یک زندانی کرد بدون اعلام قبلی در زندان کرمان اعدام شد


یک زندانی کرد بدون اعلام قبلی در زندان کرمان اعدام شد

گزارش‌ها حاکی است که یک زندانی کرد روز سه شنبه و بدون اعلام قبلی به وکیل و خانواده‌اش، در زندان کرمان اعدام شده است. این در حالی است که گفته می‌شود حکم صادر شده برای این فرد در دادگاه تجدید نظر،‌ از اعدام به پنج‌سال حبس و تبعید کاهش یافته بود.

مسعود کردپور، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر در کردستان ایران، در گفت‌و‌گو با رادیو فردا گفت که بنا بر گزارش‌های منتشر شده خبر اعدام عزیز خاکزاد، زندانی ۲۹ ساله کرد حقیقت دارد. وی تصریح کرده است که بر اساس این گزارش‌ها، خانواده و وکیل آقای خاکزاد نیز از اجرای این حکم بی‌اطلاع بوده‌ و ابراز تعجب کرده‌اند.

عزیز خاکزاد که سال ۱۳۸۶ بازداشت شد، ابتدا در دادگاه خوی به اتهام «محاربه با نظام و همکاری با گروه‌های معاند» به اعدام محکوم شد، اما در دادگاه تجدید نظر حکم بدوی به پنج سال حبس و تبعید به زندان کرمان کاهش یافت.

با این‌حال گزارش شده است که آقای خاکزاد روز سه‌شنبه بدون اعلام قبلی به خانواده و وکیل اش در زندان کرمان اعدام شده و این در حالی است که طبق قانون، وکیل وی باید در زمان اجرای حکم در محل حضور می یافت.

مشخص نیست که آقای کردپور به دلیل همکاری با چه گروهی به محاربه متهم شده بود، اما آقای کردپور به رادیو فردا گفته است که گروه پژاک در منطقه‌ای که عزیز خاکزاد فعالیت می‌کرده فعال است و به همین دلیل به به نظر می‌رسد آقای خاکزاد با این گروه همکاری داشته است.

حزب حیات آزاد کردستان، پژاک، که از سوی ایران و آمریکا یک گروه تروریستی شناخته می‌شوند، طی سال های اخیر بارها در مناطق مرزی ایران دست به عملیات مسلحانه زده‌اند.

مقامات قضایی جمهوری اسلامی همکاری با این گروه را مصداق محاربه می‌دانند؛ اتهامی که در ایران حکم اعدام به همراه دارد.

لیلی ایرانی - ایران - تهران
خیلی دردناکه.5سال حبسشو گذرونده و نزدیک ازادیش بوده.درست مشابه جنایات دهه 60.ای لعنت به روح ناپاکت خمینی
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

himan - نروژ - اسلو
نه میبخشیم نه فراموش می‌کنیم،ملت کرد ملتی نیست که به این سادگی‌ و اعدام چند نفر تسلیم رژیم کثیف اسلامی شود،عزیز جان تو سربلند از پیش ما رفتی‌،فقط اینو بدون که را‌هات ادامه دارد‌ای رفیق..
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

feminism - انگلستان - لندن
هیچ تعجبی ندارد ، مگر آیتِ اللهِ مدینه ناصر مکارم شیرازی نطق نکردند که : " احکام دادگاه‌های قضایی بی‌ رمق هستند و ما از مسئولان دستگاه قضایی می خواهیم که شعبه قضایی را به سبک دادگاه‌های امیرالمومنین اداره کنند ". و این است سبک دادگاه هایِ رمق دار علی ذوالفقاری که به راحتی، رمق و جان آدمی را از او میستانند !
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

amirgabar - ترکیه - استانبول
انتقام گرفته خواهد شد...کسی هم نگوید چرا کردها با این ها می جنگند..بایستی اینقدر پاسدار سر بریده شود که یک کمی ارام بگیریم...زورشان به کردها می رسد و بدون هیچ مدرکی اعدام می شوند..
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

amoo uk - انگلیس - لیدز
نه میبخشیم نه فراموش میکنیم/روحت شاد و راهتان پر رهرو .این است تبعیض و خفقان در حکومت جور و جهل اسلامی ننگ و مرگ بر شما
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

afg/khoshtip - انگلستان - بیرمنگهام
خداییش کرد ها خیلی مرد هستند
جمعه 15 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.