سازمان ملل متحد آمار کشته ها در سوریه را ۲۹۰۰ نفر برآورد کرد


سازمان ملل متحد آمار کشته ها در سوریه را ۲۹۰۰ نفر برآورد کرد

بسیاری از معترضان در سوریه خواستار سرنگونی حکومت بشار اسد هستند

بر اساس برآوردهای سازمان ملل متحد، شمار افرادی که در جریان اعتراضات ضد دولتی در سوریه تاکنون کشته شده اند به بیش از ۲۹۰۰ نفر رسیده است.

روپرت کالویل از سخنگویان کمیساریای عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر گفته است این رقم شمار افرادی را که در جریان این اعتراضات از ماه مارس گذشته ناپدید شده اند، شامل نمی شود.

این آمار از سوی سازمان ملل در حالی منتشر شده که فعالان ضد دولتی نسبت به وقوع درگیری های مسلحانه در کشور هشدار داده اند.

سازمان ملل در گزارش قبلی خود آمار کشته های نا آرامی های اخیر در سوریه را ۲۷۰۰ نفر اعلام کرده بود، آماری که مکررا از سوی دولت بشار اسد رد شده است.

قرار است فردا (جمعه ۷ اکتبر) شورای حقوق بشر سازمان ملل آمار کشته های سوریه را مورد بررسی قرار دهد. این اقدام بخشی از بررسی هایی است که منظما از سوی سازمان ملل در مورد اعضای این نهاد بین المللی انجام می شود.

انتظار می رود در جریان نشست فردا آمریکا و سایر کشورهای غربی آن چه را که آنها بیرحمی سوریه درقبال معترضین ضد دولتی نامیده اند، محکوم کنند.

دفتر سازمان ملل در امور حقوق بشر که در ژنو مستقر است ماه گذشته کمیته بین المللی را با هدف تحقیق در مورد جنایات اعمال شده علیه بشریت آغاز کرد.

سرگئو پین هیرو، که ریاست این کمیته سه نفری را برعهده دارد در هفته جاری با هیاتی بلندپایه از مقامات سوری در ژنو دیدار کرد. از جمله اهداف این دیدارکسب مجوز ورود به سوریه بود.

قرار است کمیته تحقیق پس از جمع آوری شواهد لازم گزارشی را در پایان ماه نوامبر منتشر کند.

در همین حال رضوان زیده یکی از فعالان در تبعید سوری گفته است که از زمان آغاز اعتراضات در این کشور، دولت ۳۰ هزار نفر را دستگیر کرده است.

samuk66 - لندن - لندن
عجب مردم سورییه شجاعند...
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

سیروس کمال - امارات - دبى
samuk66 - لندن - لندن. حق با شماست دوست من ، هر کس غیر از اینها بود تا حالا میدان را خالى کرده بود . بالغ بر 40000 آواره . 30000 مفقود . 2900 کشته !!!! عجب پشتکارى . نا گفته نماند که حکومت ملاهاى ایران هم در پایدارى حکومت خون آشام اسد زحمت زیادى میکشند . 80000000 دلار کمک به خون آشام سوریه .
جمعه 15 مهر 1390

morid - ایران - بوشهر
پس چرا این عروسک کره ای امریکایی امار کشته های بحرین و عربستان را نمیده. دیدی رییس سازمان ملل نیستی اقای بان کیمون؟.چاره ای نداری جز اطااعت از رییس اصلی سازمان ملل یعنی اعلیحضرت امریکا.بامید اصلاحات عادلانه و دمکراتیک در این سازمان.
جمعه 15 مهر 1390

ordak - المان - المان
سازمان ملل کی امار قتل عامها را در افغانستان و عراق را اعلام خواهد کرد,البته انتظار اعلام همه قتلها نیستم,لطف کنند فقط امار قتلهای را اعلام کنند که سربازان خارجی به قول خودشان برای تفریح سرگرمی انجام داده اند......
----------------
کاربر گرامی
لطفا نام شهر محل زندگی خود را نیز بنویسید.
با تشکر
جمعه 15 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.