخواهی وزیر دفاع را نپذیرفته و قرار است پارلمان به طور جدی این موضوع را بررسی کند.

فشارها بر وزیر دفاع انگلیس زمانی افزایش یافت که اطلاعات منتشر شده نشان می دهد دوست صمیمی وزیر دفاع بارها با او در ساختمان های وزارت دفاع ، دیدار کرده است.

در تحقیق داخلی وزارت دفاع انگلیس باید مشخص شود که آیا وزیر دفاع با اجازه دادن به ورود دوست صمیمی اش به ساختمان های وزارت دفاع و حضوردر سفرهای رسمی وزیر، قوانین و پروتکل های وزارت دفاع را نادیده گرفته است یا خیر.

براساس قوانین انگلیس نباید تداخلی میان منافع شخصی و وظیفه حرفه ای وزیران وجود داشته باشد.

در چند روز اخیر رابطه وزیر دفاع انگلیس و دوست صمیمی اش بارها در صفحات نخست روزنامه های انگلیسی قرار گرفت.

شدت انتقادات از وزیر دفاع انگلیس زمانی افزایش یافت که عکس های سفر رسمی تابستان گذشته او به کشور "سریلانکا" و ملاقات با رئیس جمهور این کشور نشان می دهد دوست صمیمی وزیر دفاع نیز در این سفر حضور داشته است.

فوکس پیش از این در نشستی در  پارلمان انگلیس گفته بود که دوست صمیمی اش در هیچ یک از سفرهای رسمی خارجی او را همراهی نمی کرد و حضور نداشت.

وی به بی بی سی نیز گفته بود که ملاقات با مقامات سریلانکا با حضور دوست صمیمی اش، یک نشست خصوصی و غیررسمی بود که توسط یکی از دوستانش، برنامه ریزی شده بود.

با وجود اینکه این وریتی دوست صمیمی وزیر دفاع عضو تیم مشاورین وزیر دفاع انگلیس نیست ولی گزارش ها نشان می دهد که دوست صمیمی وزیر دفاع، کارت وزیتی را در اختیار دارد که بر روی آن با حروف درشت، نوشته شده او مشاور وزیر دفاع است.

مطبوعات انگلیس هم نوشته اند که وریتی در ملاقات وزیر دفاع این کشور با مقامات یکی از شرکت های فناوری اطلاعات در شهر دبی در ماه ژوئن  گذشته حضور داشت. در این ملاقات هیچ یک از مقامات وزارت دفاع انگلیس حضور نداشتند.

amoo uk - انگلیس - لیدز
انگلیش مسئول و غیره مسئول نمی شناسه .قانون برای همه یکسانه اینجا بلاد کفر وعدالته نه بلاد اسلام فقر وتجاوز اخوندی
سه‌شنبه 19 مهر 1390

hamtarane - استرالیا - سیدنی
چی بگیم؟ که رییس جمهور ما همه فک و فامیل خودش و ریس دفتر و معاونش را برداشته همراه خودش برده نیویورک توی سازمان ملل و توی یک طبقه هتل به خرج ملت ایران، که خیلیهاشون حتی سقفی برای زندگی ندارند و هیچکس هم نمیتونه حرفی بزنه؟ مجلس هم که پشمه و چون آقایون ریاست جمهوری از تک تک بالایی ها مدرک دارند، جرات ندارند حرفی بزنند
سه‌شنبه 19 مهر 1390

کیارش 88 - کانادا - تورنتو
این خبرو باید با آب طلا بنویسند و بالای دفتر و محل کار رهبر و رئیس جمهور و کلیه مسئولین انقلاب بدبختی اسلامی نصب کنن . جناب اقای احمقی نژاد توی سازمان ملل کل خانوادشو برد و باعث خنده و مسخره شرکت کنندگان جلسه بشن اونم بخرج ملت بیچاره . خدا از زیر پایه خانوادشون بیاره بیرون که انقدر از بیت المال حیف و میل میکنن
سه‌شنبه 19 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.