طرح حمله به کنگره آمریکا و پنتاگون با هواپیمای مدل


طرح حمله به کنگره آمریکا و پنتاگون با هواپیمای مدل

یک جوان ۲۶ ساله‌ی آمریکایی به اتهام برنامه‌ریزی برای حمله به وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا و کنگره این کشور در شهر واشنگتن دستگیر شده است. وی قصد داشته با هواپیمای مدل حاوی مواد منفجره به ساختمان‌های دولتی حمله کند.

رضوان فردوس، متهم است که قصد داشته با هواپیماهای ماکت حاوی مواد منفجره C-4، که به وسیله‌ی کنترل از راه دور هدایت می‌شوند، چند حمله‌ی تروریستی علیه مراکز دولتی در پایتخت آمریکا را سازماندهی کند.

مقامات آمریکایی روز چهارشنبه ۲۸ سپتامبر (به وقت محلی) گفتند که نتیجه‌ی تحقیقات پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) نشان می‌دهد که این فارغ التحصیل فیزیک دانشگاه «نورث ایسترن» در تلاش برای تامین مواد و منابع برای القاعده به منظور حمله به سربازان آمریکایی بوده است. وی همچنین به برنامه‌ریزی برای حمله علیه اهدافی در آمریکا در اوایل سال ۲۰۱۰ متهم است.

مقامات آمریکایی می‌گویند خطری از جانب فردوس مردم را تهدید نمی‌کرد زیرا ماموران مخفی اف‌بی‌آی از ابتدای وی را تحت کنترل داشته‌اند. آنان همچنین گفته‌اند هیچ اطلاعاتی که ارتباط فردوس با گروه‌های تروریستی خارجی را ثابت کند، وجود ندارد. به نظر می‌رسد وی در اثر تماشای برخی ویدیو‌ها در اینترنت رادیکال شده است.

بنا به گزارش شبکه خبری "سی‌ان‌ان" مکالمات رضوان فردوس و یک شاهد که با اف‌بی‌آی همکاری می‌کند از ماه ژانویه امسال ضبط شده است. فردوس برنامه ریزی خود را از اوایل سال ۲۰۱۰ برای انجام حملات جهادی علیه آمریکا آغاز کرده است.

به گفته‌ی مقامات رضوان فردوس طرح خود را با خرید تلفن‌های همراه و تبدیل آنان به کلیدهای انفجاری آغاز کرد. وی این کلید‌ها را در اختیار افرادی قرار می‌داد که گمان می‌کرد از اعضای سازمان تروریستی القاعده هستند. اما در واقع این افراد ماموران مخفی اف‌بی‌آی بودند. وی در نظر داشته با ارسال این تجهیزات برای نیروهای القاعده، آن‌ها را در کشتن سربازان آمریکایی کمک کند.

مقامات فدرال آمریکا می‌گویند نیروهای مخفی، ۲۵ پوند مواد منفجره تقلبی C-4 را در اختیار وی قرار داده‌اند. بنابر این گزارش تنها بخش بسیار کمی از این مواد انفجاری واقعی بوده است.

همچنین شش اسلحه AK-47 و سه عدد نارنجک نیز از سوی ماموران مخفی در اختیار فردوس قرار گرفته که هیچکدام از آن‌ها قابلیت شلیک و یا انفجار نداشته است.

فردوس سپس توجه خود را روی هواپیماهای کنترل از راه دوری متمرکز کرد که با سیستم"جی‌پی‌اس" هدایت می‌شوند. مقامات فدرال می‌گویند وی از ماه مه سال جاری یک هواپیمای ۶۵۰۰ دلاری F-86 Sabre را بدست آورد و در یک انبار اجاره‌ای در فرامینگهام ماساچوست نگهداری می‌کرد.

یک مقام قضایی می‌گوید با وجود اینکه فردوس این هواپیما‌ها و تجهیزات را در اختیار داشته اما هرگز یک خطر جدی امنیتی، نبوده است.

رضوان فردوس مجرد است و فرزندی ندارد. وی در صورت محکومیت در دادگاه ممکن است به ۱۵ تا ۲۰ سال زندان محکوم شود.

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
چشمتان کور مگر مجبورید هر چه تروریست و کورو کچل اسلامیست در کشور خود بپذیرید اروپا هم بهمین صورت/ بگذار کابوسی را که در 1357 در ایران بلا زده با همکاری خیانتکاران داخلی تحمیل کردید خود نیز بی بهره نمانید/
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

Alborzi - ایران - کرج
تاسف برای استعدادی که به هدر رفت.
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.