تهدید بی‌سابقه اسد: خاورمیانه را به آتش می‌کشم , به ماحمله شود،ایران ناوآمریکا رامی‏زند


تهدید بی‌سابقه اسد:
خاورمیانه را به آتش می‌کشم , به ماحمله شود،ایران ناوآمریکا رامی‏زند

ایران دیپلماتیک نوشت : برخی رسانه های عربی بخش های منتشر نشده ای از دیدار مرداد ماه داوود اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه و بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را فاش کردند.


این دیدار در 18 مرداد برگزار شد. داوود اوغلو در آن سفر حامل پیام مقامات ترکیه و عربستان مبنی بر احتمال حمله نظامی به سوریه همانند آنچه در ناتو می گذرد، بوده است.


آنگونه که رسانه های عربی منتشر کرده اند بشار اسد در این دیدار در واکنش به تهدید اوغلو به حمله نظامی گفته است اگر حمله ای به سوریه بشود در عرض 6 ساعت صدها موشک به سمت تل آویو شلیک خواهیم کرد و ایران نیز به ناوهای آمریکا در خلیج فارس حمله خواهد کرد و موج تازه ای از اقدامات شهادت طلبانه در دنیا به راه خواهد افتاد.


اسد همچنین با اشاره به همکاری سوریه در حمله آمریکا به عراق گفته است که اگر همکاری سوریه نبود و ما اراده می کردیم هزاران سرباز آمریکایی بدون شک کشته می شدند.


پاسخ اسد به داوود اوغلو سبب شد در فردای سفر اوغلو به سوریه، عبدالله گل رئیس جمهوری ترکیه در سفری اعلام نشده رهسپار عربستان شده تا با شاه عربستان به رایزنی بپردازد.

خاورمیانه را به آتش میکشم

فارس هم در همین زمینه نوشت:

یک مسئول عربی اعلام کرد که بشار اسد در دیدار اخیر وزیر خارجه ترکیه با وی، این وزیر ترکی را پیام‌رسان کشورهای مختلف دانست و تاکید کرد به محض اصابت اولین موشک به سوریه، اسرائیل در سه ساعت اول موشکباران و در سه ساعت دوم خاورمیانه به آتش کشیده می‌شود.
یک مقام بلندپایه عربی ادعا کرد که جزئیاتی جدید از دیدار «احمد داود اوغلو» وزیر خارجه ترکیه با «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه فاش کرده است که دو ماه پیش در دمشق برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری النخیل عراق، این مسئول عربی تصریح کرد که بشار اسد با سخنان خود که در عین خونسردی بیان شد، هیئت ترکیه‌ای را غافلگیر کرد زیرا پیام اوغلو مجموعی از توافق‌های عربستان سعودی، آمریکا و ترکیه بود مبنی بر اینکه ممکن است آنچه در لیبی روی داد و ناتو حمله کرد، برای سوریه نیز روی بدهد.

به دلیل فعالیت گروهک‌های مسلح در سوریه و ناامن شدن برخی شهرهای این کشور، ترکیه در راستای سیاست کشورهای غربی علیه سوریه، مقابله ارتش با گروهک‌های سوریه را سرکوب مردم می‌خواند و به این بهانه دولت سوریه را تحت فشار شدید قرار دادند تا به گفته بسیاری از کارشناسان، به خواسته‌های کشورهای غربی تن بدهد.

بنا بر این گزارش، اما بشار اسد با خونسردی به اوغلو گفت: به نظر شما به عنوان یک دیپلمات، قدرت‌های بین‌المللی که دشمنی‌شان با سوریه آشکار است، چرا تجربه خود در لیبی را در سوریه تکرار نمی‌کنند که داود اوغلو پاسخی نمی‌دهد ولی اعلام می‌کند که «آیا اطلاعات و مطالبی هست که من به عنوان حامل پیام امت ترکیه از آن بی‌خبرم؟» که اسد در ادامه گفت: قدرت‌های بزرگ خیلی خوب می‌دانند که اگر به هر دلیلی اولین موشک به دمشق اصابت کند، شش ساعت بعد خاورمیانه به آتش کشیده شده و آشوب و آتش در نزدیک حوزه‌های نفتی خلیج [فارس] ایجاد شده است و می‌توانم تنگه‌های آبی جهانی را ببندم... فکر نکن مبالغه می‌کنم. تصمیم‌گیرندگان در کشورت و در کشورهای دیگر می‌دانند که می‌گویم و عمل می‌کنم یا فقط حرفش را می‌زنم.

النخیل افزود: در مقابل حیرت و دستپاچگی که در چهره وزیر خارجه ترکیه نمایان شد، اسد ادامه داد: آمریکا بخوبی می‌داند که چطور برای سرنگونی صدام کمکش کردیم چون ما او را نمی‌خواستیم و دولت‌های آمریکایی می‌دانند که علت گرفتاری‌شان در عراق سوریه است و ما در عراق فقط با آمریکا شوخی می‌کنیم و اگر [زمانی] بخواهیم هزاران نفر از نظامیانش را بکشیم، قطعا این کار را می‌کنیم و تردیدی به خود راه نمی‌دهیم ولی سیاست سوریه از گذشته این بوده است که همه برگ‌های خود را رو نکند.

بنا بر این گزارش، این مسئول عربی افزود که داود اوغلو در این هنگام اجازه خواست که به کشورش بازگردد زیرا چیزی از سخنان اسد را نفهمیده است ولی از اسد سوال کرد که «آیا دوست دارید که پیامی معین به آنکارا منتقل کنم؟» که اسد در پاسخ گفت: پیامی که برای من آوردی پیام آنکارا نبود بلکه از کشورهای مختلف بود و از شما می‌خواهم که پیام مرا عیناً منتقل کنید.

بنا بر این گزارش، اسد پس از سکوت داود اوغلو گفت: اگر هر اقدام دیوانه‌واری علیه دمشق انجام شود من کلا شش ساعت بیشتر نیاز ندارم که صدها موشک به بلندی جولان منتقل کنم و آن را به تل‌آویو شلیک کنم. در عین حال از حزب‌الله نیز خواهم خواست تا آتشی بر سر اسرائیل بریزد که دستگاه‌های اطلاعاتی آن را پیش‌بینی نکرده‌اند.

اسد افزود: همه این اتفاقات در سه ساعت روی خواهد داد اما در سه ساعت دوم، ایران ناوهای آمریکا را که در خلیج است خواهد زد و در عین حال اهداف متعلق به آمریکا و اروپا در جهان هدف گرفته خواهند شد.

النخیل اعلام کرد که پس از این سخنان اسد، داود اوغلو سخنی نگفت و با رئیس جمهوری سوریه خداحافظی کرد و پس از انتقال این پیام به آنکارا، عبدالله گل رئیس جمهوری ترکیه یک روز بعد با سفر به عربستان، این پیام را به سران سعودی منتقل کرد و در طرف دیگر یک مقام اطلاعاتی ترکیه این پیام را به واشنگتن منتقل کرد.

Khashayarshah - ایران - تهران
بشار اسد حرف مفت میزند. همانطور که معمر قذافی حرف مفت زد. مگر او نبود که میگفت که آتش جنگ را به اورپا خواهد فرستاد؟ دیدیم که حتی خاکسترش هم به آنجا نرسید. این جوان نادان هنوز با دمبش گردو نشکسته است. هنوز نمیفهمد که دوره اسد تمام شد. تکیه به ایران میکند. نمیداند که ایران پشم شیشه است. فکر میکند کشور هائی را که او میخواهد با موشک بزند, برگ چغندر هستند. توصیه من به این خام مغز اینست که تا وقت هست, مانند صدام چاهی برای خودش بکند.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

DKDK - دانمارک - اسلیس
عجب کله خریه این اسد.بالاخره جنگ جهانی سوم از یکجا شروع خواهد شد و انگاه کره زمین و نسل انسان رو به نابودی خواهد رفت.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
آهای شما که دین دارین. آهای شما که خدا دارین. آهای شما که الله و محمد دارین. برین دعا کنید. برین از الله بخواهین که یکبار هم که شده ما را ول کنه و اجازه بده خودمون برای خودمون تصمیم بگیریم. ما کمک دیگه نمیخواهیم. ما دیگه نفت نمیخواهیم. ما دیگه بمب اتم نمیخواهیم. ما همسایه مسلمان بی عقل نمی خواهیم. ما عفل . سواد. منطق. آگاهی میخواهیم و اول در ایران و بعد در خاور میانه.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

freedom-is-not-free doom - استرالیا - ملبرن
حالا متوجه میشید چرا مردم فلسطین .سوریه .لبنان .عراق .افغانستان و.. دولت ایران رو باعث بدبختی کشورشون میدونن؟ ولی مبارک انگلیس و امریکا باشه! حکومت پهلوی رو سرنگون کردید و مردم ما رو آواره. نوش جونتون!
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

قلندر - المان - کلن
بخواب بینیم بابا,همتون اولش از این قلدر بازی ها در میارید ولی بعدش سوراخ موش میخرید خدا تومان.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

h.k - دانمارک - اودا
مثل احمدینژادصحبت میکند.وهیچ غلطی همنمیتواندبکند.ایران خودش تاگلودرلجن است.بامخالفان سوری واردمعامله شده.این ازحمله ایران حرف میزند.!!!!!
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

romano - ایران - تهران
یاد یه زیدی می‌یفتم تو ایران 32 ساله از این حرفها می‌زنه نمی‌دونم بدون اسلحه و پشتیبانی مردم با کدوم آمریکا می‌خوای بجنگی نی نی زرافه. خاورمیانه رو تو به آتیش می‌کشی! زرشکا که روسیه نمی‌تونه بکشه تو که حالا فعلا همون چهار مردم بدخت پاپتی کشورت رو که از دستت به این روزگار افتادن حریف شو باقیه قضایا پیشکش. قبلا دیکتاتورها بابا واسه خودشون جبروتی داشتن امروزه تبدیل به مجله فکاهی ناطق شدن. حتی خود آمریکاشم نمی‌تونه خاور میانه رو به آتیش بکشه آخه عزیزم مغز نداری نداشته باش ولی هیکلتو که در مقابل فیل می‌تونی مقایسه کنی. جالبه همتون هم همه چیز رو کوچیک می‌بینین 66 لیتر بنزین تولید می‌‌کنیم. آمریکا رو می‌زنیم دنیا رو مدیریت می‌کنیم ، خاور میانه رو ...
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

امیراردلان - ایران - تهران
بادرود فکر نمیکنم آمریکا اگر حمله کند اسد فرصت بالا کشیدن شلوار داشته باشد .. یادمان باشد جنگ با عراق فقط 22 روز و تعداد کشته ها 21 نفر تافتح بغداد بدرود
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

ari jojeh - ایران - تهران
به امید پیروزی طناب دار بر گردنت.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

mashhabib - ایران - دماوند
ازقدیم گفتند سگی که پارس میکنه نمیگیره.اسد هم از جمهوری اسلامی یاد گرفته که شدید خالی بندی کنه.قذافی هم از این هارت و پورت ها میکرد الان کدام سوراخ قایم شده ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

shahryar-khan - کانادا - مونترال
صدام وقذافی از این بزغاله گنده تر بودن هیچ غلطی نکردن .این اشغال دو زاری مال این حرفا نیس سه سوت دخلشو میارن..... مثل سوسک مستراح با دمپائی میزنن که بچسبه کف مستراح.....لووول
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

ghomghame - ایران - تهران
"خلیج فارس را می بندیم...ال می کنیم.. بل می کنیم..." زرششششک!! زر اومدی قرمه سبزی. بو حلوات میاد جناب اسد.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

gorgnama - ایران - تهران
بابا قاتی خفن قاتل بروسلی...امر دیگه ای نداری؟میخوای واست ناو امریکارو زدیم10-12کیلو سبزی خوردنم بگیریم پاک کنیم جون داش تعارف نکنیا ناراحت میشم به روح حافظ
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

mortimer - ایران - اصفهان
هر وقت این یارو رو میبینم یاد چیتا میفتم.کله ش عین یوز پلنگه.حیف اسم حیوون که بذاری رو این نیرز...
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

سیروس کمال - امارات - دبى
همه حرفهاى خون آشام سوریه " کشکه " . مث حرفهاى صدام که فقط 400000 سرباز پیاده نظام داشت و در عرض 6 ساعت میدان فردوس را تحویل دادند و رفتند .
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
اینهم خالی بندی را از اخوندها یاد گرفته. اون سفیر ترک باید ازش میپرسید پس چرا چند سال پیش که اسرائیل امد تو خاک سوریه و پایگاه اتمی در حال ساختت را بمباران کرد و رفت حتی یک ترقه در نکردی؟ هر چند با غیرتی که مردم سوریه دارن فکر نمیکنم احتیاجی به ناتو باشه و خودشون با اردنگی بیرونت خواهند انداخت. غزافی هم تا یکماه پیش همین حرفها را میزد الان همه پولهاش را داده سوراخ موش رهن کرده .
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

h.a - ایران - تهران
اسد سر خودتو کلاه نذار.6 ساعت سهله 6 سال هم نمیتونی هیچ غلطی بکنی.مردمت دارن خونتو میریزن.حالا میخوای با اونجای ایران بالا بری.ایران خودش الان به کمک نیاز داره.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

mellita - کردستان عراق - اربیل
هیچ غلطى نمیتونى بکنى،اگه مردشى خودت تنهایى حلاجش باش نه اینکه پشت ایران خودتو قایم کنى،تو هم میرى به درک مثل صدام و بقیه.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

hameshehbahar - انگلستان - لندن
مرتیکه خل از ایران مایه میزاره !!! اگر انترن نژاد آدم بود با سلام و صلوات 2 تا گروگانهای آمریکا را آزاد نمیکرد!!! همشون مثل سگ از آمریکا می ترسند .
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
فکر نمیکنم این مطلب در کل صحت داشته باشه تمام سایت های عربی مستقل رو زیرو رو کردم و حتی در صفحه فیس بوک انقلابیون سوریه هم چنین مطلبی درج نشده است.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

dara20 - ایران - تهران
این زیاده گوئی ها ریشه در ترس و واهمه مرگباری دارد که در اعماق وجود دیکتاتور خونخوار لانه کرده. صدام و همپالگیش معمر قذافی روانی نیز از این گونه چرندیات زیاد بیرون دادند. حالا تا میتونی از کیسه ملت ایران مایه بگذار خلاصه این رژیم کثیف اسلامی و حکومت شرور بعثی تو نیز سرنگون و به فاضلاب تاریخ ریخته خواهید شد.
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

hamid1369 - ایران - تهران
سلام- کسانی که نظر الکی میدن زرتو پرت زیادی میکنن مگر ایران نبود که در 8 سال دفاع مقدس پیروز شد در حالی که بیش از 30 کشور جهان با عراق بودند در حال حاظر کسانی مثل شهید فهمیده و یا همت ها و زین الدین ها پیدا میشن و بدانید که نیروی ایمان قوی تر از همه چیز است نه سلاح / همان اسرائیل بود که در جنگ 33 روزه به خاطر 2 تا از سرباز های مرده خودش گریه میکرد
چهار‌شنبه 13 مهر 1390

kamran63 - فرانسه - لیون
حرف مفت میزنی برادر بشار اسد ! اگه روسیه و چین تو و نظام اخوندی ایران رو ول کنند , یک روز هم دوام نمیارید !! هر حکومتی که دست به کشتار مردم کشور خودش بزنه محکوم به نابودی هست , سید علی گدا سگ دست! کجایی که داداش بشارت رو دارند میکشند !!
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

kamran63 - فرانسه - لیون
hamid1369 - ایران - تهران . ببخشید ! ایران در 8 سال دفاع مقدس پیروز شد !? پس چرا خمینی ملعون اعلام کرد که پذیرفتن اتش بس مثل خوردن یک کاسه زهر هست, ولی مجبوره که قبولش کنه, وقتی که عراقی ها هنوز خاک کشور ما رو کاملا ترک نکرده بودند !? شما از پس عراق که یک سوم ایران هم نمیشه بر نیامدید, الان هم اگه حمایت دو کشور کافر ( روسیه و چین !) نباشه, سید علی گدا سگ دست و مموتی به رقص عربی میافتند !
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

alexxx - اتریش - وین
روی حرفای احمدی نژاد چقدر میشه حساب کرد ? اونوقت این اسد بدبخت پادو و نوچه حکومت ایرانه چقدر میشه رو حرفای این نردبون حساب کرد? خیلی کمتر از نخست وزیر صدام در روزهای حمله به عراق, و خیلی کمتر از خود صدام و قذافی, اسد خیلی دلش از حمایت ایران خوشه و چون انسان کلا حرفهایی رو که دوست داره راحتتر هم باور میکنه, این دراز الدنگ هم دل به خالی بندی های احمدی نژاد خوش کرده و حرفایی که ایران یادش داده میزنه "من تنگه های بین المللی رو میبندم من خاور میانه رو اتیش میزنم من...من..ن احمدینژاد رو قرقره میکنم".!!! این مثلا" مسلمونا انسان دوستی غربیها رو سواستفاده میکنن و چون میدونن اونها واسه جون ادمها ارزش قائلند با این موضوع تهدیدشون میکنن که ما کجا و کجا را به اتش میکشیم اروپا را هدف قرار میدیم و خودشون رو یک Psychopat جلوه میدن, که هستند هم. البته غربیها اگه فقط احتمال این عمل وحشیانه رو بدن در تصمیماتشون تجدید نظر خواهند کرد, که حدالمقدور مردم بیطرف کشته نشوند. اسلام ناب محمدی .. البته اینا اگر روزی امکانش رو داشته باشند حتما" اینکار رو هم میکنن
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

amoo uk - انگلیس - لیدز
بشین بینیم با با .درخت بی ثمر البته حیف درخت
پنج‌شنبه 14 مهر 1390

hamid1369 - تهران - ایران
kamran63 - بله اگه ایران امثال آدمهای وطن فروشی مثل تو که بخاطر ...میرن کشورهای خارجی داشته باشه دو روز هم دوم نمیاره - فعلا در حال حاضر عراق وابسته به ایرانه آمریکا هم که ادعای حقوق بشر میکنه پس چرا به هر کشوری که ضعیفه همله میکنه و هزاران نفر رو بی خانمان اگه وجود داره به چین یا روسیه یا فرانسه حمله کنه آمریکا انقدر بدبخته که سربازاش دارن کم کم خودکشی میکنن یا برای دوام سربازاش همه جارو پراز زن های هرزه کرده
جمعه 15 مهر 1390

kamran63 - فرانسه - لیون
hamid1369 - تهران - ایران. پدر جان ! خوبه که قبل از مطلب نوشتن ( با اینهمه غلط املایی !) یه کم فکر کنی ! گور پدر امریکا و روسیه و همه کشور های زورگو ! من دارم بهت میگم که رهبر فرزانه تو بدون اجازه پوتین مستراح هم نمیره !! مگه نمیبینی که روسها و چینی ها دارند مملکت ما رو غارت میکنند !? اگه مرد میدون هستند همین شاخ و شونه ها رو برای اونها هم بکشند ! وطن فروش هم اون بی شرفی هست که با پول بیت المال, مردم کشور خودش رو با حکم ولی وقیح زیر رب و شتم میگیره !
جمعه 15 مهر 1390

hamid1369 - ایران - تهران
kamran63 - اولا یه دونه بیشتر غلط املایی نبود. دوما که چرا این شاخو شونه ای که میگی آمریکا واسه روسیه نمیتونه بکشه یا واسه چین اینکه انقدر ادعا داره - امثال شما هستن که از ترس جنگ فرار کردن حاظر نیستن تو ایران زندگی کنن اگه بحث زیبایی ایران جاهای بسیار زیبایی داره ولی شما بخاطره ... رفتین کشورهای دیگه و لب گود نشستی میگی لنگش کن - آمریکا این پول هارو از کجا میاره میره توپ و موشک و ........ میخره با غارت از کشورهای دیگه یا هم پیمانان آمریکا این پول ها رو از کجا میارن که میریزن تو حلقوم شما منافقهای اجنوی پرست
جمعه 15 مهر 1390

ordak - المان - المان
مردیکه تو بدون اجازه امریکا و انگلیس نمیتونی سیگارتو اتش بزنی.مدت اعتبارت که تموم شد مثل صدام هم که میگفت من بطل العرب(قهرمان اعراب)هستم تبدیل به قشمر العربت(مسخره و دلغک عرب)میکنند
جمعه 15 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.