مدرن ترین بوئینگ عازم ژاپن شد


مدرن ترین بوئینگ عازم ژاپن شد

دریم لاینر بوئینگ حداکثر ظرفیت حمل ۲۵۰ مسافر را دارد

یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۸۷ که جدیدترین محصول این شرکت است ایالت واشنگتن آمریکا را به سوی توکیو، پایتخت ژاپن، ترک کرده است.

مدیران شرکت هوایی "ای ان ای" ژاپن روز دوشنبه (۲۶ سپتامبر) یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ که به دریم لاینر (رویاپیما) شهرت دارد را طی مراسمی از بوئینگ تحویل گرفتند.

این هواپیما، با ظرفیت حمل حداکثر ۲۵۰ مسافر، برای پروازهای با برد دور ساخته شده و به علت مشکلات فنی، با سه سال تاخیر به بازار عرضه می شود.

قرار است که دریم لاینر از ماه نوامبر سال جاری پروازهای داخلی خود را در ژاپن آغاز کند و سپس در ژانویه سال آینده دامنه ماموریتش، تا فرانکفورت آلمان گسترش یابد.

بوئینگ می گوید که ۸۲۱ فروند دریم لاینر را تاکنون پیش فروش کرده است.

این محصول بوئینگ عمدتا از مواد کامپوزیتی (ترکیبی) ساخته شده است.

کاربرد فیبر کربنی در بدنه اش به ویژه آنرا نسبت به هواپیماهای دیگر سبک تر و مصرف سوخت آنرا کمتر کرده است.

تاد کورتیس، مهندس سابق شرکت بوئینگ، به بی بی سی گفته است: "این مواد در گذشته در هواپیماهای کوچک تر به ویژه در بخش نظامی بکار رفته بود، اما این نخستین بار است که یک هواپیمای مسافربری بزرگ عمدتا از مواد کامپوزیتی ساخته شده است."

بوئینگ می گوید که تازه ترین محصولش ۲۰ درصد از هواپیماهای هم اندازه خود، کمتر سوخت مصرف می کند.

این شرکت قصد دارد که از سال ۲۰۱۳ میلادی هر ماه ۱۰ فروند هواپیمای ۷۸۷ تولید کند.

مهم ترین رقیب بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر، سوپر جامبوجت A۳۸۰ ایرباس است که در سال ۲۰۰۷ میلادی به بازار عرضه شد.

این هواپیما با ظرفیت حمل ۸۰۰ نفر، بزرگ ترین هواپیمای مسافربری جهان است.

به گفته سازندگان آن، تازه ترین محصول بوئینگ شاید به بزرگی سوپر جامبوجت ایرباس نباشد اما مسیرهای دور را سریع تر و با مصرف سوخت کمتر طی می کند و مسافران در آن از آسایش بیشتری برخوردارند.

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
توقع داشتید سر از ایران در بیاره؟!!!
جمعه 8 مهر 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
هیچ چی مثل هواپیماهای روسی نمیشه.. نیست به مقصد نرسیده منهدم میشه مصرف سوختش از همه کمتره.. تازه اینایی که میمیرن رو شهید اعلام میکنن مسولیتش میفته گردن مسوولان بهشت برین دیگه کاغذ بازی و غرامت هم نداره.. بیمه اینا هم که هیچ, استفاده از از این هواپیماها کاملا صرفه اقتصادی داره, چه برای تولید کننده و چه برای شرکت مصرف کننده. اصلا هواپیما میخوایم چی کار, مگه حضرت علی در لشکر کشی ها هواپیما سوار میشد? الحمد اله با همه کشورها قهر تشریف داریم, احتیاجی به طیاره نیست. با شتر میریم ترکیه از اون جا هواپیما سوار میشیم, شکم اقایان هم گنده تر میشه چون دیگه حرص و جوش و مسوولیت و تعمیر و نگهداری نمیخواد کسی هم سوالی نمیکنه!
شنبه 9 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.