اعتراض اسلامگرایان تونس به پخش فیلم پرسپولیس از تلویزیون

اعتراض اسلامگرایان تونس

به پخش فیلم پرسپولیس از تلویزیون

صحنه ای از فیلم پرسپولیس، ساخته مرجان ساتراپی


 گزارش‌ها حاکی از  آن است شماری از اسلامگرایان تونسی که از پخش فیلم سینمایی پرسپولیس ساخته مرجان ساتراپی به خشم آمده بودند، به ساختمان تلویزیون حمله کردند که در پی آن پلیس آنها را عقب نشانده و شماری از آنها را دستگیر کرده است.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، شبکه تلویزیونی «نسما» در تونس جمعه شب اقدام به پخش فیلم پرسپولیس کرد و در پی آن اسلامگرایان افراطی اعلام کردند به ساختمان این تلویزیون حمله خواهند کرد.
 
 سخنگوی وزارت کشور تونس به خبرگزاری فرانسه گفت ماموران پلیس از ساختمان این شبکه تلویزیونی حفاظت کرده و اجازه ندادند هیچ یک از اسلامگرایان افراطی به آن نزدیک شوند. وی افزود که حدود ۵۰ تن از آنها هم دستگیر شده اند.
 
اسلامگرایان افراطی تونس می‌گویند از آن صحنه‌هایی که در فیلم پرسپولیس «خدا با یک دختر جوان حرف می‌زند» به خشم آمده و آن را «مصداق کفر» خوانده‌اند.
 
سخنگوی وزارت کشور تونس همچنین گفته که در جریان آرام کردن معترضان اسلامگرای افراطی، چند تن زخمی شده‌اند اما به جزییات بیشتری اشاره نکرد.
 
یکی از مدیران شبکه تلویزیونی نسما به خبرگزاری فرانسه گفت: «جمعی در حدود ۳۰۰ تن به ساختمان حمله کرده و تلاش کردند آن را به آتش بکشند.»
 
خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد روز شنبه همچنین در بخش دیگری از تونس، جمعی از اسلامگرایان خشمگین با پرتاب سنگ و با چاقو، با نیروهای پلیس درگیر شدند.
 
این گزارش می‌گوید جمع معترضان در خارج از خوابگاه دانشجویی مرکزی تونس جمع شدند و از آن جا راهی محله «جبل الاحمر» شدند که در آن منطقه درگیری روی داده است.
 
اسلامگرایان افراطی با تصمیم دولت حاکم برای لغو  نقاب اجباری برای دختران در محوطه دانشگاه مخالف هستند و می‌خواهند دستور ملغی شود.
 
حزب میانه روی اسلامگرای «النهضه» حمله به ایستگاه تلویزیونی نسما را محکوم کرده و آن را «حادثه‌ای از سوی گروهی اقلیت» خوانده و گفته که این حادثه «نباید به عنوان حرکت اسلامگرایان محسوب شود.» نظرسنجی‌ها حاکی است این حزب در انتخابات ماه جاری میلادی در تونس، بخت بیشتری برای پیروزی دارد.
 
خبرنگار رویترز از تونس در گزارشی نوشته در حال حاضر مبارزه میان دو گروه اصلی در تونس جریان دارد و یک طرف خواهان حاکمیت و دخالت بیشتر اسلام در امور حکومتی هستند و گروه مقابل می‌گوید امور اسلامی و دینی باید به مساجد وحوزه خصوصی مردم محدود شود.
 
تونس نخستین کشوری بود که جرقه نارضایتی عمومی در آن زده شد و مردم این کشور زید العابدین بن علی و نظام حکومتی او را در حرکت اعتراضی به زیرکشیدند.

naslesookhteh - ایران - تهران
اینها هم هنوز لیاقت آزادی و دموکراسی رو پیدا نکردن. خدا به دادشون برسه به حال و روز ایران امروز دچار نشن!
دوشنبه 18 مهر 1390

love-iran - ایران - چابهار
بد نبود میگفتید موضوع فیلم مربوط به ایران و ایرانی بوده
دوشنبه 18 مهر 1390

shahab46 - المان - هانوفر
خریت یعنی همین,حد و مرز هم ندارد.بعقیده من اگر خدا بادختره سکس هم می کرد بشین احمق نگاه کن و برداشت شخصی خودت را بکن بتو چه که خدا باکی حرف زده, تو چه برداشتی کنی بدرک وشعور اسلامزده ات بستگی دارد, باور کن اصلا نفهمیدند موضوع فیلم چی بوده
دوشنبه 18 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
در تمام این کشور ها که به اصطلاح برای ازادی کشته دادند چون ریشه ی دگماتیسم دین قوی است رفته رفته انقلاب تبدیل به عنقلاب می شود مثل ایران بلازده/در مصر پس از سقوط مبارک دوباره اظهار وجود گروه خطرناک/اخوان المسلمین// اغاز شد و اینک جنگ بین قبطیان/مسیحیان مصر و مسلمانان خودخواه//اینجاست که در یک کشور جهان سوم قبل از هر چیزسکولاریسم لازمه ی ازادی است در غیر اینصورت ازادی//نوشته ای بر شنهای ساحلی است که یک موج دریا انرا محو میکند/
دوشنبه 18 مهر 1390

esfahan_20 - ایران - اصفهان
کی این انگهای وحشی از روی زمین برداشته میشن خدا میدونه
دوشنبه 18 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
این انیمیشن مگر چیز ضدّ اسلامی توش هست؟!دست مزدوران آخوندها در تونس باید باشه.
دوشنبه 18 مهر 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
اینجوری که معلومه این قافله داستان طول و درازی داره..این اسلام گریان یا هرچی که میخواهین اسم بزارین واقعا از مغز و عقل خلاصن. هر چی که به مزاغشون خوش نیاد نابود و ویران باید گردد.و این است منطق اسلام . از هزار سال پیش تا هزار سال اینده.
دوشنبه 18 مهر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
اسلامیست های ایران هم که در واقع یک مشت تروریست لبنانی تازه فارسی یاد گرفته بودند، نیز در آغاز ان غلاب همین کارها را میکردند. آغاز جمهوری واره اسلامی تونس.
دوشنبه 18 مهر 1390

Pezhman - اتریش - وین
خدا با یک دختر جوان حرف می‌زند» به خشم آمده و آن را «مصداق کفر» خوانده‌اند. البته اگر با یک مرد حرف میزد رازو نیاز میخواندندش.!!! زن نجس و مکروه است.حتی حضرت مریم هم با حاج جبرئیل حرف زد و او بجای خدا شکمش را ورقلومبوند.خدا با موسی حرف زد زیرا مرد بود.این مزخرفات ضد زن داستانهای سرهم بندی شده شیادان دین فروشی بوده که با این خزعبلات کیسه وانبانها از مال دنیا پر کردند.وبیچاره زنانی که تن به خفت وبردگی میدهند.و پای منبر برای این داستانهای دروغین اشک میریزند.وبا اشکشان زنجیرهای تحقیر واسارت زنان را آبدیده میگردانند.
چهار‌شنبه 20 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.