معمر قذافی: مردم لیبی دست به تظاهرات اعتراضی بزنند


معمر قذافی: مردم لیبی دست به تظاهرات اعتراضی بزنند

معمر قذافی، رهبر سابق لیبی که مکان اختفای او هنوز مشخص نشده، در پیامی از مردم لیبی خواست «به طور گسترده و میلیونی به خیابان ها ریخته و اعتراض خود به تشکیلات دولت موقت را نشان دهند.»

به گزارش رویترز، معمر قذافی در پیامی صوتی که از شبکه تلویزیونی «الرای» مستقر در سوریه، پخش شد، اعلام کرد که «اوضاع لیبی این روزها غیرقابل باور است و باید مردم دست به کار شوند.»

پیام معمر قذافی در حالی پخش شده که درگیری های سنگین نظامی در شهر «سرت» کماکان ادامه دارد و حامیان معمر قذافی در مقابل مخالفان مسلح و نیروهای طرفدار تشکیلات دولت موقت لیبی، مقاومت می کنند.

به گزارش رویترز، تلویزیون الرای معمولا پایگاه اعلام اخبار مربوط به معمر قذافی و یا سخنگویان وی است. آخرین پیام معمر قذافی حدود سه هفته پیش از این شبکه پخش شد.

این گزارش حاکی است کیفیت صدای پخش شده از معمر قذافی در روز پنجشنبه از این شبکه بسیار پایین بوده ولی معمرقذافی سعی کرده است که در پیام خود بگوید: «از تمامی مردم لیبی، مردان و زنان می خواهم که در تمامی شهرها به خیابان ها آمده و دست به اعتراض میلیونی بزنند.»

معمر قذافی گفته است: «به طور صلح آمیز به خیابان ها بروید، شجاع باشید، برخیزید و به خیابان ها بروید و پرچم سبز ما را بر فراز آسمان بلند کنید.»

اشاره آقای قذافی مربوط به پرچم قبلی لیبی است. تشکیلات موقت لیبی پرچم جدیدی طراحی کرده که این پرچم در جریان مجمع عمومی سازمان ملل و با حضور رییس تشکیلات دولت موقت لیبی به اهتزار درآمد.

سازمان ملل متحد
کرسی لیبی در این سازمان را به شورای انتقالی ملی لیبی واگذار کرده و با ابراز حمایت جدی از مخالفان معمر قذافی اعلام کرده است برخی تحریم‌ها که در زمان رهبری قذافی علیه لیبی اعمال شده را لغو یا اصلاح می‌کند.

معمر قذافی گفته است: «از هیچ کس نترسید، شما همه مردم این کشور هستید. حق هم در کنار شماست و شما هستید که مردم واقعی این سرزمین هستید.»

رهبر سابق لیبی همچنین مشروعیت تشکیلات انتقالی و موقت لیبی را زیر سوال برده و گفته است: «مشروعیت این تشکیلات از کجا آمده است؟ آیا مردم لیبی این ها را انتخاب کرده اند؟ آیا این ها منصوب مردم لیبی
هستند؟»

وی افزود: «به همه آن هایی که این تشکیلات را به رسمیت شناخته اند می گویم که آماده باشند که به زودی نیروهای غربی دولت انتقالی تشکیل داده و به جای آن ها منصوب خواهند کرد.»

معمر قذافی از زمان ورود مخالفان به طرابلس مخفی شده و مکان اختفای او مشخص نیست. درگیری میان حامیان او با مخالفان در بنی ولید، سرت و سبها ادامه دارد اما هنوز هیچ اطلاع دقیق و تایید شده ای از مکان احتمالی معمر قذافی در دست نیست.

ناصر المصیبی، از فرماندهان نیروهای مخالفان به خبرگزاری فرانسه گفته است: «روز پنجشنبه حملات گسترده ای به مرکز نیروهای وفادار به معمر قذافی انجام شد که در صورت موفقیت، این گروه و مواضع آن ها محاصره خواهند شد.»

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
این مسئله ی لیبی هم شده مبارزه ی چند ساله برای یافتن بن لادن!!!! مثل اینکه غرب در تنها کشوری که موفق شد 1357 ایران بود که خاک مرده بر سرزمین ایران پاشید!!!!
جمعه 15 مهر 1390

NedayeAzadi - ایران - تهران
این موجود موذی تا کی میخواد تو خواب و خیال زندگی کنه؟
جمعه 15 مهر 1390

shahab46 - المان - هانوفر
که چی مثل تو شکر یا الاغی مثل خامنه ای سر کار بیاد وبعدش بخورد و بخوابد
جمعه 15 مهر 1390

romano - ایران - تهران
حالا بزار قیام موش کشی انجام بشه نوبت تظاهرات خودجوش هم می‌رسه. خامنه‌ای حاضر شو که این تو بمیری از اون تو بمیریها نیست باید بمیری راهم نداره. من دارم با جوونها می‌گردم می‌دونم چطور به خونتون تشنه‌اند.
جمعه 15 مهر 1390

Kouroshi - سویس - برن
بابا ایول، ماشاالله عجب رویی داره. ۴۰ سال خودشو اون پسرهایی جنایت کارش مردم بدبخت کردند حالا میگه بیایند تظاهرات و جون خودشونو به خطر بیندازند تا آقا و توله‌هاشون برگردند و دو بار پدر مردمو دربیارند. هنوز اون صحنه ای که جلوی سفارت لیبی‌ در لندن فراموش نمیکنم که ماموران این آقا(حیوان) یک خانم پلیس بدون هیچ دلیلی‌ با تیر کشتند. این دیوانه باید سرنوشتی مثل صدام داشته باشه.
جمعه 15 مهر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
یارو رو تو ده راه نمی دادن سراغ کدخدا رو می گرفت...پروئیش به اخوندا رفته
یکشنبه 17 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.