فتح‌الله‌زاده: خاک بر سر فوتبالی که برای ماندن التماس کنیم


فتح‌الله‌زاده: خاک بر سر فوتبالی که برای ماندن التماس کنیم

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: من چرا باید حمایت شوم مگر کار خودم خوب نبوده، خاک بر سر این فوتبال که کارشناس آن برای ماندن باید التماس کند.

علی فتح‌الله زاده در گفت وگو با  فارس، در خصوص پیروزی یک بر صفر استقلال مقابل سایپا اظهار داشت: بعد از دربی جمع وجور کردن تیم خیلی سخت است، اما خوشبختانه دیروز توانستیم سه امتیاز را بگیریم. البته سایپا بازی بسته‌ای را انجام داد و به همین دلیل مسابقه بی‌حال بود.
وی افزود: در حالی که روز گذشته سرماخورده بودم به هتل رفتم و از بچه‌ها خواستم دچار غرور نشوند و سه امتیاز هر بازی برای ما مهم بود.

مدیر عامل باشگاه استقلال در خصوص استعفای امیدوار رضایی از هیئت مدیره این باشگاه گفت:
امیدوار رضایی از جمله نمایندگانی بود که سال‌ها در هیئت مدیره استقلال کمک حال این باشگاه بوده و متاسف شدم که شنیدم استعفا کرده است. من امیدوارم عباسی وزیر ورزش این استعفا را قبول نکند و از امیدوار رضایی دلجویی کند.

وی با اشاره به برنامه شب گذشته 90 و انتقاد این برنامه به هیئت مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس عنوان کرد: من به فردوسی‌پور علاقه دارم اما می‌خواهم بگویم درست نیست تر و خشک با هم بسوزد. برخی افراد زحمت می‌کشند وکمک حال تیم هستند. هیچ جای دنیا این طور نیست که در هیئت مدیره باشگاه‌ها افراد سیاسی و اقتصادی نباشند. در مجموع برنامه شب گذشته 90 را نمی‌پذیرم.

فتح‌الله زاده تصریح کرد:
نمی‌شود تشکیلات فوتبال را یکسویه به بوته نقد ببریم. از تلویزیون توقع می‌رود برای کارشناسی مسائل فوتبال افراد باتجربه را مقابل هم قرار دهد. این فوتبال 90 درصدش دولتی است. پس چه طور می‌توان از افراد دولتی استفاده نکرد؟!

مدیر عامل استقلال با انتقاد از اینکه کارشناس برنامه 90 اعلام کرده که باشگاه‌ها از بودجه بیت‌المال استفاده می‌کنند، گفت:
به جای اینکه این آقای کارشناس از حق باشگاه‌ها دفاع کند، می‌گوید حق بیت‌المال. کدام حق؟ ما هنوز نمی‌توانیم حق پخش تلویزیونی خود را آن طور که باید بگیریم. بهتر است این آقای کارشناس را فقط برای 5 دقیقه مقابل من قرار دهند تا با من مناظره کند.آن وقت می‌رود خانه‌شان می‌نشیند و دیگر بحث نمی‌کند.

وی افزود: برای بحث کارشناسی آدم‌های ناآگاه را می‌آورند. همه حرف زور می‌زنند و می‌خواهند حرف خود را به کرسی بنشانند. باید به کارشناس بفهمانیم که این پولی که به باشگاه داده می‌شود حق‌شان است. نه از بیت‌المال. این دو تیم هر کدام 20 میلیون طرفدار دارند و در واقع 40 میلیون نفر ایران ورزشی هستند.

فتح‌الله زاده در خصوص اینکه این انتقاد در وزارت ورزش وارد است، انتخاب‌های صورت گرفته ورزشی نیست، اظهار داشت: اگر هم می‌خواهیم انتقادی کنیم باید کارشناسی باشد اما متاسفانه کارشناسی فوتبال ما پلیسی شده است. کارشناسان ورزشی باید پیش از این حرف‌هایشان را می‌زدند و خط را به وزیر می‌دادند اما اکنون که انتخاب صورت گرفته این انتقادها چه دردی دوا می‌کند. در این 30 سال قبل از انقلاب مگر برای اولین بار بود که از نمایندگان مجلس در هیئت مدیره پرسپولیس و استقلال استفاده می‌شد. چرا تاکنون چنین هجمه انتقاداتی نبود.متاسفانه همه چیز باندبازی شده و تاوان آن را هم فوتبال پس می‌دهد.

وی تاکید کرد: من امیدوارم امیدوار رضایی از موضع خود برگردد، از مجلسی‌ها هم توقع داریم به حضور نمایندگان در هیئت مدیره پرسپولیس و استقلال به چشم یک فرصت نگاه کنند. آنها بدانند که حضور آنها باعث پرشورتر شدن هواداران می‌شود. اگر قرار است در کار ما سنگ بیندازند، به یک باره بگویند پرسپولیس و استقلال را نمی‌خواهیم و خیال‌مان را راحت کنند.

فتح‌الله زاده ادامه داد: ما برای به دست آوردن پول و حفظ تیم این همه خود را به این ور و آن ور می‌زنیم ولی آنها از آن طرف طرح تصویب می‌کنند که پول به این دو باشگاه نرسد. چرا نمایندگان عزیز که این طرح را گذاشته‌اند قبل از اینکه آن را تصویب کنند، از کارشناسان ورزشی نظر خواهی نکردند. آنها می‌خواهند از قدرت خود علیه ما استفاده کنند و یا ما علیه آنها باشیم و این وسط هم برخی رسانه‌ها هم همه را به جان هم می‌اندازد. آنها مثل اینکه این حرف رهبر انقلاب را نشنیده‌اند که فرمودند "در معرض تهاجم فرهنگی هستیم،‌چرا کسی چشم باز نمی‌کند و بررسی نمی‌کند که این تهاجم فرهنگی چه طور وارد می‌شود".

فتح‌الله زاده در ادامه گفت‌وگویش با خبرنگار فارس در خصوص اینکه با حمایت‌های امیدوار رضایی در هیئت مدیره استقلال حضور پیدا کرد، و اکنون که او استعفا کرده آیا در استقلال می‌ماند یا خیر، گفت: من برای این فوتبال متاسفم که مدیر کارنامه‌دار آن برای اینکه بماند، باید حمایت شود. من چرا باید حمایت شوم مگر کار خودم خوب نبوده است. این بحث‌ها آدم را نابود می‌کند. خاک بر سر این فوتبال که کارشناس آن برای ماندن باید التماس کند. چندین ماه نوشتند عباسی با من موافق نبوده است. در حالی که او خیلی زیاد تحت فشار بود و از من حمایت می‌کرد. از آنجا که تیم برایم عزیز‌تر از خودم بود، همه این حرف‌ها را تحمل کردم.

مدیر عامل استقلال در خصوص اینکه بازیکنان این تیم از اینکه بعد ازدربی پاداشی به آنها داده نشد، ناراحت هستند،‌گفت: حق با بازیکنان است اما به آنها گفته‌ام پاداش محفوظ است و با حل شدن مشکلات مالی پاداش هم داده می‌شود.

فتح‌الله زاده در پایان بار دیگر با اشاره به برنامه 90 گفت: از فردوسی‌پور انتظار دارم فوتبال را کارشناسی‌تر بررسی کنند. خداوکیلی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس هستند که به بیت‌المال کمک می‌کنند و بیت‌المال به آنها. اگر حرف‌هایمان را به یک خبرگزاری خارجی بگوییم، همه ایراد می‌گیرند اما کسی نمی‌گوید در داخل همه انتقاد می‌کنند.
من فکر می‌کنم در برنامه شب گذشته بررسی دو هیئت مدیره استقلال و پرسپولیس باید جداگانه انجام می‌شد چرا که هیئت مدیره استقلال را مثبت می‌دانم.

fred1540 - بلژیک - هرنه
با سلام. به نظر من اگر قبلا اقای دکتر در ورزش فوتبال مهارت و اگاهی نداشت در حال حاضر با گذشت چند سال و کسب عناوین مختلف توانسته تیم استقلال رو در سطر جدول نگه داره که البته کار ساده نیست با این تیم ها که در لیگ برتر است وهر کدوم دنبال کسب امتیاز و مقام هستند فتح الله زاده موفق باشی
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.