علی مطهری: جبهه پایداری ابزار دست احمدی‌نژاد و مشایی


علی مطهری: جبهه پایداری ابزار دست احمدی‌نژاد و مشایی است

آقای مطهری می گوید که جبهه پایداری ابزار دست احمدی نژاد و مشایی قرار گرفته است.

علی مطهری، نماینده اصولگرای منتقد دولت، "جبهه پایداری" را متهم کرده که "یک جریان فرصت طلب است و انقلابیون راستین باید در تضعیف آن بکوشند."

آقای مطهری در گفتگو با خبرآنلاین گفته که اکثر موسسان جبهه پایداری "زحمتی برای انقلاب نکشیده اند و در اثر اتفاقاتی جای انقلابیون راستین را گرفته اند."

جبهه پایداری گروهی متشکل از وزرای اخراجی دولت محمود احمدی‌نژاد و شماری از اعضای رایحه خوش خدمت هستند.

اکثر افراد این گروه نیروهایی هستند که از اطراف آقای احمدی نژاد پراکنده شده اند و با حمایت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی جبهه پایداری انقلاب اسلامی را تشکیل داده اند. این گروه خود را طرفدار آقای احمدی‌نژاد معرفی می کند و در عین حال می گوید هدفش این است که با جریان موسوم به "جریان انحرافی" نزدیک به رئیس جمهور، یعنی گروه آقای مشایی، مقابله کند.

درخواست های جبهه پایداری از اصولگرایان با انتقادات تندی در میان اصولگرایان مواجه شده و دامنه اختلافات این گروه را اصولگرایان را گسترده تر کرده است. در عین حال با درخواست های جبهه پایداری، موضوع فراگیر بودن کمیته پانزده نفری اصولگرایان برای انتخابات آینده مجلس را به بحث اصلی این گروه که ارکان قدرت را در ایران در اختیار دارند، تبدیل کرده است.

منظور از کمیته وحدت اصولگرایان، کمیته‌ای پانزده نفره است که با عنوان کمیته ۷+۸ نیز شناخته می‌شود و در آن نمایندگانی از گروه‌های مختلف اصولگرا حضور دارند و برای رسیدن به لیستی واحد برای شرکت در انتخابات آینده مجلس که در اسفندماه برگزار می شود، تلاش می‌کنند.

در ماه های اخیر بسیاری از نزدیکان آقای احمدی نژاد به دلیل ارتباط با "جریان انحرافی" مورد انتقاد شدید دیگر گروه‌های اصولگرا قرار گرفته‌اند و اکنون اکثریت اصولگرایان تلاش می‌کنند که دست "جریان انحرافی" را از سهمیه اصولگرایان در انتخابات دور نهم مجلس کوتاه کنند.

بنابر گزارشها، جبهه پایداری که محمد تقی مصباحی یزدی از روحانیون طرفدار آیت الله خامنه ای رهبر ایران از آن حمایت می کند، شرط هایی برای کمیته وحدت اصولگرایان تعیین کرده است که آیت الله محمدرضا مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان و محمد یزدی عضو شورای نگهبان آن را هدایت می کنند.

 

آقای مهدوی کنی در ایجاد اتحاد میان اصولگرایان نقش محوری داشته است.

در گروه هشت نفره کمیته وحدت اصولگرایان دو نفر از جبهه پیروان خط امام و رهبری (محمد رضا باهنر نایب رئیس مجلس و منوچهر متکی وزیر سابق امور خارجه)، دو نفر از ایثارگران (حسین فدایی و علیرضا زاکانی نمایندگان مجلس) و نمایندگان محمدباقر قالیباف شهردار تهران و علی لاریجانی رئیس مجلس عضویت دارند.

به جبهه پایداری پیشنهاد شده که دو نفر را برای عضویت در این گروه معرفی کنند اما این گروه سهم بیشتری می خواهد و علاوه بر آن خواستار کنار گذاشتن نمایندگان لاریجانی و قالیباف است.

آقای مطهری می گوید که جبهه پایداری، آقای لاریجانی و قالیباف را متهم می کنند که "خواص مردود" هستند اما "ما می گوئیم خود شما هستید."

انتقادات نسبت به سهم خواهی گروه های اصولگرا به شدت افزایش پیدا کرده و اکثریت نمایندگان اصولگرای هشدار داده اند که این گروهها باید دست از سهم خواهی بردارند.

به گفته آقای مطهری، "اینها(اعضای جبهه پایداری) قبل از آنکه گروهی از جامعه را نمایندگی کنند، نمایندگی آقای احمدی نژاد و آقای مشایی را به عهده دارند و این که می گویند ما آقای احمدی نژاد را قبول داریم اما مشایی را قبول نداریم، یک تناقض است."

به عقیده این نماینده اصولگرای مجلس، تناقض اینجاست که آقای احمدی نژاد بارها گفته که "من افکار مشایی را قبول دارم و مشایی فردی زلال است. بنابر این این دو از هم تفکیک ناپذیرند و در واقع یک روح در دو بدن اند."

با این توضیح آقای مطهری نتیجه گرفته که "جبهه پایداری ابزار دست احمدی نژاد و مشایی قرار گرفته است."

به گفته آقای مطهری، موسسان جبهه پایداری باید "از مردم عذرخواهی کنند اما می بینید که می گویند اصولگرای واقعی و خالص ما هستیم و بقیه منحرف اند و رفتاری شبیه رفتار خوارج دارند که می گفتند ما مسلمان واقعی هستیم و علی کافر است."

 

آقای مصباح یزدی از تشکیل جبهه پایداری حمایت کرده است

در روزهای اخیر انتقاد نسبت به جبهه پایداری در میان اصولگرایان افزایش پیدا کرده و محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس، حسن غفوری فرد نماینده تهران و رضا تقوی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت نسبت به درخواست های جبهه پایداری واکنش های تندی نشان داده اند.

آقای باهنر بدون آنکه نام جبهه پایداری بیاورد این گروه را "جبهه انحراف" توصیف کرده و گفته که مدتها قبل فعالان سیاسی هشدار داده بودند که "جبهه انحراف در درون اصولگرایی در حال شکل گرفتن است و پیچیدگی آنها این است که خود را اصولگراتر از دیگران می دانند."

غفوری فرد نیز در گفتگو با هفته نامه شما ارگان حزب موتلفه گفته که "جبهه پایداری که حالا اجازه یافته سوار قطار اصولگرایی شود، باید سرجای خود بنشیند، نه جای دیگران."

آقای غفوری فرد تاکید کرده که قطار انتخابات در ساختار ۷+۸ شروع به حرکت کرده و درب هنوز باز است و افراد می توانند وارد شوند اما در جایی می توانند بنشینند که جایشان است و نمی توانند جای دیگران بنشینند."

razmandeh - سوئد - استکهلم
اینها ایران را تبدیل به اشگول اباد کردند !!! و ما در خوابیم و اینها دارند ارث تقسیم میکنند
دوشنبه 11 مهر 1390

sia_sefid - ایران - تهران
یه زمانی فقط زر و زور بود و بخور بخور .. زورمان با پرپر شدن جوانان به باد رفت .. امروز فقط زری و بخور بخوری به جا مانده
دوشنبه 11 مهر 1390

parviz1 - انگلستان - کترینگ
من نمیدونم چرا هر وقت عکس این ملا زاده(مطهری)میبینم یاد انسانهای اولیه و غار نشینان قرون وستا میافتم..البته ایمان دارم انها با شرفتر و فهیم تر از این ملازادها ...بودند.
دوشنبه 11 مهر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
با عرض معذرت این اخوندا ایران رو توالت عمومی خودشون وکس وکارشون کردن ..مرگ بر اخوندیسم ...مرگ بر جمهوری اس.....لی
سه‌شنبه 12 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.