درخواست از دولت مصر برای بازگرداندن جسد شاه به ایران


درخواست از دولت مصر برای بازگرداندن جسد شاه به ایران

فارس نیوز : یکی از وکلای برجسته مصری با اعلام این موضوع که باقی ماندن بقایای جسد شاه مخلوع ایران مانعی در عادی شدن روابط تهران و قاهره است خواستار بازگردانده شدن بقایای جسد وی به ایران شده است.

به گزارش فارس، سایت خبری مصری "الفجر" طی خبری اعلام کرد که یک وکیل معروف مصری طی شکواییه‌ای که به دادگستری مصر ارائه کرده است خواستار بازگردانده شدن بقایای جسد "محمد رضا پهلوی" به ایران شده است.

"عبدالفتاح مصطفی رمضان" از وکلای معروف مصر دادخواستی را به مقامات قضایی مصر ارائه کرده و خواستار بازگردانده شدن بقایای جسد شاه مخلوع ایران به کشور متبوعش شده است.

این وکیل برجسته مصری معتقد است که باقی ماندن جسد محمد رضا پهلوی باعث کند شدن عادی شدن روابط ایران و مصر شده است.

محمدرضا پهلوی پس از خروج از کشور ابتدا مدتی را در منطقه ماند، به امید آنکه مجددا به حکومت بازگردد. با شدت یافتن بیماری سرطان طحال، وی مجبور شد بر خلاف تمایل دولتمردان آمریکا، برای درمان پزشکی به مرکز سرطان مموریال اسلون-کترینگ در ایالات متحده آمریکا برود. با بروز بحران گروگانگیری، هیچ کشوری علاقه به پناه دادن یک سلطان بی تاج و تخت نداشت. روزنامه نیویورک تایمز او را به هلندی سرگردانی تشبیه کرد که به دنبال بندری برای پهلوگرفتن می‌گردد. محمدرضا پهلوی پس از خروج از بیمارستان ابتدا به مرکز پزشکی ویلفورد هال در پایگاه نیروی هوایی لاکلند در تگزاس، و سپس به پاناما و مکزیک سپس از آن جا به مصر رفت.

در تاریخ ۵ مرداد ۱۳۵۹ (۲۷ ژوئیه ۱۹۸۰ میلادی)، محمدرضا پهلوی در سن ۶۱ سالگی، بر اثر بیماری ماکرو گلوبولینمی والدنشتروم در مصر درگذشت و در مسجد الرفاعی قاهره دفن شد.

freedomforiran - انگلستان - لندن
درود به روان پادشاه عزیزم شاهنشاه آریامهر که هنوز این حکومت عرب صفت از جنازه ایشان هم هراس دارد. این قوم کثیف می داند که جقدر شاهنشاه در قلب ملت اصیل ایران جا دارند. روحشان شاد و یادشان گرامی باد.
شنبه 16 مهر 1390

feminism - انگلستان - لندن
آشغالها از پیکر بیجان شاهنشاه هم هراس دارند ! وکیل برجسته ای که برجستگیش در حماقت و بلاهتش میباشد !
شنبه 16 مهر 1390

Neda02 - کانادا - اتاوا
حالا این وکیل مصری کجاش برجسته است؟ مغزش که کاملا فرو رفته که دنبال سرعت گرفتن عادی شدن روابط با ایرانه. حاضرم شرط ببندم یک پولی، قولی، چیزی از بیت گرفته.
شنبه 16 مهر 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
چنین کاری اصلا انسانی نیست چون رفتار حکومت ایران با اجساد مخالفان بسیار زشت بوده است. سادات بین همه دوستان بیشمار شاه, تنها کسی بود که تا اخرین لحظه از او حمایت کرد و یک دوست خوب و وفادار باقی ماند.
شنبه 16 مهر 1390

سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی
دولت ایران هیچوقت چنین تقاضایی نمی کند. بقایای جنازه محمدرضا شاه و رضا شاه را که نمی توانند دوباره اعدام کنند. مجبورند دفنشان کنند که این می شود اجرای وصیت خود شاه.
شنبه 16 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
حاضریم جسد شاه را با جسد خمینی عوض کنیم. جسد خمینی برای خاک ایران, لکه ننگ است.
شنبه 16 مهر 1390

mortimer - ایران - اصفهان
بی جا کرده که یه همچین پیشنهادی داده.شاه عزیز جسدشم میرزه به هر چی آخوند و بسیجی نکبتیه...الان بعد سی سال طرحاشو اجرا می کنند واسه ما پزم می دند...
شنبه 16 مهر 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
درود و احترام به شاهنشاه اریامهر. درود نه به بقایای جسد ایشان. درود به طرز تفکر ایشان. زمانیکه یک ملت در اوج حماقت عکس در ماه میدیدن. این بزرگوار در تلاش شکستن کمر اقتصاد استعمار پیر بود. زمانیکه این ملت شعار*فرشته چو بیرون رود دیو دراید* سر میدادن ایشان به فکر اینده فرزندان ما بود. و حال این واقعیت انچنان اشکارا شده که حتی نسلی که این بزرگوار را ندیده اند. به ایران پرستی ایشان ایمان آورده اند. که حالا این استعمار کثیف پیر همراه نوکرانش جهد در نابودی آخرین بقایای ایشان نموده و بی خبر از اینکه تاریخ هرگز نمیمیرد.
شنبه 16 مهر 1390

بچه تهرون - ایران - تهران
اوردن پیکر ابر مرد تاریخ معاصر ایران برای مردمی قدر ناشناس و فرهنگ باخته انهم توسط یک یک وکیل خود فروخته مصری کاری بسیار ناشایسته است.
شنبه 16 مهر 1390

raha1984 - المان - هامبورگ
روحت شاد بزرگ مرد اریایی ای ایران دوست و ایرانی دوست ای پدر . به قربون اون بقایای جسدت برن تک تک ملاها و دوستداراشون و تک تک کسانی که شعار مرگ بر شاه سر دادنند و ایران رو به اتش کشیدند
شنبه 16 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - فرانسه
کثافتها چون انقلاب شما هم عنقلاب است تنها به ثروت دزدیده شده ی ملت در دستان ملا می اندیشید که شما هم از این خوان نعمت اسلامی برنگ سرخ خون بهره برید و سرتان بی کلاه نماند/امکان ازادی در کشوری که اسلام باشد نیست این کامنت دفاع از شاه نیست زیرا خدمات او در قلب ایرانیان باقیست حال کالبدش هر جا که باشد مهم نیست/
شنبه 16 مهر 1390

مسیح پسر مریم - ایران - تهران
چنین سرنوشت و خانه بدوشی ای برای این دیکتاتور قاتل بدور از انتظار نبود.
شنبه 16 مهر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
Khashayarshah - آری درست گفتی، استخوانهای پوسیده هندی زاده را باید در همان بیابانهای خشک و شنی مصر چال کنند. حیف از خاک ایران که با جسد اینها آلوده شود.
شنبه 16 مهر 1390

yashainiran - ایران - ایران
Khashayarshah - ایران - تهران. جسد خمینی در ایران نیست بلکه در سوریه دفن شده است از ترس اینکه اگر انقلاب شد بقایای جسدش را از داخل قبر در نیاورده و نسوزانند چون اوایل انقلاب با جسدرضا شاه کبیر این کار ار می خواستند بکنند که شاه فقید جسد را با خودش برده بود.
یکشنبه 17 مهر 1390

mashady - انگلیس - منچستر
به این میگن گور به گور شدن همون سرنوشتی که 98 درصد ملت ایران برای ممد دماغ و پدر کچلش ارزو کرده بودند
یکشنبه 17 مهر 1390

damahi - ایران - بندرعباس
اگر جسد این بزرگ مرد به ایران بیاورند دردسربزرگی دامنگیر رژیم جهل وجنایت آخوندی میشود چون مردم هرروزسر مقبره پادشاه عزیزشان میروند ومیگویند آخوندهای بی وطن چه برسر آنها ووطنشان آوردند وطلب بخشش میکنند.
یکشنبه 17 مهر 1390

felora - ایران - تهران
shahram khosh maram - ایران - تهران / سلام , ببخشید ولی خیلی خوشحال میشم بدونم که از نظر شما 30 یا40 سال پیش با سطح فکری و اجتماعی مردم ایا واقعا غیر از حکومت پادشاهی نظام دیگه ای مناسب مردم ایران بود؟
یکشنبه 17 مهر 1390

Royan - آلمان - آلمان
ایرانیها خاک مزارش را سرمه میکنند و بچشم میکشند, معلوم نیست دولت ایران چقدر پول به این وکیل داده تا این ادعارا بکنه, مصریها باید خیلی احمق باشند که بخواهند با ایران وارد معاملات تجاری واقتصادی و سیاسی شوند. روح انورسادات شاد.
-------------------------
کاربر گرامی
لطفا نام شهر محل زندگی خود را نیز بنویسید.
با تشکر
یکشنبه 17 مهر 1390

ghom.666 - ایران - قم
مسیح پسر مریم - ایران - تهران. به نظر بهتره بجای کامنت گذاشتن دنبال مقصر اسم ایدیت بگردی که گردن خدا انداختش.
یکشنبه 17 مهر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
مسیح پسر مریم - ایران - تهران ساندسخورها حتی از خاکستر شاهنشاه اریامهر هم واهمه دارن....خوبه چون استخوانهای اون اخوند شیطان پرست رو مارمولک های عربی چیزی ازش باقی نذاشتن ....متاسفم واسه مارمولکهایه سوریه البته اگه تا حالا از مسمومیت نمرده باشن : ) مرگ بر اخوندیسم
یکشنبه 17 مهر 1390

Pezhman - اتریش - وین
هرکسی صلیب خودش را بدوش میکشد.حداقل شاد روان, بین بسیاری از ایرانیان نام نیکی بجا گذاشت.دیکتاتور بود.ولی محاسنی داست که هیچ پیامبری نداشت از جمله سر راهی (موسی)ـ...(مسیح) و.... یتیم وعقده ای نبود.وبه اسم خودش دیکتار بود نه بنام خدا جنایت کند.
یکشنبه 17 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
mashady - انگلیس - منچستر . باز صحبتی از شاه شد سروکله ات پیدا شد در مورد جنایات یک میلیون برابر شده ی اخوندها کامنتی از تو دیده نمی شود و چون شاه به نسبت 70 در صد مردان ایرانی هم سنش بسیار خوش تیپ بود دماغ او را بهانه قرار داده اید چون عنتری نژاد به نسبت قیافه ی خود شما.. براد پیت..است/
یکشنبه 17 مهر 1390

بی خیال - ایران - کرمان
مسیح پسر مریم - ایران - تهران دستت درد نکنه تنها کسی یک حرف حسابی زد تویی. اخه کسی نیست بگه اگه شاه خوب بود پس چرا دو بار از ایران فرار کرد؟ تازه درس عبرت هم خانوادش نگرفتند. هنوز خیال میکنن ما مردم برده اونهاییم و مملکت از 2500 سال پیش سندش به اسم اینها نوشته شده . مرگ و نفرین برهمه دیکتاتورها سنت تاریخه
یکشنبه 17 مهر 1390

FETNEH. - ایران - نوشهر
قدمت سبز بیا ......
یکشنبه 17 مهر 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
felora - ایران - تهران :سلام.این نظر من هست: ان زمان حکومت مشروطه سلطنتی طبق قانون مشروطه بهترین بود. من معتقد نیستم که مردم ایران ان زمان نیفهمیدندپس حقشان دیکتاتوری بود یا هست. در همه کشورها درصد بزرگی از مردم از مسائل سیاسی بیخبرند با اینحال رای انها تعیین کننده اصلی هست. این افراد اگاه و روشنفکر هستند که میتوانند روی افراد تاثیر بگذارند اگر حکومتها اجازه دهند. ایران در زمان مشروطه و پس از ان مجموعه ای از بهترین و اگاهترین وزیران و سیاستمداران و ادیبان و هنرمندان را داشته که در زمینه های مختلف باعث پیشرفت کشور شدند و ثبات کشور و حمایتهای اولیه در دوران رضاشاه و شاه به این مسئله کمک کرد. ازادی مطبوعات در دوران پس از مشروطه در پرورش این افراد, کلیدی بود. نمونه عالی این افراد که من پیشرفت ایران را در درجه اول مدیون انها میدانم داور, تیمورتاش, مشیرالدوله, فروغی, بهار, دهخدا, مصدق,تقی زاده, کلنل وزیری هستند. موفق باشید.
یکشنبه 17 مهر 1390

بابک - ایران - سبزوار
خداییش عین خامنه ای بود از نوع کراواتی اون.
دوشنبه 18 مهر 1390

felora - ایران - تهران
gol andam - سویس - زوریخ _ سلام گل اندام عزیزم, باور کن حرفهای امید بخش و پر از لطف و مهرت خیلی به دلم نشست وهمیشه که به یادت می افتم بهتر وبالاتر از اون چیزی که برای من ارزو کردی رو برات ارزو دارم . اثر خودش و کرد خانم گل !
دوشنبه 18 مهر 1390

felora - ایران - تهران
Pezhman - اتریش - وین _ دوست خوب و مهربونم از اینکه بی تفاوت از کنار پیام من رد نشدی وبا کلام گرمت به من امید و انرژی دادی بی نهایت ممنون. پیروزی های مداوم و شادی همراه همیشگی شما باد
دوشنبه 18 مهر 1390

felora - ایران - تهران
shahram khosh maram - یکی از بهترین نظرات,که جای بحث و گفتگوی زیادی میتونه داشته باشه! مرسی از شما
دوشنبه 18 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.