نگرانی جنتی برای بازداشت عامل اختلاس بانک صادرات


نگرانی جنتی برای بازداشت عامل اختلاس بانک صادرات

میهن , مجید سعادت : «آیت الله جنتی به قوه قضائیه توصیه کرده است که حرمت آقای جهرمی حفظ شود». یک نماینده مجلس در گفتگو با میهن ضمن تأکید بر صحت این خبر، افزود: «جهرمی مدیر معزول بانک صادرات در دو دهه گذشته از سوی آقای جنتی مسئول هیئت نظارت بر انتخابات بوده و حتی آقای احمدی نژاد قبلا معاون جهرمی در هیئت نظارت بوده و به همین علت هم در اداره انتخابات به مدل سال ۸۸ موفق بوده و تجربه داشته است».

از سوی دیگر، آیت الله احمد جنتی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران که با حضور سید محمد جهرمی (از متهمان پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی) در کنار محسنی اژه ای برگزار شد گفته است: «فساد کلان مالی اتفاق افتاد که تا به حال به این مبلغ نبوده است، البته مقدار آن محل حرف است که ریاست قوه قضاییه نیز گفته است باید تحقیق شود. اما به هر حال فسادی کلان بوده است. پس باید بررسی کنیم که چطور این فساد اتفاق افتاده است.» اما هشدار داد که «باید در این فضا مراقب باشیم دین مان را از دست ندهیم و بی گناهی را متهم نکنیم؛ باید جلوی شایعه سازیها گرفته شود، مجرمی تبرئه نشود، بیگناهی گرفتار یا محکوم نشود و بازداشت بی مورد انجام نشود».
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه «در این وضعیت ها گناه زیاد اتفاق میافتد» گفت: «خیلی باید سنجیده رفتار شود تا آبروی اشخاص ریخته نشود که در این زمینه افکار عمومی و دستگاه قضایی باید بسیار مراقبت کنند و همه قوا با هم همکاری کنند تا این آخرین بار باشد».

ناظران سیاسی این ادبیات را نشانه نگرانی جنتی برای بازداشت همکار قدیمی اش در شورای نگهبان، ارزیابی می کنند.
این در حالی است که محمد عزیری مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با مهر با اعلام خبر عزل جهرمی گفت: در پی استعفای محمودرضا خاوری مدیر عامل بانک ملی، وزیر امور اقتصادی و دارایی با درخواست وی موافقت کرد و در عین حال عضو هیئت مدیره مربوطه در بانک ملی که اداره امور مناطق آزاد را عهده دار بود عزل کرد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر استعفا یا برکناری محمد جهرمی از مدیرعاملی بانک صادرات ایران گفت: با توجه به مجموعه بررسیهای صورت گرفته در کمیته منتخب دولت که به زودی گزارش آن منتشر خواهد شد، مسئولیت قصور مدیریتی مرتبط با پرونده گشایش اعتبارات اسنادی ریالی داخلی (LCهای ریالی) بر عهده بانک گشاینده اعتبار (بانک صادرات) بوده که نظارت و کنترل داخلی برای گشایش لازم را به نحو لازم انجام نداده؛ لذا کمیته مزبور تصمیم به برکناری مدیر عامل بانک صادرات ایران و اصلاح مدیریتی در آن بانک گرفته است.

همچنین سایت الف (نزدیک به احمد توکلی) نوشت که «عزل و نصبهای محمد جهرمی در مدت نزدیک به ۲سال مدیریت بانک صادرات نشان میدهد وی در موارد حساسی مدیران عالی رتبه باتجربه را برکنار و به جای آنها افرادی جوان و بی تجربه منصوب کرده است».

به گزارش الف، در فهرست افرادی که در دوسال گذشته توسط جهرمی از مناصب خود عزل شدهاند و نیز افرادی که به دستور وی در بانک صادرات به مدیریت رسیدهاند، نکات قابل توجهی به چشم میخورد:

برخی مدیران عزل شده توسط جهرمی:

بهروز جلالی اصل: رئیس اداره امور کارکنان، ۲۵دارای سال تجربه در بانک صادرات

محمدحسین فتحعلی زاده، رئیس اداره کل حقوقی، دارای ۲۶سال تجربه در تمامی ردههای بانک از شعبه، حوزه، معاونت و سرپرستی. به جای ایشان جوانی ۳۰ساله و فاقد تجربه کافی حقوقی و بانکی، به سمت مهم مدیر کل حقوقی منصوب شده است.

حسین میرزا عبداله: رئیس سرپرستی شرق تهران، دارای ۲۹سال و اندی سابقه در تمامی ردههای بانکی

مجید گودرزی: مدیر امور طرح و برنامه دارای ۲۷ سال سابقه و تجربه در بانک صادرات ایران

سید حسین موسوی: رئیس اداره انتظامات دارای ۲۹ سال سابقه در انتظامات بانک

سیروس یاریکل: دارای ۲۹ سال سابقه در تمامی بخشهای بانکی و حقوقی که به دلیل عدم ارجاع کار ناچار به بازنشستگی شد.

حمید نوذری: رئیس اداره خدمات و پشتیبانی، دارای ۲۹ سال سابقه بدون دلیل خاصی برکنار شد.

جاهد کوچک: دارای ۲۸ سال سابقه در ریاست شعب خارج از کشور، اکنون عزل شده و استفادهای از ایشان نمی شود.

محمدرسولی: دارای ۲۶سال سابقه در امور حراست

ابوالفضل تاج الدین: بازرس ویژه مدیر عامل با ۲۶ سال سابقه، برکنار شده است.

برخی انتصابات جهرمی:

مجید ابوالفتحی: مدیرکل روابط عمومی جوان حدوداً ۳۰ ساله که مدعی ۱۷ سال تجربه مدیریت دارد.

علی مبینی دهکردی: همکلاسی محمد جهرمی که به خاطر انتصاب ایشان در بانک صادرات، در چارت سازمانی بانک تغییر اساسی داده شد و برخی نیروهای باتجربه فاقد پست سازمانی شدند یا از بانک مهاجرت کردند.

مسعود غنیزاده: همکلاسی دیگر آقای جهرمی که از شهرداری به بانک صادرات آورده شده.

بنا بر گزارش وبسایت الف، محمد جهرمی، در مهرماه ۱۳۸۸ با اشاره محمود احمدینژاد به وزیر اقتصاد، بدون داشتن سابقه کار و مدیریت بانکی، به مدیریت بانک صادرات ایران منصوب شد.

khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت
در ادبیات اسلامی معنی این سخن این می باشد. هر چه خودی ها می دزدند. دزدی نیست. بلکه حلال اسلامی. هرچه غیر خودی ها میدزدند. حلال نیست و اعدام شوند. این سخنان برای حرمت افراد از زبان کسی در می اید. که تشنه به خون جوانان ایرانی است.
دوشنبه 11 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
حسابی ترس افتاده زیر پوست دزدهای واقعی که خامنه ای و جنتی نیز جزو آنان هستند.
دوشنبه 11 مهر 1390

ghalamfarsai - سوئد - مالمو
صد رحمت به مافیای ایتا لیا ! اقلا انها دیگر درس اخلاق به مردم نمیدهند. حاج اقا هول کردند. نمونه ای بارز از مدیریت احمدی نژادی!
دوشنبه 11 مهر 1390

ghalamfarsai - سوئد - مالمو
صد رحمت به مافیای ایتا لیا ! اقلا انها دیگر درس اخلاق به مردم نمیدهند. حاج اقا هول کردند.
دوشنبه 11 مهر 1390

edwin alenpooya - ایران - شیراز
از کی تا حالا دایناسورها هم می توانند با گناه یا بی گناه بودن انسانها را تشخیص دهد و نظر بدهد. گذشته از این چرا در نظامی که ادعا می کند اسلامی است با وجود این همه سرباز کمنام و حراست مراکز دولتی و .. باید عمل خلاف صورت گیرد. چه رسد به اختلاس آنهم با مبلغ ناچیز که مورد آزار جنتی و امثالهم شود. بیچاره نکنه می ترسه پای خودش هم وسط کشیده شود. از همه مهمتر آقای جنتی ایم مسائل چه ربطی به تو داره مگر مملکت تشکیلات قضائی و انتظامی ندارد
دوشنبه 11 مهر 1390

lucas71 - سوئد - اوپسالا
مجید ابوالفتحی: مدیرکل روابط عمومی جوان حدوداً ۳۰ ساله که مدعی ۱۷ سال تجربه مدیریت دارد. این بابا از کمر باباش تجربه مدریت کسب کرده . متاسفم برای فرهنگ غنی مان.............که دیگر فرهنگی برامان نمانده. امیدوارم که دوستان نگویند که این اقا ایرانی نیست.و گناه مان را گردن دیگران بیاندازیم.
دوشنبه 11 مهر 1390

amoo uk - انگلیس - لیدز
اقای جنتی و دوستهایه مثله خودش و اغا زادها حق دارند نگران شریکان دزد 33 سال جنایت باشن .اما یک کارگر یا دانشجو و معلم حق ندارنداعتراض بکنند چون اسلام فرموده ریاضت و زجر بکشید .ننگ بر اصله نظام علی گدا و نابودی
دوشنبه 11 مهر 1390

Royan - المان - المان
کفتار بی ناموس پس چرا اون موقع که میریزید توی خانه مردم و دختر مردم را به کشتن می دهید به فکر جان و مال و آبروی مردم نیستید شما ها از رهبر تا احمدی نژاد سر تون توی یک آخور است تمام این کنار گذاشتن افراد با تجربه و با سابقه و روی کار آوردن دوست و آشنا طرح چندین ساله بوده که بتونید این اختلاس را عملی کنید جای شک و شبه دیگه نیست.
دوشنبه 11 مهر 1390

dara20 - ایران - تهران
عجب طویله ای شده اینها هم از توبره میخورند هم ار اخور!!!! چپاول اموالی ملی با همکاری مستقیم مفسدین دسته یک حکومت و حمایت بی دریغ شان از دزدان و غارتگران صورت می گیرد. میلیاردها میلیارد دلار از اموال ملت سیاه بخت ایران بنام واهی و شوم اسلام به خارج از کشور منتقل می شود. کوران و کران هموطنان خفته در خواب جهالت و نادانی بیدار شوید و ببینید که این داغمه به پیشانی گذاشتگان این نمایندگان خدا بر زمین اینده شما و فرزندانتان را به لجن کشیدند. فردای ایران اگر اینگونه پیش برود دستکمی از افغاستان و سومالی نخواهد داشت. شما را به خدا از این حماقت ویرانگر اسلامی بیرون بیائید. ایا می دانید با این مبالغ چپاول شده می شد از ابتدای ذلت اسلامی تا به اموز ایران را بهشت ساخت!!!
دوشنبه 11 مهر 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
این ماموت هنوز نفس میکشه!!! بیخود نیست هوای تهران اینقدر آلوده شده!!!
دوشنبه 11 مهر 1390

onsore ahriman - فرانسه - مارسی
مشکل از کسانیه که اینارو کلا به رسمیت میشناسن . هر خری که دهنشو باز کنه عرعر کنه که نباید راجع بهش مقاله نوشت!
سه‌شنبه 12 مهر 1390

ملاصدرا - ایران - شیراز
کفتار رای آشام کثافتی مثل تو حق نداره دم از دین ؛گناه و انسانیت بزنه.بخداوندی خدا به چشم من تو چیزی جز یک کقتار نیستی!!!!و پست تر از تو اون احمقهایی هستند که فقط برای حفظ منافع و موقعیت خودشون میان پشت سر بوزینه ای مثل نمیر المومنین نماز میخوانند.خاک بر سر همتون
سه‌شنبه 12 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.