هشدار حداد عادل در مورد احتمال شکست اصولگرایان در انتخابات مجلس


هشدار حداد عادل در مورد احتمال شکست اصولگرایان در انتخابات مجلس

آقای حداد عادل در سخنرانی خود در اولین همایش جبهه پایداری در مورد تفرقه میان اصولگرایان هشدار داده بود

غلامعلی حداد عادل، رئیس پیشین مجلس ایران، به اصولگرایان هشدار داد که ممکن است سرنوشتی مانند سرنوشت اصلاح‌طلبان در دومین دوره انتخابات شوراها در انتظار آنان باشد.

آقای حداد عادل در گفت و گو با هفته نامه "شما"، ارگان حزب موتلفه اسلامی، گفت که اگر گروه های اصلی جناح اصولگرا نتوانند در مورد ارائه یک فهرست واحد انتخاباتی به توافق برسند، ممکن است در انتخابات آینده مجلس از اصلاح طلبان شکست بخورند.

این شکست زمینه به قدرت رسیدن محمود احمدی نژاد را فراهم کرد.

اصلاح طلبان می آیند

آقای حداد عادل گفت: "انتخابات [مجلس نهم] تک قطبی نخواهد بود. مطمئن باشید که اصلاح طلبان شرکت می کنند و ما انتخاباتی جدی خواهیم داشت. آنها چهره هایی را معرفی خواهند کرد که شورای نگهبان هم آنها را رد نکند".

این در حالی است که اکثر فعالان سرشناس اصلاح طلبان ایران در زندان به سر می برند و محمد خاتمی، رهبر اصلی اصلاح طلبان، تأکید کرده است که بدون آزاد شدن آنها و فراهم آمدن شرایط "انتخابات آزاد"، شرکت این جناح در انتخابات امکان پذیر نخواهد بود.

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان هم در پاسخ به اظهارات آقای خاتمی گفته است که اساسا نیازی به حضور اصلاح طلبان در انتخابات نیست.

اخیرا هم محمدرضا خاتمی، از چهره های اصلی حزب مشارکت، اعلام کرد که اصلاح طلبان در انتخابات مجلس شرکت نخواهند کرد.

گروه ۷+۸ وحدت اصولگرایان

  • کمیته ۷ نفره داوری: ۲ نماینده جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ۲ نماینده جامعه روحانیت مبارز، غلامعلی حدادعادل، علی اکبر ولایتی و حبیب الله عسگراولادی
  • کمیته ۸ نفره اجرایی: ۲ نماینده جبهه پیروان خط امام و رهبری، ۲ نماینده جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، ۲ نماینده جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، یک نماینده علی لاریجانی و یک نماینده باقر قالیباف

اما عده ای از سیاستمداران جناح اصولگرا به تصریح و تلویح گفته اند که فراهم کردن امکان حضور اصلاح طلبان در انتخابات برای ایجاد وحدت میان اصولگرایان ضروری است.

به گفته این سیاستمداران، اصولگرایان بدون حضور یک رقیب جدی، به توافق دست پیدا نخواهند کرد و مشغول رقابت با یکدیگر خواهند شد.

آقای حداد عادل در مورد وضعیت اصولگرایان در انتخابات آینده گفته است: "این بازی ای است که اگر ببازیم، فقط یک جریان آن را نباخته، بلکه همه بازنده ایم. نباید بر اساس خوشبینی ها صحنه رقابت را به جای رقابت بین اصولگرایان و اصلاح طلبان، به رقابت درونی خود اصولگرایان تبدیل کنیم".

'جریان انحرافی' هم می آید

رئیس پیشین مجلس ایران همچنین در مورد فعالیت انتخاباتی حلقه نزدیکان رئیس جمهوری ایران به اصولگرایان هشدار داد.

اصولگرایان منتقد دولت این گروه از نزدیکان آقای احمدی نژاد را که چهره شاخص آنها اسفندیار رحیم مشایی است، به نام "جریان انحرافی" می شناسند.

آقای حداد عادل گفت: "جریان انحرافی حرفی نمی زند، ولی نمی توانیم این سکوت را نشانه سکون بدانیم... قرائن و نشانه هایی این طرف و آن طرف هست که طراحی هایی برای به دست گرفتن دو سوم کرسی های مجلس نهم در جریان بوده است".

جبهه پایداری

  • از افرادی چون صادق محصولی، محمد حسین صفار هرندی، حمید رسایی، علی‌اصغر زارعی، مهدی کوچک‌زاده، اسماعیل کوثری، روح‌الله حسینیان، غلامحسین الهام و مرتضی آقا تهرانی به عنوان موسسان جبهه پایداری نام برده می‌شود.
  • محمدتقی مصباح یزدی از تأسیس این جبهه حمایت کرده است.

او از سایر هواداران آقای احمدی نژاد و گروهی از طرفداران پیشین او که در جبهه پایداری جمع شده اند خواست که در گروه ۸+۷ به سایر جریان های اصلی اصولگرایی بپیوندند.

اعضای جبهه پایداری به ترکیب این گروه معترضند و می گویند بعضی از اعضای آن در جریان وقایع پس از انتخابات دو سال پیش ایران عملکرد مطلوبی نداشته اند.

آقای حداد عادل در این مورد گفت که اعضای جبهه پایداری باید مواظب باشند که عملکردشان باعث به وجود آمدن اختلاف میان اصولگرایان و در نتیجه پیروزی "جریان فتنه" نشود.

"جریان فتنه" عنوانی است که اصولگرایان و مقامات حکومتی ایران به معترضان به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ می دهند.

naslesookhteh - ایران - تهران
حالا کی قراره بره رای بده؟
یکشنبه 17 مهر 1390

بردیای واقعی - ایران - تهران
خودش رو به خریت زده این احمق!!! آخه نفهم! مگه رقیبی هم هست که بخواین ازش شکست بخورین؟! احمق، من رو یاد یکی از قسمت های سریال شبهای برره میندازه! اون قسمتی که رفته بودن مانور!! یه عده اشوت زخمی شده بودن و یه عده اشون هم اسیر!!!
یکشنبه 17 مهر 1390

sama128 - ایران - شیراز
فقط مونده بود حداد قاطر (عادل) مافنگی فشنگی نظر بده بابا تو نظر ندی نمیگن مرده حرف نمیزه بسه .
یکشنبه 17 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.