بخشش عروس اعدامی

 
بخشش عروس اعدامی

به گزارش خبرنگار مهر، دختر 18 ساله ای که به اجبار پدر و مادرش با یک مرد 30 ساله ازدواج و در یک درگیری خونین همسرش را به قتل رسانده بود با بخشش اولیا دم از اعدام نجات یافت. سحر متهم است در هجدهم آذر سال 86 درپی اختلافات خانوادگی همسرش را به قتل رسانده است. دختر جوان در باره انگیزه کشتن همسرش گفت: سه ماه قبل با اجبار پدر و مادرم به عقد داریوش درآمدم. قبل از عروسی هم متوجه اخلاق و رفتارهای عجیب شوهرم شده بودم. چرا که چندبار به دلایل واهی بشدت مرا کتک زد. همان موقع خواستم از او طلاق بگیرم اما مادرم گفت: بعد از ازدواج همه چیز درست می‌شود. در حالی که سه ماه از عروسی گذشته بود متوجه شدم داریوش به بهانه‌های مختلف با من قهر می‌کند و حرف نمی‌زد. شب حادثه هم مثل همیشه موضوعی را بهانه کرد و جنجال راه انداخت. برای اینکه غائله تمام شود سرگرم بافتن قالی شدم اما ناگهان او به آشپزخانه رفت و کاردی برداشت. فکر کردم می‌خواهد مرا بزند که با عجله من هم کاردی برداشتم اما داریوش با چاقو قالی بالای دار را پاره کرد که خیلی عصبانی شدم. بعد هم با کارد ضربه‌ای به بدنش زدم و او خون‌آلود روی زمین افتاد. همان موقع از ترس همسایه‌ها را خبر کردم و دقایقی بعد هم پلیس از راه رسید و دستگیر شدم. با اعترافات سحر قضات شعبه 71 دادگاه کیفری سحر را به قصاص محکوم کردند. در حالی که عروس جوان در یک قدمی اعدام قرار داشت با تلاش واحد صلح و دادسرای جنایی و گذشت پدر مقتول از اعدام نجات یافت.

Khashayarshah - ایران - تهران
مثل اینکه در اسلام فرقی بین قتل عمد و یا قتلی که در نتیجه دفاع, بوقوع پیوسته وجود ندارد. به نظر من قاتل کسیست که با برنامه و نقشه قبلی یک انسان دیگری را به قتل برساند. در جامعه متمدن, حتی اگر شخصی, کسی را در یک دعوای غیر منتظره ای به قتل برساند, قاتل محسوب نمیشود. شاهد محاکمه شخصی بودم که برای دفاع از همسرش در یک رستوران با مرد جوانی درگیر شده بود. این شخص با مشتش به صورت شخص مزاحم کوبیده بود و شخص مزاحم تعادل خودرا از دست داده و با سر به پله ای که در آنجا بوده میخورد و درجا میمیرد. دادگاه شخص ضارب را به عنوان دفاع از ناموس تبرعه مینماید.
جمعه 8 مهر 1390

zhandark - انگلستان - میدلزبرو
الهی شکر! دخترک بیچاره چقدر ترسیده بوده اینهمه مدت !!!
جمعه 8 مهر 1390

نیایش - ایران - تهران
شانس اورد با کسانی مثل علی داداشی و خانواده اش در گیر نشد و گرنه همان هفته اول در ملاعام اعدام میشد . افرین به پدر مقتول که باگذشت بود
جمعه 8 مهر 1390

golly47 - المان - فونگشداد
اسلام ناب محمدی میگه ما تورا اعدام میکنیم اگر مقصر باشی میری تو جهنم اگر هم بیگناه باشی میروی تو بهشت
جمعه 8 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
خداروشکر ...بهترین خبری که در طی این چند روز مشاهده کردم همین خبر بود . انصافا حق این دختر خانم اعدام نبوده ...
جمعه 8 مهر 1390

feminism - انگلستان - لندن
پدر مقتول را شکر که قلبِ مهربان و با محبتی داشته نه خدائی را در قرآنش، مسلمانان را به قصاص تشویق میکند !
جمعه 8 مهر 1390

pitbull - امریکا - اریزنا
خدا رو شکر که یک قاتل مجازات نشد! به امید روزی که هیچ قاتلی اعدام نشه. اصلا به امید روزی که قتل جرم به حساب نیاد. از این به بعد به جای اینکه بگیم ازادی اندیشه بیاید بگیم ازادی قتل! اعدام حق قاتل هست.
جمعه 8 مهر 1390

nader46 - انگلیس - لندن
ای بی‌ انصافها ،،چرا از حق قصاص که خدای مهربان!! اونو در نظر گرفته ،،گذشت کردید،،این یه دلخوشی مردم را که لذت و تفریح از دیدن قصاص شیرین و خدا پرستانه هست را از مردم دریغ نکنید،!،مردم یه دلخوشی داشتن که اونم قصاص ،و لذت بردن از مرگ جوون هست،،واقعا خیلی‌ بی‌ انصافیه مردم دلسوز را از تنها تفریح و دلخوشی شون محروم کنید،،من از کاربران عزیز که این شادی ازشون دریغ شد را،،معذرت می‌خوام،،امیدوارم دیگه شامل اینگونه بخششها،نباشیم،،،کاربران عزیز امیدتون به خدا باشه،،باز به زودی خوشحال و خوشبخت خواهید شد تو اون مملکت مورد واسه شادی و لذت بسیار خواهد بود.غصه نخورید ،باز هم از رقص مرگ انسانها شاد و دستکوب لذت خواهید برد.
جمعه 8 مهر 1390

a.ahooraei - المان - کلن
نیایش ، گل گفتی و زیبا گفتی، بستگی به فهم و درک شاکی هم داره. این خانم قتل غیر عمدی انجام داد و باید واسه درس گرفتن دیگران و خودش که در آینده فکر کنه و عمل کنه، مجازات حبس را داشته باشه(البته از نظر من و نظر من شرط نیست و یک حقوقدان و جامعه شناس اینرا بهتر تشخیص میده و نه یک قرآن خوان که جز همین کتاب و یا کتابهای اراجیف و مهملات مجلسی و کمیلی ، چیزه دیگه ای نخونده.)، چراکه اگه قرار بر این باشه هر کسی واسه دفاع از خودش دیگری را بکشد، که هرج و مرج خواهد شد. توی آلمان اگه کسی یک سارق که وارد حریمش شده، را بکشد جرم محسوب میشه، اما در امریکا نه و میتونی بکشی و بگی به حریم خصوصی من تجاوز کرد. خوب هیچ چیزی نمی تونه کامل و پرفکت باشه.
جمعه 8 مهر 1390

feminism - انگلستان - لندن
نیایش - ایران / بسیار بجا و صحیح گفتی . اگر به دست آن نامردانِ پهلوان پنبه میافتاد حتما بهای کمربند تقدیمی اشان ، که جان طرف بود را میطلبیدند !!
جمعه 8 مهر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
گشاده دست باش، جاری باش، کمک کن (مثل رود) • باشفقت و مهربان باش (مثل خورشید) • اگرکسی اشتباه کرد آن رابه پوشان (مثل شب) • وقتی عصبانی شدی خاموش باش (مثل مرگ) • متواضع باش و کبر نداشته باش (مثل خاک) • بخشش و عفو داشته باش (مثل دریا ) • اگر می‌خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه),,,,خدا رو شکر شاهد یک اعدام دیگه نیستیم ...فکر میکنم پدر پسره هم میدونست پسرش نرمال نیست...
شنبه 9 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.