دعواهای زناشویی زن را بیشتر اذیت می کند یا مرد را؟


کشمکش ها و دعواهای زناشویی زن ها را
 بیشتر اذیت می کند یا مردها را ؟


در 85 درصد ازدواج‌ها، این مردها هستند که به دور خود دیواری از سکوت می‌کشند. دلیل آن، نقایصی در شوهران نیست. دلیل در وراثت تکامل یافته ماست.


بطور کلی سیستم قلبی_ عروقی مردان نسبت به زنان در مقابل استرس بیشتر واکنش نشان می‌دهد و پس از استرس، دیرتر به حالت عادی باز می‌گردد، بر اساس تحقیقاتی در دانشگاه کالیفرنیا، اگر مرد و زنی ناگهان صدای بسیار بلند و کوتاه مدتی را مثل ترکیدن لاستیک بشنوند، به احتمال زیاد ضربان قلب مرد سریعتر از ضربان قلب زن تند خواهد شد و این شتاب، مدت بیشتری بالا می ماند.


احتمالاً این موضوع به این دلیل است که در انسانهای نخستین، مردها به دنبال شکار می‌رفتند و آمادگی و هشیاری در آنها برای بقا ضروری بوده است. در زنان نیز آرامش و خویشتن‌داری برای افزایش شیر و تغذیه کودکان اهمیت داشته است.


معمولاً مردها تا تلافی نکنند آرام نمی گیرند اما زنان می‌توانند خود را آرام کنند ولی اگر از آنها خواسته شود که تلافی کنند، فشار خونشان دوباره بالا می‌رود!

بنابراین:

این یک اصل زیستی است که : کشمکش‌های زناشویی، مردها را بیشتر از همسرانشان از توان می اندازد.


  این تفاوت جنسیتی در چگونگی پاسخ فیزیولوژیکی بدن ما، در گرایشات فکری زنان و مردان در هنگام رویارویی با استرس زناشویی اثر می‌گذارد. مردها غالباً در هنگام مشاجره‌هایشان افکار منفی‌تر و پریشان سازتری دارند. در حالی که زنان اغلب افکار آرام کننده و آشتی جویانه دارند. مردها، عموماً به این فکر هستند که چقدر احساس برآشفتگی و نیز حق مداری می‌کنند(تلافی می‌کنم، مجبور نیستم بپذیرم) که به بی احترامی یا ستیزه جویی  می‌ انجامد. یا خود را قربانی بی گناه خشم یا شکایت همسرانشان می دانند( چرا همیشه سرزنش می کند؟) که به حالت دفاعی منجر می‌شود.

روشن است که این قوانین درباره همه مردان و زنان صادق نیست. اما باید بگوییم اکثریت زوج‌ها در واکنش های جسمانی و روانی با استرس از این تفاوت‌های جنسیتی پیروی می کنند.


و به این دلیل ، اغلب تعارضات از این الگو پیروی می‌کند که زن که از نظر جسمانی بهتر توان مقابله با استرس را دارد، موضوعات حساس را مطرح می‌سازد. شوهر که توانایی زن را در مقابله با آن ندارد، می‌کوشد از درگیری در موضوع دوری کند. او ممکن است برای ساکت کردن زن پرخاشگری یا سکوت کند.

البته باید بدانیم که این الگو حتی در ازدواج‌های با ثبات نیز ممکن است تکرار شود و به تنهایی به معنای شکست در ازدواج نیست.

AFGPersian - سوئد - مالمو
امروز اینو نوشتن، فردا ببینید بر عکسشو مینویسن. از ما گفتن. این محققا هم معلوم نیست با خودشون چند چندن.
شنبه 16 مهر 1390

mastaneh.deldar - ایران - اهواز
نه من اینو قبول ندارم کسی که بیشتر اذیت میشه و ضربه میخوره زنه نه مرد.......مردها بی خیال ترین موجودات روی زمین هستند
یکشنبه 17 مهر 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
چه سوال بیموردی. راستی, سهم بچه ها چی میشه این وسط???
یکشنبه 17 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
خدا به دادمون برسه البته در اینده هه هه هه هه هه!!!!!!!!!!!!. ولی امیدوارم . ایشاالله برا ی هیچ زوجی مشکلی پیش نیاد که کسی اذیت بشه. ..
یکشنبه 17 مهر 1390

az mast ke bar mast ! - نروژ - سرد
AFGPersian - سوئد - مالمو . دقیقا !!!!!!!!!!
یکشنبه 17 مهر 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
کشمکش ها و دعواهای زناشویی زن ها را. بیشتر اذیت می کند یا مردها را ؟ اگر بچه داشته باشند,بچه را.
یکشنبه 17 مهر 1390

h.k - دانمارک - اودا
کشمکش درخانواده همه افرادخصوصابچه هارابیشتراذیت میکند.وبدترین دعواهاست.امیدوارم زوجهای جوان بدانند.ودربعضی موارد,,خستگی,ناراحتی,,...عاقل وصبورباشند.خانه محل اسایش واستراحت است.نه میدان جنگ.
یکشنبه 17 مهر 1390

h.k - دانمارک - اودا
fanoos شهمیرزاد.عزیزبااطلاعات خوبی که کسب کرده ای.وباتوجه به تایپیک خانم bitta که واقعییت رادقیقتربیان کرده .بنابراین همه چیزحل شدنی است.چون فرمول کشف شده.امیدووارم باغبان خوبی برای باغ زندگی باشید.ساق اول.
یکشنبه 17 مهر 1390

Sappho - ایران - اصفهان
bita tehrani - کانادا - ویکتوریا..درود بیتا جان ! ممنون از کامنت شما ! بازم مثل خییلی وقتا ذهنت خییلی ظریف کار کرد ! مخصوصا زمانی که از کودک استفاده ی ابزاری کنند !
یکشنبه 17 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
h.k - دانمارک - اودا هموطن عزیزم منم مثل شما با بیتا جان موافقم از دعای زیبای شما سپاسگذارم الهی که همیشه سلامت و پاینده باشی
یکشنبه 17 مهر 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
Sappho - ایران - اصفهان/سپاس از تو عزیز.همیشه به من لطف داری....حقیقت اینست که هیچ چیز اندازه دیدن رنج این فرشته های کوچک مرا اذیت نمیکند;اون کوچولوهایی که بزرگترها مسول بدنیا امدنشان هستند و گاهی خودخواهی زیادشان این حس مسولیت را میکشد.گاهی که خبر کودک ازاری ها را میشنوم از هر چه هست و نیست منزجر میشوم.امیدوارم پدر و مادرها لیاقت این مقام را داشته باشند.
دوشنبه 18 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.