ادامه رازگشایی از حادثه نیم‌قرن پیش


ادامه رازگشایی از حادثه نیم‌قرن پیش

پس از گذشت 2 روز از پیدا شدن خودرویی با 4 جسد که گفته می‌شود 50 سال پیش بر اثر سیل در شبستر آذربایجان شرقی در این محل مدفون شده است، تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم از تبریز، شنبه گذشته یک مقنی برای گشودن دهانه یک چشمه قدیمی در مسیر شهرستان شبستر به خامنه داخل چاه شد که در عمق 15 متری زمین و در محل انشعاب چاه یک خودروی قدیمی را همراه بقایای 4 جسد درون آن مشاهده و موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش کرد.

با عزیمت ماموران به محل و گزارش موضوع به مسوولان قضایی، ساعتی بعد ماموران تشخیص هویت و پزشکی قانونی نیز برای بررسی این موضوع در محل حضور پیدا کردند.

با شروع تحقیقات ابتدا فرماندار شبستر اعلام کرد 2 تا 4 جسد درون یک وسیله نقلیه کشف شده و آزمایش‌های لازم برای تشخیص علت حادثه آغاز شده است.

ناصر قاسم‌زاده، رئیس دادگستری شبستر نیز در این باره گفت: زمان دقیق فوت سرنشینان خودرو مشخص نیست ولی این فرضیه وجود دارد که احتمالا 50 سال پیش در پی یک سیل ویرانگر در شبستر این خودرو با سرنشینانش در عمق زمین گرفتار شده باشند.

آخرین پیگیری‌ها

2 روز پس از کشف خودرو و اجساد در عمق 15 متری زمین، قاسم‌زاده به خبرنگار جام‌جم گفت: در حال حاضر تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و استخوان‌های کشف شده شامل جمجمه و استخوان‌های دست است و برای بررسی و اعلام نظرکارشناسی به پزشکی قانونی ارسال شده است.

وی افزود: با توجه به قطعی نبودن نتیجه بررسی‌های اولیه، هنوز مشخص نیست که این اجساد به عمد درون چاه انداخته شده‌اند یا عوامل دیگری در این حادثه که سال‌ها از زمان آن می‌گذرد، دخالت داشته است.

سرهنگ مداحی، رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی نیز به «جام‌جم» گفت: هنوز تعداد دقیق اجسادی که درون خودرو کشف شده مشخص نیست؛ اما با توجه به تحقیقات اولیه احتمال این‌که تکه‌های استخوان مربوط به یک نفر است، قوت گرفته که در این ارتباط باید پزشکی قانونی نتیجه نهایی را اعلام کند.

مداحی اضافه کرد: پس از کشف بقایای خودرو و اجساد، پرونده به پلیس آگاهی ارسال و در حال حاضر تحقیق درباره افراد گمشده سال‌های گذشته آغاز شده است.

romano - ایران - تهران
سیل شبستر خشک شدن دریاچه ارومیه تو خود بخوان حدیث زین مجمل! بدبخت مردم آذرباییجان تازه جالبه تازه سنگ کشاورزهای آذری هم به سینه می‌زنن ولی داستان اینه که سپاه با این سدها بخور بخور داره (بخدا اگر یک قرون پول دست کشاورز رو بگیره). سیستان و اونجاها هم که دیگه سالیان سالیانه جزو ایران حساب نمی‌شن که برن آب ایران رو از افغانها بگیرن. این آدمهای کثیف ملت رو انداختن بجون هم تا این حد که همه از یک جمهوری به یک قومیت نزول کردن از اونطرف خوب دارن تو این آب گل آلود ماهی می‌گیرن. والا ما که بچه بودیم فکر نمی‌کردیم یکزمانی مردم بیان دسته دسته مرگ بچه 17 ساله تماشا کنن و زندایی ترکمون بشه مال یکجایی خارج از ایران و حتی همدانیها افتخار می‌کردن می‌گفتن ویگن بچه شهر ماستا! و بدورغ بعضی وقتها بچه محلمونه! ولی فکر می‌کنم مردم دارن این بازی رو می‌فهمن آروم آروم اتفاقا خوبه این بحثهای قومیت مطرح بشه که هم توهین و تبعیض برچیده شه و هم مردم معنای جمهوری رو خوب بفهمن پس فردا هرکی توهین کرد یا جانب داری از یک قومیت کرد، یا مجددا قیم ملت خودشو مععرفی کرد همه باهم بهش می‌گن لال شو حتی قوم خودش.
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

sia_sefid - ایران - تهران
romano - ایران - تهران .. دیگه واسه ما این خبرا عادی شده . برای تو رو نمیدونم .. سیل شبستر دفن زباله های هسته ای در طبس و در تبعش زلزله ی بم رو هم اضافه کن
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

romano - ایران - تهران
sia_sefid - ایران - تهران دوست عزیزم اتفاقا اینها قصدشون عادی کردنه این قضیه هست یعنی می‌خوان چشمتون رو مثل کره شمالی و .. در مقابل این قضایا واکسینه کنن. بهترین کار کمتر خوندن اخباره و بیشتر آگاه کردن افراده. یعنی اثر این اطلاعات رو رو مغزتون کم ولی حساسیت عمومی رو بالا ببرید. دقت کنید اینها هرجایی می‌بینند مردم حساسترند همانجا رو بیشتر تحریک می‌کنند یا ضدش رو انجام می‌دن اینها مشاور علم ارتباطات دارن. روش دیگه خوندن اخبار آرام بخش و خارجی بعد از اخبار داخلیه که مجددا حس مقایسه بوجود میاره. اتفاقا گول نخورید نتیجه‌ای که اینها بسر شما در یک مدت کوتاه میارند نتیجه بی ارزشیه ولی به قیمت از دست رفتن خیلی چیزها از دست شما در کل عمر میشه. مغز هم می‌تونه دقیقا مانند باقی اعضای بدن در معرض اطلاعات مضر صدمه ببینه.
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.