محمد خاتمی هرگونه ارتباط‌ با اختلاس بزرگ را رد کرد


محمد خاتمی هرگونه ارتباط‌ با اختلاس بزرگ را رد کرد
ب
ه دنبال انتشار اخباری مبنی بر سهامدار بودن محمد خاتمی در بانک سامان، رئیس جمهوری سابق ایران اعلام کرد که در هیچ شرکت و موسسه مالی و بانکی از جمله بانک سامان دارای سهم نیست.

در همین رابطه، دفتر محمد خاتمی دوشنبه، ۱۱ مهر با انتشار اطلاعیه‌ای، هرگونه ارتباط آقای خاتمی با اختلاس سه هزار میلیارد تومانی را تکذیب کرد.

در این اطلاعیه، اخبار مطرح شده در بعضی از رسانه‌ها و همچنین روزنامه کیهان پیرامون سهامدار بودن محمد خاتمی در بانک سامان «افترا‌» و «ادعاهای واهی» با جهت گیری‌های غرض‌ورزانه سیاسی خوانده شده است.

دفتر محمد خاتمی همچنین با «بی‌سابقه» و «بهت‌آور» خواندن اختلاس بزرگ بانکی در ایران ابراز امیدواری کرده است که این پرونده  توسط مسئولان به صورت عادلانه و ریشه‌ای پیگیری شود.

روزنامه کیهان به مدیرمسئولی حسین شریعتمداری امروز در بخش «خبر ویژه» خود نوشت که بر اساس اخبار موثقی که به این روزنامه رسیده، مشخص شده که رئیس جمهوری سابق ایران یکی از سهامداران بانک سامان است.

این روزنامه همچنین نوشته است که علاوه بر محمد خاتمی، علی، برادر رئیس جمهوری سابق هم به عنوان مدیر شرکت سرمایه‌گذاری در این بانک مشغول فعالیت است.

علی خاتمی بعد از استعفای محمد علی ابطحی تا پایان دوره ریاست جمهوری، ریاست دفتر محمد خاتمی را بر عهده داشت.

در چند سال گذشته و به‌ویژه پس از انتخابات جنجال‌برانگیز ریاست‌جمهوری دهم که به مرگ ده‌ها نفر و زندانی شدن شمار زیادی از فعالان سیاسی و اجتماعی و روزنامه‌نگاران منجر شد، اصولگرایان تندروز بارها محمد خاتمی را به گرفتن کمک‌های مالی از غرب متهم کرده‌اند.

موضوعی که در «خبر ویژه»‌امروز کیهان نیز به آن اشاره شده است.

در این مدت هم دفتر محمد خاتمی چندین بار، خبرهای روزنامه اصولگرای کیهان را تکذیب کرده است که مهم‌ترین آن‌ها خبر جلسه آقای خاتمی با جرج سوروس و عدم دریافت یک میلیون دلار از سوی پادشاه عربستان بود.

جرج سوروس از سرشناس‌ترین چهره‌های بین‌المللی در زمینه مبارزه با رژیم‌های دیکتاتوری است.

روزنامه کیهان در بخش دیگری از خبر امروز خود همچنین با اشاره به شعار دوران ریاست جمهوری خاتمی «دانستن حق مردم است» از او درخواست کرده که با صراحت اعلام کند چند درصد از سهام بانک سامان متعلق به رئیس جمهوری سابق ایران است و برادر آقای خاتمی در این ماجرا چه نقشی دارد.

این روزنامه در ادامه با اشاره به بیانیه حزب مشارکت در ارتباط با اختلاس سه هزار میلیارد تومانی آن را «فرار به جلو» خواند و نوشت که «غارتگران» اخیر با شماری از سردمداران حزب مشارکت هویت مشابهی دارند و عوامل حزب مشارکت تاکنون در برخی از پرونده‌های فساد کلان اقتصادی دخیل بوده‌اند.

اوایل شهریور ماه امسال، رسانه‌های داخلی ایران گزارش‌هایی درباره «اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در نظام بانکی ایران منتشر کردند.

در رابطه با پرونده این تخلف بانکی که رسانه‌ها از آن به عنوان «بزرگ‌ترین اختلاس تاریخ ایران» یاد می‌کنند، برخی، شماری از نزدیکان دولت به ویژه، اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس جمهوری و اطرافیان او را به دست داشتن در این اختلاس متهم کردند.

در همین رابطه همچنین ۲۲ نفر بازداشت شده‌اند و دستور برکناری مدیران عامل بانک صادرات، سامان و گردشگری صادر شده است. مدیرعامل بانک ملی نیز استعفا کرده و از کشور خارج شده است.
raisjomhur - ایران - مشهد
سگ خاتمی شرف داره به امثال شریعتمداری و احمدی نژاد ها
دوشنبه 11 مهر 1390

golly47 - المان - فونکشداد
شاید درست بگه ولی سگ زرد برادره شغاله
سه‌شنبه 12 مهر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
اقای خاتمی شما مسئول این وضع هستی, اونموقع که وقت داشتی گفتی ""من نمیتونم به چیزی که به اون معتقدم خیانت کنم" یاد هست? اون چیز: نظارت استصوابی شورای نگهبان و گزینش اسلامی بود! خوب داره میوه میده درختی که کاشتین.
سه‌شنبه 12 مهر 1390

hassan5 - ایران - تهران
اقای شریعتمداری هم رئیس دزد ها است هم شریک قافله .فرار بجلو را شروع کرده است.احتمالا از ترسش این حرفها را میزند
سه‌شنبه 12 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.