رهبر ایران: ادامه جنجال بر سر مساله اختلاس صلاح ‌‌نیست


رهبر ایران: ادامه جنجال بر سر مساله اختلاس صلاح ‌‌نیست
آیت الله خامنه ای از کسانی که از ماجرای اختلاس برای "زیر سوال بردن مسئولان" استفاده می کنند انتقاد کرد


آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به ماجرای اختلاس اخیر بانکی در ایران گفت: "ادامه هیاهو و جنجال، به خصوص اگر عده ای به دنبال استفاده های دیگر از این مسائل باشند، به صلاح نیست و همه باید مراقب باشند".

به گزارش سایت آیت الله خامنه ای، وی دوشنبه ۱۱ مهر (۳ اکتبر) با اشاره به اطلاع رسانی رسانه ها در در خصوص این اختلاس تاکید کرد: "رسانه ها بیش از این نباید به جنجال و هیاهو درباره این ماجرا ادامه دهند، بلکه باید به مسئولان اجازه دهند تا عاقلانه، مدبرانه، قوی و با دقت قضایا را پیگیری و بررسی کنند."

رهبر ایران در سخنرانی خود در جمع دست اندرکاران اعزام ایرانیان به حج، در عین حال اطمینان داد که مسئولان سه قوه مصمم به "مقابله با این حادثه و پیشگیری از حوادث مشابه" هستند و افزود که آنها "این ماجرا را تا آخر پیگیری خواهند کرد و دست های خائن قطع خواهد شد".

اظهارات امروز آیت الله خامنه ای، اشاره ای به ماجرای موسوم به "اختلاس سه هزار میلیارد تومانی" است که در جریان آن، تعدادی از مسئولان دولتی به اهمال یا همکاری با متخلفان متهم شده و روسای تعدادی از بانک های ایران برکنار شده یا استعفا داده اند.

رهبر ایران در واکنش به اتهاماتی که در ارتباط با این اختلاس به مسئولان کشور وارد شده اظهار داشت: "عده ای می خواهند از این ماجرا برای زیر سؤال بردن مسئولان استفاده کنند، در حالی که مسئولان در دولت، مجلس و قوه قضائیه مشغول انجام وظیفه خود هستند."

وی با اشاره به توصیه های سال های قبل خود به مسئولان برای مبارزه با فساد اقتصادی گفت: "اگر به این توصیه ها عمل می شد هیچ گاه دچار چنین حوادثی همچون فساد بانکی اخیر نمی شدیم."

آقای خامنه ای از قوه قضائیه خواست تا در مورد این پرونده به مردم اطلاع رسانی کند و افزود: "دستگاه قضایی نباید به افراد بدکاره، خرابکار و مفسد ترحم کند."

همزمان با سخنرانی آیت الله خامنه ای در مورد پرونده فساد اخیر، امروز متن نامه ۱۱ نماینده به هیات رئیس مجلس انتشار یافته که خواستار اعمال ماده ۲۳۳ آیین نامه قوه مقننه در مورد این پرونده شده اند.

مطابق این ماده، هرگاه حداقل ۱۰ نفر از نمایندگان یا هر کدام از کمیسیون‌های مجلس به هیات رئیسه در مورد "عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس‌جمهور یا وزیر یا مسئولان دستگاه‌های زیرمجموعه آنان" شکایت کنند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون‌ مرتبط ارجاع می‌شود.

طبق آیین نامه، کمیسیون باید در صورت وارد دانستن شکایت، حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز گزارش خود در این زمینه را از طریق هیأت رئیسه به مجلس ارائه کند و چنانچه نظر مجلس بر تأیید گزارش باشد، موضوع برای رسیدگی به قوه قضائیه و سایر مراجع ذی‏صلاح ارسال شود تا خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی مورد رسیدگی قرار گیرد.

در صورتی که مجلس در مورد رئیس‌جمهوری یا هر یک از وزیران، سه نوبت رأی به وارد بودن گزارش بدهد، طرح استیضاح آنان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

هیات رئیس مجلس هشتم، رسیدگی به پرونده اختلاس اخیر را به کمیسیون اصل ۹۰ سپرده است.

Neda02 - کانادا - اتاوا
پس جنجال بر سر کدام مساله به صلاحه حیوان؟
دوشنبه 11 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
بله اگر زیاد مته به خشخاش بگذارند, خامنه ای هم لو خواهد رفت. زیرا او نیز در این اختلاس شرکت داشته است. میخواهند به همین سادگی 3 میلیارد دلار خزانه ملت را ماست مالی کنند.
دوشنبه 11 مهر 1390

ghalamfarsai - سوئد - مالمو
افراد فاسد را خودت سر کار اوردی. مسئولییتش تمام و کمال با خودت و رییس جمهورته. من که هزار تومان هم به شما اعتماد ندارم قرض بدهم. وقتی عوض خدمتکار , افرادی از باند خودت را سر کار میگذاری نتیج اش همینه که میبنی. مملکت شده رفیقبازی و رابطه, نه ضابطه .
دوشنبه 11 مهر 1390

Negah* - آلمان - .فرانکفورت
آقاى خامنه اى چطور بنظر شما اختلاس 3000 میلیارد تومانى را باید مخفى نگاه داشت شاید مبالغى که خون آشامان منجمله خود شما چپاول کرده اید با شفاف سازى این پرونده آشکار خواهد شد .این دزدهاى گرسنه ثروت وآب وخاک ایران را چپاول میکنید بعد میگویید افشا نکنید .. دست دزدان قطع میشود....اما کدام دزدان???. دست "سارقی" را به دستور قرآن و سنت رسول الله قطع کردند. دست دزدان محکومین به فقر را به جرم دزدی یک کیک و یک لقمه نان, علیل میکنند. شرم بر دزدان سرمایه دار! به گفته دادستانها انجام اینکار "درس عبرتى است". براى دیگران قاى خامنه اى...چگونه است که در ایران افتابه دزد را میگیرید و در زیرزمینهای اداره اگاهی انقدر میزنید که انچه نکرده است را هم اعتراف میکند،ولی شاه دزد براحتی به ماموریت ساختگی فرستاده میشود؟ دختر و پسر جوان را به جرم اب بازی میگیرید و به زندان می افکنید،اما خاوری به راحتی جیم میشود؟.
دوشنبه 11 مهر 1390

Negah* - آلمان - فرانکفورت
. آقاى خامنه اى ..شما اگر خود دراین دزدی باندی شراکتى ندارید چگونه میخواهید از این معضل به راحتى بگزرید،از خود بپرسید..انان که در سجاده های خونین اسلامى خود نقشه دزدی و کلاهبرداری غیره را میکشند و یاشما اخوندهای فرصت طلب و اقوام دزدتان در اقصا نقاط دنیا آقاى ولى وقیح.شیری که این بی وجدانان وآخوندهاى دزدى چون خاورى وهزاران خاورى دیگر خوره اند از راه دزدی،کلاهبرداری،حقه بازی،اهتکار و نزول خوری پدرانشان، در سینه مادرشان جمع اوری می شده واینک به اسم طرفداران ولى وقیح دور شما جمعند..وشما در حال حاضر کسى جز رهبر گروهى دزد وفاسد که در حال دین فروشىهستند نیستید عمامه را بردارید وتا هنوز وقت دارید با پولهاى میلیاردى باد آورده فرار را بر ماندن ترجیح دهید..
دوشنبه 11 مهر 1390

delmorde - سوئد - یوتوبوری
اقای رهبر میفرماید جنجال و ابروریزی نکنید حالا بی چاره یک گناهی کرده کمی پول به خارج از کشور برده تا پس انداز کنه برای روز مبادا شما میدانید که ما باید تو فکر فردای خود باشیم وگرنه در یک کشور سرمایه داری مثل امریکا بما اجازه اقامت نمیدهند تا سرمایه هنگفتی نداشته باشیم. پس جاروجنجال نکنید یک محاکمه فرمایشی سروته موضوع را ببندید.و تمومش کنید.
دوشنبه 11 مهر 1390

Negah* - المان - فرانکفورت
راست میگه دیگه نباید انقدر بزرگش کنن اتفاقی بزرگ و عجیبی نیست! از این اتفاقها ما باید حالا حالا ببینیم!نباید دلسرد بشیم که آقای اختلاس کننده، استعفا داده، و الان تو یه کشور دیگه هست و معلوم میشه اون بنده خدا بی گناه بوده! ما باید خوشحال باشیم که آقا امام زمان پشت ماست و از همه مهمتر بانک اختلاس کننده هنوز سر جاشه!پس نتیجه میگیریم تا اختلاس هست باید زندگی کرد! . «رسانه ها بیش از این نباید به جنجال و هیاهو درباره این ماجرا ادامه دهند، بلکه باید به مسئولان اجازه دهند تا عاقلانه، مدبرانه، قوی و با دقت قضایا را پیگیری و بررسی کنند.»looooooooooool. خوب ...! اگه مسئولان عاقل و مدبر و قوی و بادقت بودن که این جریان اصلن پیش نمی اومد.
دوشنبه 11 مهر 1390

feminism - انگلستان - لندن
موسولینی زمانه در سخنرانیش گفت : اگر این جار و جنجالها را کِشَش بدهییییید مَحاسن ِ به ماست سفید شدۀ ما نیز به گرو خواهد ماند ، لکن به صلاح مسلم و مسلمین هم نَمیباشَد ! ای امّت خواب آلوده، این مسئله را در نظر داشتَه باشید آن زمانی که من با ذکر " علی تو بابا " از مخرج مادرم خارج شدم (تکبیر) چند قلم حدیثی را نیز در یَدَم ( دستم ) داشتم ، یکی از این احادیثِ " مرخص " ذکر میکند که بر شیخانِ شال به سر و محاسن خضاب کرده واجب و لازم است که در خزینۀ مردمی و اموالشان شناور باشند و هر آنکَس که در این امر الهی و روح الهی مداخله کند لکن گرفتار دوزخ خواهد شد !! سخن را تنگ می کنم و از حضراتِ غائب میخواهم که جار و جنجال را به ختم برسانید :)
دوشنبه 11 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
بله تغاری بشکند دنیا بگردد به کام کاسه لیسان//عنقلاب شکوهمند اسلامی// یک ملت را خنگ پنداشته اید با مسئله ی فلسطین فلسطین که همه سینه بزنند برای چپاولگر ثروت ملت البته تعدادی کمونیست و مجاهد هم با همان شعار/ حیله گران??? ظلم در سراسر جهان سوم هست ایا اگر فلسطینیها مسلمان نبودند باز همین زر زر رامی زدید?????هرگز!!!!!فعلا که وضع تعدادی در ایران بدون نظر شما اشغالگران دزد 100 بابا عرب بدتر از فلسطین است پس خر خودتانید و طرفداران بی همه چیزتان/
دوشنبه 11 مهر 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
بععععععله دیگه, دود از کنده بلند میشه! خودش سردسته دزدهاست, اگه نبود تک تک مسوولان رژیم دزد نمیشدن.
دوشنبه 11 مهر 1390

sharafYabi - انگولا - بیمبه
اگر به توصیه های ر هبر در سال پیش عمل می شد هیچ گاه دچار چنین حوادثی همچون فساد بانکی اخیر نمی شدیم.". هیچکس به توصیه های تو به قدر دو زار اهمیت نداد. با این بی لیاقتی خود استعفا بده و گورت را گم کن. مردک بی خاصیت, اگر حرفت به قول خودت پشیزی ارزش ندارد پس تو مسئول چه هستی.
دوشنبه 11 مهر 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
دزد سر گردنه هم صداش در اومد؟!!! خب معلومه نباید دزدیهای مقام عظمای وقاحت خامنه ای برملا بشه. نکبت شیره ای
دوشنبه 11 مهر 1390

khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت
کثافت و تحفن اسلامی تا کجا.جنتی کفتار ملیجک دزد خود را زیر عبا پنهان می کند. این ولایت وقیح برای مطبوعات خود خط و نشان می کشد. ای بسیجیان خاک بر سر شما. نگاه کنید که وجدان خود به جه کسانی فروخته اید. برای کشتن و شکنجه نوجوانان ایرانی یک روز وقت هم زیاد است
دوشنبه 11 مهر 1390

Royan - المان - المان
روزنامه ها و رسانه ها جنجال نکنند و هیچی در این مورد ننویسند تا به فراموشی سپرده شود برای اینکه ... رهبر ... است , و میترسه گندش بالا بیاد و یا آبروی مجتبی برود. آهای ساندیس خورها که خودتون را ارزون فروختید چرا صداتون در نمیاد در این مورد نظر بدید چرا باید یه دزدی مخفی بمونه .
دوشنبه 11 مهر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
بمیرید که ملتی از دست شما زالوهایه دزد بی شرف حـ... بی ناموس راحت بشن
دوشنبه 11 مهر 1390

mortimer - ایران - اصفهان
سر نخ داره کم کم بهش میرسه گفته باید تبر رو بزنید روش تا قطع بشه...
دوشنبه 11 مهر 1390

golly47 - المان - فونکشداد
خاک برسر شما دزد های کثافت خائن تجاوزگر کنند که ابروی ایرانی را در تمام دنیا دارید ازبین میبرید روح شما پس از مرگتون در قالب جانوران خواهد رفت اینطور نیست که دراین دنیا هرکاری که دلتان خواست انجام دهید حتئ یک تومان یا یک قطره خونی که ریخته اید حساب خواهد شد که بصورت کرم بوجود بیاید یا موش
سه‌شنبه 12 مهر 1390

razmandeh - سوئد - استکهلم
خامنه ای لباس زیرش را نگاه کرد دید زرد شده بهمین دلیل این اراجیف را بلغور کرد!! برو پوشکت را عوض کن عوضی
سه‌شنبه 12 مهر 1390

desert-wolf - المارات - دبی
متنفرم ازت امنه ای که ملته مارو سوق دادی بطرف بیفرهنگی و خیلی چیزای دیگه امیدوارم خدا ازت نگزره وبلایی سرت بیاد که برای مسوولان و کارمندانو رهبری بعدی یا رییس جمهور بعدی سرمش بشی و درس بگرند امیدوارم روزی برسه که مردمه ما در صلح وصفا همراه با شادی و ازادی زندگی کنند
سه‌شنبه 12 مهر 1390

محمداصلی - ایران - تهران
از خواهران و برادران مسلمان و ارزشی خواهش می کنم لال نباشند و پاسخ دندان شکنی به اینهمه توهین ما مزدوران بی جیره و مواجب استکبار جهانی به رهبر مسلمین جهان و ادامه دهنده راه ان بیا و ائمه معصومین صلوات الله و سلامه علیهم اجمعین و این نایب برحق امام زمان بدهند . شما که ماشاءالله در وقاحت و پررویی بی نظیرید پس چرا خفقان گرفته اید ؟
سه‌شنبه 12 مهر 1390

soheil_alman - المان - فرانکفورت
اره صلاح نیست چون دزدیهای تو پوفیوز هم رو میشه..اتش میگیره ادم از این همه زورو جفنگ گویئ این مرتیکه...خدایا تا کی........خامنه ائ..دوستان این فحش سانسوری بود..
سه‌شنبه 12 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.