آقای احمدی نژاد! شیر و شکر و روغن که خوردنی هستند


آقای احمدی نژاد! شیر و شکر و روغن که خوردنی هستند

عصرایران - این خبر را به نقل از خبرگزاری فارس بخوانید:

رئیس‌جمهور در همدان با اشاره به بالا رفتن قیمت سکه و ارز گفت: مگر سکه خوردنی است یا اینکه اهمیت بسیار بالایی دارد؟ فقط برخی برای مراسم‌ها به آن احتیاج دارند، اما بدخواهان با هزینه پول‌های بسیار سکه‌ها را خریداری می‌کنند تا بازار را به هم بریزند.
 
درباره سخنان جناب آقای احمدی‌نژاد نکاتی چند قابل ذکر است:

مردم از رئیس‌جمهور و دولت تحت امرش پاسخ می‌خواهند نه فرافکنی و جملات قصار (!).

 اینکه نمی‌شود هر وقت مساله و مشکلی در کشور پدید می‌آید مسوولان با پاسخ‌های عجیب و غریب از خود سلب مسوولیت کنند.
مثلاً وقتی سخن از سوءاستفاده عظیم بانکی و مالی اخیر به میان می‌آید رئیس‌جمهوری می‌گوید: بانک‌ها که دست کسی نیست، ما هم که بی‌تقصیریم و پدرمان نان حلال به ما داده است.
یا به هنگام مواجهه با گرانی کالایی خاص بگوید سر کوچه ما ارزان است و حالا هم وقتی قیمت سکه در اقتصاد آشفته کشور سر به فلک می‌کشد، رئیس‌جمهوری به جای پاسخگویی درباره بازار سکه و طلا می‌گوید: سکه که خوردنی نیست و اهمیت بالایی ندارد!

 مگر یک کالا باید حتماً خوردنی باشد تا اهمیت یابد؟ با این حساب مسکن، خودرو، لوازم خانه و لوازم‌التحریر دانش‌آموزان و دانشجویان و... نیز لابد فاقد اهمیت هستند!

اگر سکه فراتر از قیمت‌های جهانی بالا می‌رود، به علت عدم‌اعتماد مردم به آینده اقتصادی کشور و سرمایه‌های شخصی‌شان است که روزی به سمت بازار سکه می‌روند، روزی دیگر اندوخته‌های خود را در زمین و مسکن به کار می‌گیرند و همین‌طور الی آخر!
در حالی‌که اگر دولت کنونی و دولت‌های قبلی اقتصاد سالم و قابل اتکایی برای این ملت دست و پا کرده بودند، مردم پول های خود را به جای سکه و ارز و زمین و... در بانک‌ها و تولید و بورس و ... سرمایه‌گذاری می‌کردند.
بله! حق با رئیس جمهور است؛ تا سکه خوردنی نیست اما حال و روزش مانند دماسنجی است که خیلی چیزها را نشان می دهد.

سکه خوردنی نیست و از این رو به زعم رئیس‌جمهوری اهمیت بالایی ندارد. به فرض که چنین باشد! مگر قیمت خوردنی ها در این کشور سر به فلک نگذاشته است؟
مردمی که تا دیروز هنگام تعارف به یکدیگر می‌گفتند: "نان و پنیری هست، با هم می‌خوریم"، با قیمت‌های نجومی کنونی دیگر چه بگویند؟ پنیر سفید صد گرمی که تا همین چند وقت پیش به قیمت گزاف 1000 تومان فروش می‌رفت، اکنون 1400 تومان شده است و یک قرض نان سنگک معمولی (بدون آپشن=ساده و غیر خاشخاشی!) هم 500 تومان.

روغن مایع 800 گرمی به طور متوسط حدود 2350 تومان است. شیر مدت‌دار با 30درصد افزایش به 1300 تومان رسیده و تخم‌مرغ هم که در حال رفتن به موزه مواد غذایی است و تا 9000 تومان در هر شانه خرید و فروش می‌شود.

کره بسته‌بندی شده 100 عددی (یک کیلو) که 6500 تومان بود، حالا شده 9500 تومان ناقابل، شکر بسته‌بندی 900 گرمی نیز که 900 تومان بود، در روز جاری 1690 تومان اتیکت خورده است و همین طور است حکایت سایر اقلام «خوراکی» از برنج گرفته تا ماست و چای و سبزی و میوه.
اینها که خوراکی‌ها هستند آقای احمدی‌نژاد!

راستی بد نیست آقای رئیس‌جمهور که بارها به مهندس و محاسبه‌گر بودن خود تاکید کرده‌اند، قیمت کنونی همین چند قلم کالای خوراکی ذکر شده را با قیمت قبلی‌شان که مال همین تابستان اخیر است مقایسه کنند تا ببینند آیا افزایش قیمت‌ها ، همان طوری که در آن برنامه زنده تلویزیونی اخیرشان فرمودند فقط 6 درصد بوده است یا اینکه عدد و رقم‌ها، چیز دیگری نشان می‌دهند؟!

و سخن آخر اینکه منکر زحمات دولت نیستیم و هر تلاشی را ارج می نهیم ولی هر چند گرانی و تورم مردم را می‌آزارد اما بسیار بیش از آن، سخنان توجیه‌آلود مسوولانی رنج‌شان می‌دهد که انتظار می‌رود برای فهم و لااقل تجربه روزانه مردم احترام قائل شوند

Royan - آلمان - آلمان
روجت شاد هویدا که مدت 13 سالی که نخست وزیر بودی بلیط اتوبوس 2 ریال بود و تغییر نکرد و به تو گفتند فاسد و اعدامت کردند حالا باید اینها را چه بنامند و چه مجازاتی برای اینها باید در نظر بگیرند, ساندیسی ها بگن که با اینها باید چکار کرد.
یکشنبه 17 مهر 1390

sharafYabi - انگولا - بیمبه
منکر کدام زحمات دولت نیستید. بفرمایید چه زحمتی. کم فامیلهاشون از دزدی بیتالمال مولتی میلیونر شدند. مگر امدند میهمانی. وظفیه خدمت به تک تک مردم شریف ایران را دولتها باید افتخار کنند. ولی با خیانتهائی که بر مردم مظلوم واقع گردیده است, هیچ کدام از دولتهای این رژیم اشغالگر جمهوری به ظاهر اسلامی صاحب افتخاری نیست. دریغ از صفر.
یکشنبه 17 مهر 1390

afg/khoshtip - انگلستان - بیرمنگهام
خداییش رییس جمهور از این بی شعور تر نه اومده نه خواهد امد
یکشنبه 17 مهر 1390

Coco - کانادا - تورنتو
آخه این بد بختِ الاغ چرون از اقتصاد چه میدونه؟؟ حالا بش بگو ارض خارجی‌ رفته بالا ریال امده پایین، جواب میده ارض که خوردنی نیست...تو اون مملکت داریت.
یکشنبه 17 مهر 1390

pariha - کویت - کویت
خاک بر سرت که یک در این مدت که رئیس جمهور بودی یک جمله مفید و منطقی نگفتی حالا عملکرد جهنم تو هم لنگه ای بقیه
یکشنبه 17 مهر 1390

sama128 - ایران - شیراز
آقای احمدی نژاد ( احمدی فشار) با اون اسی رحم فشاری (اسفندیار رحیم مشاعی) چون در امورات عالم فعالیت می کنند و تا حالا تونسته 3 دور دور منظومه شمسی بزنه و الان می خواد خانم بچه ها را یه سفر ببر مریخ و از اونجا بره اورانونس و ونوس برای همین دیگه نمی تونه به امورات زمینی توجه کنه ایشان با اسی رحم فشاری بیشتر در امورات فضایی کار می کنند و متاسفانه شده رقیب سرسخت ناسا احتمالا در لیگ برتر ایران ناسا را 3 بر 0 شکست میده میره برای جام جهانی اوگاندای شمالی قبل از چالوس.
یکشنبه 17 مهر 1390

h.k - دانمارک - اودا
هموطنان عزیز.رئیس جمهورشدن یاکردن احمدینژاد که برای خدمت وتوسعهاقتصادی وغیره نبود..فقط بخاطرشکست رقیبانی چون هاشمی وگروه مقابل بود.مگرگروه خامنه ای درفکرخدمت هستند?مقصرملت ایران هستند.که ازکشورشان دفاع نمیکنند.مادولت نداریم.گروهای مافیایی داریم..
یکشنبه 17 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
وقتی عنقلابی با امام امام اغاز شود و ریشه ی درختش از خون تغذیه کند و وقتی ماشه ی عنقلابش دروغ شرم اور سینما رکس ابادان باشد می خواهید رئیس جمهورش -رهبران مملکتش -یک مشت دزد قاتل بی شرف نباشد???با هیچ دلیلی نمیتوانید عکس انرا ثابت کنید از رشوه از رفتن به مکه ی شاه از هر کوفت و زهر ماری ناراحت بودید کسی را می اوردید از او ایرانی تر سکولارتر و و و باشد نه اینکه با الله و اکبر- خمینی رهبر-- این سوسمارها را به جان ایران بیندازید بعد بازشعارهای مسخره بدهید//در 1357 باد کاشتید توفان درو کردید/شعار کافیست/
یکشنبه 17 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.