جبهه مشارکت: فساد گسترده در حاکمیت به نابودی جمهوری اسلامی می‌انجامد


جبهه مشارکت:
فساد گسترده در حاکمیت به نابودی جمهوری اسلامی می‌انجامد

جبهه مشارکت ایران اسلامی با انتشار بیانیه ای ضمن انتقاد از دولت محمود احمدی نژاد گفته است که رقم سه هزار میلیارد تومان اختلاس افشا شده «رقمی جزئی از تاراج منابع ملی است» و فساد گسترده در حاکمیت، به نابودی جمهوری اسلامی منجر می‌شود.

در بیانیه جبهه مشارکت ضمن ابراز تاسف از اختلاس سه هزار میلیارد تومانی که به گفته این تشکل «گریبانگیر بخش‌های عمده‌ای از ارکان حاکمیت شده»، با اظهار این‌که «اراده‌ای محکم برای مبارزه با فساد در میان مسئولان نمی‌بیند» گفته است: «مسئولان ارشد کشور خواسته یا ندانسته چشم خود را بر حقایق اداره کشور بسته‌اند.»

در این بیانیه آمده است که مسئولان کشور «در صدد هستند این فاجعه بی‌نظیر در تاریخ حیات ایران را به یک تخلف از قانون، یا سوء استفاده تقلیل دهند و بدون ریشه‌یابی و واکاوی علل و عوامل آن، تنها چند مسئول دون پایه بانکی را مجازات نموده و با صدور چند حکم اعدام و زندان برای عوامل دست چندم، قاطعیت خود را به اثبات برسانند.»

قوه قضاییه جمهوری اسلامی تایید کرده است که در پرونده بزرگترین اختلاس تاریخ ایران، عوامل دولتی نیز دست داشته‌اند و صادق آملی لاریجانی، رییس این قوه تاکید کرده که عنوان «اختلاس از ناحیه کارمندان دولتی» برای این پرونده صدق می‌کند.

جبهه مشارکت، همچنین گفته است که تنها در نتیجه بخشی از فسادهای مالی، «بیش از چهل هزار میلیارد تومان» از منابع بانکی کشور، در لیست بدهی‌های مشکوک‌الوصول قرار دارد که «رییس دیوان محاسبات سر رسید فقط ۱۶ هزار میلیارد تومان آن را برای شش ماهه اول سال ۹۰ اعلام کرده است.»

این تشکل عمده اصلاح‌طلب خاطرنشان کرده است: اگرچه «از سال ۸۴ تا کنون که جریان اقتدارگرا، قوای اجرایی، قانون گذاری و قضاییه کشور را به صورت کامل و یکپارچه در اختیار گرفته است، بیش از تمامی یکصد سال گذشته، در‌آمد نفتی عاید کشور شده است»، ولی روز به روز بر فقر و بیکاری افزوده می‌شود.

این تشکل با استناد به «گزارش منابع رسمی»، کل درآمد نفتی کشور از زمان آغاز استخراج نفت تاکنون را «نزدیک به یک هزار میلیارد دلار» اعلام کرده و گفته است که «بیش از پانصد میلیارد دلار» از این مبلغ در شش سال اخیر به دست آمده است.

جبهه مشارکت در ادامه با تکیه بر  قوانین بودجه سنواتی، مجموع هزینه‌های مجاز توسط دولت را «چهارصد میلیارد دلار» دانست و افزود: «این بدان معناست که باید حدود یکصد میلیارد دلار در حال حاضر در حساب ذخیره ارزی کشور موجود باشد، اما با کمال وقاحت، دولت، بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی به روش‌های مختلف اعلام نموده‌اند که در این حساب هیچ پولی نیست.»

در این بیانیه آمده است: «نتیجه انتخابات فرمایشی مجلس و کودتای انتخاباتی، حذف مهمترین نهاد نظارتی، یعنی مجلس و بر سر کار آمدن دولتی شده است که فارغ از هفت دولت و با پشتیبانی همه ارکان نظام، مهم‌ترین نهاد مدیریتی و برنامه‌ریزی را حذف و نهادهای نظارتی مانند سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات را به صورت کامل از ایفای وظیفه باز داشته است» و لذا «در این شرایط باید انتظار هرگونه فسادی و در هر سطحی را داشت.»

جبهه مشارکت ایران اسلامی در پایان ضمن ابراز نگرانی از نحوه اداره کشور و «حاکمیت فساد گسترده در لایه‌های درونی حاکمیت اقتدار» تاکید کرده است که ادامه این روند به «نابودی کشور و براندازی جمهوری اسلامی» می‌انجامد.
sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
33 ساله از این بیانیه ها صادر میشه و حکومت مستضعفان عالم به تاراج منابع مالی و انسانی ایران مشغوله. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
شنبه 9 مهر 1390

haghighatgo - آلمان - برلین
چه فسادی کدوم فساد؟؟ ...هی فساد.. فساد می کنن انگار که تو اون خراب شده لعنت شده همشون ازاین پول سهمی داشتن که حالا که دزدین چیزی براشون تغییر کرده !! سی و چندساله که فرانسه و انگلیس سوارشونن و گماشته هاشون همون خمینی زاده ها وتازی پرست ها افسارشون مثل افسار الاغ اینور اون ور می کشنشون و سیخونکشون میزنن و جلوشون هم یارانه و ساندیس میریزن دردشون نیومده ...و میلیارد میلیاردهاشون رو بردن خواب بودن حالا که یه دفعه بیدارشدن !! این پول ها به بانک های اروپائی سرازیر شده که اولا باج باشه و دوما"با سود کلان برای تازی زاده ها به کشور ورشکسته یونان قرض بدن !!!!
شنبه 9 مهر 1390

ghalamfarsai - سوئد - مالمو
دو کلمه حرف حساب. کاملا موافقم
شنبه 9 مهر 1390

soheil_alman - المان - فرانکفورت
زبان عاجز از سخن است...کی این جمهوری اسلام و حکومت دزد غارتگر نکبت از بوم ایران نامش محو میشه..کی...لعنت بر ان اسلام که فقط بدبختی به ارغوان اورد.
شنبه 9 مهر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
نابودی جمهوری اسلامی و حاکمیت فسادو حذف مجلس شورای اسلامی را خواهانیم ..به امید نابودی این رژیمه سفاک ..امین
شنبه 9 مهر 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
"اگرچه «از سال ۸۴ تا کنون که جریان اقتدارگرا، قوای اجرایی، قانون گذاری و قضاییه کشور را به صورت کامل و یکپارچه در اختیار گرفته است، بیش از تمامی یکصد سال گذشته، در‌آمد نفتی عاید کشور شده است»، ولی روز به روز بر فقر و بیکاری افزوده می‌شود.". کاملا درسته, نفت به بشکه ای صد و شصت دلار هم رسید ولی وقتی پدرم برای دریافت طلب چندین ساله اش از دولت به سازمان مربوطه مراجعه میکرد میگفتن پول نیست.. یاد فیلم تنگسیر افتادم که میگفت "اخه این چه شهریه? حاکمش دزده, سیدش دزده, قاضیش دزده, تاجرش دزده...!"..
شنبه 9 مهر 1390

ARTEMIS-SW - /فرانسه - پاریس
خاک عربستان بر سرتان/ناراحت که نکند رژیم باباجان ملایشان سقوط کند و جیره و مواجبشان قطع شود/فرانسه
شنبه 9 مهر 1390

sia_sefid - ایران - تهران
بدبختی اینجاست که چند روز پیش واسه چک کردن چند خبر در سایت دانشگاه رفته بودیم نت از طریق ultra surf متاسفانه فقط به دلیل خبر خوانی و استفاده از فیلتر شکن ، رمز استفاده از سایت رو واسم مسدود کردن .. واقعا خنده دارترین کشور رو داریم که مردم حق خوندن خبر هم ندارن !! واقعا خوش به حال مردم کره شمالی که لا اقل واسه کارای مسخره محاکمه میشن . نه واسه چیزایی که در حد کار هم نیست
یکشنبه 10 مهر 1390

ordak - المان - المان
همیشه برقرار و پایدار باد حکومت عدل علی!!!!.حکومتی که توسط رمال و جادوگر و ملی فقیه اداره بشه بهتر ازاین نمیشه.
یکشنبه 10 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.