تصاویر اعجاب‌انگیزی از درون بدن


تصاویر اعجاب‌انگیزی از درون بدن

اسرار بدن انسان از مدتها پیش دانشمندان را به خود جذب کرده است؛ از این رو رقابت جهانی دنیای کوچک «نیکون» هر ساله به دنبال نمایش زیبایی‌ها و پیچیدگی حیات از طریق نور میکروسکوپ به برترین عکاس میکروسکوپی که مشارکت علمی مهمی با علوم حیاتی،‌ تحقیقات زیستی و علم مواد داشته باشد، جایزه می‌دهد.

در این مجموعه می‌توان تصاویر اعجاب‌انگیزی از بدن انسان و همچنین از تحقیقات متمرکز بر بهبود سلامت انسانها را مشاهده کرد که در رقابت بزرگ تصاویر میکروسکوپی جهان کوچک به نمایش درآمدند.

لیپوزوم‌های غول‌پیکر (دکتر جورج برناردینو دلاسرنا / دانمارک)این ساختارهای مصنوعی آماده‌شده را می‌توان با دارو پر کرده و برای درمان سرطان و سایر بیماریها استفاده کرد.بافت گوش رویان (دکتر ویدیا مونامالی/ دانشگاه واشنگتن)بخش حلزونی گوش، بخش شنیداری گوش داخلی بوده و برای درک بهتر فقدان شنوایی یک اصل کلیدی است.


 اعصاب موش (گابریل لونا/ موسسه تحقیقات عصب‌شناسی دانشگاه سانتاباربارا)از این اعصاب برای بررسی تعاملای مغزی با چشم انسان استفاده می‌شود.

- ماست‌سل‌ها (دونالد پاتل/ موسسه تحقیقات چشم اپلپنز)این سلول‌ها در انواع گوناگون بافتها یافت شده و برای نقش داشتن در حساسیت‌ها، ترمیم زخمها و دفاع، مشهور هستند. این سلولها که از الیاف کلاژن استخراج می‌شوند، برای مطالعه ورم ملتحمه چشم استفاده می‌شد.

- سلول‌های کشت شده در آزمایشگاه (دکتر کریستوفر گوئئرین/ موسسه زیست‌فناوری فلاندرز)این سلولها بر روی چارچوبهای پلیمر زیستی برای پژوهش در مورد درمانهای جایگزین مشترک پرورش می‌یابند.

سلول‌های سرطانی (توماس دیرینک/ مرکز ملی تحقیقات میکروسکوپی و تصویربرداری)
سلول‌های «هلا» به نوعی از سلولهای نامیرا گفته می‌شود که در تحقیقات سرطان مورد استفاده هستند.

- سرطان پستان (دکتر جوناتاس بوسادور دو آمارال- دکتر گلوسیا ماریا ماچادو سانتلی/ دانشگاه سائوپائولو)بافت کشت شده سلول‌های سرطان پستان برای استفاده در تحقیقات به کار می‌رود.

- روده موش (دکتر پل آپلتون/ دانشگاه دوندی)سلول‌های بنیادی استخراج شده از روده کوچک یک موش که برای تحقیقات در مورد سرطان روده بزرگ و مقعد مورد استفاده قرار گرفته است.

DKDK - دانمارک - اسلیس
واقعا انسان با این بدن پیچیده که تا بحال علم از عملکرد مغز انسان و درست کردن چیزی مثل مغز انسان درمانده بوده.حال سئوال مگر امکان داره چنین مخلوقی خالقی توانا و دانا نداشته باشد?
یکشنبه 10 مهر 1390

sia_sefid - ایران - تهران
اون وقت میگن جبرییل گل بازی کرده . بابا این کجاش گل بازیه!! .. خلاصه عجب جنگلی تو بدن ما وجود داره .. اونایی که ایدز دارن انگار تو جنگلشون احمدی نژاد زندگی میکنه
یکشنبه 10 مهر 1390

man-malaysia - مالزی - کوالالامپور
چه خالق بزرگواری!!!. هیچ عقلی نمی پذیره یه میز یا صندلی بدون سازنده ای درست شده باشه ولی در عجبم که چطور ماده پرستان سایه خالقی توانمند را نادیده میگیرند!
یکشنبه 10 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
1- بدن انسان یکی از ترکیبات پیچیده طبیعت است. بخصوص مغز ما که مرکز تمام تصورات, احساسات, خلقیات و شخصیت ماست, ظریفترین و کاملترین کار طبیعت است. حتی اختراع خدا, کار تصورات ذهنی انسانست.باده از ما مست شد نی ما از او -- قالب از ما هست شد نی ما از او// باده در جوشش گدای جوش ماست -- چرخ در گردش اسیر هوش ماست. اینکه شخصی بگوید که به خدا اعتقاد دارد. دلیل بر موجودیت خدا نیست. زیرا اعتقاد داشتن, لازمه به وجود داشتن ندارد. اگر چنین بود, پس با بی اعنقادی به خدا, موجودیت او از بین میرود. حتی خود اعتقاد امریست که از تربیت و آموزش ذهن بوجود میآید. اطلاعاتی که ذهن به مرور زمان دریافت میکند, پایه تصورات او را بنا مینهد.
یکشنبه 10 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
2- به همین خاطر هرگز نمیتوان باور کرد که فرزندی که در محیطی که والدیبش هندوی مذهبی باشند, علاقه ای به زیارت مکه داشته باشد. یا نمیتوان قبول کرد که مسلمان زاده ای, سنگی را که هندو ها بعنوان نموداری از آلت تناسلی خدایشان " کریشنا" هست, همچون هندوها آنرا با آب پاک بشوید و با روغن نارگیل جلا دهد. بنا بر این اعتقاد پدیده ای است که از تربیت ذهن که خود نوعی جمع آوری اطلات ذهن است ایجاد میشود. اینکه گفته میشود. انسانها دینشانرا از والدینشان به ارث میبرند, کاملا صحیح است. به همین اندازه که این صحیح است, وجود خارجی موضوع اعتقاد باطل است. . .
یکشنبه 10 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
3- بنابر این اعتقاد نوع مترادف محترمانه خرافات است. یک انسان عاقل بدنبال درجه ایست که به آن "یقین" میگویند. برای ادعای "یقین" داشتن, بیان "یقین دارم" کافی نیست. این ادعا باید به مرحله اثبات برسد و اثبات آن نیز در شرایط تعریف شده ثابت, باید قابل تکرار باشد که تا ظن شانسی بودن آن از بین برود. ادعاهائی چون دیدن خدا, شنیدن خدا, وحی شدن, خواب دیدن, رابطه با امام زمان و یا خدا داشتن همه اینها دلیل اثبات نیست. بلکه ادعاهائی هستند که اغلب برای سوء استفاده مردم بکار گرفته مبشوند. آنهائی که در لابراتورهای دانشگاه ها کار میکنند, میدانند که برای ثابت کردن یک موضوع علمی به چه دستگاه های گران قیمتی نیار دارند. تنها دیدن مثلا تغییر رنگ کافی نیست. باید مشخصات فیزیکی رنگ نیز داده شود. زیرا هر رنگی را هر کس به نوع خودش میشناسد. زیرا مثلا رنگ قرمز را من وتو یکسان نمیبینیم. . .
یکشنبه 10 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
5- انسان کامل و رئالیست تا به چیزی یقین نداشته باشد, اصلا در موردش وقت تلف نمیکند. مقایسه تکامل این انسان با آن دسته از انسان نماهائی که هر روز 17 بار دلا و راست میشوند و مانند طوطی یک عمر همان را تکرار میکنند و بنا به اعتقادی که از "یقین" سالهای نوری فاصله دارد, انسانهای دیگر را به دار میکشند, دشوار است. . .
یکشنبه 10 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
7- ما ایرانیان, بخصوص ما که امروز ماهیت دین حاکم را بر آسمان تیره شده کشورمان میبینیم, به شدت مسئولیم. بدون شک همه ما شکست جنگ قادصیه را ننگ میدانیم. آیا هرگز از خودمان پرسیده ایم که اگر آن شکست را ننگ میدانیم, پس چرا هنوز از آن تبعیت میکنیم؟ جواب اینست که ما خودمان هم نمیدانیم که چه میگوئیم. . .
یکشنبه 10 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
DKDK - : برای پیدا کردن جواب " ابدی " شما در این سایت که " متاسفانه " همیشه با حقارت و توهین به همراه است, پس نه تنها از شما بلکه از اهانت کننده گان شما که ژست " روشنفکر " ( امان از دست این روشنفکران ! ) را گرفتند و جواب حقارت امیزی نثارتان میکنم، پیشنهاد میکنم به youtube با دادن این واژه " Ancient Aliens " که دو قسمتی است را ببینید ! پس همواره شاد و کنجکاو و جوابگو باشیم !
یکشنبه 10 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
4- بنا بر این ااگر ادعا شود که شخصی یا اشخاصی به خدا اعتقاد دارند, داشتن این اعتقاد دلیل بر موجودیت خدا نیست. امروز انسان به درجه ای رسیده است که مغز خودش را با هارد دیسک کامیوتر مقایسه کند و بسیاری از اطلاعات آنرا از طریق کابلهای نوری با کامپیوتر رد و بدل کند. . .
یکشنبه 10 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
6- آیا انسان باید از عقل تهی باشد که بر حسب توهماتش خدائی بسازد و خودرا فرستاده آن خدا بداند و بر حسب این ادعا, انسانهای دیگر را قتل عام کند. من معتقدم که نه, این انسان از عقل تهی نیست, بلکه شارلاتانی است که بر بیخردان اطراف خود نفوذ میکند و با سازماندهی این ابلهان, به جان مردم و تمدن های پیشرفته مردم میافتد. حاصل سوء استفاده این ادعای پیغمبری, جنگ قادصیه بود که پس از آن غرامت پردازی, بردگی و کنیزی ایرانیان شروع شد به حدی که بنا به روایتی خود امام حسین که ما از غم شهادت او هر سال به سرمان میکوبیم, چندین کنیز ایرانی داشته است. . .
یکشنبه 10 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
DKDK - :دوست گرامی, تصحیح کامنت اولی : و جواب حقارت امیزی نثارتان میکنم، پیشنهاد " میکنند " به youtube با دادن این واژه " Ancient Aliens " که دو قسمتی است را ببینید ! پس همواره شاد و کنجکاو و جوابگو باشیم ! با سپاس.
یکشنبه 10 مهر 1390

anty mola - عراق - اربیل
اسلام همچون طاعون جامعه جهانی را بیمار نموده است ،خوش به حال انانیکه ازاین ویروس خطرناک مصون و درامان مانده اند ، وخاک بر سر انانیکه ازبهر خود خودای خلق کرده وهمان خودا یعنی در واقع خود را میپرستند ومیستایند.............................
یکشنبه 10 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.