فیفا تعیین کرد؛ ناظر امنیتی برای بازی ایران و بحرین


فیفا تعیین کرد؛ ناظر امنیتی برای بازی ایران و بحرین

تماشاگران در زمان بازی پرسپولیس و الاتحاد شعارهایی علیه دولت عربستان سعوی سردادند

فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا، بازی فوتبال هفته آینده میان ایران و بحرین را «پرخطر» توصیف کرده و برای نظارت بر آن یک ناظر امنیتی تعیین کرده است.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا، بازی فوتبال هفته آینده میان ایران و بحرین را «پرخطر» توصیف کرده و برای نظارت بر آن یک ناظر امنیتی تعیین کرده است.

مسابقه فوتبال میان ایران و بحرین در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل سه‌شنبه هفته آینده در تهران و در شرایطی برگزار خواهد شد که تنش در روابط سیاسی دو کشور شدت گرفته است.

فیفا، حیدر حیدرخان دل اکبر از مالزی را به عنوان ناظر امنیتی مسابقه فوتبال میان ایران و بحرین معرفی کرده است.

عباس ترابیان، سرپرست تیم ملی فوتبال ایران، به ایسنا گفته است که فیفا براساس معیارهایی که دارد برای بعضی بازی‌ها ناظر امنیتی می‌فرستد و به گفته او دلیلی وجود ندارد که فیفا برای مسابقه ایران و بحرین ناظر بفرستد.

در جریان مسابقه میان تیم پیروزی ایران و الاتحاد عربستان سعودی که پیش از این نیمه اردیبهشت سال جاری برگزار شد تماشاگران ایرانی حاضر در استادیوم آزادی تهران در حمایت از معترضان بحرینی شعارهایی علیه دولت سعودی سردادند و با پلیس درگیر شدند.

دولت ایران عربستان سعودی را به حمایت از سرکوب خیزش معترضان بحرینی متهم کرده است.

دولت بحرین اعتراض‌های ایران در حمایت از معترضان شیعه بحرینی را دخالت در امور داخلی منامه خوانده و سفیر ایران را اخراج کرده است. ایران نیز سفیر بحرین را اخراج کرد.

در مراسم قرعه‌کشی مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، تیم ملی فوتبال ایران با تیم‌های اندونزی، بحرین و قطر هم گروه شد.

تیم ملی فوتبال ایران تاکنون توانسته در سال‌های ۱۹۷۸، ۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ سه به جام جهانی راه یابد. قطر و بحرین هرگز به جام جهانی راه نیافته‌اند اما اندونزی حضور در این بازی‌ها را یک بار تجربه کرده است.

morid - ایران - بوشهر
خدا لعنت کند شاه ترسوی ایران که این استان بحرین را به عربها دو دستی تقدیم کرد. انها حالا روشون زیاد شده وبرای بازی با ایران ناظر امنیتی میخواهند.اگر محض گل روی ایرانی های مقیم بحرین نبود یه صبح تا ظهر کار خلیفه و دار و دسته اش تمام بود.
شنبه 16 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.