موهایتان دیگر سفید نمی‌شود


موهایتان دیگر سفید نمی‌شود

محققان لابراتوارهای یک شرکت فرانسوی اعلام کردند که از نوعی میوه، ماده ای را استخراج کرده اند که با مصرف قرص آن می توان از سفید شدن موها جلوگیری کرد.

به گزارش مهر، افرادی چون «ریچارد گر» و «جورج کلونی» با سفید شدن موهای خود ظاهری بهتر پیدا می کنند و برخی دیگر همچون بسیاری از زنان به محض دیدن اولین تار موی سفید ساعت ها گریه می کنند.

همه ساله در سراسر دنیا میلیون ها مرد و زن ارقام نجومی را خرج می کنند تا بتوانند گوشه ای از ردپاهای گذشت زمان بر روی چهره و موهای خود را پنهان کنند.

اکنون محققان لابراتوارهای شرکت فرانسوی «اورئال» خبری را اعلام کردند که می تواند در بسیاری از این هزینه ها صرفه جویی کند.

درحقیقت، این محققان خبر دادند که از یک میوه (از ذکر نام آن خودداری کردند) ماده ای را استخراج کرده اند که پادزهر خاکستری شدن موها است. این ماده که به صورت قرص از سال 2015 عرضه خواهد شد می تواند رنگ طبیعی مو را حفظ کند.

موهای ما با افزایش سن شروع به سفید شدن می کنند. از بین رفتن رنگ موی اولیه به دلیل کاهش عملکرد ملانوسیت ها است.

ملانوسیت ها سلول هایی هستند که ملانین ترشح می کنند. ملانین به رنگدانه هایی گفته می شوند که رنگ پوست و مو را تامین می کنند و سطح تولید آنها می تواند تحت تاثیر نور آفتاب تحریک شود. به همین دلیل لامپ های برنزه کننده و پرتوهای خورشید می توانند رنگ پوست را تغییر دهند.

ملانوسیت ها در داخل فولیکول های مو قرار دارند و رنگ آنها را تامین می کنند. از حدود سن 30 سالگی، فعالیت ملانوسیت های مو کاهش می یابد و اولین تارهای سفید نمایان می شود.

به گفته محققان فرانسوی، تمام این سلول ها در پیری به طور کامل از بین نمی روند اما آنهایی که زنده می مانند وارد فاز خفتگی می شوند و بنابراین عملکرد خود را انجام نمی دهند.

این قرص همانند قرص های ویتامین نیاز به مصرف روزانه دارد و مصرف آن از زمانی آغاز می شود که موها شروع به خاکستری شدن می کنند.

درحقیقت، ملانوسیت ها زمانی وارد فاز خفتگی می شوند که ترشح آنزیمی به نام TRP-2 متوقف شود. در واقع این قرص جدید می تواند این آنزیم و در نتیجه سلول های سالم اما خفته ملانوسیت را دوباره فعال کرده و موجب شود که آنها دوباره ملانین ترشح کنند.

mastaneh.deldar - ایران - اهواز
چه جالب ....با این قرص میشه جلوی سفید شدن موها رو گرفت اما من سوال دارم ایا میشه جلوی گذشت زمان را نیز گرفت ....چطوری میشه به گذشته برگشت چطوری میشه اون خاطره های قشنگ اون شادی ها اون لی لی بازیها اون دوستیهای بی ریا و اون ارزوهای کوچک رو بازگردوند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جمعه 15 مهر 1390

sharafYabi - انگولا - بیمبه
سهام لوریال را حتما در نظر داشته باشید. دو میلیارد متقاضی برای این قرص وجود دارد.!!
جمعه 15 مهر 1390

cat boy - ژاپن - توکیو
دوستان این میوه که اسمش ذکر نشد میوه ای است به نام ( acai) که در جنگل های مرزی بین ارژانتین و برزیل رشد میکنه . البته خوده میوه بیشتر برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش . جلوگیری از لخته شدن خون در رگها و سکته و کمک به کاهش کلسترول . اقزایش توان سیستم ایمنی بدن استفاده میشه . اما هسته این میوه سرشار از آنزیم trp2 است این شرکت فرانسوی درست میخواد چیزی رو روانه بازار کنه که شرکت های ژاپنی هفت سال پیش تولید کردن در این کشور خیلی طرفدار داره مخصوصا خانم های بالای 35 سال علاقه زیادی به این قرص ها دارن....ضمنا بیزینس خوبیه اگه بشه از قرص ها به ایران صادر کرد. اما افسوس که قیمتش گرونه هر بسته که60 قرص توشه برای مصرف دو ماه 5000ین ژاپنه یعنی 62 دولار امریکا..... اما معجزه میکنه.
جمعه 15 مهر 1390

Anarchist - ایرلند - دبلین
کاپیتالیزم کرییتس انادر اتیتیوت فور کانسیومینگ.
جمعه 15 مهر 1390

Anarchist - ایرلند - دبلین
کاپیتالیزم کرییتس انادر اتیتیوت فور کانسیومینگ.
جمعه 15 مهر 1390

shahram_texas - امریکا - تگزاس
دوست من از ژاپن میشه اطلا عات بیشتری بدی.......اسم قرص,و........
شنبه 16 مهر 1390

sunia - استرالیا - استرالیا
cat boy - ژاپن - توکیو مرسی بابت توضیحات خوبت ولی 62 دلار کجاش گرونه????? اونم واسه 60 تا قرص 620 اگه منظورته اره یه کم گرونه ولی 62 که مفته من واسه بابام میخرم گرچه هنوز موهاش خیلی سفید نیست
شنبه 16 مهر 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
Anarchist - ایرلند - دبلین . سلام قارداش. سیزون کیفوز؟ حالیز یاقچی دی؟ خارجی ده دانیشا چوخ یاخچی بیلیردی.
شنبه 16 مهر 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
موی سرم گرفت سفیدی ولی هنوز - بخت سیاه دست نمیدارد از سرم.
یکشنبه 17 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.