گل بابونه برای بهبود درد گوش و دندان


گل بابونه برای بهبود درد گوش و دندان

بابونه یکی از موثرترین گیاهان دارویی در طبیعت  است که همواره اثرات مفید آن بر بهبود بسیاری از امراض، پزشکان را متعجب کرده است.

کریم قربانی  گفت: دو نوع بابونه وجود دارد و هر دو نوع آن از خاصیت ضدعفونی کننده برخوردارند و در صورت وجود کامازولن به رنگ آبی مشاهده می‌شوند.

 
وی با بیان اینکه اسانس گل‌های بابونه دارای خاصیت ضد التهاب و نفخ، ضد اسپاسم و ترمیم کننده است، افزود: مواد موثر در بابونه شامل اسانس، کومارین و فلاونوئید بوده و جوشانده بابونه در بهبود سردرد و انسداد لوله طحال موثر است.

 
قربانی ادامه داد: با گل‌های بابونه می‌توان موهای سر را به رنگ طلایی درآورد و جوشانده آن نیزبرای معده مفید است.

 
وی با بیان اینکه جوشانده بابونه برای رفع سنگ کلیه، قولنج، نفخ و درمان برفک دهان بسیار مفید است، گفت: جوشانده گل بابونه برای درمان اورام ملتحمه چشم سودمند است و در گذشته نیز برای دور کردن پشه و حشرات مقداری گل بابونه در فضای اتاق می جوشاندند.

 
قربانی در پایان گفت: گل و برگ گیاه بابونه در درمان هیستری، احساس گرفتگی و رفع تب مفید بوده و استعمال خارجی آن درد گوش و دندان را تسکین می‌دهد.

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
با اجازه سایت محترم. دو نوع بابونه عبارتند از: 1- بابونه شیرازی Matricaria Camomile و 2- بابونه گاوی Motherwort Camomile
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
افرین حیف نباشه داروهای گیاهی آدم تا آنجا که میتونه باید به داروهای گیاهی رجوع کنه تا اینکه هی بخواد قرص بخوره که عوارضش صد برابره ...
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
PARVANE1 - انگلستان - برنموث پروانه جان سپاسگذارم از اطلاع رسانی خوب شما محبت کردید
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
PARVANE1 - : حالا نوبت شماست که برایم فرق و دستور تهیه چای بابونه شیرازی و بانونه گاوی را بنویسید ! خیلی هوس فامیلهای باصفای شیرازیهایم را کردم !
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
Fanoos* - ایران - شهمیرزاد. عزیزم دروغ چرا?? تا قبر ا ا ا ا چهار انگشته. فقط کنجکاو شدم, از فرهنگ لغات کمک گرفتم. پاینده باشی.
یکشنبه 17 مهر 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
khosh bavar - ایران - یزد.چشم, به دیده منت. هر وقت از یزد به طرف شیراز عزم سفر کردی و قدم رنجه, چشم. خبرم کن که اب جوش حاضر باشه. خوش خبر باشی.!!! X
یکشنبه 17 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.