متقاضیان تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور می توانند از کشور خارج شوند


متقاضیان تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور
می توانند از کشور خارج شوند

 
درصورتی که دانشگاه پذیرنده مورد تایید وزارت علوم بوده و متقاضی هم حداقل تحصیلات کارشناسی داشته باشد، می تواند با هماهنگی لازم از کشور خارج شود اما پس از اتمام دوره دکتری و مدارج بالاتر به کشور باز گردد.


 معاون امور مشمولان و معافیت سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی کشور با بیان اینکه مشمولان خدمت سربازی متقاضی تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور با داشتن شرایط لازم می توانند از کشور خارج شوند گفت: درصورتی که دانشگاه پذیرنده مورد تایید وزارت علوم باشد مشمولان می‌توانند از کشور خارج شوند.

سرهنگ حلوایی با اشاره به شرایط خروج پسران مشمول سربازی برای ادامه تحصیل به خارج از کشور گفت: درصورتی که دانشگاه پذیرنده مورد تایید وزارت علوم بوده و متقاضی هم حداقل تحصیلات کارشناسی داشته باشد، می تواند با هماهنگی لازم از کشور خارج شود اما پس از اتمام دوره دکتری و مدارج بالاتر به کشور باز گردد.

وی افزود: افرادی هم که قصد تحقیق از دانشگاه مقصد را دارند و یا برای مصاحبه مجبور به خروج از کشور هستند، می توانند با وثیقه از کشور خارج شوند.

وی با اشاره به سایر معافیت‌های سربازی گفت : پسران دارای سن بالای 18 سال تمام، مشمول سربازی می‌شوند که در صورت اشتغال به تحصیل می‌توانند تا پایان دوره تحصیل خود از این معافیت بهره‌مند شوند.

معاون امور مشمولان و معافیت سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه افراد تحصیل کرده در حین سربازی هم می‌توانند مشمول بخشودگی شوند، گفت: افراد دارای مدرک کارشناسی یک ماه، کارشناسی ارشد و دکتری 2 ماه و دکترای تخصصی 3 ماه می‌توانند از بخشودگی برخوردار شوند.به گفته حلوایی افراد دارای مدرک تحصیلی دکترا و فوق تخصص هم می‌توانند حین سربازی با همکاری در بخش پژوهشی نیروی انتظامی بین 3 تا 18 ماه از بخشودگی برخوردار شوند.

وی گفت: در صورتی که خانواده‌ای تنها یک فرزند پسر داشته، یا پسری سرپرستی خانواده بدون پدر را برعهده داشته باشد و یا دارای صاحب پدر بالای 59 سال و یا زیر 59 سال بدون توانمندی و مبتلا به بیماری در صورت تایید مراجع ذیربط باشد، می‌توانند از شرایط معافیت کفالت بهره‌مند شوند.

معاون امور مشمولان و معافیت سازمان وظیفه عمومی به معافیت فرزندان دوم خانواده‌های رزمندگان و جانبازان اشاره و گفت: این افراد با داشتن شرایط خاص مشمول عنایت رهبری شده و براین اساس یکی از فرزندان جانبازان دارای 70 درصد مجروحیت و در صورت داشتن جانبازی و اسارت حداکثر 2 فرزندشان از خدمت سربازی معاف هستند.

وی همچنین یادآورشد : فرزند پسر خانواده بدون سرپرست مرد که مشمول خدمت سربازی هم شده باشد نیز می‌تواند از معافیت کفالت استفاده کند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.