شادترین لحظات افراد چه زمان است


شادترین لحظات افراد چه زمان است

نتیجه مطالعه صدها میلیون پیامی که مردم بر روی پایگاه‌های اینترنتی اجتماعی قرار می‌دهند، نشان داد مردم جهان در ساعات اولیه صبح شادترین لحظات خود را سپری می‌کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه، جامعه شناسان دانشگاه کورنل آمریکا در تحقیقی که با استفاده از نرم افزارهای زبانشناسی صورت گرفت، حضور کلمات مثبت را در 509 میلیون پیامی که 2 میلیون و 400 هزار کاربر اینترنتی از سراسر جهان در طول دوره‌ای دو ساله بر روی توئیتر قرار می‌دهند، بررسی کردند.

 
بر اساس نتیجه این مطالعه که در نشریه ساینس منتشر شد، شادترین لحظات افراد به ساعات اولیه صبح مربوط می‌شود و پس از آن همزمان با آغاز ساعات کاری در اواسط صبح، میزان شادی افراد کاهش می‌یابد.

 

یکی دیگر از برهه‌های زمانی که افراد از حس شادی زیادی برخوردار هستند به لحظات نیمه شب مربوط می‌شود ولی در طول شب، این وضع کاهش می‌یابد. بیشترین تعداد کلماتی که شور و اشتیاق، شادی، فعالیت و هوشیاری افراد را نشان می‌دهد بیشتر به روزهای شنبه و یکشنبه مربوط می‌شود.

 
مطالعاتی که در کشورهای اسلامی نیز صورت گرفت نشان می‌دهد این الگو در کشورهای اسلامی بیشتر به روزهای جمعه و شنبه مربوط می‌شود. در این مطالعه تنها پیام‌هایی که به زبان انگلیسی منتشر شده بود، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
ولی شادترین لحظات من نزدیکهای غروب یا نیمه شبهاست تا صبح زود
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

az mast ke bar mast ! - نروژ - سرد
Fanoos* - ایران - شهمیرزاد . بابا غصه, بابا غروب, بابا تاریک , بابا دل شکسته, بابا پائیز , بابا ظلم دهنده در تست بینائی, بابا فنا شده ی تقدیر , بابا اشک و گیتار و شراب و شومینه و یار بی وفا . بابا " مریم حیدرزاده " :-)
جمعه 15 مهر 1390

amir-amir - کانادا - تورنتو
واله تا اونجا که من اطلاع دارم در ایران شب جمعه بود
جمعه 15 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
az mast ke bar mast ! - نروژ - سرد . هنوزم میتونی ادامه بدی ... یه چند تا بابای دیگه بگی به بابای مورد نظر میرسی ... شاید اصلا به عمو هم رسیدی looooool
جمعه 15 مهر 1390

mastaneh.deldar - ایران - اهواز
من اکثر اوقات تنها هستم نمیدونم کی شادم ولی میدونم که کی غمگین میشم
جمعه 15 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.