آمریکا: ایران توان حضور در آب های نزدیک ما را ندارد


آمریکا: ایران توان حضور در آب های نزدیک ما را ندارد

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا: با توجه به میزان قدرت نیروی دریایی ایران، به نفع این کشور است که بر مشکلاتی که در آب های همجوار خود با آنها مواجه است تمرکز کند

کاخ سفید اعلام کرده که اظهارات نسبت داده شده به یک مقام نظامی ارشد ایران مبنی بر برنامه نیروی دریایی ارتش این کشور برای حضور در آب های مرزی آمریکا را جدی نمی گیرد.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) به نقل از امیر دریادار حبیب الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران، گزارش داده است که این نیرو قصد دارد در اقیانوس اطلس حضور پیدا کند.

ایرنا به نقل از آقای سیاری می نویسد: "همان ‌گونه که استکبار جهانی در نزدیک مرزهای آبی ما حضور دارد، ما هم با کمک سربازان ولایی این نیرو در نزدیکی مرزهای آبی آمریکا حضور قدرتمندانه خواهیم داشت."

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید، این اظهارات را رد کرده و گفته است که ایالات متحده آنرا جدی نمی گیرد.

آقای کارنی گفت: "ما چنین اظهاراتی را جدی نمی گیریم زیرا آنها منعکس کننده توانایی نیروی دریایی ایران نیست."

اظهارات نسبت داده شده به فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران هم زمان با مراسم بزرگداشت سی و یکمین سالگرد "هفته دفاع مقدس" منتشر شده است.

ایرنا به نقل از وی می نویسد: "حضور ناوگروه‌های متعدد ایران در خلیج عدن و دریای سرخ و اخیراً حضور زیردریایی جمهوری اسلامی ایران در دریای سرخ باعث افتخار و عزت مردم ایران و دیگر کشورهای مسلمان منطقه است."

ایرنا می افزاید:‌ "بحث حضور نیروی دریایی ارتش ایران در آب‌های آزاد به این مناطق ختم نمی‌شود لذا ما باید قدرت حضور در تمام آب‌های آزاد را داشته باشیم."

علی آلفونه، کارشناس مسائل ایران در واشنگتن، به بی بی سی فارسی گفته است: "امکان جمهوری اسلامی برای حضور نظامی در اقیانوس اطلس تقریبا هیچ است."

به نظر وی: "اظهارات آقای سیاری بیشتر استفاده تبلیغاتی دارد. گذر از کانال سوئز یا حضور در دریای سرخ یک مساله است و حضور در اقیانوس اطلس و خلیج مکزیک یک مساله کاملا جداگانه. از نظر لجستیکی ایران می تواند که از بنادر یمن برای عملیات در منطقه خودش استفاده کند، ولی در اقیانوس اطلس و خلیج مکزیک که این آقایان اظهار می کنند چنین امکاناتی صد البته وجود ندارد."

در همین رابطه، احمد وحیدی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران نیز گفته است که کشورش بر اساس دکترین "گسترش امنیت در آب‌های آزاد" به تقویت نیروهای دریایی خود اقدام می‌کند.

ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده نیز روز چهارشنبه گفت که با توجه به میزان قدرت نیروی دریایی ایران، به نفع این کشور است که بر مشکلاتی که در آب های همجوار خود با آنها مواجه است تمرکز کند، از جمله کاهش امکان وقوع سوانح دریایی در خلیج فارس و کمک به روند مبارزه با دزدان دریایی خلیج عدن.

ژان-وال-ژان - آلمان - بن
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست،،عرض خود می بری و زحمت ما میداری. آیا اینها خجالت نمیکشند با چهار تا قایق فکستنی و زیردریایی قراضه روسی هارت و پورت میکنند و دنیا رو به خنده میاندازند؟
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

love-iran - ایران - مشهد
ژان-وال-ژان - آلمان - بن. ببخشید فکر کنم متن رو نخودنده تصمیم گرفتید مگه گفته با ناو میخوایم بریم اونجا یا میخوایم حمله کنیم گفته میخوایم نیرو بفرستیم حالا نیرو رو با قایق چوبی هم میشه فرستاد و دوم اینکه سلام ات میکنم وقتی رفتن بعد ببنم باز اونجا چی میگی حتما اونجا میری مدل کشتی ها امریکا رو مینویسی و مقایسه میکنی
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

Alborzi - ایران - کرج
توهمات بیمار سایکولوجیکی بنام محمود و دارو دسته هم تیمارستانیش انتهایی ندارد این روانی ها اگر به بمب اتم دست پیدا کنند شمارش معکوس مرگ حتمی ایران آغاز خواهد شد.
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

kokex - ‫آلمان - فرانکفورت
‫فعلا که می بینید همین آمزیکا درخلیج فارس خودشو خراب کرده
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
بابا شوروی که شوروی بود از این غلطها نمیکرد. اینا که بارون بیاد کشتی هاشون غرق میشه میخوان برن اونجا چکار? اخه هر چیز حساب و کتابی داره, اقای فرمانده بیسواد رژیم منحوس اخوندی, توناژ نیروی دریایی امریکا از مجموع توناژ نیروهای دریایی کل کشور های جهان بیشتره.. گیرم ناو شکستتون تا اونجا هم بره, بعد چی? یه بوق بزنه برگرده? امریکا بهتون داره خیلی شل میده.. من اگه بودم چنان نسختون رو میپیچیدم که تا ابد درس عبرت بشه برا بقیه.
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

ژان-وال-ژان - آلمان - بن
love-iran - ایران - مشهد ببین ساندیسی تو خودت متن رو نخوندی!! منم ننوشتم با ناو میخواهند بروند اتفاقاً نوشتم با قایق فکستنی!! بازهم غلط املایی داری!!! نخودنده دیگه چیه؟ببنم یعنی چی؟ البته از تو بیشتر از این نمیشه توقع داشت تو که قائلند را قائل اند مینویسی؛ نوشتند را هم نوشت اند مینویسی، رفتند را هم رفت اند!! حتماً باید در خواندن متنی چنین ساده دچار مشکل شوی.
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

cat boy - ژاپن - توکیو
ژان-وال-ژان - آلمان - بن ای کوته فکر به لطف پروردگار زمانی فرا خواهد رسید که ارتش ایران قدرت مندترین ارتش جهان خواهد شد.. در ان زمان دیگر احتیاج نداری برای سیر کردن شکمت تکه نان خشکیده ای بدوزدی تا بخاطر دزدی کل عمرت را در زندان بگذرانی. ضمنا کوزت رو بفرست اینجا میخوام به عنوان یک کلفت از گربه هام نگهداری کنه.cat boy پسره خوش انصافیه هم برای خودت پول میفرستم هم از دختر خوندت مواظبت میکنم.
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
kokex - ‫آلمان - فرانکفورت. تو چی بسیجی نوکر جمهوری اسلامی؟! تو توی آلمان خودت رو خراب کردی! فعلا که همه شما نوکران اسلامی از آمریکا ارتزاق می کنید و بجز عر و تیز زیادی توی این 30 سال گذشته هیچ غلطی نکردید. اما آمریکا در این سی سال به مدد بی شعوری رهبران جمهوری نکبت بار اسلامی در سراسر دنیا پایگاه زده و شبکه ای از هواپیماهای بدون سرنشین را در سراسر کره زمین مستقر کرده که هر پشه ای را روی زمین هدف قرار میدهند. صبر کن بعد از سوریه نوبت اربابان اسلامی تو مزدور هم میرسد. برنامه دارد بخوبی پیش میرود و شما عقب ماندگان ذهنی هنوز نفهمیدید دور و برتان چه میگذرد!
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
cat boy - ژاپن - توکیو . لقمه گنده برندار. اول بحران نان و گوجه فرنگی و خیار شور و غیره رو حل بکنید بعد اگه چیزی موند ارتش اخوندها رو قویترین کنید.
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

Royan - المان - المان
جمهوری اسلامی تنها حکومتی که طرفدارهاش یک مشت منگ بیشعور هستند و با اینها هم 33 سال دوام آورده اصلا مومن از دو حال خارج نیست یا بندگی و بردگی مومن دیگر را میکنه یا مومن دیگر را به بردگی و بندگی وادار میکند. توی این سایت کت بوی و نبی و دارو دسته اشون فعلا دارند به امید بردگی کشیدن بردگی میکنند.
جمعه 8 مهر 1390

رضا ایرانی - آمریکا - لس انجلس
Cat Boy جان!!. شما به جای جوش زدن، به کار مرده سوزیت تو ژاپن برس!! (البته اگر مثل اقا ماشاله سراز شوش درنیاری!) به جای اینکه به ژان-وال-ژان یا کوزت پول بدی، پولتو بفرست ایران واست یه تاکسی مدل ۶۰ بخرن برات هم یه زن بگیرن بشین زندگیت رو بکن!!. فندق تو کله ات رو برای چیزهایی که عقلت نمیرسه بهش فشار نیار!!!!.
جمعه 8 مهر 1390

kokex - ‫آلمان - فرانکفورت
‫zebelkhan آمریکا و اروپا خیلی وقط هستش که بوی الرحمنشون در اومده ، هر کی کشورشو دوست داشت بهش میگید تسیجی؟. ‫شما عاشق چماقید اما الان چماق دستتون نیست . شعار رهبرت بوش رو میدی هر کی با ما نیست پس ضد ماست
جمعه 8 مهر 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس تو خود فروخته کاسه لیس امریکا شدی. چشمهای اب مرواریدتو باز کن ببینی امریکا چه جنایاتی در زمین کرده عقل نداری فهمت کمه وجدان هم نداری. گوانتانامو رو دو سال قبل بایدمیبستند چون انجا شکنجه وحشیانه است. جنایات امریکا را برای شما بی هویتها هر روز باید شمرد ...
جمعه 8 مهر 1390

ali1111 - ایران - تهران
ژان-وال-ژان - آلمان - بن. متشکرم ازت...اینها همشون یک ترقه بترکه دنبال سوراخ موش اند...نه جرات جنگ دارند و نه تحمل بودجه اش را...همین الان از کسر بودجه و تحریم مثل مار بخود می پیچند و تمامی قول هاشون به مردم تو زرد در امده...
جمعه 8 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.