طمع زن با افزایش مهریه رو شد


طمع زن با افزایش مهریه رو شد

مردی در دادگاه خانواده گفت: همسرم قبل از طلاق با فریب تمام اموالم و حق طلاق را از من گرفت و مهریه‌اش را نیز از 113 سکه بهار آزادی به 364 سکه افزایش داد ولی در دادگاه اعلام شد که این میزان مهریه به زن تعلق نمی‌گیرد زیرا در شرع افزایش مهریه بعد از عقد، غیر ممکن است.

به گزارش  فارس ، مردی با مراجعه به دادگاه خانواده 2 (ونک) دادخواست تقسیط مهریه زن خود را به قاضی حسن عموزادی رئیس شعبه 268 این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد.

این مرد جوان با اشاره به اینکه همسرم کلاهبردار است، اظهار داشت: در زمان خواستگاری و عقد، مهریه همسرم، تنها 113 سکه تمام بهار آزادی بود که حدود یک سال است با اصرار او مجبور به افزایش مهریه و تبدیل آن به 364 سکه بهار آزادی شده‌ام.

وی با بیان اینکه حدود 250 سکه بهار آزادی در یک دفتر‌خانه به مهریه همسرم اضافه کردیم، گفت: همسرم به هر شکل و ترفندی که بود، توانست مرا مجبور به افزایش مهریه‌اش کند.

این مرد عنوان کرد: همسرم با فریب، تمام اموال مرا که شامل یک خانه، 2 ماشین و حساب بانکی بود، به دست آورد و من هنوز متوجه نشدم او به چه شکلی این کار را کرده است.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر در خانه پدر و مادر زندگی می‌کنم و حدود 6 ماه است بعد از اینکه اموالم را به نام او کردم، از همسرم جدا شدم و این به دلیل اصرار او برای طلاق بعد از به دست آوردن اموالم بود.

این مرد در حضور قاضی شعبه 268 مجتمع قضایی خانواده ونک بیان کرد: من حتی مالی ندارم که با آن یک اتاق اجاره کنم بنابراین نمی‌توانم از عهده پرداخت مهریه همسرم به این میزان برآیم.

وکیل مرد در دادگاه خانواده حضور داشت و با اشاره به اینکه همسر موکلم از او جدا شده است و موکلم همچنان تمام فکرش، پرداخت مهریه همسر سابقش است، گفت: با توجه به نظریه شورای نگهبان و رأی دیوان عدالت اداری، زن و مرد بعد از عقد حق ندارند مهریه ثبت شده را افزایش دهند.

وی در ادامه افزود: زن موکلم مهریه‌اش را با ترفند افزایش داد و حتی وکالت طلاق را از شوهرش گرفت تا در ازای آن کل مهریه‌اش را ببخشد ولی همسر موکلم از این موضوع سوءاستفاده کرد و تنها یک سکه را بخشید و جدا شد.

وکیل در برابر قاضی عموزادی با بیان اینکه متأسفانه بسیاری از دفتر‌خانه‌ها بدون توضیحات از زن و مرد تنها امضاء می‌گیرند، عنوان کرد: زن و مرد نمی‌توانند مهریه خود را بعد از عقد افزایش دهند، مگر اینکه از یکدیگر جدا شده و بار دیگر با تعیین مهریه جدید، با هم ازدواج کنند.

وی با اشاره به اینکه موکلم بسیار نگران است، ادامه داد: همسر موکلم از سادگی او سوءاستفاده کرده و بعد از به دست آوردن اموال او، مهریه‌اش را خواهان شده است همچنین حق طلاق را از شوهرش با ترفند و فریب گرفته است.

مرد بار دیگر در برابر قاضی عموزادی گفت: همسرم کلاهبردار است و هر کاری انجام داد تا خود وضع مالی مناسبی داشته باشد؛ من وضع مالی خوبی داشتم ولی همه اموالم را به نام همسرم کردم همچنین قرار بود که او در ازای گرفتن حق طلاق، مهریه‌اش را ببخشد ولی این کار را نکرد و تنها یک سکه را بخشید.

مرد در خصوص نحوه آشنایی خود با همسرش گفت: در شرکتی که کارمند هستم، با همسرم آشنا شده و بعد از مخالفت‌های شدید خانواده‌ها در نهایت با یکدیگر ازدواج کردیم.

وی در ادامه بیان کرد: درخواست تقسیط مهریه همسرم به میزان 364 سکه بهار آزادی را دارم چرا که از عهده پرداخت این مقدار برنمی‌آیم؛ در حال حاضر 250 هزار تومان از حقوقم برایم باقی می‌ماند؛ در واقع 580 هزار تومان قسط ماشین و خانه‌ای است که به نام همسرم کردم که آن را می‌پردازم.

وکیل مرد با بیان اینکه طی بررسی‌های من، این میزان مهریه به زن تعلق نمی‌گیرد به دلیل اینکه در شرع افزایش مهریه بعد از عقد، غیر ممکن است، اظهار داشت: موکلم یک فرزند 6 ساله دارد که با توجه به میزان و پرداخت مهریه همسرش نمی‌تواند از عهده خرجی فرزندش برآید.

مرد نیز بیان کرد: طی زندگی مشترکی که با همسرم داشتم، 3 بار جهیزیه خریدم و هر بار برای یکنواخت نشدن زندگیمان آن را متنوع کردم ولی همسرم قدر مرا ندانست و با خود‌خواهی از من جدا شد.

قاضی عموزادی رئیس شعبه 268 مجتمع قضایی خانواده ونک بعد از شنیدن صحبت‌های مرد و وکیلش، بیان کرد: تا زمانی که رأی در خصوص پرداخت مهریه مشخص نشود، نمی‌توانید دادخواست تقسیط بدهید بنابراین باید تا زمان صدور رأی در خصوص مهریه منتظر بمانید.

gomgi - ایران - تهران
اون کسانی که ادعا تساوی حق زن و مرد دارن هیچ وقت درباره این مهریه صحبت نمیکنن. چقدر مرد ها بخاطر این ظلم در زندان ها هستند
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

onsore ahriman - فرانسه - مارسی
چه عجب بابا ! لباس زن ذلیلی رو درآوردین و 1 بار هم از قربانی شدن مردا نوشتین!
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

golly47 - المان - فونگاشداد
با سلام من عضوه جدید هستم
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

snowy me - سوئد - مالمو
دریغ از یه ذره انسانیت. دوز و کلک اونم با شریک زندگی. وااااااااااااااای. تا وقتی که قوانین ما این باشه همین آش و همین کاسست. یه روز مرد قربانیه، یه روز زن. تنها راه چاره ایجاد شرایط شغلی و اجتماعی برابر برای زن و مرد و حذف تمام این رسوم مسخره از قبیل مهریه و.. است. (البته وقتی زن ها هم استقلال مالی داشته باشند). با این رسم و رسومات غارنشینی مردم به طمع مال و منال همدیگرو میخورن. زن و شوهرها هم به هم رحم نمیکنند. آدم چه حالی میشه وقتی از نزدیک ترین کسش اینجوری ضربه میخوره.
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

snowy me - سوئد - مالمو
gomgi - ایران - تهران دوست عزیز مهریه هم توهین به زنه و هم به مرد. مهریه توهین به بشریت و انسانیته. واقعا با ایجاد شرایط مناسب باید شر این رسم کثیفو کم کرد. هیچ منافاتی هم با تساوی حقوق برابر زن و مرد نداره. من زنم و از مهریه بیزار. ولی معتقدم زن هم باید درآمد و استقلال مالی داشته باشه تا بشه مهریه رو حذف کرد. شما فرض کنید مرد بعد از 10 سال زندگی بخواد از زنش جدا بشه. اونوقت زنی که دستش خالیه باید بره توی جوب بخوابه، یا اینکه دنبال راه های دیگه یی واسه تامین مخارج زندگیش باشه. پس تنها راه خلاصی از این رسم مخرب و تحقیر آمیز استقلال مالیه. و البته فرهنگ سازی.
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.