یک اختلاس ۱۲رقمی دیگر: این بار اصفهان!


یک اختلاس 12رقمی دیگر: این بار اصفهان!

خبر نوشت: عامل اختلاس مالی 100 میلیاردی در اصفهان دستگیر شده، پرونده دیگری از اختلاس هم در باشگاه ذوب آهن باز شده که ابعاد آن مشخص نیست.

اختلاس، این کلمه ای است که به جان بانکها و سایر نهادهای وابسته به دولت افتاده، حالا بعد از استان خوزستان و گیلان، خبر اختلاس میلیاردی دیگری از اصفهان به گوش می رسد، باز هم رقمها، نجومی اند، البته به پای فساد مالی 3 هزار میلیاردی نمی رسند، این بار فقط 100 میلیارد تومان اختلاس شده است.

دادستان عمومی و انقلاب این شهر امروز اعلام کرده یک اختلاس 100 میلیاردی در یک بانک اصفهانی کشف شده است. این بار هم رئیس یک شعبه، دستش در کار بوده و اختلاس کرده، حالا هم پشت میله هاست. انگار این بار، پلیس، زودتر از اختلاسگر جنبیده و او را گرفته، چون هفته گذشته، یکی دیگر از دادستانهای کشور اعلام کرده بود یک رئیس بانک، اختلاس یک میلیارد و سیصد میلیونی کرده و به خارج از کشور گریخته است.

دادستان اهواز از فرار کردن مدیر یکی از بانکهای ماهشهر خبر داده بود. همچنین هفته گذشته شهردار خرمشهر و یکی از اعضای شورای شهر آنجا به دلیل مسایل مالی بازداشت شده بود.

دادستان کل کشور هم چند هفته پیش از مدیرعامل بانک ملی خواسته بود از سفر کانادا برگردد و به اتهاماتش پاسخ دهد. مدیر عامل بانک ملی متهم است در اختلاس 3 هزار میلیاردی دست داشته، ولی به کانادا رفته و با هیچ کس حرف نمی زند، می گوید ناراحت شده که به او اتهام بسته اند.

ولی امروز دادستان اصفهان گفته مسئول شعبه ای که اختلاس کرده، دستگیر شده است. شاید به خاطر اینکه مسئول این بانک، ناشی بوده و پولها را مستقیم به حساب خود و خانواده اش می ریخته. انگار متهمان اصفهانی، به اندازه پلیس این شهر، زرنگ نبودند که گیر افتادند. انگار این مسئول شعبه، جرات بیشتری از اختلاسگران 3 هزار میلیاردی داشته اند که در بلبشوی عدم نظارت بر سیستم بانکی، از طریق ال.سی های تقلبی و پولشویی، این پولها را به جیب زده اند.

البته حبیبی، حرف نگران کننده دیگری هم زده، او گفته هنوز نمی دانیم مبلغ واقعی این اختلاس که در یکی از شهرستانهای اصفهان به وجود آمده، چقدر است، چون صورتحسابها در گردشهای مالی زیادی وارد و خارج شده اند. ولی حداقل 100 میلیارد تومان اختلاس در این بانک، ثابت شده است.

اختلاس در فوتبال اصفهان

حالا دیگر پای تیمهای فوتبال هم به ماجرای اختلاس کشیده شده است. انصاری، رئیس کل دادگستری اصفهان از اختلاس و فساد مالی در تیم فوتبال باشگاه ذوب آهن سخن گفته. مدیرعامل سابق و قائم مقام او و حسابدار تیم فوتبال ذوب آهن، پولها را به جیب زده اند، ولی باز هم در دام زرنگی پلیس اصفهان، افتاده اند.

غلامرضا انصاری از بازداشت این سه نفر خبر می دهد. به گفته او، مربی این باشگاه هم بازداشت شده و فعلا با قرار وثیقه 500 میلیونی از زندان آزاد شده، ولی بازداشت او ارتباطی به این پرونده ندارد.

منصور ابراهیم زاده به دلیل پرونده دیگری بازداشت و سپس با وثیقه آزاد شده، ولی معلوم نیست جرم او چه بود و چرا پایش به زندان دستگرد این شهر رسیده.

اینطور که پیداست هنوز دادگستری این استان نمی داند میزان اختلاسی که در تیم فوتبال ذوب آهن شده، چقدر است. مثل اختلاسی که در بانک اصفهانی شده و نمی دانند چقدر از پولهای مردم به حساب این و آن رفته.

چند هفته پیش هم یک کارمند بانک در اصفهان، با سرقت برگه چک و خالی کردن حساب دانشگاه هنر این شهر، 600 میلیون تومان به جیب زده بود که دستگیر شد. حالا مسئولان قضایی اصفهان می گویند تمام مجرمانی که در ارتباط با اختلاس گرفته اند، پرونده مستقلی از اختلاس بزرگ 3 هزار میلیاردی دارند.

amir-amir - کانادا - تورنتو
خوب واضحه , اعوان و انصار جمهورى اسلامى یا آدمکش هستند یا لباس شخصى سرکوبگر و یا اختلاسى ,اینه دستاورد سی سال حکومتشان.
یکشنبه 17 مهر 1390

razmandeh - سوئد - استکهلم
اختلاس 100 میلیاردی هم شد اختلاس _ ؟ این جلو هر ملا بندازی قهر میکنه دیکه روضه نمیخونه !!! راستی میدونید چرا نمیگن دزدی میگن اختلاس؟ چون وقتی خمس و زکاتش به بیت رهبری پرداخته بشه دیگه دزدی محسوب نمیشه
یکشنبه 17 مهر 1390

بیگلی بیگلی - ایران - مشهد
خود باشگاه ذوب آهن اختلاسه .... آقا ما تیم فوتبالی دولتی که با پول مردم اداره نشه رو نخوایم کی رو باید ببینیم .... سالی خدا تومن پول صرف باشگاههای دولتی میشه از جیب مردم بدبختی که برن استادیوم ها تیماشون رو تشویق کنن یا از تلویزیون بازی فلان تیم رو با فلانی ببینن عشق کنن.... یا فردوسی پور شو فوتبال بزاره هر هفته .... غافل از اینکه از حق زن و بچه خودشون داره خرج بازیکنان و باشگاههایی میشه که باید از طریق خصوصی نیاز مالیشون تامین بشه نه دولتی ... ملت هم چار چنگولی چسبیدن به تیماشون و مهم نیست از چه طریقی تیمشون داره ساپورت میشه ... فقط واسشون برد تیمشون مهمه ... هر چی میکشیم از حماقت خودمونه وبس
یکشنبه 17 مهر 1390

Artosh - ایران - تهران
ای بابا. همش ۱۰۰ میلیارد تومن؟! با وجود اون ۳ هزار میلیارد دیگه اینا به چشممون نمیاد. حالا طرف ۱۰۰ میلیارد نیاز داشته. چی شده مگه؟!!!
یکشنبه 17 مهر 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
هردم از این باغ دمی میرسد.........
یکشنبه 17 مهر 1390

sama128 - ایران - شیراز
اسم ایران باید عوض بشه و بگذارند : جمهوری اختلاس های نادر و فوق تصور ایران نه جمهوری اسلامی ایران -
یکشنبه 17 مهر 1390

romano - ایران - تهران
بنده‌های خدا این خبرها که مرتبا پخش می‌شه مثل مرگ چند ورزشکار، چند تجاوز، اختلاس و دقیقا برنامه اینهاست که مشروعیت اخلاقی حاکم رو بردارن و بگن ما دیگه از این ببعد بچه پیغمبر به ظاهر نیستیم و هرکاری می‌شه شما باید قبول کنید. همش هم زیر نظر بیت عزیزه باور کنید دارن به مغزتون بار می‌دن این یک تکنیک قدیمی روسی با زمینه ابتدایی در آلمان نازیه. بهترین کار اینه همون موقع اخبار دیگه‌ای از آبادی کشورهای دیگه بخونین تا مقایسه کنید یا بخودتون گوشزد کنید که اینها از روی نیت شومه. این علم ارتباطاته همون صنعت بیلیون دلاری دنیا. اگر یادتون بیاد بیست سال پیش رقص لامبادا رقص سکسی بود الان ده برابر اونم با زن و بچتون با لیدید گاگا می‌بینید اصلا خیالتونم هم نیست چون مغزتون بار لازم رو گرفته که این نوع اطلاعات بپذیره در حالیکه آدم همون آدمه. ولی برای من بسیار واضحه که این روشها راه بجایی نهایتا نخواهد برد اما بخش عظیمی از جامعه مخصوصا طبقه پایین از اون لطمه خواهند خورد و بزرگترین دلیل اون عجول بودن هیئت حاکم در پیاده سازی این برنامه‌هاست.
یکشنبه 17 مهر 1390

کیارش 88 - کانادا - تورنتو
حلا که دیگه اونایی که دستشون به جایی بند هست افتادن به جون بیت المال مملکت و دارن مثل گوشت قربونی دارن تقسیم میکنن و مبیبرن خدا رحم کنه به ایران با این دزدها که انقلاب اسلامی پرورش داد
یکشنبه 17 مهر 1390

مشتعل - سوئد - استکهلم
کش ندید آقا ناراحت میشه بند تنبون بدین آقا راحت بشه!!!
دوشنبه 18 مهر 1390

Royan - المان - المان
بوی گندم مال من هرچی که درام مال تو /یه وجب خاک مال هرچی میکارم مال تو .بابا بیاید کیف و جیب ایرانیها راخالی کنید هرچی میخواهید بردارید ولی فقط برید گور تون را گم کنید.
دوشنبه 18 مهر 1390

sharafYabi - انگولا - بیمبه
Romano,همیشه نظرات شما را با اشتیاق مرور میکنم. اطلاعات جالب و جامعی دارید. موفق باشید.
دوشنبه 18 مهر 1390

freedom-is-not-free doom - استرالیا - ملبرن
romano - ایران - تهران . ببخشید! من متوجه نشدم این روشی که شما کمی ناقص توصیفش کردید به درد چه مقاصدی می خوره!؟ اگه منظورت از بین رفتن اخلاقه..اخلاق برای هر شخص معنای متفاوتی داره!
دوشنبه 18 مهر 1390

vudvudak - امریکا - لس آنجلس
اره دیگه چون 13 عدد نحسیه 12 رقمی اختلاس کنید که برکتش بیشتره !!!!
سه‌شنبه 19 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.