ابهام در رفت ؛ تردید در برگشت: مشایی کجاست؟


ابهام در رفت ؛ تردید در برگشت: مشایی کجاست؟

وقتی محمود احمدی نژاد در روز 28 شهریور ماه از پاویون فرودگاه مهرآباد گذر کرد و سوار هواپیمای قدیمی دولت شد ، مهم ترین خبری که مخابره شد این بود:‌ اسفندیار رحیم مشایی هم با رئیس جمهور راهی نیویورک شد.

این خبر از آن نظر مهم بود که پیش از این ،‌ شایعاتی مبنی بر ممنوع الخروج بودن مشایی بر سرزبان ها بود و حتی سخن از دستگیری گفته می شد.

اینک اما با برگشتن احمدی نژاد ،‌ شایعه ای قوی تر و البته مستند به قرائن و شواهد در محافل سیاسی و رسانه ای وجود دارد:‌"مشایی برنگشته است."

این خبر ابتدا همزمان با خروج هیات ایرانی از نیویورک منتشر ولی ساعاتی بعد، برخی رسانه ها مدعی شدند که مشایی در موریتانی با احمدی نژاد است اما هیچ فیلم یا تصویری از حضور مشایی در موریتانی منتشر نشد تا این که رئیس جمهور به تهران بازگشت اما هیچ کدام از کسانی که به استقبال او رفته بودند ، از جمله عکاسان و خبرنگاران ،‌ کسی به اسم اسفندیار رحیم مشایی را همراه او ندیدند تا شایعه بازنگشتن مشایی جدی تر از همیشه تقویت شود و البته دولتی ها هم در این باره سخنی نگفتند!

این در حالی است که اگر مشایی برگشته است ، با توجه به شایعات سنگینی که درباره عدم بازگشت او وجود دارد ، دفتر ریاست جمهوری می توانست عکس یا خبری که دال بر حضور او در ایران باشد ، منتشر نماید ، اما حتی در تصاویر بازگشت احمدی نژاد نیز کوچک ترین اثری از رئیس دفترش نبود ، گو این که اساساً مشایی در هواپیمای بازگشت حضور نداشته است!

اما نکته ای که در این میان مغفول مانده ، تردید درباره اصل رفتن مشایی به آمریکاست. این که گفته می شود مشایی رفته و برنگشته ، سخنی است اما سخن دیگر آن است که آیا مشایی اصلاً به این سفر رفته بود؟ این سوال وقتی جدی تر می شود که بدانیم تا آخرین روز قبل از سفر ، همه خبرها از نرفتن او حکایت داشتند و حتی خودش نیز اعلام کرد که نمی رود ، در روز سفر نیز هیچ عکسی از او در فرودگاه مهرآباد منتشر نشد و تنها اعلام شد که مشایی دور از چشم عکاسان سوار هواپیما شده است!

سوال اینجاست که اگر قرار بود مشایی برود و خبرش هم اعلام شود و همه بدانند ، چرا عکسی از رفتنش منتشر نکردند و گفتند که دور از چشم عکاسان سوار هواپیما شده است؟!
جالب اینجاست که سایت ریاست جمهوری که بخش ویژه ای برای سفر احمدی نژاد به نیویورک هم تدارک دیده بود ، هیچ عکسی از مشایی منتشر نکرد و تنها شبکه سی ان ان ، 30 ثانیه او را نشان داد که در کنار احمدی نژاد حرکت می کند!

به راستی مشایی در خفای رسانه ای اش در آمریکا چه کار می کرد که هیچ خبری حتی در یک حد یک تیتر هم از او منتشر نشد ؟ و آیا برگشته است؟ انگار که مشایی همانند ارواح و اجنه در این سفر نامرئی بوده است!
آیا دفتر ریاست جمهوری وظیفه خود نمی داند در این باره پاسخگو باشد؟!


بدرقه رئیس جمهور به نیویورک - فرودگاه مهرآباد تهرانکنفرانس مطبوعاتی احمدی نژاد در نیویورک
دیدار سران ایران و موریتانی در شهر نواکشوت


دیدار سران ایران و سودان در شهر خارطوم


بازگشت از سفر نیویورک - فرودگاه مهرآباد تهران


darkoob-1390 - هلند - امس
به گمانم که زیر عبای ملا رفته !!
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

hameshehbahar - انگلستان - انگلستان
رفته تو چاه جمکران شعبه نیویورک!!!!!
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
از کجا معلوم که اصلا از ایران خارج شده!!! گور پدر همشون از خامنه ای گرفته تا مموتی و مشایی. یکی از یکی کثیفتر و جنایتکارتر
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

sharafYabi - انگولا - بیمبه
من حدس میزنم با گندکاریهای این منافق! بکش و زن منافق بعد از چند روز میشه سفیرایران تو نیویورک. هم عقده دبپلنمات بودنش برطرف میشه هم فلتگ رو بسته. دزدان امام زمان کارشان را خوب بلد شدند.
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

mosaaferr - انگلستان - لندن
این که سوال نداره..با پول ملت رفته حال و حول.....
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

morid - ایران - بوشهر
اگر خوب دقت کرده باشید احمدی نژاد جورابش هم لنگه به لنگه است.تازه با خودش دمپای هم برده.
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

m_h_gol - ایران - تهران
ببینید اینها با چه کشورهایی رابطه دارند؟ سومالی - موریتانی - آنگولا و ....... یادش به خیر زمان اون خدا بیامرز مسئولان و کارمندان کشورهای اروپائی تا کمر جلوی ایرانیان خم می شدند ! پاسپورت ایرانی را که دست تو می دیدند جلویت خم می شدند! ولی حالا چه ؟ تا می فهمند ایرانی هستی رنگ و رویشان مثل گچ سفید میشه - می ترسند نکنه طرف تروریست باشه و همین الان یه گلوله حروممان کنه !
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

Royan - آلمان - آلمان
سهم شو از اختلاس برداشته و فلنگ و بسته و موندگار شده در بلاد غربت, که هنگام پایان نظام تو ایران گلوشو شو نگیرن.
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.