کانادا به روایت یک مهاجر: من از کانادا متنفرم!


کانادا به روایت یک مهاجر: من از کانادا متنفرم!

وبلاگ کانادا از دید یک مهاجر می نویسد :

کانادا کشور خیلی بدیه. من از این کشور متنفرم. دلایل من هم واضح و مبرهنه. برای اینکه مطمئنتون کنم که نظرم کاملا درسته بعضی از دلایلم رو اینجا می نویسم تا خودتون قضاوت کنین. فقط یادتون باشه که فکر مهاجرت به این کشور عوضی رو نکنین. به همون ایران خودمون بچسبین و از زندگی پر صلح و صفا در کنار خانواده تون لذت ببرین. این هم دلایل من:

 1. اینجا یک نظام پزشکی احمقانه داره که آدمها رو همین طور بی دلیل مجانی معالجه می کنه. مثلا اگر برین بیمارستان هزینه ویزیت دکتر، معالجات، عمل جراحی، اتاق بیمار، غذا و داروی بیمار و خیلی چیزهای دیگه رو دولت می ده. آخه جون من کدوم کشور خراب شده ای یه همچه کار احمقانه ای می کنه. تازه تو اکثر اتاقهای بیمارستانها تلویزیون هست. برای بچه ها وسایل بازی هست. برای همراهان اتاق انتظار هست که گاهی وقتها هم توش قهوه و شکلات مجانی گذاشتن. از همه بدتر اینکه مریض چون قرار نیست پول بده می تونه آزادنه در محیط بیمارستان بچرخه. ساعت ملاقات هم به طرز احمقانه ای معمولا از صبح شروع میشه تا شب.

 2. اکثر پیاده روها و خیابونهای شهرها پر از چمنه. آدم حالش بهم می خوره اینقدر سبزی می بینه. اَه. آخه اینم شد کار. بدتر اینکه هی شهرداری میاد سر این چمنها رو می زنه و مرتبشون می کنه. تازه اینجا این قدر پارک و بوستان هست که آدم نمی دونه کدومشون رو بره. این یکی که خیلی بده. آخه آدم گیج میشه و گیجی هم برای سلامتی مضره.


 3. اینجا مدرسه ها مجانیه. تازه تو این مدرسه های مجانی تو هر کلاس معمولا بیشتر از ۲۰ تا شاگرد نیست. تا دلتون بخواد در اختیار این بچه ها وسایل بازی و امکانات آموزشی گذاشتن. آخه آدم نباید حالش از این وضعیت بهم بخوره. فکر نمی کنین چقدر بچه ها فاسد میشن وقتی فکرشون آزادنه کار می کنه و می تونن از خودشون ابتکار به خرج بدن. بدتر اینکه خیلی از بچه ها تو مدرسه دو تا زبون یاد می گیرن و وقتی دیپلمشون رو می گیرن دو تا زبون انگلیسی و فرانسه رو عین هم صحبت می کنن و می نویسن. واقعا این یکی که دیگه حالم رو بهم می زنه.


 4. دولت لوس کانادا برای اینکه مردم رو خر کنه به اونهایی که بچه دارن هرماه یه پولی می ده. احمقانه اینه که اگر کسی در آمدش کمتر باشه پول بیشتری می گیره. بعضی ها برای هر بچه ای بیش از ۲۵۰ دلار در ماه می گیرن تازه علاوه بر اون اخیرا ۱۰۰ دلار هم بابت پول مهد کودک می گیرن. اَه اَه اَه


 5. بیشتر راههای کانادا اتوبانه. آخه تو رو خدا یکی نیست بگه اتوبان باعث میشه آدم راحت تر باشه و این خیلی بده. بدتر اینکه اکثر این اتوبانها عوارضی ندارن و همین طور مجانی می ری توشون. تو رو خدا می بینی مالیاتی که از ما میگیرن رو صرف چه بریز و بپاشهایی می کنن.


 6. تو این کشور عجیب و غریب خدمات آزمایشگاهی مجانی. آخه آدم این رو به کی بگه. وقتی میری آزمایشگاه نه تنها خون و ادرار و اونی که نمیشه اسمش رو بگم مجانی آزمایش می کنن بلکه احمقا نتیجه آزمایش رو مستقیم می فرستن برای دکترت که مریض به زحمت نیفته. این دیگه قابل تحمل نیست.


 7. بدترین چیز اینه که تقریبا همه اتوبوسهای مدارس اینجا به یک شکلن. همه به رنگ زردن که حال آدم ازش بهم می خوره. آخه احمقا فکر می کنن اگه رنگ اتوبوس زرد باشه بهتر دیده میشه و خطر تصادفش کمتره و بچه ها جونشون بیشتر در امانه. از اون احمقانه ترش اینه که وقتی سرویس مدرسه وا میسته که بچه ها رو سوار یا پیاده کنه کلی چراغهای عجیب غریب دور و ورش روشن میشه و همه ماشینها در هر طرف خیابون که باشن وامیستن تا بچه ها با امنیت کامل تو خیابون تردد کنن. آخه چه اهمیت داره که چندتا بچه در طول سال به خاطر تصادف بمیرن که اینا این همه مردم رو به زحمت میندازن.


 8. اگه بخوای تو کانادا یه کار جدید راه بندازی اینقدر بهت اطلاعات مجانی میدن که دیگه بالا میاری. از وب سایتهای دولتی بگیر تا مشاورای حضوری که همین طور پول مالیات رو به عنوان حقوق بهشون میدن تا به یه عده که می خوان ایجاد کار بکنن کمک کنن. آخه اینم شد کار. چرا باید از آدمهایی که طرحهای خوب تو کلشونه حمایت کرد. چرا دولت تا ۲۵۰ هزار دلار به این جور آدمها وام میده. چرا شهرداریها از این آدمهای مبتکر حمایت می کنن. این دیگه چه وضعشه بابا.


 9. از سیستم بد اداری اینجا هر چی بگم کم گفتم. بیشتر کارهای اداری اینجا یا از طریق اینترنت انجام میشه و یا از طریق تلفن. برای اینکه نکنه کارمندهای تنبلشون بخوان با ارباب رجوع سر و کله بزنن بیشتر کارها رو از راه دور و در اسرع وقت انجام می دن. این دیگه نوبرشه والا.


 10. اینترنت تو کانادا سانسور نمیشه. اینم شد کار. هر کی هر چقدر دلش بخواد به دولت و دولت مردان اینجا فحش می ده. اینم شد روش اداره دولت. کسی رو اینجا به خاطر انتقاد کردن از دولت زندانی نمی کنن. بدتر اونکه سرش رو هم زیر آب نمی کنن. من که اصلا سر در نمیارم.


 11. تو خیلی از شرکتهای بزرگ وقتی کارمندها میرن سر کار اصلا کارت نمی زنن. اصلا کسی ازت نمیپرسه کی اومدی کی رفتی. این دیگه چه وضعشه. اون وقت با این وجود اکثر کارمندها به موقع میان و به موقع میرن.


 12. اینجا تقریبا هر کس هر جوری دلش بخواد لباس می پوشه و دین هم آزاده و هر کسی هر دینی که بخواد داره. کسی اصلا ازت سوال نمی کنه که دین و ایمونت چیه. یا اصلا دین و ایمون داری یا نه. این دیگه انتهای بی شعوریه.


 13. نظام بانکی اینجا حال آدم رو بهم می زنه. بیشتر کارها اتوماتیک انجام میشه. پرداخت قبضهات رو میتونی اتوماتیک کنی. دریافت حقوقت اتوماتیکه. خیلی از کارها رو از طریق اینترنت انجام می دی. دستگاههای خود پرداز همه جا ریخته که بتونی راحت پول بگیری یا کارهای بانکیت رو انجام بدی. کارتهای اعتباری و خطهای اعتباری و غیره و غیره تو رو از اینکه به دوستان و آشنایانت برای گرفتن پول مراجعه کنی بی نیاز می کنه. همینه که آدمها از هم فاصله می گیرن. چون هیچ کس از کسی طلبکار نیست کمتر به هم دیگه تلفن می زنن.


 14. آدم از پلیس کانادا نمی ترسه. بابا پلیس باید ابهت داشته باشه نه اینکه به آدم احترام بذاره. همینه که رقم جرم و جنایت اینجا کمه دیگه. لابد مردم از پلیس خجالت می کشن. چون مطمئنم که از پلیس نمی ترسن. کشور کم جرم و جنایت که کشور نیست.


 15. رقم تورم تو کانادا کمتر از سالی ۳ درصده. معمولا این رقم حدود ۲ درصد نگه داشته میشه. اعصاب آدم خرد میشه از بس که قیمتها زیاد نمیشن. احساس می کنی که هیچ تحرکی تو اقتصاد این کشور نیست.

اگه بخوام از بدیهای کانادا بگم این لیست سر به فلک می کشه ولی فکر کنم همین ۱۵ مورد برای اینکه متقاعدتون کنه کافی باشه. دیگه به اینکه فروشنده ها خوش برخوردن، پلیس از آدم رشوه نمی خواد، مردم به هم احترام می ذارن و خیلی چیزهای بد دیگه اشاره نمی کنم.

خوش باشین.

فراوانی - انگلستان - منچستر
آقا این چیزها چیه مینویسی بد آموزی میشه دیگه مردم ایران هم که عاشق بد آموزی هستند واز اونجا که مردم ایران عاشق بد آموزی هستند همه فردا پا میشن میرند کانادا دیگه نکنید این کارو بابا جان
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

sharafYabi - انگولا - بیمبه
دمت گرم. انگولا هم همینجوری بود, تا اینکه سفارت ایران باز شد, و نمیدونی مردم از بدبختی چه حالی میکنن. ایرانیها باید بیان اینجا تو مسابقه بدبختی شرکت کنن, فکر کنم تمام مدال طلاها رو بزنن تو رگ و کلی هم حال و Super بدبختی.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

habilian - ایران - قم
خوش به حالتون اونجا دارین کیف میکنین.ما مردم بدبخت هم باید زیر دست یه مشت آدم زبون نفهم و دیکتاتور که از قضا از سران مملکت هستند صبح با هزار بدبختی به شب برسونیم فردا صبحشم روز از نو.دیگه خسته شدیم بابا.هر روز یا داریم خبر اعدام زندانی سیاسی یا غیر سیاسی میشنویم یا از اختلاس دولت مردامون. خسسسسستم از این مملکت :(
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

marius111 - رومانی - بو خارست
ها ها ها اگه راست میگی واقعا مردی اگه ایران پرستی جون مادرت بنویس چقدر پو ل و ثروت z اینهمه کشورهای بقول شما جهان سوم به این کشور کانادای عزیزتون میاد از ایران شروع کن و بعد و اون موقع به به چه چه بیمارستنها و خیابوناشو ووووو بزن
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

Neda02 - کانادا - اتاوا
تقریبا همه خدمات پزشکی مجانیه ولی من شش ماهه منتظر گرفتن نوبت MRI و یک وقت متخصص شبکیه چشم برای بررسی مشکلات شبکیه چشمم هستم. خدمات دندان‌پزشکی و فیزیوتراپی هم شامل این بیمه نمی‌شه. این‌جا خیلی هم کویت نیست.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

mortimer - ایران - اصفهان
اح حالم از کانادا بهم خورد...می مونم تو ایران به این دلایل:1- کند ترین اینترنت دنیا با بالاترین قیمت و بیش ترین خرابی واسه این که جوونا وقتشون الکی پای اینترنت حروم نکنند و برند تو مساجد پیش روحانیون تا شارلاتان بازی رو یاد بگیرند مبادا از بقیه (زندگی)عقب بمونند...ادامه...
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

mortimer - ایران - اصفهان
2- وقتی با ماشین می ری تو خیابون اون قدر چیز واسه اعصاب خورد کردن هست که بری ماشین رو بذاری تو خونه تا محیط زیست آلوده نشه حالا گور بابای کار و پیشرفت محیط زیست که مهم تره که......من عاشق این خراب شده ام...در ضمن ندا جان اگه کویت نبود که نمیرفتی اونجا که...حال اینکه بقیه شو بنویسم رو ندارم...
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

mortimer - ایران - اصفهان
marius 111:من که اصلا به لغت وطن پرستی ایمان ندارم.ولی یه سوال دارم جواب بده:کانادا و رومانی و.. رو آدم فضاییا از اول اومدند توش شرایط رو فراهم کردند که حالا اینقدر مهاجر دوست داره بره اونجا؟ نه عزیز به اسم وطن پرستی اراجیف نباف...تو مثل اون کم فکری هستی که میگه آمریکا فقط به خاطر امکاناتش تومثلا المپیاد رتبه میاره!!!!! اگه خوب به این جمله فکر کنی میبینی یه تناقض کامله...
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

Alborzi - ایران - کرج
بنظر تبلیغات میاد ! کاش دوستانی که ساکن کانادا هستن لطف کنن یه توضیحی بدن .ممنون
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
marius111 - رومانی - بو خارست. این چه ربطی به ایران پرستی داره نابغه؟! خوب معلومه سرمایه و نیروی کار در سراسر دنیا به جایی میره که در اون آزادی و قوانین مترقی و امنیت شغلی و اجتماعی باشه. همین امارات عربی در پیش از عنقلاب اسلامی بیابانی بیش نبود. با آزاد سازی مبادله نیروی کار و سرمایه و مالیات بسیار پایین برای صادرات و واردات, این کشور به هنگ کنگ خاورمیانه مبدل شده. اگر همین ایران مصیبت زده ما هم رهبران دلسوزی داشت الان عروس خاورمیانه شده بود. افسوس که اسلام در طول تاریخ هر جا قدم را گذاشته بجز جنگ و بدبختی و فساد و فقر و فحشا چیزی نصیب مردم آن سرزمین نکرده. البته از ماست که بر ماست و خلایق هر چه لایق!
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

ukguy4u - بریتانیا - لندن
انگلیس از اینم بدتره. اگه اقامتشو داشته باشی اقامت کل اروپا رو داری مثلا میتونی بری آلمان نامحدود زندگی کنی!. تازه مسخره تر از اون اینه که تو همون آلمان یا جاهای دیگه اروپا هم بیمارستان و دکتر و چیزهای دیگه ات مجانیه!
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

love-iran - ایران - مشهد
اینقدر هم خفن نیست تو کره شمالی هم مدارس خدمات پزشکی رایگان هست هیچ دلیلی بر خوبی نیست تو انگلیس دولت دیگه بزرگراه نمیسازه چون باعث میشه مردم بیشتر ماشین بخرن و خیابان ها شلوغ بشه بجاش حمل و نقل عمومی رو بزرگتر میکنن بعد کشوری که بیشتر از 60 سال جنگ رو ندیده با کشوری که 20 سال پیش کل دنیا بهش حمله کردن رو نمیشه مثل اونجا کرد
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

amoo uk - انگلیس - لیدز
خوب مثله انگلیس .بلاد کفر معنیش این میشه .رفاه اسایش.احترام و دوری از جنایت .هر که بامش بیش /برفش بیشتر
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

sharafYabi - انگولا - بیمبه
habilanقم, امیدت رو از دست نده. مردم, این رژیم خائن به ارمانهای مملکتی را با کمک شما, از جا برخواهند کرد. حیف که این سایت تبادل زنده نداره و گرنه یک درد دلی با هم میکردم. برقرار باشید.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

amir-amir - کانادا - تورنتو
(1) براى دوستانى که با این اخبار ممکن است مقدارى ذوق زده بشوند مسائلى را مطر ح مى کنم که خالى از نکته نیست. کانادا براى افراد فوق تخصصى با تجربه خارجى خوب است اگر بخواهى فقط با دیپلم و لیسانس ادبیات به کانادا مهاجرت کنى باید ٧-٨ سالى مجددا در دانشگاه هاى اینجا و یا امریکا درس و تجربه عملى و با هزینه بالا کسب کنى تا بتوانى یک پست ٦٠ هزار دلارى در سال نصبیت شود که از این مبلغ حدود٣٠ تا ٤٠ درصدش مالیات است که هر ماه از شما اتوماتیک کسر مى شود در غیر این صورت اگر بدهکار باشى و نیاز به پول بنابراین باید با شغل ساعتى ١٠ دلار در کارخانجات مشغول به کار شد البته باید اضافه کنم اگر شانس متخصص بودن موجود نیست مى توان از تخصص کارگر ماهر بودن بهره خوبى برد مثلا به عنوان بناى ساختمان, کاشى کار, نجار و برق کار و از این قبیل خدمات که تا حداکثر ساعتى ٤٠ دلار درآمد کسب کرد و نیازى هم به سواد مهندسى ندارد فقط انگلیسى در حد مورد نیاز کفایت مى کند در ضمن باید اضافه کنم که براى اجاره یک آپارتمان ابرومند نسبتا تمیز باید ١١٠٠ دلار در ماه اجاره پرداخت کرد.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

amir-amir - کانادا - تورنتو
(2) در مورد خدمات پزشگى رایگان مسائل اساسى همانند دندان پزشگى پولى است به عنوان مثال هزینه پر کردن یک دندان تا ١٠٠٠ دلار است حالا دندان گذاشتن به جاى خود تعدادى از خدمات پزشگى بسیار ضرورى را باید بیمه خصوصى خریدارى کرد و یا شخصا نقد پرداخت. در ضمن هر فرد علاوه بر پرداخت مالیات حقوق, مالیات پزشگى ( بین ٣٠٠ تا ٩٠٠ دلار سالانه) مالیات داشتن املاک ( حداقل ٣٠٠٠ دلار در سال ), مالیات هاى متعدد اتوموبیل, بیمه اجبارى سالى ٢ تا ٣ هزار دلار و هزینه نگهدارى بالاى خود رو را متحمل شد به عنوان مثال اگر به تور یکى از این تعمیر گاه هاى رسمى بیفتى حسابى نقره داغ خواهى شد مگر اینکه به یکى از تعمیر کار هاى متفرقه مراجعه کنى و با یک سوم قیمت کار را انجام دهى که آن هم بعضى وقت ها درد سر ساز مى شود و در آخر اضافه کنم اگر سرویس بانکى خوب و مدرنى در کار است براى آن هزینه و کارمزد پرداخت مى شود و در پایان به طور جمع بندى باید بگویم که یک فرد براى یک زندگى نرمال متوسط که شکایت زیادى در بر نداشته باشد باید حدود ٢٥٠٠ دلار (مالیات کسر شده) در ماه حقوق داشته باشد
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

amir-amir - کانادا - تورنتو
(3). به همین علت است که اکثریت مردم این جا مخصوصا مهاجران آسیائى یا دوبله کار مى کنند و یا اگر زوج هستند هر دو به کار مشغول هستند تا بتوانند مخارج زندگى را تامین کنند که در این صورت شاید بتوانند مبلغى مثلا ١٠٠٠ دلار در ماه پس انداز بکنند که براى بازنشستگى و یا خرید خانه به کار ببرند .
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

compatriot - کانادا - تورنتو
چقدر لوس و بیمزه. اینجا اگه سر کار کارت نمیزنی ولی کار را ازت میخوان گاهی مجبوری آخر هفته را هم مجانی کار کنی. همیشه باید اضطراب داشته باشی اخراج نشی! کار وجود ندارد و دولت کارهای الکی بوجود میاورد و در ازای ان از حقوق دیگران تحت نام مالیات کم میکند. بیشتر مردم استانهای دیگر به خسوس استانهای شرقی بر اساس سیستم ولفر زندگی میکنند. سه ماه کار میکنند و ۹ ماه کمک دولتی دریافت میکنند.کارخانه گدا سازی! کار میکنی ولی ۱/۳ حقوقت را باید بابت مالیات بپردازی. ۱۰ سال پیش با ۳۰ دلار سبد خریدت را پر میکردی حالا با ۲۰۰ دلارهم پر نمیشه. پلیس هاشون از پاسدارهای ایران سگترهستند. نویسنده روی سگشون را نادیده و یاوه سرایی کرده. از همه بد تر مردها حقوقی ندارند. دولت تمام حقوق را به زنها داده.برعکس ایران که زنها حقوقی ندارند. خدمات پزشکی توسط neda2 شرح داده شده.سیستم بانکی خوبه ولی به طریق مختلف تو پاچه آدم میکنند. قطعا نویسنده صورت حساب ماهیانه بانکیشو چک نکرده.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

compatriot - کانادا - تورنتو
سیستم قضائی سیستمی فاسد تر از سیستم قضائی ایران است. زنها میتوانند الکی شکایات کنند و شوهر انشآنرا به زندان بندازند در حالیکه عکس این صادق نیست و دولت به این مساله کمک شایانی میکند.برای دفاع از خود باید وکیل بگیرید و تا به خودت بیای ۲۰۰۰۰ دلار بدهکاری و اگه بعد از اثبات بیگناهی علیه .اتهامهای دروغین زنت اقدام کنی نه تنها فایده ندارد که بدهکار تر خواهی شد. دولت سود خود را در ناپایداری خانواده ها میبیند. بطور کلی اگه مایلید زندگیتون پاشیده نشود از آمدن به این کشور خودداری کنید مگر اینکه کاملا زنتون را بشناسید، راحت بگم اینجا مملکت زنهاست. گول حرف این نویسنده ظاهر بین را که یکی ۲ سال آمده به کانادا را نخورید! احتمالا خاوری همان دزد بانک ملی بوده =:)
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

مانش رومشکانی - ایران - کرماشان
خوشی زیر دلتان زده نمی دانید چکار کنید.کاش جبر جغرافی ما را در کانادا بوجود میاورد یا اصلا در بدترین کشور اروپایی به دنیا میامدیم تا امروز اینگونه در این خراب شده نمی پوسیدیم.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
چرا از گنگهای خیابانهایش و به گفته خود پلیس کانادا 125 باند و گنگهای مختلف شناسائی شدن از نژادهای مختلف سراسر دنیا و دولت کانادا بودجه کافی ندارد خرج امنیت داخلی کشور کند.تورنتو
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

aryan123 - دانمارک - کپنهاک
این همه تعریف که از کانادا شد بایستی بگم تمام کشورهای شمال اروپا سیستم حکومتی ورفاهیشون از کانادا هم بهتره. ولی زندگی کردن اینجا برای ما ایرانی ها خیلی مشکله. و در پایان: صدای دهل از دور خوش است.
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

coquitlam - کانادا - کوکیتلام
نویسنده این شر و ور از اونهای هست که داره از ولفر حقوق میگیره والا از این شعرا نمیگفت .برای یک دکتر متخصص الان ده ماه منتظر نوبت هستم نویسنده با شعور. تازه وارد هم نیستم 11سال کانادا هستم .
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
amir-amir - کانادا - تورنتو - compatriot - کانادا - تورنتو---دقیقا مثل استرالیا, تمام سیستم فاسد هست فقط ظاهرا خانمها رو راضی میکنن بعد کل کشور رو می چابن.
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

applejuice - کانادا - تورونتو
بیخود جو نده دوست عزیز اینجا مدینه فاضله هم نیست ..اکثر متخصصین یا راننده تاکسی هستن یا پیتزا اینور اونور میکنن اینو خودم بودم توش که میگم دکتری رو می شناسم که تو ایران مطب داشته اینجا تاکسی میرونه ...اوضاع کار افتضاحه بله زیاده ولی حمالی .....من خودم واسه دندونام و کارهای پزشکیم میام ایران چون میبینی تا یک سال وقت به پزشک متخصص نمیرسه خرج دندونا که 10 برابر ایرانه...مالیات رو از حقلومت میکشن بیرون ..دانشگاه که از پسش بر نمیایم ..فقط خوبیش همین راحتی پوشش و مذهبه که تو زمستون طولانی اینجا همش باید کلاه سرت باشه ....آواز دهل شنیدن از دور خوش است ...اگر ایران اون دولت داغون رو نداشت به خدا سگش شرف داشت به اینجا
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

احتراز - آلمان - دورف
نویسنده یادش رفته بنویسه که چه قدر ازش مالیات مخصوصا پول بیمه‌ میگیرن که این امکانات در اختیارش میگذارند.
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

afshin7174 - ایران - تهران
تبلیغ خوبی برای کشور کانادا بود ولی خوب متاسفانه زیاد اثر بخش نیست دیگه. ببینید دوستان اگر از ایران خوشتون نمیاد پس لطفا:. 1- به زبان فارسی دیگه صحبت نکنید. 2-به سایتهای فارسی زبان مراجعه نکنید آخه همشو فارسی مینویسن. 3- ازتون عاجزانه خواهش میکنم دیگه به ایران برنگردید برید تو همون اتوبانهای کانادا زندگی کنین جاتون بهتره. من یک بسیجی هستم و این مطالب رو نوشتم
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

گلیا - ایران - تهران
کانادا خیلی خوب و عالیه من که عاشقشم.
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

mortimer - ایران - اصفهان
آقایونی که از کانادا این قدر فحش میدید به کانادا اگه خیلی جرات دارید و زندگیتون سخته پاشید بیاید تو ایران آباد!!!!!! و پر از آسایش!!!!! و آزادی!!!!!!!!!!!!!!!زندگی کنید...
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

بچه شمرون - هلند - روتردام
اوای دوهول شنیدن از دور خوشه من کانادا بودم اما بعد از 6 ماه سرما و کولاک و یخبندون دلم برای اروپا تنگ شد و برگشتم به گرما و دریا و قدم زدن بدون کاپشن البته این استاردادهائی که نوشته در خیلی از کشورای اروپائی جزع حقوق اولیه شهرونداش هست شاید برای شمال امریکا و امریکا و جنوب امریکا هرکسی از این حقوق بهرمند نباشه این مطلب برای ایران و کلاه برداراش خوبه هرچند قدیمی بود.
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

sam-sam - کانادا - تورنتو
اینجا دوتا چیزش خوبه 1-پاسپورت 2-زبان انگلیسی
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
afshin7174 - ایران - تهران . از دست امسال تو و ان رهبر الدنگت و ان نظام اسـ...ت همه ایرانیان را اواره سرتاسر دنیا کردید.چون از هر انسانی که بپرسی میگوید هیچ کجا وطن انسان نمیشود. حالا چه خوب چه بد. کانادا تورنتو
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

nemat420 - کانادا - لندن انتاریو
هر چه باشه به رفاه و اسایش یک مهاجر افغان در ایران نمیرسه.
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
تبلیغ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! برای سرمایه گذاری و فرار مغزها.
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
دل بعضی از اقایون ایرونی از این پره که نمیتونن مثل ایران زور بگن و جلوی پیشرفت همسرشونو بگیرن! تشریف ببرین ایران که اقایونو راضی کردن و کشورو چاپیدن و در مهد ازادی به خودتون و قدرتتون بنازین!....در ضمن دوستان این مطلب رو کسی نوشته که حالش شدیدا خوب بوده! مشکلات رو بعضی دوستان زحمت کشیدن و نوشتن.
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

kaweh2009 - کانادا - تورنتو
Alborzi - ایران - کرج . اره عزیز هرچی گفته صحیح است .فقط پولی که به بچها میدن رو کم گفته زمانی بودکه من 350 ماهیانه می گرفتم وا سه بچهام . تازه از tax return هم نگفت که هر سه ماه یبار و سالی یه بار هم زیادتر به حساب ها واریز میشه.البته بر اساس tax ی که پرداخت میکنی
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

ali1111 - ایران - تهران
از مشگلات اش هم کمی بگید...
جمعه 15 مهر 1390

GOLDEN REMIX - سوئد - استکهلم
من سوئد و کانادا زندگی کرده ام. سوئد فوق العاده است .اما کانادا عمرا به پای سوئد نمیرسه.پزشکی وتشخیص بیماری افتضاح.هزینه زندگی بالا .زمستان سیاه سرما همراه با طوفان.لانه دوم اقایان و اقازاده ها.اگر می خواهیدزندگی و فرهنگ بالا تجربه کنید کشور های اسکاندیناوی. در ضمن ایرانیهای اروپا هم نسبت به ایرانیهای کانادا با فرهنگ تر هستند متاثر از فرهنگ اروپا ولی ایرانیهای کانادا همان سیست زندگی ایران را تو کانادا ادامه میدن.چون چیزی به نام کانادایی و فرهنگ کانادایی وجود ندارند همه مهاجر هستند.
جمعه 15 مهر 1390

Doosteto - کانادا - تورنتو
خانوم بیتا تهرانی‌،. زورگویی تحت هیچ شرایطی نه تنها به خانم‌ها بلکه به هیچ کس دیگری درست نیست. دوستانی که راجبِ حق و حقوق بیش از اندازیی که به خانم‌ها داده شده صحبت می‌کنن حتما دل خونی دارن. خانوم‌هایی‌ هستن که به خوبی‌ در کنار همسرشون در خارج زندگی‌ می‌کنن، ولی تعداد زیاد خانوم‌هایی‌ هم هستن که در خارج از کشور بطور خیلی‌ ظالمانه و بی‌ منصفانه به همسرشون ضرر می‌زنن و باعث میشن که تمام زندگی‌ همسرشون از بین بره به خاطرِ حق و حقوق اضافی سؤ استفادِ می‌کنن. دوستان کانادا جای خوبی‌ است به نظر من. هر کسی‌ بنابر شرایطی که داره صحبت می‌کنه. همهٔ دوستان لطف کردن کمابیش خوبیها و بدی‌هارو گفتن.شرایط شخصی‌ خیلی‌ مهم است. من دوستی‌ داشتم که بعد از ۳ ماه از ایران اومدن به سن کمش شغل خیلی‌ خوبی‌ گرفته و پیشرفت کردهِ و دوستان دیگر هم همونجوری که دوستمون اشاره کردهِ پزشک بوده و الان رانندهٔ تاکسی است...فراموش نشه رانندهٔ تاکسی بودن درآمدش از یک مهندس تو کانادا و آمریکا بهتره..چون واسه خودش کار میکنه ولی مهندس کلی‌ پول مالیات میده.
یکشنبه 17 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.