فرمانده سپاه: رهبری هیچ محدودیتی برای ماموریت های سپاه قائل نیست

جعفری: رهبری هیچ محدودیتی

برای ماموریت های سپاه قائل نیست

محمدعلی(عزیز) جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران. 
 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می گوید که رهبر جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه محدودیتی برای سپاه در انجام ماموریت قائل نیست و سپاه «بازوی مسلح و غیر مسلح رهبری» محسوب می شود.
 
محمد علی (عزیز) جعفری در مراسم خداحافظی و معرفی جانشین پیشین و فعلی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت که «با توجه به گستردگی سپاه پاسداران و اتصال بسیج به آن و عرصه های مختلفی که انقلاب اسلامی با آن روبروست، سپاه دیگر بازوی مسلح و توانمند رهبری نبوده بلکه به عنوان بازوی غیر مسلح ایشان نیز محسوب می شود.»
 
به گفته وی، «ماموریت های سپاه محدود به عرصه نظامی، دفاعی و امنیتی نیست» و همان طور که رهبری «هیچگونه محدودیتی را برای سپاه در انجام ماموریت در ابعاد مختلف انقلاب اسلامی قائل نشده اند، سپاه نیز امروز خود را باید در همه عرصه ها آماده دفاع از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن نگه دارد.»
 
سپاه پاسداران از زمان روی کار آمدن محمود احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴، حوزه نفوذ خود را در نظام جمهوری اسلامی ایران به شدت گسترش داده و علاوه بر در اختیار گرفتن قراردادهای کلان نفتی و صنعتی، در حوزه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نیز به اعمال نظر می پردازد.
 
محمدعلی جعفری روز جمعه نیز در گردهمایی «گردان های امام علی» گفته بود که ماهیت تهدیدها علیه جمهوری اسلامی ایران در حال تغییر است و سپاه و بسیج  می بایست خود را با این تغییر هماهنگ کرده و شناخت لازم از تهدیدهایی که «آینده انقلاب» را به مخاطره می اندازند را به دست بیاورند.
 
وی تیرماه گذشته نیز با اظهار نظر درباره انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی اظهار عقیده کرده بود که تنها اصلاح طلبانی می توانند در انتخابات مجلس نهم شرکت کنند که از خطوط قرمز عبور نکرده باشند.
 
آقای جعفری همچنین پیشتر گفته بود که مقابله با «جریان انحرافی» و دستگیری آنها به عهده سپاه گذاشته شده است.
 
این نهاد نظامی در عرصه مقابله با فعالیت های مخالفان دولت که از آن به عنوان «جنگ نرم» یاد می شود نیز فعال شده و ارتش سایبری را برای ایجاد اخلال در سایت های اینترنتی فارسی زبان و ردیابی کاربران تشکیل داده است.
 
فرمانده سپاه در بخش دیگری از سخنان خود در مراسم معارفه جانشین جدید نماینده ولی فقیه در سپاه خواستار «ارتقای شایستگی و معنویت درونی سپاه» شده و گفته است، اگر همه تلاش ها و منابع خود را بر این موضوع متمرکز نکنیم «نمی توانیم نقش قابل قبولی را که سپاه در دفاع از انقلاب داشته و دارد حفظ کنیم.»
 
گزارش پایگاه اینترنتی سپاه پاسداران، سپاه نیوز، حاکی است که در این مراسم، «حجت الاسلام والمسلمین دکتر حاج عبدالله صادقی» به عنوان جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه معرفی شده است.
 
بر اساس این گزارش، آقای صادقی از شاگردان آیت الله مصباح یزدی بوده و آثاری با عنوان «آسیب شناسی ارکان انقلاب اسلامی»، «راهبردهای جهاد اکبر» و «سیمای یهود در قرآن» را تالیف کرده است.
 
وی پیش از این، به مدت شش سال مسئولیت مرکز خدمات و واحد نخبگان حوزه علمیه قم و مسئولیت گروه فرهنگی مرکز راهبردی سپاه را بر عهده داشته است.
 
جانشین پیشین نماینده ولی فقیه در سپاه، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور بود که تیرماه گذشته برای شرکت در انتخابات استعفا داد.

mnm - کره - اینچان
بارها به فکر مرگ و تجزیهٔ ذرات تنم افتاده بودم، بطوری که این فکر مرا نمی‌ترسانید برعکس آرزوی حقیقی می‌کردم که نیست و نابود بشوم، از تنها چیزی که می‌ترسیدم .واقعا اینها به زندگی بعد از مرگ اعتقاد دارند .اگر دارند چرا اینهمه ستم میکنند
دوشنبه 18 مهر 1390

dara20 - تهران - ایران
رهبر افلیج سرکرده پلید و الدنگ مافیائی شما غلط کرده.
دوشنبه 18 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
سپاه پاسداران مافیای قدرت جمهوری نا اسلامی جنایتکار ایران
دوشنبه 18 مهر 1390

delmorde - سوئد - یوتوبوری
رهبری برای چپاول ثروت مملکت بوسیله سران سپاه هم محدودیتی قائل نیست. این را زمانی که تشر زده که شلوغش نکنید و رسانها خفه شند همه دریافتند که ایشان چه ارادتی بشما دزدان خائن دارند. در نام لله مدینه هرغلطی می خواهید انجام دهید رهبر مجاز میداند و محکم پشت سرتان حرکت می کند ابائی نداشته باشید. اهمییتی به اعتراضات مردم ندهید. اصلا مدم بیجا می کنند حرف بزنند تمام ثروت و ناموس کشور در اختیار و مال حقه ماست.
دوشنبه 18 مهر 1390

کیارش 88 - کانادا - تورنتو
اخه رهبر گفته که مسئولین هرگز به ثروت وقدرت نزدیک نشوند درحالی که رهبر با تحت اختیار داشتن سپاه و بسیج و بدست گرفتن کلیه شریان های حیاتی کشور ایران توی مشتشون هست و هر کاری که دلشون بخواد انجام میدن و خودش رهبر در راس قدرت و ثروت قرار گرفته و خدا نکنه کسی نظر مخالف رهبری داشته باشه اون موقع نسلش نابود میشه . به امید روزی که ..
دوشنبه 18 مهر 1390

hamtarane - استرالیا - سیدنی
فرمانده سپاه اشاره کرد : به علت اینکه رهبری یک بازوی خود را در راه اسلام از دست داده اند، میتوانند از سپاه به عنوان بازویی که با آن باسن مبارک را شستشو میدهند نیز استفاده کنند
دوشنبه 18 مهر 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
ارتش سایبریتون که اگه اینه, بقیش هم پشمه. چندتا بیسواد عقب افتاده ی فحاش شدن ارتش سایبری اخوندها.. مثل گربه نره و دانیال نبی و غیره..
دوشنبه 18 مهر 1390

ghafas - ایران - مشهد
و البته برای دزدی ها و جاه طلبی و خونخواری و ......همچنین
دوشنبه 18 مهر 1390

sharafYabi - انگولا - بیمبه
رهبری دنبال فرصت بود تا "کودک موسی" را در هاله ورود سپاه در تمام ارکان شخصی و عمومی مردم شریف ایران, از "اب نهر بگیرد". اتاق خوابمان هم تحت نظر است.
دوشنبه 18 مهر 1390

sharafYabi - انگولا - بیمبه
رهبری دنبال فرصت بود تا "کودک موسی" را در هاله ورود سپاه در تمام ارکان شخصی و عمومی مردم شریف ایران, از "اب نهر بگیرد". اتاق خوابمان هم تحت نظر است.
دوشنبه 18 مهر 1390

Royan - آلمان -
بزودی تبدیل به بازوی دست فلج رهبر می شوید بعد ملت آنچنان چوبی توی آستین شما میکنند که تا عمر دارید یادتون نره حالا 4 نعل برو.
سه‌شنبه 19 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.