فرانسه: ممکن است علیه برنامه اتمی ایران حمله پیشگیرانه صورت گیرد


فرانسه: ممکن است علیه برنامه اتمی ایران حمله پیشگیرانه صورت گیرد

نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد روز سه شنبه هشدار داد چنانچه جمهوری اسلامی ایران به فعالیت‌های حساس هسته‌ ای ‌اش ادامه دهد ممکن است با خطر حمله نظامی مواجه شود چرا که برخی کشورها حاضر به پذیرفتن ایران مسلح به سلاح اتمی نیستند.

ژرار آرو که در تشریح گفته‌های نیکولا سرکوزی، رییس جمهوری فرانسه، سخن می گفت افزود: ممکن است علیه جمهوری اسلامی «حمله‌ای پیشگیرانه» صورت گیرد.

نماینده فرانسه در سازمان ملل در پاسخ به این پرسش که اگر ایران به مرز تولید سلاح هسته ای برسد چه اتفاقی رخ خواهد داد گفت: «شخصا معتقدم که برخی کشورها این چشم انداز را نخواهند پذیرفت.»

به گفته وی، حساسیت این موضوع آن قدر بوده است که کشورهای فرانسه، بریتانیا، روسیه، چین، آمریکا و آلمان در تلاش بوده اند تا ایران را به پای میز مذاکره بکشانند.

ژرار آرو تاکید کرد «اگر ما امروز موفق نشویم ایرانی ها را به مذاکره وادار کنیم، خطر بزرگ یک عملیات نظامی (علیه این کشور) وجود دارد.»

وی که در گذشته با طرف های ایرانی مذاکره کرده است، می گوید که چنین عملیاتی بسیار پیچیده خواهد بود و می تواند پیامدهای جبران ناپذیری در منطقه بر جای بگذارد.

نماینده فرانسه خاطرنشان کرده که «تمام کشورهای عربی به شدت نگران آنچه که در زمینه برنامه هسته ای ایران در حال رخ دادن است، هستند.»

کشورهای غربی بارها ایران را متهم کرده اند که تحت پوشش استفاده صلح ‌آمیز از انرژی هسته ‌ای، در پی دستیابی به بمب اتمی است اما ایران همواره این اتهام را رد کرده و می گوید که فعالیت هسته ای اش ماهیت صلح آمیز دارد.

شورای امنیت سازمان ملل برای وادار کردن ایران به دست کشیدن از فعالیت های هسته ای خود و راستی آزمایی اهداف ایران از تعقیب چنین برنامه ای، تاکنون چهار دور تحریم های گسترده مالی و تسلیحاتی علیه تهران وضع کرده است.

نماینده فرانسه در سازمان ملل می گوید که مذاکره کنندگان اروپایی به این نتیجه رسیده اند که ایران خواهان مذاکره با جامعه بین المللی نیست و در حال «پیگیری» برنامه هسته ای اش است.

ژرار آرو افزود: «ما همه راه ها را امتحان کرده ایم. قدم دیگری باقی نمانده است.»

این مقام فرانسوی و سایر اعضای شورای امنیت سازمان ملل می گویند که چشم اندازی برای دور تازه تحریم های علیه ایران حداقل تا شش ماه آینده وجود ندارد.

روسیه و چین از مخالفان اصلی اقدامات تنبیهی جدید علیه جمهوری اسلامی ایران هستند و نمایندگان این دو کشور در نشست ماه اخیر مجمع عمومی سازمان ملل خواستار از سرگیری گفت و گوها با ایران هستند.

در همین زمینه، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پیشنهاد کرده است تا بر اساس «طرح گام به گام» این کشور، همزمان با شفاف سازی ایران درباره برنامه هسته ای اش، از شدت تحریم های بین المللی علیه تهران کاسته شود.

این طرح هنوز از سوی ایران و روسیه در دست بررسی است و هنوز نتیجه ای از آن حاصل نشده است.

مسیح پسر مریم - ایران - تهران
بیایید که منتظرتان خواهیم ماند و ایران اسلامی را قبرستانتان خواهیم کرد.نمی گذاریم خون شهدا پایمال شود.
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

love-iran - ایران - مشهد
هههههههههه منطزریم لطفا زود تر حمله کنید تا مردم رو دوباره با حکومت همراه کنید و فاصله ایی که تو این 32 سال افتاده رو جبران کنید
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

ali1111 - ایران - تهران
ایران در مقابل حمله نظامی اصلا دوام نخواهد اورد...1-تحریم 2-نداشت توان نظامی3-نداشتن بودجه و هزینه جنگ4-متحد نبودن مردم. جلو عراق کم اورند و مردک جام زهر را نوش جون کرد حالا می خواد با دنیا بجنگند...
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
لاف های همیشگی غربی ها برای باجگیری بیشتر از حکومت ولی وقیح. ملت بدبخت رو بگو که باید با فقر و گرسنگی جبران باجهای کلان ولی وقیح به غرب رو بدهند. نابود باد حکومت ولی وقیح. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
الان که مملکت دستشون هست رژیم و طرفداراش اینجوری دارند آدم میکشند. فکر میکنید اگه حمله بشه به ایران چه اتفاقی میفته؟. فکر کردید فرانسه و آمریکا عاشق چشم و ابروی مردم ایران هستند؟ هر وقت عراق و افغانستان و لیبی دموکراسی دار شدند قدم ناتو روی چشم! جنگ بیشتر به موندن حکومت کمک میکنه تا رفتن آن
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
ali1111 - ایران - تهران جنگی که ایران کرد در مقابل جهان اولیها و عراق بود. صدام تماما تکنولوزی غرب را در اختیار داشت حتی کمکهای بیشمار ماهواره ای امریکا در اختیار داشت برای همین کشته زیاد دادیم ولی نهایتا ایران دنیا را شکست داد. فرانسه هم جوش زیاد شده عر عر میکنه.
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

شمبلیله - انگلیس - لندن
حمله نظامی به غیر از بدبختی برای ایرانی چیز دیگری نیست با این افتابه لگن ها که ایران میسازه یک روز هم نمیتونه دوام بیاره . 8 سال جنگ با عراق هم اگه اون خدا بیامرز توپو تفنگ انبار نکرده بود العان برادران بسیجی به صدام باید میگفتند عمو صدام یا بابا صدام . خدا کنه حمله نظامی به ایران نشه . اینها دلشون به حال ایرانی نمیسوزه اگه میسوخت رو هوا اون هندی رو کله میکردند که پاش به ایران نرسه . این ویروس را خود اینها به جون ملت ایران انداختند انتی ویروسش هم خودشون دارن . ژاپنی که امریکارو به زانو در اورده بود با 2 تا بمب اتمی کله شد .
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

cat boy - ژاپن - توکیو
مردک مزخرف اخه یه ذره فکر کن بعد دهن گشادتو باز کن. حمله به ایران یعنی خودکشی امریکا که خودشو قدرت اول میدونه از این چرت و پرت ها انقدر گفت اخرش به این نتیجه رسید که باید خفه شه.. . تو مواظب باش اون سطله اشغالی که زیر پات میزارن تا قدت جلوی دوربینهای خبرنگاران بلند تر نشون داده بشه از زیر پات لیز نخوره.
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

golly47 - المان - فونگاشتاد
یکی نیست باین مردیکه زنباز بگه ایران لیبی نیست ماهاهم عرب نیستیم جایکه عقاب پربریزد از پشه لاجون چه حاصل
جمعه 8 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.