رئیس قوه‌قضائیه: فهرست مفسدان اقتصادی احمدی‌نژاد، تبلیغاتی بود


رئیس قوه‌قضائیه: فهرست مفسدان اقتصادی احمدی‌نژاد، تبلیغاتی بود

صادق آملی لاریجانی

رئیس قوه‌قضائیه فهرست «۳۰۰ مفسد اقتصادی» که محمود احمدی‌نژاد از آن سخن گفته بود را «تبلیغاتی» خوانده و گفته است «کسی برای ما خط قرمز قرار ندهد».

به گزارش خبرگزاری مهر، صادق آملی لاریجانی دیروز ششم مهر در جلسه شورای اداری استان زنجان گفته است که بسیاری از اسامی این فهرست، قبلا محکوم شدند، پرونده برخی بسته شده و برخی دیگر نیز «بی‌سند» بود و در یک مورد نوشته شده بود از منابع طبیعی زمین‌خواری‌شده که چنین موردی وجود نداشت.

فهرست ۳۰۰ مفسد اقتصادی که آقای لاریجانی به آن اشاره کرده، فهرستی است که رئیس‌ جمهوری اسلامی در اولین کنفراس خبری امسال خود از ارسال آن به قوه قضائیه خبر داده بود اما تعداد این مفسدان را «۲۵۰ نفر» اعلام کرده بود.

در نیمه شهریور ماه، غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، دادستان کل ایران گفته بود که دستگاه قضایی از این فهرست ۲۵۰ نفره، استقبال زیادی نکرده و چرا که در بسیاری از موارد فاقد «مستندات» بوده یا پرونده مختومه اعلام شده است.

طی یک‌ماه گذشته، با افشای اختلاس سه‌هزار میلیاردی در سیستم بانکی ایران، بار دیگر موضوع مبارزه با مفساد اقتصادی مطرح شده و در حالی که دولت دهم قوه قضائیه را به «اهمال» متهم می‌کند، دستگاه قضائی هشدار می‌دهد که با «تخریب‌ها» برخود می‌کند.

از طرف دیگر، با اتهام به نزدیکان دولت به دست‌داشتن در این اختلاس، آقای احمدی‌نژاد با ادعای کشف این فساد اقتصادی، هشدار داد که اگر از حمله به دولتش به بهانه‌های مختلف از جمله رسوایی اقتصادی اخیر دست بر ندارند سکوتی را که به احترام رهبری در پیش گرفته، می‌شکند.

صادق آملی لاریجانی همچنین دیروز هشدار داده است که «کسی برای ما خط قرمز قرار ندهد چون در اسلام و قانون خط قرمز نداریم».

او گفته است که همه مسئولان وظیفه دارند جلوی کجی‌ها را بگیرند زیرا اگر مسئولین دچار خطای بزرگ شوند رضایت‌مندی مردم‌، کم شده و مشروعیت نظام زیر سوال می‌رود.

آقای لاریجانی تاکید کرده که «سرپوش نهادن بر مفاسد، قدرت نیست».

به گفته رئیس دستگاه قضا، «مردم ممکن است با کاستی‌ها بسازند ولی با ظلم و مفسده نمی‌سازند و نظام آنقدر قدرت دارد که با این مفاسد برخورد کند و نباید روزنامه‌ها شروع به باج‌گیری کنند».

دیروز علی‌اکبر جوانفکر، مدیرعامل خبرگزاری دولتی‌ ایران و مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد در یادداشتی در روزنامه ایران، با انتقاد از قوه‌قضائیه، آن را به «اهمال در انجام وظایف نظارتی» خود در ماجرای اختلاس متهم کرده بود.

اما آقای لاریجانی دیروز گفته که «وقاحت هم حدی دارد» و افزوده استقوه قضائیه «بر سر برخی پرونده‌ها درحال جنگ است اما با اقتدار با مانع‌تراشی می‌جنگد و در این راه تا هر مسئولی پیش خواهد رفت».

پیش از این، دادستان کل ایران با انتقاد از «فشارهایی که به دستگاه فضایی وارد می‌شود»، تاکید کرد: یکی از فشارهایی که روی دستگاه قضایی وجود دارد به‌خاطر برخورد با مفسدان اقتصادی در رده‌های بالا است.

آقای احمدی‌نژاد در شش سال گذشته، مبارزه با «فساد اقتصادی» را یکی از برنامه‌های اصلی کاری خود اعلام کرده است درحالی که محمدرضا رحیمی، معاون اول او و کسانی که به «جریان انحرافی» موسوم‌اند، بار‌ها از سوی چهره‌های قضایی و نمایندگان مجلس به فساد مالی متهم شده‌اند.

ژان-وال-ژان - آلمان - بن
اینهایی که امروز دارند با مفاسد اقتصادی مبارزه میکنند درواقع مهر تایید میزنند بر نظرات ما، بعد یک مشت ساندیس خور مثل cat boy از کسانی دفاع میکنند که خودشون به فاسد بودن دم و دستگاهشون اعتراف کرده اند تو cat boy به راستی boy هستی ...
جمعه 8 مهر 1390

romano - ایران - تهران
خدایا شکرت گور آخوند و مسلمون بازی داره کنده می‌شه (خودم مسلمونم و ایمان دارم). این احمقا پا تو راهی گذاشتن و چیزهایی رو دارن نابود می‌کنن که براش 32 سال آدم گشتن. فکر می‌کنن اینجا کره شمال می‌شه یه نگاه تو کتاب تاریخ بندازید به زیرکی مخصوص ایرانیها تو تاریخ پی می‌برید دقیقا وقتی فکر نمی‌کنید حرکت می‌کنند همشون هم بظاهر باهاتن و دارن همراهیت می‌کنن خیلی هم ترسو هستن. ولی بد خلایقین ایرانیها هفتاد قوم سعی کردن بر اینها مسلط بشن نشد که نشد تیغ رو بد موقع تو بیخیالیو هوار کشی طرف از پشت می‌زنن به کمرش. چه روزهایی رو که براتون دارم می‌بینم. خیلی خرید بخدا.
جمعه 8 مهر 1390

ghalamfarsai - سوئد - مالمو
آقای لاریجانی تاکید کرده که «سرپوش نهادن بر مفاسد، قدرت نیست». پس چیچی قدرته جناب?? صد رحمت به مافیای ایتا لیا !
جمعه 8 مهر 1390

soheil_alman - المان - فرانکفورت
وای خدای من چه خبره تو این مملکت..مردم هم که قربونش برم تماشاچی....
جمعه 8 مهر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
لاریجانی احمق ماله گرفت دستش...وای ی ی ی خدا کی سرزمینم از وجود کثیف اینا پاک میشه,,,,,,,,,اینا زالو هایه خون اشامی بیش نیستند
شنبه 9 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.