دیدار یک ساعته مهدی کروبی با خانواده در حضور ماموران امنیتی


دیدار یک ساعته مهدی کروبی با خانواده در حضور ماموران امنیتی

تصویری که فرزند کروبی از دیدار پدرش با خانواده در صفحه فیس بوک خود منتشر کرده است


مهدی کروبی پس از هشت ماه و در شب تولدش به صورت سر زده از سوی ماموران به منزل فرزندش محمد حسین کروبی برده شده و فرزندش در فیس بوک نوشته که پدرش "خیلی از روحیه و حال خوبی برخوردار و البته کمی لاغر شده بود."

محمد حسین کروبی یکی از فرزندان مهدی کروبی با چاپ عکسی که آقای کروبی را در میان اعضای خانواده نشان می دهد در صفحه فیس بوک خود نوشته که "شب گذشته به مناسبت تولد پدرم و ورود دخترم به دانشگاه، به همراه مادرم و برادرانم مهمانی گرفته بودیم که "هنگام صرف شام زنگ منزل به صدا در آمد و ماموری از آن سوی آیفون گفت 'آقای کروبی را آوردیم'."

بنابر این نوشته که در سایت های خبری نیز چاپ شده، آقای کروبی به همراه شش مامور امنیتی وارد منزل شده و فرزندش می گوید که "باور کردنی نبود و خوشحال شدیم که پدر را سرزده آورده بودند."

فرزند آقای کروبی در باره علت لاغر شدن پدرش از قول وی نوشته که "قدم زدن های پیاپی بیش از دو ساعت در همان آپارتمان" باعث آن شده است چون وی "از کتاب و روزنامه محروم" است.

فرزند آقای کروبی نوشته که با ماموران امنیتی در خصوص در اختیار قرار دادن روزنامه و کتاب صحبت کرده "اما (ماموران) گفتند باید مسئولان اجازه دهند."

آقای کروبی که از نامزدهای شرکت کننده در انتخابات بحث برانگیز دهمین دوره ریاست جمهوری بود، از اسفندماه سال گذشته در حصر خانگی به سر برده است.

مهدی کروبی از اوایل اسفندماه سال گذشته در آپارتمان مسکونی خود تحت حصر خانگی قرار داشت و بنابر گفته خانواده آقای کروبی به دلیل حضور ماموران در مجتمع و ایجاد مزاحمت برای همسایگان، آقای کروبی از ماموران امنیتی خواسته بود تا او را به مکان دیگری منتقل کنند.

در نتیجه، از اول ماه رمضان سال جاری، آقای کروبی به آپارتمان کوچکی انتقال یافت و همراه با ماموران امنیتی در این محل در حبس خانگی بوده است.


محل سکونت قبلی کروبی بارها هدف حمله هواداران حکومت جمهوری اسلامی قرار گرفته است

محل سکونت قبلی کروبی بارها هدف حمله هواداران حکومت جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

خانواده آقای کروبی خواسته بودند او به خانه خانوادگی در منطقه جماران تهران منتقل شود، اما ماموران امنیتی این درخواست را قبول نکردند.

اکنون فرزند او می گوید که "مسئولان جدید امنیتی که به تازگی منصوب و پدرم به اینها تحویل داده شده است، قول دادند که وضعیت پدرم بهتر شود و طی ده روز آینده ایشان را به منزلی در منطقه شمیران منتقل کنند."

به گفته وی، ماموران امنیتی قول داده اند که "هفته ای یک بار اعضای خانواده به صورت چرخشی با پدر ملاقات کنند."

اعتراض به نتیجه انتخابات


مهدی کروبی، که به عنوان یکی از نامزدهای جناح اصلاح طلب جمهوری اسلامی در رقابت های انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری شرکت کرده بود، پس از اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد، به طور آشکار این نتیجه را حاصل تقلب در رای گیری اعلام کرد و گفت که شواهد موجود این نظر او را تایید می کند.

آقای کروبی در انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری نیز شرکت کرده بود و در آن زمان نیز از وجود تقلب در انتخابات و ارتباط یکی از فرزندان آیت الله خامنه ای با این موضوع سخن گفت هر چند در آن زمان، اظهارات او توجه جناح اصلاح طلب را چندان جلب نکرد.

مهدی کروبی در جریان اعتراضات پس از انتخابات دوره دهم و برخورد حکومت با معترضان، به اقدامات گسترده ای برای کشف و اطلاع رسانی در مورد وضعیت معترضان بازداشتی و کشته شدگان مرتبط با این اعتراضات دست زد و از جمله، موضوع تجاوز جنسی به گروهی از زندانیان در بازداشتگاه کهریزک را مطرح ساخت که خشم مقامات حکومتی را برانگیخت.

در ماه های بعد، آقای کروبی، همراه با میرحسین موسوی، دیگر نامزد اصلاح طلب که به گفته معترضان، برنده واقعی انتخابات نیز بود، به انتقاد از سیاست دولت پرداختند و به مناسبت های مختلف، به صدور بیانیه ها و اطلاعیه هایی در این زمینه مبادرت ورزیدند.


موسوی و کروبی از هشت ماه پیش در حصر خانگی به سر برده و ارتباط آنان با بیرون قطع بوده است

این دو رهبر مخالف دولت در بیانیه های خود، حکومت را به نقض قانون اساسی و نادیده گرفتن حقوق شهروندان متهم ساختند و آنچه را که مداخله گسترده سپاه پاسداران در امور کشور و نظامی شدن تشکیلات سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی می دانستند خطرناک توصیف کردند.

در جریان تظاهرات چند ماه بعد از انتخابات، مهدی کروبی در بسیاری از راهپیمایی های معترضان که گاه همزمان با راهپیمایی های دولتی برگزار می شد شرکت می کرد و در مکان های گوناگون در میان مردم حضور می یافت و گاه هدف تهاجم ماموران و طرفداران حکومت قرار می گرفت.

خانه مسکونی آقای کروبی نیز در این دوره بارها شاهد تجمع هواداران حکومت بود که در مواردی، این مجتمع را هدف حمله قرار دادند و به آن آسیب رساندند.

پس از برگزاری راهپیمایی مخالفان به نشانه همبستگی با اعتراضات مردم تونس و مصر در بهمن ماه سال گذشته، که در پی تقاضای ناموفق آقایان موسوی و کروبی برای صدور مجوز از وزارت کشور برگزار شد، نمایندگان مجلس ایران نیز شعارهایی حاوی درخواست اعدام برای این دو نفر سر دادند، که انتقاد شدید طرفداران حقوق بشر در داخل و خارج ایران را در پی داشت.

در پی این تظاهرات، احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، رسما خواستار قطع ارتباط رهبران مخالف دولت شد و کوتاه مدتی پس از آن، میرحسین موسوی و مهدی کروبی در خانه های مسکونی خود تحت نظر قرار گرفتند.

onsore ahriman - فرانسه - مارسی
خسته شدم از هرچی ریش و پشمو و سناریوی تکراریه! بعد 33 سال ....، هنوز آدم نشدیم!!
یکشنبه 17 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
onsore ahriman - فرانسه - مارسی . بله این ملت بعد از 33 سال دروغ و جنایت---- ایه از اسمان نازل شده که رهبران ازادی خیالیش -هم-باز باید از درون سطل اشغال رژیم باشد/
یکشنبه 17 مهر 1390

marius111 - رومانی - بو خارست
تو اب نمک هم این و هم اون به موقعش می یاد بیرون
یکشنبه 17 مهر 1390

onsore ahriman - فرانسه - مارسی
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس. من از وقتی اومدم خارج ، تازه معنی دقیق استعمار رو فهمیدم. سر مردمی رو که کشورهاشون ذخایر عظیم نفتی و معدنی و .. داره با یه مشت مسائل مزخرف مثل دین و سیاست گرم میکنن ، میندازنشون به جون هم ، بعدم سرمایه هاشونو میبرن. آخه یه رئیس جمهور آمریکایی یا 1 نخست وزیر انگلیسی ، بیاد در سطح جهان ، دموکراسی برقرار کنه ؟!!! مگه مغزه خر خورده ! اگه اینطوری بشه که یه کشوری مثل ایران که بزرگترین ذخایر زمینی جهان رو داره، و نیروی انسانی نخبه هم زیاد داره ، میشه رهبر کل دنیا دیگه!!2اون وقت انگلیسی رو که یه جزیره دور افتاده ی هیچی نداره آدم حساب نمیکنه دیگه. 2تا مرد وطن پرست سعی کردن ایران رو به یه جایی برسونن ، غافل از اینکه کفتار پیر استعمار از قرن ها پیش نفوذ فکریه بی حد و مرزی روی مردم این مملکت داره . از طریق خود همین مردم نابودشون کرد.
دوشنبه 18 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
onsore ahriman - فرانسه - مارسی . 100 در 100 با کامنت شما موافقم ولی از ملت چاه جمکران رو چه انتطاری تعداد ایرانیان روشنفکر سکولار در ایران در برابر خیل عظیم بیوطنان بسیار اندک در این شرایط فعلا از ازادی خبری نیست حتی اگر خامنه ای گوربگور شود/
سه‌شنبه 19 مهر 1390

onsore ahriman - فرانسه - مارسی
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس . درسته. فعلا هم که قراره برای 1 دوره ی نمیدونم چند ساله ، سبزهای منقضی شده بیان رو کار. خلاصه به عمر من و شما قد نمیده
سه‌شنبه 19 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.