احتمال استرداد ۴ پناهجوی ایرانی از اسلو به تهران


احتمال استرداد ۴ پناهجوی ایرانی از اسلو به تهران

بعد از انتخابات ریاست جمهوری گذشته در ایران تعداد پناهجویان ایرانی در کشورهای جهان رو به افزایش گذاشته است

گزارش منابع خبری از نروژ حاکیست، چهار ایرانی که درخواست پناهندگی آنها در نروژ پذیرفته نشده است، ظرف ۴۸ ساعت آینده به ایران مسترد خواهند شد.

عباس شکری، خبرنگار در نروژ با تایید این خبر به بخش فارسی بی بی سی گفت که چهار پناهجوی ایرانی هم اکنون به اردوگاه توراندوم در نزدیکی فرودگاه اسلو، پایتخت منتقل شده‌اند.

وی افزود، تقاضای این چهار نفر در دو مرحله مورد پذیرش اداره مهاجرت نروژ و دادگاه تجدید نظر واقع نشده و حکم اخراج آنها صادر شده است.

به گفته آقای شکری، فعالان حقوق بشر از جمله عفو بین الملل در تلاشند تا مانع از اجرای حکم استرداد این چهار نفر شوند.

گفته می شود که تعداد ایرانی‌هایی که در نروژ تقاضای پناهندگی کرده‌اند، بعد از انتخابات مناقشه برانگیز ریاست جمهوری در ایران رو به افزایش گذاشته‌است.

آقای شکری می‌گوید که فوریه سال گذشته میلادی یک جوان ۱۹ ساله از نروژ به ایران بازگردانده شد که در همان بدو ورود در فرودگاه تهران توسط ماموران امنیتی بازداشت و روانه زندان اوین شد.

گفته می‌شود، ایران از ورود آن دسته از پناهجویان ایرانی که فاقد پاسپورت هستند، ممانعت بعمل می‌آورد و همین موضوع موجب طولانی شدن مدت اقامت پناهجویان در کشورهایی می‌شود که در آن تقاضای پناهندگی خود را ارائه کرده‌اند.

آقای شکری افزود که چندی قبل یک هیات ایرانی به نروژ سفر کرد تا با مقامات وزارت امور خارجه این کشور در مورد پناهجویانی که پاسپورت ندارند و موضوع استرداد آنها به ایران مطرح است، گفتگو کنند.

دولت نروژ به هر پناهجویی که حکم اخراجش صادر می‌شود، پانزده روز مهلت می‌دهد تا خاک این کشور را ترک کند.

در همین حال به هر پناهجو که دواطلبانه از این کشور خارج شود، ۵۰ هزار کرون پرداخت می‌شود.

گزارش‌ها همچنین حاکیست، در سال گذشته میلادی بیش از چهار هزار نفر در نروژ که به طور غیرقانونی اقامت دارند به کشورهای دیگر منتقل شده اند.

همین گزار شها حاکیست که در ۸ ماه اول سال جاری میلادی بیش از ۱۲۰۰ نفر پناهجو، به طور داوطلب خواهان بازگشت به کشورشان شده اند.

Behnam1978 - المان - شتوت گارت
از نروج بدم می یاد...fyfan
یکشنبه 3 مهر 1390

porharfi - هلند - آرنم
بــــاور نمیکنم!!
یکشنبه 3 مهر 1390

porharfi - هلند - آرنم
چند ماه پیش .اینجا یه مــَرد ایرانی .درخواست پناهندگی .که با ویزا به هلند آمده. بود به آلمان پناهنده شد.پلیس آلمان پس از شناسایی و آگاهی از ویزایش .خانوادگی. به هلند بازگشت داده و بلافاصله به کمپی که ویژه افراد برگشتی به سرزمین مبدا. میباشد فرستاده شدند.با پول برادر و وکیل به کمپی دیگر منتقل شد اما هر آخر هفته به شهر برادرش رفته در مغازه ش کار میکرد. تا 1شب با هلندیهای مشتری خرید غذا درگیرشده و کتکشان زد!..اما نه تنها اخراج و تنبیه نشد!که.بسیارزودهم باپول برادرش ووکیل خِبره .اجازه اقامت و خونه گرفتند!!.
یکشنبه 3 مهر 1390

love-iran - ایران - مشهد
باید اعدام کرد کسانی رو که از اب گل الود ماهی میگیرن خدایی الان واسه انتخابات ادم ها رو دستگیر میکنن ؟؟؟؟؟؟ خدایی وضع امنیتی اینقدر خراب هست که اونجا ابروی خودتون رو میبرید بعد هم میرید رئیس دکمه های اسانسور میشید
دوشنبه 4 مهر 1390

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
عشق ایران.دمت گرم.گلی به جمالت.ای گفتی!
دوشنبه 4 مهر 1390

pariha - کویت - کویت
ove-iran - ایران - مشهد - تو نگران ابروی دیگران نباش کلاه ات رو بچسب باد نبره تو چه کار داری به دوستان پناهنده من شخصا براشون آرزوی بهترینها رو دارم و هر جا هستند موفق باشند - تو اصلا میدونی آبرو چیه ؟ آبرو یعنی اینکه تو زندانها با کمال وقاحت به دختر و پسر در نهایت بی شرمی تجاوز کردند و حتما یکی مثل تو هم ازشون حمایت کرد - در ضمن اگه رئیس دکمه های آسانسور بشوند 100 شرف داره به آدم فروشی و جیره خواری که به قیمت جان انسانها و جوانان ایرانی تموم میشه فقط حواست به حرف زدنت باشه اینقدر اعدام اعدام نکن - اسیاب به نوبت
دوشنبه 4 مهر 1390

ژان-وال-ژان - آلمان - بن
love-iran - ایران - مشهد بازهم تو اومدی و نظر کردی بیسواد؟ برو نهضت سوادآموزی چند کلمه یاد بگیر شاید بدردت بخوره ساندیسی، همه مثل تو نیستند که با چاپلوسی و جیره خوری و آدم فروشی بتونند زندگی کنند.
دوشنبه 4 مهر 1390

Öresund - دانمارک - ارهوس
love-iran - ایران - مشهد <<<<<<< .تو برو از پول یارانت که میگیری پس انداز کن بیسواد دستمال بدست.حالم از افرادی مثل تو بهم میخوره.
دوشنبه 4 مهر 1390

love-iran - ایران - مشهد
Öresund - دانمارک - ارهوس. کدوم هتل کار میکنی اگر قرار باشه ادم های فراری از من خوششون بیاد چقدر ببدخت هستم من خوشحال هستم که افراد وطن فروش و فراری که ابروی خودشون رو بردن و با ذلت شهروندی درجه 3 رو قبول میکنن من رو دوست ندارن باعث افتخاره من افرادی مثل شما ها رو اصلا ایرانی حساب نمیکنم
دوشنبه 4 مهر 1390

shahab46 - المان - هانوفر
love-iran - ایران - مشهد احمق هر کی فرار کرده از دست اربابای دزدت و امثال تو کثافت خانم بیار وپول بگیر که معلومه به خانواده ات هم رحم نکردی از راه در امدت مشخص است
سه‌شنبه 5 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
love-iran - ایران - مشهد . دستمال بدست اسلامی 1 شرم بر تو که دیدی دختر بینوا فقط بجرم یک پارتی از ترس رژیمیهای....خودش را از طبقه ی 6 بپائین پرتاب کرد و جان داد در همان مشهد خرابشده ی...//گرچه در دین پر از خونت جنایت و اعدام نقل و نبات است ولی خجالت بکش کسی که نگهبان اسانسور در خارج بشود شرفش 100000000برابر یک رژیمی خونخوار است...
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

golepesar - انگلستان - لندن
love -iran از مشهد: حرف خاصی نداشتم فقط میخواستم بگم چطوری کفش دزد حرم ؟؟؟؟/
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

reza19357 - ایران - قزوین
ایران-مشهد. یه جوری حرف میزنی انگار تو ایران نیستی بابا تو. انگار از سرنوشت هیچکی خبر نداری. این مستند ساز ها رو که دیدی گرفتن. الان اوینن. اون بچه هایی هم که آب بازی و خز بازی کرده بودن چند تاشون تو اوین هستن. استاد محمد علی طاهری"بنیان گذار عرفان کیهانی" و چند تا از همراهاشون به جرم اینکه دم از حقیقت میزدن الان اوین هستن. بازم بگم؟
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟