خامنه‌ای: هر طرحی برای تقسیم فلسطین یکسره مردود است


خامنه‌ای: هر طرحی برای تقسیم فلسطین یکسره مردود است

رهبر جمهوری اسلامی روز شنبه با تأکید بر آزادی تمامی فلسطین و نه آزادی تنها بخشی از آن، هر طرحی که منجر به تقسیم فلسطین شود را «یکسره مردود» دانست و اظهار کرد که پیشنهاد ایران برگزاری همه‌پرسی میان ملت فلسطین است.

پیش از سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی سخن گفت. محمود احمدی نژاد،رئیس جمهور و صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه نیز در این کنفرانس حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری های ایران، رهبران گروه های فلسطینی حماس و جهاد اسلامی، نبیه بری، رئیس مجلس لبنان، و مقام های دولتی سابق یا روسای کنونی مجالس برخی کشورها از مدعوین این کنفرانس دو روزه هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله علی خامنه‌ای که در «پنجمین اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین» سخن می‌گفت، اظهار کرد: «مدعای ما آزادی فلسطین است، نه آزادی بخشی از فلسطین. هر طرحی که بخواهد فلسطین را تقسیم کند، یکسره مردود است. طرح دو دولت که لباس حق به جانب «پذیرش دولت فلسطین به عضویت سازمان ملل» را بر آن پوشانده‌اند، چیزی جز تن دادن به خواسته صهیونیست‌ها، یعنی «پذیرش دولت صهیونیستی در سرزمین فلسطین» نیست.»

محمود عباس، رهبر تشکیلات خودگردان فلسطینی، اول مهرماه درخواست رسمی برای عضویت کامل عضویت کشور مستقل فلسطین،  در سازمان ملل را، در چارچوب مرزهای ۱۹۶۷، به دبیر کل سازمان ملل متحد
ارائه کرد.

آمریکا و اسرائیل مخالفت خود را با تشکیل کشور مستقل فلسطین اعلام کرده‌اند و خواهان مذاکره بین مقام‌های اسرائیلی و فلسطینی برای حل مشکلات موجود هستند.

علی خامنه‌ای روز شنبه با اظهار این‌که «فلسطین، فلسطین «از نهر تا بحر» است، نه حتی یک وجب کمتر»، طرح برگزاری همه‌پرسی از ملت فلسطین را به میان کشید.

وی در توضیح «طرح جمهوری اسلامی برای حل قضیه فلسطین»، گفت:« ما نه جنگ کلاسیک ارتش‌های کشورهای اسلامی را پیشنهاد می‌کنیم، نه به دریا ریختن یهودیان مهاجر را، و نه البته حکمیت سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی را. ما همه پرسی از ملت فلسطین را پیشنهاد می‌کنیم. ملت فلسطین نیز مانند هر ملت دیگر حق دارد سرنوشت خود را تعیین کند و نظام حاکم بر کشورش را برگزیند.»

وی همچنین در واکنش به مخالفت آمریکا با تشکیل کشور مستقل فلسطین گفت: «رئیس جمهور آمریکا می‌گوید که امنیت اسرائیل خط قرمز اوست... این خط قرمز اوباما و امثال او به دست ملت‌های به پا خواسته مسلمان شکسته خواهد شد.»

آقای خامنه‌ای درعین تأکید بر این‌که آن‌چه اسرائیل را تهدید می‌کند عزم راسخ مردم کشورهای اسلامی است و نه موشک‌های ایران، خاطر نشان کرد: «البته آن موشک‌ها هم هرگاه تهدیدی از سوی دشمن بروز کند، وظیفه خود را انجام خواهند داد.»

باراک اوباما ۳۱ شهریور ماه در نطق خود در مجمع عمومی سازمان ملل، تعهد آمریکا به حفظ امنیت اسرائیل را «تزلزل‌ناپذیر» خواند و تأکید کرد که آمریکا تلاش فلسطینی‌ها را در متوسل شدن به سازمان ملل متحد برای درخواست پذیرش عضویت کشور فلسطین،
وتو خواهد کرد.

در حال حاضر شورای امنیت درخواست عضویت فلسطینیان را برای بررسی به کمیته ویژه ارسال کرده و این کمیته ۱۵ نفره روز جمعه نخستین جلسه بررسی این تقاضا را کلید زد.
مسیح پسر مریم - ایران - تهران
بسیار زیبا ودرست بیان کردند، زنده باد رهبر عزیزمان که وجودشان باعث اتحاد ملت های اسلامیست.
شنبه 9 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
این شخص در جا و مکان خودش مردوست است و خود فلسطینی ها اینو اصلا آدم به حساب نمیآرند.
شنبه 9 مهر 1390

sir_reza - ایران - تهران
به تو چه؟ چرا تو امور داخلی فلسطین دخالت می کنی؟
شنبه 9 مهر 1390

khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت
باز هم سخن از مادر عروس. مرد حسابی تو ایران را اباد کن. فلسطینیان پیش کش شما.بوی تعفن جمهوری اسلامی به کانادا هم رسید . سربازان گمنامت جان خود را در بستر کفار نجات می دهند. و هنوز رویت کم نشده است. خجالت بکش ای پیر دغل باز.
شنبه 9 مهر 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
مسیح پسر مریم - ایران - تهران جوک باحالی گفتی. این مردیکه شیره ای و جنایتکار رو فقط باید تو فاضلاب انداخت. از این جوکها باز هم بگو تا کمی بخندیم.
شنبه 9 مهر 1390

اتحاد ایرانیان - ایران - شیراز
چند بار دکتر گفت رو منبر نرو چرا چون .. زیادی میخوری برای معدت بده عزیزم
یکشنبه 10 مهر 1390

duell - آلمان - برلین
آقا یا خانوم مسیح پسر مریم - ایران - تهران حیف اون نامه کاربری که واسه خودت انتخاب کردی . نامه مسیح مقدستر از این حرفاست که بخوای نامه کاربریت کنی‌ با این نظراتت
یکشنبه 10 مهر 1390

iSam - انگلستان - لندن
تو یکی ملت بابا.
یکشنبه 10 مهر 1390

ghafas - ایران - مشهد
مسیح پسر مریم - ایران - تهران. جونم یه سوال از بزرگترها بپرس بچگی هات طوری نشده که ایتقده عقده شنیدن فحش داری...داد می زنه مخالف اینهایی و فقط برای شتیدن فحش و خنده پشت مانیتور داری بازارگزمی می کنی..دیدیم که می گیم
یکشنبه 10 مهر 1390

sia_sefid - ایران - تهران
ای بابا تو که هم اخوان المسلمین گند زد بهت . هم أخوات المسلمین .. دیگه بس کن دیگه !! .. کسی از تو نظر نخواسته که سمینار ساختی واسه خودت . اگه تونستی افکارت رو به مردم خودت بدون باتوم و تفنگ و شکنجه وارد کنی .. اون وقت برو سراغ مخ پشکل زده ی اعراب! شاید صادراتت به اون جا خوب باشه
یکشنبه 10 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
مردک پفیوز صد پدر مسئله ی این دو پسرعموهای قومی بتو چه مربوط???برای خر سواری از ابتدای عنقلاب فلسطین فلسطین مد شد همانهائی که در حادثه ی وحشتناک سینما رکس مزورانه انرا به ساواک نسبت دادند برای پیروزی خمینی نجس همزمان فریاد برادر ابوعمار شان به اسمان میرفت --زمانی ملت را با جنگی که خمینی در نهان بوجود اورد و ادامه داد فریفتید و زمانی دوستی خاله خرسه برای فلسطینیها/بله همکاران پست فطرتتان حماس اشغال و حزب الله لبنان هم با شما همصداهستند چون بقایتان در تنش و رعب و وحشت است چون دینتان/
یکشنبه 10 مهر 1390

feminism - انگلستان - لندن
ای تازیزادۀ بی وجدان تو نانِ خود را به نرخ جانِ شیرین ایرانیان میبلعی ولی دل سنگت برای فلسطینیان به سوزش افتاده !! ببند اون خندقِ متعفن را ای ملعون !
یکشنبه 10 مهر 1390

soheil_alman - المان - فرانکفورت
مال ملتو به قارتو ویالا های میلیاردی در کاناداااروپا امریکا شنکنجه زندان اعدام فقر فحشا...مرتیکه دزد حمال فتوا برای فلسطین میده اخه به تو چه.. امیدوارم ذره ذره مردن خودتو بچه های حرامزادتو همه انهائی که همراهت کردن را ملت ایران نظارگرش باشند...مرگ و ننگ بر تو...
یکشنبه 10 مهر 1390

marsel - ایران - تهران
نیازی به کرکری خوانی و بحث با مغز شستشو داده ها نیست عزیزان! چیزی که مسلم است این است که دولت مستقل فلسطینی برپا خواهد شد و آقای خامنه ای اصلاً نقشی در آینده این قضیه نخواهد داشت!
یکشنبه 10 مهر 1390

desert-wolf - المارات - دبی
اخ کی میشه ما مردم ایران با دستای خودمون اینو مجازات کنیم اهههههه بمیر دیگه چقدر می خوای عمر کنی اخه?
یکشنبه 10 مهر 1390

کاپیتان - ایران - تهران
به نظر میاد در همه ی دنیا تمام ملتها من جمله ملت فلسطین باید حق انتخاب و تعیین سرنوشت رو داشته باشن به جز ایران که آحاد ملت باید سر به زیر و فرمان بردار و پیرو باشند!!! چون ولایت دارند و این برای خودشان و 77 پشتشان از هر لحاظ کفایت می کند. و البته باید دید طرح تقسیم فقط در مورد فلسطین مردود است یا در زمینه بیت المال و پول نفت و پول اختلاس و کلا پول مردم ایران هم مردود است.
یکشنبه 10 مهر 1390

mamat - ایران - ایلام
sir_reza - ایران - تهران. تو نمیدونی ایشون کاسه داغتر از آشه ؟ مردم فلسطین راضین ایشون راضی نیست
یکشنبه 10 مهر 1390

Pezhman - اتریش - وین
بازم زد رو دست صاحب خانه.
دوشنبه 11 مهر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
چه غلط هایه زیادی ...نخود سیاه هر اشی هست این جانیه خونخوار..
دوشنبه 11 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
دخالت در کار دولتهای دیگر مثل حرکتهای استعماری دولتهای اورپأی و آمریکا هست.خالد مشعل هم که با سخنان ولی‌ وقیح ایران مخالفت کرد!پاچه خوار ولایت وقیح مسیحی‌ ندیده بودم که اونو هم دیدم.
دوشنبه 11 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.